Diyarbakır Haberleri Ve Son Dakika Diyarbakır Haberleri

Diyarbakır Haberleri Ve Son Dakika Diyarbakır Haberleri

Kürtçe adı ile "Amed" olarak bilinen Diyarbakır, Türkiye'nin en kalabalık 12. şehridir. 2019 yılı sonu itibariyle 2 milyona yaklaşan nüfusu bulunan Diyarbakır, 9000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Anadolu ve Mezopotamya medeniyetlerini geçiş alanında yer alan Diyarbakır, pek çok tarihi kalıntıya sahiptir. Sert karasal iklimin hakim olduğu şehrin bitki örtüsü bozkırdır. En önemli akarsuyu Dicle olan şehirde önemli barajlar kurulduğu için hidroelektrik enerjisi yanı sıra sulama faaliyetleri de geliştiğinden tarım, önemli ekonomik faaliyetler içerisinde yer alır. Diyarbakır Kalesi ile Hevsel Bahçeleri, 2015 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine girmiştir. Ayrıca şehir, turistik mekanları, konaklama alanları ve misafirperverliği ile Turizm Oscarı olarak bilinen 2018 yılı Altın Elma Ödülü'nün de sahibidir.

Diyarbakır Haberleri

Diyarbakır annelerinin oturma eylemine iki aile daha katıldı

Mardin'in Midyat ilçesinden 19 yaşında dağa götürülen kardeşi Saime için eyleme katılan Filiz Bozkurt: - "Sesimi duyuyorsan evine dön. Annemiz bu hasretle öldü, en azından ben bu hasreti çekmeyeyim"

Yurthaber 26-09-22 15:12

MasterChef habenisk çorbası nasıl yapılır? Habenisk çorbası tarifi ve yapılışı

MasterChef habenisk çorbası tarifi 22 Eylül Perşembe akşamı MasterChef izleyen seyirciler tarafından merak edildi. MasterChef Türkiye'nin yeni bölümünde haftanın üçüncü dokunulmazlık oyununda şefler, yarışmacılardan Diyarbakır lezzetleri konsepti odağında 5 farklı tarif yapmalarını istedi. Bunlardan biri olan habenisk çorbası tarifi merak edildi. Habenisk çorbasını ilk kez duyanlar arama motorlarında sorguladı. Peki, MasterChef habenisk çorbası nasıl yapılır? İşte tarifi...

Yemek 26-09-22 14:48

Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonlarında 33 zanlı tutuklandı

Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonlarında 33 zanlı tutuklandı

Yurthaber 26-09-22 12:57

Diyarbakır'ın tarihi ve kültürel güzellikleri dijital ortamda kayıt altına alınıyor

Amatör ve profesyonel fotoğrafçılar ile her meslek grubundan vatandaşların bulunduğu yaklaşık 4 bin kişi kentin potansiyel güzelliklerine ilişkin çektikleri 33 bine yakın fotoğrafı Büyükşehir Belediyesince oluşturulan dijital fotoğraf platformuna yükledi - Vali Ali İhsan Su: - "Bu platform Diyarbakır'ın dijital fotoğraf hafızası olacak, ilimizin tanıtımına çok büyük katkı sağlayacak"

Yurthaber 26-09-22 11:45

MasterChef içli köfte nasıl yapılır? Efsane lezzet Diyarbakır içli köfte tarifi!

MasterChef içli köfte tarifi 22 Eylül Perşembe akşamı MasterChef izleyen seyirciler tarafından sıklıkla sorgulanacak. MasterChef Türkiye'nin yeni bölümünde haftanın üçüncü dokunulmazlık oyununda şefler, yarışmacılardan Diyarbakır lezzetleri konsepti odağında 5 farklı tarif yapmalarını istedi. Bunlardan biri olan Diyarbakır içli köfte tarifi merak edildi. İçli köfte pek çok kişi tarafından sevilen bir tarif. Peki, MasterChef içli köfte nasıl yapılır? Efsane lezzet Diyarbakır içli köfte tarifi!

