Efkan Ala Haberleri

'İki şehri bu yüzden kaybettik' çıkışı sonrası gözler Efkan Ala ve Bekir Bozdağ'a çevrildi! Yayındaki sözler yine gündem oldu

Şanlıurfa ve Yozgat! Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu iki şehrin yanlış adaylar yüzünden kaybedildiğini söyleyince il başkanları toplantısında soğuk rüzgarlar esti. Aday belirleme sürecinde etkin olan isimler yeniden hedefe kondu. Akıllara Efkan Ala'nın 'Urfa bizim kalemiz adayımız da çok doğru, asla sürpriz olmaz' sözleri geldi.

Manşet 16-05-2024 09:59

Tarihi seçim sonrası AK Parti'de tepkilerin odağında o 6 isim var! Erdoğan'ın en yakınındalardı

2002 yılındaki seçimlerin ardından AK Parti, ilk defa Türkiye'de 2. parti oldu! Bu durumun nedenleri arasında gösterilen ve başarısızlıkla suçlanan AK Partili isimlere sosyal medyadan tepkiler gelmeye devam ediyor. AK Partili vatandaşlar özellikle 6 ismi istifaya davet ediyor. İşte o isimler...

Finans 01-04-2024 16:44

Kongre öncesi AK Parti'de 'değişim' mesajı! Yerel seçimleri işaret etti: 'En iyi adaylarımızı çıkaracağız'

AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala, 7 Ekim'de yapılacak AK Parti olağanüstü kongresine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AK Parti'de de bir değişimin olacağının altını çizen Ala, "AK Parti değişim ve birikimi bir arada taşıyan ve bir arada geliştiren partinin adıdır" dedi. Ala, yerel seçim hazırlıklarına ilişkin de "En iyi başkan adaylarımızı çıkaracağız" diye konuştu.

Haber 10-08-2023 12:47

AK Parti'de yeni görevlendirmeler! İşte Efkan Ala, Zafer Sırakaya ve Mehmet Ali Zengin'in yeni görevleri

AK Parti'de, AK Parti Genel Başkanvekilliği görevine Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala atandı. Öte yandan Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine Zafer Sırakaya, İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine ise Mehmet Ali Zengin getirildi.

Haber 19-06-2023 18:39

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ala, Bursa'da Vefa Buluşması'na katıldı:

"Bir partinin içerisinde de güçlü bir kadın kolları varsa o parti çok sağlam zemine oturmuş demektir. İşte AK Parti bütün o partiler içerisinde en güçlü diyebilirim ki gerçekten bütün dünyada hele İslam ülkeleri içerisinde, tamamını dikkate aldığımızda en güçlü kadın hareketine sahip bir partidir. Şunu desem yanılmış olmam; AK Parti aynı zamanda bir hanımefendiler hareketidir"

Yurthaber 17-08-2022 22:08

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ala, Bursa'da esnafı ziyaret etti:

"Biz vatandaşın kurduğu bir partiyiz. Onların bize istikamet vermesinin dışında da başka istikamet verenleri tanımayacağız. Böylece Türkiye'yi güzel yöneteceğiz"

Yurthaber 03-08-2022 15:49

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ala, Kocaeli'deki Erzurum Tanıtım Günleri'ne katıldı:

"Bir ülkenin cumhurbaşkanının kaçacağını o ülkenin ikinci partisinin genel başkanı söylüyor. Arkadaşlar böyle siyaset olmaz. Bu Türkiye'ye yapılmış büyük bir ihanettir, hançerlemedir"

Yurthaber 27-05-2022 22:50

AK Parti Bursa 7. Olağan İl Kongresi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala: - "Bu salgında ekonomisi gelişmiş büyük devletler sıkıntılar çekip bocaladı ama Türkiye problemlerini iyi bir şekilde yönetti. Bunu sadece ben söylemiyorum, Dünya Sağlık Örgütü de böyle söylüyor" - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta: - "Ülkemizin menfaatini isteyenler kadar zararını düşünenler, ülkemize diz çöktürmek için gün sayan içeride ve dışarıda bekleyenler var. Siyaset meydanında aradıklarını bulamayan, terör örgütlerinden fayda sağlamaya çalışanlar var"

Yurthaber 01-02-2021 15:53

Efkan Ala, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi

AK Parti Bursa Milletvekili, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Efkan Ala, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Haber 10-11-2020 22:32

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ala'nın kütüklerini sorgulayan SGK çalınlarına hapis

Erzurum'da 3 SGK çalışanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın TC kimlik numarası ile birleşik kütük, nüfus aile kayıt örneklerini sorguladıkları gerekçesiyle 10 yıl hapis cezasına mahkum edildiler.

