Cushing Sendromu Haberleri

Verilemeyen kiloların nedeni cushing sendromu!

Kilo vermede problem yaşayanların cushing sendromundan şüphelenmesi gerektiğini söyleyen Doç. Dr. Mahmut Muzaffer İlhan, kilo verememenin yanında bazı belirtiler görülüyorsa yaşanan sorunun ciddiye alınması gerektiğini söyledi.

Haber 13-05-21 10:33

Metabolizma hızı uyarısı! Kontrol edemiyorsanız sebebi cushing sendromu olabilir!

Yaşla birlikte bozulan metabolizma hızı ile ilgili açıklama yapan Doç. Dr. Mahmut Muzaffer İlhan, boy, cinsiyet, kilo gibi faktörlerin de metabolizma hızını etkilediğine dikkat çekti. Kalorinin bazal metabolizma ve egzersiz ile harcanan kaloriden düşük olması ile sağlıklı kilo kaybının sağlandığına dikkat çeken İlhan, bu matematiğe göre hareket edilmesi ancak kilo verilememesi durumunda cushing sendromunun araştırılması gerektiğini söyledi.

Haber 11-12-20 11:49

Cushing Sendromu nedir, belirtileri nelerdir? Cushing Sendromu tedavisi nasıl olur?

Kilo alma şekliniz ya da kollar ve bacaklarda oluşan lekelenmeler bazı hastalıkların habercisi olabiliyor. Gövde şişmanlarken kollar ve bacakların incelmesi, kollarda ve bacaklarda oluşan mor renkteki izler “Cushing Sendromu”nun en temel belirtileri arasında yer alıyor. Uzmanlar erken tanı ve tedavinin önemini ve Cushing sendromu hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Trend 19-02-19 09:39

Cushing Sendromunda erken tanı hayati önem taşıyor

Endokrinoloji ve Metabolizma Uzmanı Prof. Dr. Kadıoğlu: - "Cushing, nadir rastlanan hastalıklar arasında yer alıyor. Görülme sıklığı ise milyonda 5-6 oranında. Hastalık sadece klasik bulguları aradığında nadir bir hastalık. Ancak kötü kontrollü diyabet, kontrolsüz hipertansiyon veya ilerleyen kemik erimesi hastaları arasında Cushing sendromu aranırsa bulunabilir. Dolayısıyla son yıllarda hastalığa daha sık rastlanmaya başlandı" - "Cushing hastalığında ölüm riski var. Erken teşhisle birlikte ölüm riski azalıyor. Hastalar kendi yaş gruplarının ortalama ömürlerine yaklaştı. O yüzden diyoruz ki erken tanı bu hastalık için hayati önem taşıyor"

Haber 15-04-18 11:49

Cushing Sendromu

Cushing Sendromu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Cushing Sendromu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Türkan Şoray'ın ikinci böbreğinde aynı hastalık başladı

Yeşilçam'ın duayen isimlerinden Türkan Şoray'dan hayranlarını üzen bir haber geldi. Şoray'ın ikinci böbreğinde de Cushing sendromu rahatsızlığı başladı.

Magazin 24-04-17 14:23

Türkan Şoray'dan şaşırtan itiraf

Türkan Şoray'dan cushing sendromu itirafı geldi. Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı'nın gecesine katılan Türkan Şoray, cushing sendromuna yakalandığını söyledi. İşte, Yeşilçam'ın efsane ismi Türkan Şoray'ın o sözleri!

Magazin 13-10-15 12:25