Yemek 26-09-22 11:01

Yürekleri ağza getirdi! Diyarbakır-Batman seferini yapan yolcu treni raydan çıktı

Diyarbakır-Batman seferini yapan yolcu treninin makine bölümünün ve bir vagonunun raydan çıkmasıyla yürekler ağza geldi. Demir yolu ulaşıma kapatıldı. Kazada yaralanan olmadığı bildirilirken, yolcuların kara yolu ile Batman'a gönderileceği bilgisi verildi.

Haber 25-09-22 20:31

Sözde turizm şirketlerine yönelik Diyarbakır merkezli operasyonda 8 kişi tutuklandı

Sözde turizm şirketlerine yönelik Diyarbakır merkezli operasyonda 8 kişi tutuklandı

Yurthaber 25-09-22 17:01

Diyarbakır'da kazanlar ihtiyaç sahiplerine kışlık konserve için kaynadı

Yenişehir ilçesinde belediye ve kaymakamlıkça yapılan çalışma kapsamında ADEM bahçesinde kadınların el emeğiyle hazırladığı konserve ve turşular tespit edilen ailelerin evlerine ulaştırılacak - Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Meryem Kaya: - "300 aileye konserve, 500 aileye de turşu göndereceğiz"

Yurthaber 25-09-22 12:28

Diyarbakır'da kadının öldüğü kazada otobüs şoförü tutuklandı

Diyarbakır'da kadının öldüğü kazada otobüs şoförü tutuklandı

Yurthaber 24-09-22 22:01

Diyarbakır'da hırsızlık suçlamasıyla 2 kişi tutuklandı

Diyarbakır'da "hırsızlık" suçlamasıyla 2 kişi tutuklandı

Yurthaber 24-09-22 18:04

Otobüs kapısına kıyafeti sıkışmış, feci şekilde can vermişti! Şoför tutuklandı

Diyarbakır'da dün meydana gelen korkunç olayda otobüsten inerken elbisesi otomatik kapıya sıkışan kadın feci şekilde hayatını kaybetmişti. 71 yaşındaki Nuran Nerede Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsinin ardından toprağa verilirken, belediye otobüsü şoförü M.D. ise tutuklandı.

Haber 24-09-22 17:34

ADEM'in eğitimine katılan kadın girişimci fotoğraf stüdyosu açtı

Diyarbakır'da 20 yaşındaki girişimci Sara Altunakar, Bağlar Aile Destek Merkezinde katıldığı fotoğrafçılık kursu sayesinde açtığı stüdyoda bebek ve çocuk fotoğrafçılığı yapıyor - Altunakar: - "Bu kurs sayesinde yolumu çizdim. İsterim ki tüm kadınlar kendi yolunu çizsin"

Yurthaber 24-09-22 12:52

Diyarbakır'da 52 kilo 200 gram skunk ele geçirildi

Diyarbakır'da 52 kilo 200 gram skunk ele geçirildi

Yurthaber 24-09-22 12:43

Diyarbakır merkezli 7 ildeki hacker operasyonunda 6 şüpheli tutuklandı

Diyarbakır merkezli 7 ildeki hacker operasyonunda 6 şüpheli tutuklandı

Yurthaber 24-09-22 10:34

Diyarbakır'da kıyafeti otobüsün kapısına sıkışan kadın hareket eden aracın altında kaldı

Ağır yaralanan kadın, kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı

Yurthaber 23-09-22 17:54

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, Diyarbakır annelerini ziyaret etti:

"Annelerin buradaki direnişi, kamuoyu oluşturmaları son derece kıymetlidir. Diliyoruz ki bu çocuklar anne ve babalarına kavuşur. Yaşanan bu dram geç de olsa sona erer"

Yurthaber 23-09-22 16:18

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, Diyarbakır'da 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları programında konuştu:

"Terör örgütünün özellikle 40 yıldan bu yana Doğu ve Güneydoğu'da etnik köken vurgusu yapmak suretiyle hareketinin temelini teşkil etmek üzere kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda da muazzam bir temizlik yaptık" - "Bir af veya infaz düzenlemesi söz konusu değil, net"

Yurthaber 23-09-22 15:20

Diyarbakır'da TÜBİTAK 4007 Mezopotamya Bilim Şenliği başladı

Diyarbakır'da "TÜBİTAK 4007 Mezopotamya Bilim Şenliği" başladı

Yurthaber 22-09-22 15:28

Evladını terörün pençesinden kurtarmak isteyen 5 aile daha oturma eylemine katıldı

