Dilekçe Haberleri

Dilekçe nasıl yazılır, dilekçe hangi bölümlerden oluşur? Dilekçe yazarken nelere dikkat edilmelidir?

Herhangi bir isteği, talebi, şikâyeti ya da benzeri durumu bildirmek, seçilen konular hakkında bilgi vermek amacı ile dilekçe yazılır. Dilekçeler resmî ya da özel kuruluşlara, özel ya da tüzel kişilere yazılabilir. Resmî evraklar arasında yer alan dilekçelerin yazımında uyulması gereken bazı kurallar vardır. Dilekçelerin yazımı yazılacak olan konuya veya türe göre farklılık gösterebilir.

Egitim 03-02-23 15:59

EYT’de ‘S’, ‘Ş’ VE ‘K’ uyarısı! Asgari ücret zammından önce mutlaka başvurun! Borçlanma tutarları…

‘EYT çıktı, çıkıyor’ derken milyonlarca kişi TBMM’den gelecek haberi beklemeye geçti. EYT’den yararlanacak kişilerin merak ettiği sorular ise tek tek cevap bulmaya başladı. Askerlik ve doğum borçlanması nasıl hesaplanıyor? Asgari ücrete gelecek zam EYT’lileri nasıl etkileyecek? EYT’de dilekçe ne zaman verilmeli? Bu soruların yanıtları ortaya çıkarken çok önemli bir detay daha ortaya çıktı. Uzmanlardan EYT’de sigorta dökümünde ‘S’, ‘Ş’ ve ‘K’ harfleri uyarısı geldi. İşte EYT haberinin detayları..

Finans 31-10-22 09:16

Bu tarihten önce emeklilik dilekçesi vermeyin! Aylık ve ikramiyeler artacak, binlerce liradan olmayın!

Yeni yılda asgari ücretliden memura, işçiden emekliye tüm kesimlerin maaşlarında artış bekleniyor. Yeni yılda ek gösterge düzenlemesi ile maaş artışları yaşanacak. Bununla beraber emeklilik dilekçesi vereceklere önemli uyarı geldi. İşte haberin detayları...

Finans 19-10-22 09:29

Dilekçe

Dilekçe Hakkındaki Haberler Mynet'te. Dilekçe Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.