Haber 18-12-2019 10:51

Hindistan Türkiye'yi 21'inci yüzyıldaki doğal partneri olarak tanımlıyor

Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya: - "Biz Türkiye'yi 21'inci yüzyıldaki doğal partnerimiz olarak tanımlıyoruz" - Türkiye-Hindistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Efkan Ala: - "Türkiye ve Hindistan kendi tarihlerindeki kritik zamanlarda birbirlerini desteklemiştir"

Haber 25-07-2019 21:40

Gandhi Ankara'da Barış Yürüyüşü ile anıldı

Hindistan Bağımsızlık Hareketi’nin siyasi ve ruhani lideri Mahatma Gandi'nin 2 Ekim’deki 150’nci doğum günü anması, Ankara'da yapılan "Barış Yürüyüşü" ile gerçekleştirildi

Haber 02-10-2018 10:47

Efkan Ala: Yeni KHK, son KHK olmayabilir!

AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, çıkacak yeni kanun hükmünde kararname (KHK) hakkında bilgi verdi. Ala, çıkacak KHK'nın son OHAL KHK'sı olmayabileceğini ve devamının gelebileceğini de söyledi.

Haber 07-07-2018 22:12

Polis memurunun filografi tutkusu

Polis memuru ve filografi sanatçısı Akkaya, mesleğinin getirdiği stresi sanatını icra ederek azaltıyor - Polis memuru Akkaya: "Bu sanatın terapi özelliğini ben kendimde gördüm. Meslek hayatımda stresim azaldı, hayata olumlu yönleriyle bakmaya başladım" - "Sonunda beğenilmek, güzel bir eser ortaya çıkarmak, karşısına geçip onu seyretmek insana büyük haz veriyor"

Haber 08-04-2018 11:28

AK Parti MKYK Erdoğan başkanlığında başladı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Merkez karar Yürütme Kurulu (MKYK) Toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasından partiye üç ismin geldiği görüldü. Bunlardan biri İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü olan ancak olağanüstü kongrede MKYK'dan çıkarılan Yasin Aktay oldu. Bir diğeri MKYK'ya giren sürpriz isimlerden İçişleri eski Bakanı, Bursa Milletvekili Efkan Ala'ydı.

Haber 29-05-2017 14:36

Balyoz savcısından gündem yaratan itiraflar

FETÖ üyesi olduğunu kabul eden “Balyoz Planı” davasının duruşma savcısı Hüseyin Kaplan hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın iddianamesinde, şüpheli Kaplan'ın örgüte ilişkin itiraf niteliğindeki ifadelerine yer verildi. Kaplan, çay sohbetlerinde eski İçişleri Bakanı Efkan Ala ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın birkaç kişilik grupla “cemaati” hedef aldıklarını ve tasfiye etmek için çalışmalar yaptıklarını duyduklarını söyledi.

Haber 18-05-2017 14:06

Darbeciler böyle sevinmiş: Efkan Ala alındı oley

Ankara Cumhuriyet Savcısı Musa Yücel’in hazırladığı iddianamede çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktı. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda derdest edilen Albay Tuncay Polat, kendisini Akıncı Üssü'ne götüren Mehmet Akkuş’un “İçişleri Bakanı Efkan Ala alındı” yalanına nasıl sevindiğini anlattı. Polat, “Bir telefon geldi, ‘İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı almışlar’ dedi ve ona bir oley çekti” diye konuştu.

Haber 12-04-2017 09:03

Efkan Ala ‘evet’ dövmesi yaptırdı ama geçici!

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, referandum çalışmaları kapsamında gittiği Bursa'da 'evet' çadırını gezerken, koluna 'evet' dövmesi yaptırdı. Eski Bakan Ala'nın el bileğine yaptırmış olduğu dövme, halk arasında geçici dövme olarak biliniyor. Geçici dövmenin deride 1-2 hafta arasında kaldığı ifade edilirken, Efkan Ala'nın referanduma 18 gün kala yaptırdığı bu dövme, 16 Nisan'da yapılacak referanduma kadar kalmayabilir.

