Düşük Tansiyon Haberleri

Düşük tansiyon nedir? Tansiyon düşüklüğü neden olur?

Düşük tansiyon tıp literatüründe "hipotansiyon" olarak adlandırılan bir sağlık durumudur ve kan basıncının normal seviyelerin altına düşmesi anlamına gelir. Kan basıncı, vücudun dolaşım sisteminin kritik bir bileşenidir ve tüm vücuda oksijen ve besin maddesi taşır. Düşük tansiyon, genellikle tansiyon ölçümleri 90/60 mm Hg'nin altına düştüğünde teşhis edilir. Peki, tansiyon düşüklüğü neden olur?

Haber 30-09-2023 02:16

Düşük tansiyona ne iyi gelir, evde doğal ve bitkisel tedavi ile nasıl geçer? Tansiyon neden düşer, belirtileri nelerdir?

Düşük tansiyona sahip olan kişiler ayakta duramama, terleme, baş dönmesi gibi sıkıntılı anlar yaşayabilir. Tek başına bir hastalık olmayan bu durum, tansiyon değerinin 90/60 mmHg'nin altında olması olarak ifade edilir. Tansiyon düşüklüğüne iyi gelen bazı doğal ve bitkisel yöntemler ile bu sorunu geride bırakmak mümkündür. Düşük tansiyona ne iyi gelir, nasıl geçer?

Haber 10-10-2022 13:59

Yazın çok sık yaşanıyor! Düşük tansiyon için çözüm önerileri

Tansiyon hastalıkları toplumda sıklıkla görülen rahatsızlıklar arasında bulunuyor. Yüksek tansiyon gibi düşük tansiyon da oldukça rahatsız edici sonuçlara yol açabiliyor. Birçok insan düşük tansiyon nasıl düzeltilir diye aramalarda bulunuyor. Düşük tansiyonun etkilerini azaltmak için evde doğal çözümler aranıyor. İşte düşük tansiyonun etkilerini azaltacak o yöntemler…

Haber 02-09-2022 12:50

Yorgun uyanıyorsanız sebebi ciddi hastalıklar olabilir! Hemen doktora koşun

Uyku günlük koşuşturmacanın içerisinde vücudumuzu tam anlamıyla dinlendirebildiğimiz tek an olabilir. Sağlıklı bir yaşam için oldukça önemli olan uykunun yetersiz kalması çeşitli sorunlara neden olmaktadır. Uyku problemleri birçok etkenden kaynaklanabilir. Düzenli olarak uyku problemleri yaşıyorsanız doktora görünmeniz gerekmektedir.

Haber 01-09-2022 09:08

Düşük Tansiyon

Düşük Tansiyon Hakkındaki Haberler Mynet'te. Düşük Tansiyon Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Ciddi sonuçlara yol açabilir! Düşük tansiyon nedir, belirtileri nelerdir?

Tansiyon hastalıkları toplumda en sık görülen hastalıklar arasında yer almaktadır. Tansiyon bazı nedenlere bağlı olarak düşebilmektedir. Düşük tansiyon gündelik hareketleri yaparken bile zorlanmaya yol açmaktadır. Sağlığı oldukça etkileyen düşük tansiyon için mutlaka doktora görünmek gerekmektedir.

Haber 14-08-2022 11:52

Genç yaşlı demeden birçok kişinin problemi! Tansiyon rahatsızlıkları ölüme sebebiyet veriyor

Günümüzde tansiyon rahatsızlığı genç yaşlı demeden birçok kişinin problemi olabiliyor. Özellikle yaz aylarında sıcak havaların etkisiyle yaşanan düşük tansiyon problemi birçok rahatsızlığı da beraberinde getiriyor.

Kadin 18-05-2021 15:47

Tansiyon yüksekliği, düşüklüğü için hangi bölüme, polikliniğe gitmek gerekir?

Toplumda en sık rastlanan sağlık sorunlarının başında tansiyon hastalıkları gelir. Kısaca kan basıncı olarak tanımlanan tansiyon kanın tüm vücudu dolaşabilmesi için gerekli bir fonksiyondur.

Haber 24-06-2020 11:06

Hamilelikte tansiyon, tehlike habercisi mi? Hamilelikte tansiyon neden yükselir, nasıl tedavi edilir?

Hamilelik döneminde düşük ve yüksek tansiyon takip edilmesi gereken önemli sorunlardan biridir. Düşük tansiyon hamileliğin ilk üç ayında sık rastlanırken genel olarak önemli sorun teşkil etmez. Yüksek tansiyon ise bu konuda daha risklidir. İşte tansiyonun nedenleri, belirtileri ve tedavi yöntemleri.

Haber 17-11-2018 08:31

Türkiye'de 15 milyon tansiyon hastası var

Türkiye'de yaklaşık 15 milyon kişinin yüksek tansiyon hastası olduğu belirtilerek, yüksek tansiyon hastalığının 18 yaş üzeri görülme oranının yüzde 31.4'e ulaştığı bildirildi. Sağlık Bakanlığı, vatandaşları beyin kanamaları ve ölümlere yol açan "yüksek tansiyon" konusunda uyardı.

Haber 29-10-2005 10:03