Dilekçe Haberleri

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! 42 bin lirayı aşacak! Kıdem tazminatı için bu tarihe dikkat, 7 bin TL kaybınız olabilir

Milyonlar temmuz ayındaki zam dönemine kilitlendi. Emekliler ve memurlar için zam mesaisi temmuzda sona erecek. Maaş zammıyla da kıdem tazminatında tavan fiyat değişiyor. Kıdem tazminatında dilekçe vereceğiniz tarihe dikkat! 7 bin TL kaybınız olabilir.

Finans

Bayram ikramiyesinde dikkat çeken 'dilekçe' detayı! Geri sayım başladı, emeklilere uyarı geldi

Milyonlarca emekli Ramazan Bayramı öncesi verilecek bayram ikramiyelerini beklerken yeni emekli olacaklara da 'dilekçe' uyarısı geldi. 2 -5 Nisan tarihinde ödenecek bayram ikramiyesinden yeni emekli olacaklar yararlanabilecek mi?

Finans

Pi sayısından döviz ve Bitcoin'e, kağıt paradan madeni paraya... Meclis'e geldi!

TBMM Dilekçe Komisyonu'na birbirinden ilginç dilekçeler gelmeye devam ediyor. Kağıt ve metal paranın kaldırılmasını isteyen de var, Bitcoin'in resmi para birimi sayılmasını isteyenler de. Meclis'e gelen dilekçelerden en ilginci de Pi sayısıyla ilgili...

Finans

TBMM’ye dilekçe yağdı; ‘25 yıl evli kalan kadın emekli olsun, nöbetçi cami, nafaka…’ daha neler neler!

Vatandaşların parlamentoya ilettiği dilek ve şikayetleri inceleyen TBMM Dilekçe Komisyonu'na gelen dilekçelerdeki talepler dikkat çekti. Serpme kahvaltının yasaklanmasını isteyen de var, mahallesine nöbetçi cami talep eden de... İşte birbirinden ilginç istekler

Finans

Dilekçe

Dilekçe Hakkındaki Haberler Mynet'te. Dilekçe Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Beyan nedir? Beyan dilekçesi nasıl yazılır?

Bir bireyin herhangi bir hususta duygu ya da düşüncelerini söylemesi için beyan etmesi yani bunu karşı tarafa bildirmesi, açıklaması gerekir. Bu bildirge sözlü olarak yapılabileceği gibi yazılı olarak da olabilir. Beyan sözcüğü pek çok farklı alanda kullanılır. Ancak özellikle hukuk alanında kullanımı daha yaygındır. Beyan edilecek konu yazılı olarak yapılacaksa dilekçe yazılması gerekmektedir. Peki, beyan nedir, beyan dilekçesi nasıl yazılır?

Egitim

Ücretsiz izin dilekçesi örneği: Ücretsiz izin dilekçesi nasıl yazılır?

Ücretsiz izin hakkı hem iş yeri sahiplerini hem de o iş yerinde çalışan kişileri yakından ilgilendiren bir konudur. İş yeri sahipleri olası bir ekonomik kriz anında maliyetleri kısmak için yanında çalışan kişilere ücretsiz izin önerisinde bulunabilir. Öte yandan çalışan personeller ailevi veya özel nedenlerden kaynaklı ücretsiz izne çıkmak isteyebilir. Bu iznin kullanılabilmesi için dilekçe yazılması gerekir. Peki, ücretsiz izin dilekçesi örneği nedir, nasıl yazılır?

Haber

Dilekçe nasıl yazılır, dilekçe hangi bölümlerden oluşur? Dilekçe yazarken nelere dikkat edilmelidir?

Herhangi bir isteği, talebi, şikâyeti ya da benzeri durumu bildirmek, seçilen konular hakkında bilgi vermek amacı ile dilekçe yazılır. Dilekçeler resmî ya da özel kuruluşlara, özel ya da tüzel kişilere yazılabilir. Resmî evraklar arasında yer alan dilekçelerin yazımında uyulması gereken bazı kurallar vardır. Dilekçelerin yazımı yazılacak olan konuya veya türe göre farklılık gösterebilir.

Egitim

EYT’de ‘S’, ‘Ş’ VE ‘K’ uyarısı! Asgari ücret zammından önce mutlaka başvurun! Borçlanma tutarları…

‘EYT çıktı, çıkıyor’ derken milyonlarca kişi TBMM’den gelecek haberi beklemeye geçti. EYT’den yararlanacak kişilerin merak ettiği sorular ise tek tek cevap bulmaya başladı. Askerlik ve doğum borçlanması nasıl hesaplanıyor? Asgari ücrete gelecek zam EYT’lileri nasıl etkileyecek? EYT’de dilekçe ne zaman verilmeli? Bu soruların yanıtları ortaya çıkarken çok önemli bir detay daha ortaya çıktı. Uzmanlardan EYT’de sigorta dökümünde ‘S’, ‘Ş’ ve ‘K’ harfleri uyarısı geldi. İşte EYT haberinin detayları..

Finans

Bu tarihten önce emeklilik dilekçesi vermeyin! Aylık ve ikramiyeler artacak, binlerce liradan olmayın!

Yeni yılda asgari ücretliden memura, işçiden emekliye tüm kesimlerin maaşlarında artış bekleniyor. Yeni yılda ek gösterge düzenlemesi ile maaş artışları yaşanacak. Bununla beraber emeklilik dilekçesi vereceklere önemli uyarı geldi. İşte haberin detayları...

Finans