Kayseri'den 5 yıl önce dağa götürülen kızı için gelen anne Fatma Karakuş: - "Elimizden aldılar yavrularımızı. Bahar'ım seni çok özledik, her gün yolunu gözlüyoruz" - Oğlu Osman için Muş'tan gelen anne Naciye Sönmez: - "Çocuklarımızı istiyoruz. Çocuklarımızı orada bırakmayacağız"

Yurthaber 22-09-22 14:26

Diyarbakır'da kesinleşmiş 21 yıl hapis cezası bulunan hükümlü yakalandı

Diyarbakır'da kesinleşmiş 21 yıl hapis cezası bulunan hükümlü yakalandı

Yurthaber 22-09-22 11:37

Diyarbakır'da 12. Karpuz Festivali düzenlendi

Karpuz taşıyan develerin yer aldığı yürüyüşle başlayan festivalde, çocuklar arasında karpuz yeme, yuvarlama ve karpuza en yakışan çocuk yarışması, üreticiler arasında da karpuz ağırlık yarışması yapıldı - Vali Ali İhsan Su: - "İlimizde yaklaşık 30 bin dekar alanda karpuz yetiştiriliyor. Bu yıl karpuzda yaklaşık 118 bin ton rekolte bekliyoruz"

Yurthaber 21-09-22 20:37

Diyarbakırlı üniversite öğrencilerine belediyeden 2 bin 500'er lira destek

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su: - "Diyarbakır'da oturuyorsanız 2 ya da 4 yıllık örgün eğitim yapan üniversiteye bu yıl kayıt yaptırdıysanız, birinci dönemde 1250 lira, ikinci dönemde de 1250'şer lira destek olacağız"

Yurthaber 21-09-22 11:09

Diyarbakır merkezli, sözde turizm şirketlerine yönelik operasyonda 13 kişi yakalandı

Türkiye'nin farklı illerinde hedef olarak belirledikleri restoranları ve otelleri arayıp, sözde turizm şirketleri adına iletişim kurarak haksız kazanç sağladıkları tespit edilen zanlılardan biri hakkında 80 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu belirlendi

Yurthaber 21-09-22 09:52

Diyarbakır'da kan donduran olay! Eşini öldürüp kum ocağına gömdü, polise kayıp ilanı verdi

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde 2 yıl önce eşi tarafından kayıp ihbarı yapılan kadınla ilgili korkunç gerçek ortaya çıktı. Eşini öldürdükten sonra akrabalarıyla birlikte kum ocağına gömen ve polise kayıp ilanı veren koca ve ona yardım eden 3 şüpheli, polisin operasyonu sonucu yakalandı. Dehşete düşüren olayın ortaya çıkmasından sonra 4 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Haber 21-09-22 00:17

HDP Eş Genel Başkanı Sancar, Diyarbakır'da konuştu:

"Güçlü bir demokrasi istiyoruz, göstermelik değil"

Yurthaber 20-09-22 17:20

2 yıl önce kayıp ilanı vermişti, katili kocası çıktı! Görümce itiraf edince ortaya çıktı

Diyarbakır'da 2020 yılında eşini öldüren Rüstem Demir'in hedef saptırmak için emniyete gidip kayıp ihbarında bulunduğu ortaya çıktı. Toprağa gömülü cesedi bulunan Yasemin Demir'in görümcesi M.D., ifadesinde, cinayeti kadının eşi Rüstem Demir'in işlediğini söyledi. M.D., kendisinin ve akrabaları C.D. ile M.D.’nin olay yerinde olduklarını, yine akrabaları olan K.D.’ye ait araçla olay yerine gittiklerini, azmettiricinin ise M.A.D. olduğunu kaydetti.