Haber 29-03-2017 10:59

Efkan Ala: Siyasi idare üzerindeki vesayet kalkacak

İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, anayasa değişikliğinin kabul edilmesi halinde siyasi irade üzerindeki vesayetin kalkacağını söyledi.

Haber 10-02-2017 16:12

Efkan Ala'dan 15 Temmuz'da Erdoğan'ın adresini verdiği iddiasına sert tepki

15 Temmuz'da eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te olacağı bilgisini eski Sahil Güvenlik Komutanı Üstem'le paylaştığı iddiasına, Ala'dan yanıt geldi.

Haber 27-01-2017 13:39

Erdoğan’ın Okluk bilgisi Efkan Ala’dan

Ankara Başsavcılığı’nın açtığı davanın iddianamesine göre, eski Sahil Güvenlik Komutanı Üstem, Erdoğan’ın darbe günü Marmaris’te olacağını görevden alınan eski İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan öğrenmiş.

Haber 27-01-2017 09:52

Kabine kulisi: 5-6 bakan değişebilir

Değişikliklerde ana kriterin 'FETÖ'yle mücadele' olacağı belirtiliyor

Haber 19-09-2016 10:14

Efkan Ala İçişleri Bakanlığı görevinden ayrılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Eski İçişleri Bakanı ve AKP Bursa Milletvekili Efkan Ala, istifasının ardından ilk kez konuştu.

Haber 16-09-2016 11:38

İçişleri Bakanlığı'nda devir teslim: Efkan Ala, görevi Süleyman Soylu'ya devretti

Kabinedeki sürpriz revizyonun ardından İçişleri Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı.

Haber 01-09-2016 14:21

Efkan Ala-Fethullah Gülen bağı iddiası mı istifa ettirdi?

Efkan Alâ’nın görevden ayrılmasından sonra sosyal medyada Ala’nın gençlik yıllarına ait bir fotoğrafın dolaşmaya başlaması 'Efkan Ala ve Fethullah Gülen bağı' iddialarını ortaya çıkardı.

Haber 01-09-2016 08:45

Efkan Ala'nın İçişleri Bakanlığı döneminde Türkiye'de yaşanan 17 büyük terör saldırısı

Başbakan Binali Yıldırım’ın görevinden istifa ettiğini duyurduğu İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın görevde olduğu 2 yıl 8 aylık dönemde, Türkiye’de 17 büyük terör saldırısı yaşandı.

Haber 01-09-2016 08:38

İçişleri Bakanı Efkan Ala görevi bıraktı

Erdoğan'la görüşen Başbakan Yıldırım, yaptığı açıklamada İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın görevini bıraktığını açıkladı. Ala'nın yerine Süleyman Soylu atandı

Haber 31-08-2016 20:08

IŞİD’in ‘okul’una Bakan Ala’dan doğrulama

Içişleri Bakanı Efkan Ala, '2200'ü yabancı, 5803 kişi gözaltına alındı' dedi.

Haber 31-08-2016 12:06

İçişleri Bakanı: Adil Öksüz cep telefonu kullanmıyor

İçişleri Bakanı Efkan Ala gündeme dair soruları yanıtladı. Ala, FETÖ soruşturması kapsamında 'kripto' üyelerin yakanması için özel ekipler görevlendirildiğini belirtti.

Haber 27-08-2016 14:16

Efkan Ala: Cerablus'a operasyon için koalisyon güçleri ile karar aldık

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Cerablus'a gerçekleştirilen 'Fırat Kalkanı' operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu

Haber 24-08-2016 10:26

Van’da, Bakan Ala’dan tayin isteyen yaralı polis şehit oldu

Polis Muhammet Acar, PKK'lıların düzenlediği saldırıdan yaralı kurtulmuş, ziyarete gelen Bakan Efkan Ala'dan tayin isteğinde bulunmuştu. Ama olmadı... Genç polisten acı haber geldi.

Haber 19-08-2016 15:10

Bakan Ala: 49 bin 211 kişinin pasaportu iptal edildi

İçişleri Bakanı Efkan Ala, TRT Haber canlı yayınında FETÖ darbe girişimine ilişkin soruşturmada son bilançoyu açıkladı.

Haber 29-07-2016 16:59

Darbecilerin Efkan Ala planı

TBMM’yi bombalayan savaş uçaklarının kalktığı 8’inci Ana Jet Üssü Harekat Komutanı Albay Özkan Edip Akgülay darbe girişiminin olduğu geceyi anlattı.

