Dışişleri Bakanı Haberleri

Bakan Çavuşoğlu'ndan kritik açıklama! 'ABD'nin terazisi bozuldu'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Kıbrıs ve Yunanistan konusunda ABD’nin terazisi bozuldu. Biz ABD’ye gereken uyarıları yaptık." ifadelerini kullandı. Vize konusu ile ilgili de konuşan Çavuşoğlu, "Vize konusu gerçekten bir sorun, vize hepimizin bir sorunu. Tüm büyükelçiler Bakanlığımıza çağrıldı, gerekli uyarılar yapıldı." dedi.

Haber 08-11-22 18:35

Bu sözleri ilk kez duyacaksınız! Türkiye'den dünyaya 'Kıbrıs' mesajı: 'Daha fazla güç ve silah göndereceğiz'

Son dakika: Yunanistan'ın son günlerde artan provokasyonlarıyla ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan çok net mesajlar geldi. Herhangi bir olumsuz durumda gerekeni yapacaklarını tüm dünyaya açıkça ileten Çavuşoğlu, "Kıbrıs Türkünü korumak için oraya daha fazla güç göndereceğiz" diye konuştu.

Haber 29-09-22 17:01

Çavuşoğlu, AK Parti Kastamonu İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu:

"Bugün geldiğimiz noktada tüm dünyanın umudu Türkiye oldu. En zengin ülkeler bile yüzünü Türkiye'ye dönüyor. Çünkü biz jeopolitik konumumuzu çok iyi kullanıyoruz ve herkesin hayrına kullanıyoruz"

Yurthaber 13-09-22 18:24

Dışişleri'nden Arap Ligi'ne tepki: Tümüyle reddediyoruz

Arap Ligi Dışişleri Bakanları Konseyi'nin toplantısında Türkiye'ye yönelik mesnetsiz iddialarla ilgili Dışişleri Bakanlığından açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Bu karar ve açıklamaları tümüyle reddediyoruz." ifadelerine yer verildi.

Haber 07-09-22 20:10

Dışişleri Bakanı

Dışişleri Bakanı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Dışişleri Bakanı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bakan Çavuşoğlu'ndan canlı yayında dikkat çeken sözler: 'Yatacak yeri yok'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Olası sınır ötesi harekata ilişkin konuşan Çavuşoğlu, Rusya ve ABD'nin sözünü tutmadığı belirtti. İki ülkenin de teröristleri bölgeden temizlemediğini ifade eden Çavuşoğlu, dikkat çeken sözler kullandı. Yunanistan'a da sert sözlerle yüklenen Çavuşoğlu, "İnsan hakları konusunda yatacak yerleri yok" dedi.

Haber 27-07-22 10:58