Haber 20-09-22 17:04

Basın İlan Kurumu Diyarbakır bölge toplantısı yapıldı

Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat: - "Desteklediğimiz bine yakın gazetede yaklaşık 33 bin kişi istihdam edildi. Biz, destek mekanizmalarımızı nasıl artırabiliriz, diye düşünüyoruz"

Yurthaber 20-09-22 15:07

Diyarbakır'da kayıp ilanı verdiği eşini öldürdüğü ortaya çıkan zanlı yakalandı

Şüphelinin, cinayeti işlediği yeri göstermesi üzerine yapılan kazıda, bir ceset bulundu

Yurthaber 20-09-22 15:05

Diyarbakır'da yasak aşk cinayeti! 2 yıldır kayıp olan Yasemin Demir'in toprağa gömülü cesedi bulundu

Diyarbakır'da 2 yıl önce kayıp ilanı verilen kadının toprağa gömülü cesedi bulundu. Özel ekip, öldürülen Yasemin Demir'in görümcesinin itirafı sonucu ortaya çıkan olayda Demir'in kocası R.D. ile görümcesi M.D. ve 2 kayınbiraderi gözaltına alındı. Koca R.D. cinayeti itiraf ederken eşinin kendisini 2018'ten beri aldattığını öne sürdü.

Haber 20-09-22 13:59

Bakan Soylu paylaştı! Teslim olmadılar. Şimdi sarı torbadalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da jandarma ekipleri tarafından 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Bakan Soylu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Teslim olmadılar. Şimdi sarı torbadalar" notuyla teröristlerin içinde olduğu ceset torbalarının fotoğrafını paylaştı.

Haber 20-09-22 12:34

Diyarbakır kırsalında 3 terörist etkisiz hale getirildi

Diyarbakır kırsalında 3 terörist etkisiz hale getirildi

Yurthaber 20-09-22 12:11

PKK'dan kaçan terörist güvenlik güçlerine teslim oldu! Ailesiyle buluştuğu anlar paylaşıldı...

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen ikna çalışmaları sonucu PKK terör örgütünden kaçan bir terör örgütü mensubu daha güvenlik güçlerine teslim oldu. Terör örgütü mensubunun ailesi evlat nöbetinde bulunuyordu. Örgüt mensubu teslim olduktan sonra Diyarbakır'da ailesiyle bir araya geldi.

Haber 19-09-22 19:41

Diyarbakır'da valilik tarafından şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi

Diyarbakır'da valilik tarafından şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi

Yurthaber 19-09-22 18:59

Görüntüler ekipleri bile şaşkına çevirdi! Zehirlenme riski yüksek Tonlarca peynir...

Diyarbakır’da vatandaşların 'sağlıksız koşullarda üretilen peynir' ihbarı üzerine Bağlar Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile emniyet ekipleri harekete geçti. Sağlıksız peynir üretimi yapan kaçak imalathaneye baskın düzenlendi ve işletme mühürlendi. Sahiplerine yasal işlem uygulanırken tonlarca peynire el konuldu. İncelemede ortaya çıkanlar ise ekipleri bile şaşırttı. Yapılan açıklamada sağlıksız koşullarda üretilen süt ve süt ürünlerinde zehirlenme riskinin yüksek olduğu vurgulandı.

Haber 19-09-22 17:01

Doğu ve Güneydoğu'da 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı

Doğu ve Güneydoğu'da 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı

Yurthaber 19-09-22 14:19

Diyarbakır ve Elazığ'da Süslü Kadınlar Bisiklet Turu düzenlendi

Diyarbakır ve Elazığ'da "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" düzenlendi

Yurthaber 18-09-22 20:18

Diyarbakır anneleri evlatlarını bekliyor

Anne Hatun Yüceyurt: - "Oğlum şu an 28 yaşında ve ben 14 yaşındaki yüzünü hatırlıyorum. Kaçırıldığında daha çocuktu. Oğlum devletimize sığın, bu hasretlik bitsin artık" - Anne Necibe Çiftçi: - "Bu evlat acısını bize HDP ve PKK verdi. Oğlum anneni duyuyorsan, görüyorsan dön gel. Evlat nöbetinde seni bekliyorum oğlum"

Yurthaber 18-09-22 13:50

Pulitzer ödüllü fotoğrafçı Diyarbakır'ı objektifine yansıttı

Ürdünlü Muhammed Muheisen: - "Diyarbakır'da kültür, tarih ve modernlik bir arada. Bir sokakta tarih ve kültürle karşılaşırken başka bir sokağa geçtiğinizde çok modern bir şehir karşınıza çıkıyor. Burada tarihi, kültürü ve moderniteyi aynı anda yaşayabiliyorsunuz"

