Çüngüş Haberleri

İçişleri Bakanı Soylu, Diyarbakır Çüngüş'te vatandaşlarla buluştu:

"Geçmişin bize oluşturduğu açığı birlikte kapatarak güçlü bir ülkeye hep beraber adım atmalıyız. Burada en fazla açık Doğu ve Güneydoğu'daydı. Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu iradeyle beraber hızla koşarak bu açık kapanıyor" - "Dünyada gıda krizi var, doğru mu? Buğday krizi var. Bunu kim aştı? Recep Tayyip Erdoğan aştı. Dünyanın bir krizini çözmeyi Türkiye'ye, Recep Tayyip Erdoğan'a bir şekilde Allah nasip etti"

Yurthaber 13-10-22 15:08

Diyarbakır'ın Akdeniz iklimine sahip Geçit köyünde nar hasadı telaşı

Çüngüş ilçesine bağlı Karakaya Baraj Gölü kıyısında mikroklima iklime sahip Geçit köyünde organik koşullarda yetişen narın hasadı sürüyor - Kaymakam Tuncay Kaldırım: - "Bu yıl 250 ton nar hasadı beklentimiz var. Şimdiye kadar 130 tona yakın hasat yapıp Türkiye'nin çeşitli illerindeki fabrikalara gönderdik" - Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe: - "İkliminden dolayı buranın narı lezzetli oluyor. Türkiye'nin birçok yerinde de biliniyor"

Yurthaber 31-10-21 11:05

İlçeye gelenler karantinaya alındı, vaka sayısı sıfırlandı

Diyarbakır'ın 12 bin nüfuslu Çüngüş ilçesinde koronavirüs vakalarındaki artış üzerine harekete geçen Kaymakam Tuncay Kaldırım, Hıfzıssıhha Kurulu'nu toplayarak, ilçeye girişlerde HES kodu ile dışarıdan gelenlere karantina uygulamasını başlattı. Kaldırım, yaklaşık 20 gün önce vaka sayılarının sürekli arttığını belirterek, "İlçemize gelişlerin önünü kestikten sonra vaka sayımız kademeli olarak aşağı inmeye başladı. 3 gün önce sıfıra ulaştık" dedi.

Haber 06-12-20 10:18

Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinde her mevsim renk cümbüşü yaşanıyor

Karakaya Baraj Gölü kıyısındaki ilçenin mikroklima iklim yapısı ve toprak damlı taş evlerine sahip kırsal mahalleleri, sonbahar renkleriyle kartpostallık güzelliğe büründü.

Trend 05-12-20 16:07

Çüngüş

Çüngüş Hakkındaki Haberler Mynet'te. Çüngüş Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Diyarbakır Çüngüş'de koronavirüs vakaları sıfırlandı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede alınan sıkı tedbirler ve vatandaşların duyarlılığıyla vaka sayısının sıfırlandığı Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinde halka her gün camilerden ve resmi araçlardan uyarı anonsu yapılıyor.

Haber 01-12-20 13:57

İzmirli Emine öğretmen, Diyarbakırlı öğrencilerin her şeyi oldu

İzmir'den 2 yıl önce Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesine bağlı Sağtepe Köyü İlkokuluna atanan sınıf öğretmeni Emine Ezgi Değirmenci, öğrencilerini geleceğe hazırlarken, çetin kış koşullarıyla da mücadele ediyor - Öğrencilerini ısıtmak için soba yakmayı görev yaptığı okulda öğrenen Emine öğretmen, onların hem öğretmeni hem anne babası hem kardeşi hem de arkadaşı oldu - Öğretmen Değirmenci: - "Hayalindeki köy okulunun yeri geliyor hizmetlisi, öğretmeni, müdürü, çocukların anne ve babasısın. Öğrencilerin sıcaklığı bütün zorlukları yok ediyor. Gözlerindeki o küçücük ışığı bile görmek yetiyor aslında. İyi ki öğretmenim, iyi ki bu mesleği yapıyorum"

Haber 17-01-19 11:38

Sevgilisiyle konuşan kızını kalaşnikofla taradı

Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde bir baba, erkek arkadaşıyla konuştuğu gerekçesiyle 19 yaşındaki kızını Kalaşnikofla vurarak ağır yaraladı.

Haber 06-07-16 13:04

Diyarbakır’da işkence edilmiş ceset bulundu

Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde, kulakları kesilmiş erkek cesedi bulundu.

Yurthaber 07-09-13 16:48

Eşek dut yedi, üniversiteli öldü

Diyarbakır'ın Çüngüş İlçesi'ne bağlı Atalar Köyü'nde, bir eşeğin dutları yemesi üzerine başlayan tartışma silah, taş ve sopaların kullanıldığı kavgaya dönüştü.

Yurthaber 23-07-12 13:38