Haber 23-07-2016 17:03

İçişleri Bakanı Ala: Orgeneral Galip Mendi'nin zaten son senesiydi bir daha dönmeyecek

İçişleri Bakanı Efkan Ala, darbe girişimi sırasında Hakan Fidan ile yaptığı telefon görüşmesini anlattı

Haber 22-07-2016 21:21

Efkan Ala: Jandarmayı İçişleri Bakanlığı'na bağlayacağız

İçişleri Bakanı Efkan Ala, darbe girişiminin ardından merak edilen soruları yanıtladı.

Haber 22-07-2016 17:08

26 belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 26 belediye başkanının görevden uzaklaştırıldığını söyledi.

Haber 14-07-2016 21:37

İçişleri Bakanı Ala: Yarar gördüğümüz Suriyelileri vatandaşlığa alacağız

Efkan Ala, “Yarar gördüğümüz Suriyelileri Türk vatandaşlığına alacağız. Bu politikamızı büyük bir onur ile savunuyoruz. Hiç de tereddüt göstermiyoruz” dedi.

Haber 12-07-2016 17:25

İçişleri Bakanı Ala: Tahminler IŞİD yönünde

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısına ilişkin açıklama yaptı.

Haber 30-06-2016 14:42

Bakan Ala'dan dokunulmazlık tartışmalarına yanıt

Bursa'da Büyükşehir Belediyesi'nin Kestel ilçesindeki park açılışında konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala, son zamanlarda yaşanan dokunulmazlık tartışmalarına değindi.

Haber 22-06-2016 23:15

İçişleri Bakanı Efkan Ala: Bursa'daki PKK, Gaziantep'teki IŞİD

Efkan Ala, Bursa'daki saldırıyı gerçekleştiren kişinin, PKK'ya üye Eser Çali olduğunu, Gaziantep saldırısını gerçekleştiren teröristin ise IŞİD'le bağlantısı olduğunu açıkladı

Haber 02-05-2016 18:48

Bakan Ala: Örgütü tespit ettik ama açıklamayacağız

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Bursa saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, “Örgütü tespit ettik ama ismini şimdilik açıklamayacağız” dedi.

Haber 28-04-2016 16:56

İçişleri Bakanı Ala: Terörist 1992 doğumlu Mehmet Öztürk

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Haber 20-03-2016 14:06

PKK'ya üç noktada yeni operasyon başlıyor

İçişleri Bakanı Ala, 8 ilçede tamamlanan operasyonların, Yüksekova, Şırnak merkez ve Nusaybin’de başlayacağını bombalama tuzaklarının temizleneceğini açıkladı.

Haber 12-03-2016 09:43

İçişleri Bakanı Ala: Bölgede operasyonlara başlayacağız

İçişleri Bakanı Efkan Ala, ''Hazırlıklar yapıldıktan sonra bölgede operasyonlara başlayacağız'' dedi.

Haber 11-03-2016 15:00

Bakan Ala: Dokunulmazlıklarla ilgili meclis gerekeni yapacaktır

İçişleri Bakanı Efkan Ala, HDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusuyla ilgili, "Meclis gerekeni yapacaktır" dedi.

Haber 06-03-2016 11:03

Genel Kurul’da gergin anlar

Bakan Ala'nın 'Gezi Parkı' ile ilgili sözlerinin ardından tartışma büyünce AK Partili ve CHP'li milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü.

Haber 03-03-2016 00:45

Selahattin Demirtaş Efkan Ala'ya yanıt verdi: İçişleri Bakanı haddini bilmeli

Selahattin Demirtaş, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya yanıt verdi.

Haber 02-03-2016 15:10

Efkan Ala'dan Demirtaş'a 'Sur' tepkisi

İçişleri Bakanı Efkan Ala, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Sur'a yürüyüş çağrısına sert tepki gösterdi.

Haber 02-03-2016 11:03

İçişleri Bakanı Ala: 18 canlı bomba 3 bombalı araç yakalandı

İçişleri Bakanı Efkan Ala, yılbaşından bugüne 18 canlı bomba olayı ile 4 bombalı araçlı eylemden üçünün yakalandığını açıklayarak önemli bilgiler paylaştı.

Haber 28-02-2016 14:51