Yurthaber 18-09-22 12:47

Diyarbakır ve çevre illerde KPSS heyecanı

Siirt'te bir aday son anda sınava yetişirken, bir adayın evde unuttuğu kimliğini ise yakını sınav merkezine yetiştirdi

Yurthaber 18-09-22 11:48

Kahramanmaraşlı engellilerden Diyarbakır annelerine destek ziyareti

Engelli Halil Açıkgöz: - "Nöbetteki annelerimizin yanında olduğumuzu belirtmek için geldik. Allah onların yar ve yardımcısı olsun"

Yurthaber 17-09-22 17:39

Turuncu kategorideki PKK'lı teröristin yargılanmasına başlandı

6 ayrı suçtan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 171 yıldan 276 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan sanığın tutukluluk halinin devamı kararlaştırıldı

Yurthaber 16-09-22 12:57

Diyarbakır'da saklama kabında uyuşturucu ele geçirildi

Diyarbakır'da saklama kabında uyuşturucu ele geçirildi

Yurthaber 16-09-22 12:31

Diyarbakır sonbahar turizmiyle 1 milyon konaklamayı aşmayı hedefliyor

Tarihi ve turistik mekanlarıyla özellikle ilkbahar ve sonbaharda ilgi gören medeniyetler şehri Diyarbakır'da havaların serinlemesiyle turizm hareketliliği arttı - TÜRSAB Mezopotamya Bölge Başkanı Mehmet Akyıl: - "Otellerde ciddi rezervasyonlar var. 15 Aralık'a kadar otellerin hemen hemen hepsinde en az yüzde 95 doluluk bekliyoruz"

Yurthaber 16-09-22 11:53

Parkta boynundan vurulmuş halde bulunmuştu! Şüpheli ölüm intihar çıktı

Diyarbakır'da Erkan Taşkın (48) park içerisinde oturur halde tabancayla boynundan vurulmuş olarak ölü bulunmuştu. Taşkın'ın üzerinden çıkan mektupta ‘Ölümümden kimse sorumlu değildir’ notu çıkmıştı. Ancak silahın bulunamaması üzerine polis cinayet şüphesi ile 20 ayrı kameradan inceleme yaptı. Yoldan geçen M.Y.'nin, ölen Erkan Taşkın’ın yanına gelerek tabancayı alıp uzaklaştığı belirlendi. Gözaltına alınan ve ilk ifadesinde, ‘silahı gördüm aldım’ diyen M.Y.'nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Haber 15-09-22 17:58

Fotoğraf sanatçıları ve gazeteciler Diyarbakır'ı objektiflerine yansıtacak

Fotoğraf sanatçıları ve gazeteciler Diyarbakır'ı objektiflerine yansıtacak

Yurthaber 15-09-22 16:18

Eren Abluka-34 Narkoterör operasyonlarında 2 tondan fazla uyuşturucu ele geçirildi

Eren Abluka-34 Narkoterör operasyonlarında 2 tondan fazla uyuşturucu ele geçirildi

Yurthaber 15-09-22 14:42

Diyarbakır anneleri evlatlarına kavuşmak istiyor

Anne Ayten Elhaman: - Kararlıyız, haklıyız, evlatlarımızı onlardan alacağız" - Anne Mevlüde Üçdağ: - "Oğlumu HDP'den ve PKK'dan istiyorum. Evladımı alana kadar buradan kalkmayacağım"

Yurthaber 15-09-22 13:12

Şampiyon adayı karpuzlar festival için korunuyor

Diyarbakır'da 21 Eylül'de düzenlenecek "Karpuz Festivali" için tarladan toplanan "şampiyon adayı" karpuzlar soğuk hava deposunda muhafaza ediliyor - Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi: - "Festivalde, 30 kilogram üzerindeki 137 karpuz yarışmaya dahil edildi"

Yurthaber 15-09-22 11:27

Diyarbakır'da kargo firmasına ait kamyonda kaçak 291 cep telefonu ele geçirildi

Diyarbakır'da kargo firmasına ait kamyonda kaçak 291 cep telefonu ele geçirildi

Yurthaber 15-09-22 10:52