Ekspertiz Haberleri

Otomobil ekspertiz raporlarının fiyatları adeta uçtu! Tavan fiyat uygulansın talebi geldi! ‘En ucuzu bin lira diyebiliriz…’

Otomobil fiyatlarının artması ile birlikte otomobil ekspertiz kontrolünde de fiyat tarifesi yükseldi. 3 bin lirayı bulan ekspertiz kontrolünden eli yanan tüketici fiyatlara tavan fiyat uygulaması getirilerek sınır istemeye başladı. Geçtiğimiz yıllarda 200-300 liraya yapılan otomobil ekspertizinin bugünlerde 3 bin liraya kadar yükselen fiyatlarla yapıldığı belirtiliyor. İşte araç ekspertiz fiyatlarındaki son durumun detayları…

Finans 17-11-22 08:16

Galerici ortaklara ekspertiz şoku! 285 bin liraya aldıkları 2014 model otomobilin önü 2013, arkası 2015 model çıktı

Antalya'da galerici Kemal Yetkin (30) ve Tunahan Şimşek (30), ekspertiz raporu ile 285 bin liraya aldıkları 2014 model otomobili satmak için başka bir ekspertiz firmaya götürdüklerinde hayatlarının şokunu yaşadılar. Araç için 'ön taraftan işlemli, ortadan kesik ve ekleme yapılmış. Pert kaydı mevcut. Ağır işlem yapılmış' raporu verilince, galerici ortaklar neye uğradıklarını şaşırdı. Otomobilin önünün 2013, arkasının 2015 model kasadan birleştirildiğini öğrenen ortaklar, suç duyurusunda bulundu.

Haber 22-10-22 16:05

3 milyon TL verip sıfır aldı! Şok gerçeği ekspere götürdüğünde öğrendi

Adanalı iş adamı Muharrem Başak, İstanbul'daki bir bayiden 3 milyon 80 bin liraya sıfır kilometre lüks cip aldı. Başak, bir arkadaşının "Bu aracın çamurluğunda oynama var. Sıfır aldığına emin misin?" demesi üzerine aracı ekspere götürdüğünde motor kaputu ve çamurluk vidalarında oynama ve rötuş olduğunu öğrendi. Aracını değiştirmek isteyen Başak bir an önce mağduriyetinin giderilmesini isterken, hukuk mücadelesine hazırlanıyor.

Haber 17-08-22 11:10

Otomobil alacaklara önemli uyarı! Sıfır araçlarda bile...

Otomobil piyasasında yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hareketlilik başladı. Otomobil alacak vatandaşlar için uzmanlardan önemli uyarı geldi. Uzmanlar, "Vatandaşların mutlaka araçlarını ekspertize götürmeleri gerekiyor. Çünkü sıfır araçlarda bile bazen ezik, çürük, boyalı parçalarla karşılaşabiliyoruz" dedi.

Finans 20-06-22 11:36

Ekspertiz

Ekspertiz Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ekspertiz Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Yanlış ekspertiz raporu hayatının şokunu yaşattı: Binlerce lira zarara uğradı! Uzmanından uyarı geldi

Öğretmen Ufuk Bengi yanlış ekspertiz raporu nedeniyle büyük şok yaşadı. Bursa'da satışa çıkardığı aracı için 'Tamamı boyalı' raporu alan Bengi, aksini ispatlamak için başka firmalara gitti. İncelemelerde sadece kaputun boyalı olduğu belirtildi. Binlerce lira zarara uğradığını belirten Bengi, "3 farklı ekspertiz firmasına götürdüm. Benim vaat ettiğim şekilde boya çıktı" dedi. Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık ekspertizden kaynaklı mağduriyetler için yasal düzenleme çağrısı yaptı.

Haber 12-06-22 11:36

Yer: Esenyurt! Aracını ekspere götürdü, döndüğünde yumruklar havada uçuştu

Esenyurt'ta aracını ekspertize götüren kişi aracının kaportasına boya geldiğini görünce ortalığı ayağa kaldırdı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine taraflar birbirlerine yumruk yumruğa saldırırken, o anlar anbean görüntülendi.

Haber 08-06-22 11:04

Satmak istediği otomobili ekspertize götürdü, duyduklarına inanamadı! Zararı 100 bin lira...

İstanbul Esenyurt'ta yaşayan Mehmet Kaya, satmaya karar verdiği 2013 model otomobilini ekspertize götürünce, şoke eden gerçeği öğrendi. Otomobilinin 2 ayrı aracın parçasıyla birleştirildiğini ve kilometresinin de düşürüldüğünü öğrenen Kaya, duyduklarına inanamadı. Aracı 2 yıl önce bir arkadaşından satın aldığını belirten Kaya, 100 bin TL zararı olduğunu söyledi.

Haber 15-04-22 16:21

2 milyonluk sıfır lüks otomobil aldı! Hayatının şokunu yaşadı

Piyasa değeri neredeyse 2 milyon TL’yi bulan otomobil sahibi hayatının şokunu yaşadı. Sıfır aldığı otomobilin sağ ön çamurluğunun boyalı olduğu ortaya çıktı. Oto ekspertizi Cihan Acar, böyle bir boyanın araçta yaklaşık 50-100 bin TL arasında değer kaybına yol açabileceğini belirtti.

Finans 06-04-22 11:56

İstanbul'da anlaşmalı eksper tuzağı ile dolandırıcılık! Ortaya çıkan gerçek şoke etti: Nasıl bir dolandırıcılığa düştüm anlamıyorum

İnternette gördüğü bir otomobili beğenerek almak isteyen Miktat Fırat, iddiaya göre otomobili satan kişi ile ekspertiz firmasının tuzağına düştü. Otomobili almak için satıcının götürdüğü ekspertiz firmasına güvenen Fırat, onlarca problemi olan otomobili satın aldı. Yaşananları anlatan Fırat, ''Yalan beyanda bulunan eksperi aradım. Bana, 'Devlet bana bir şey yapamaz' dedi. Aracı aldığım kişi ile görüştüm. Böyle bir araç satmadığını söyledi. Nasıl bir dolandırıcılığa düştüm anlamıyorum" dedi.

Haber 18-03-22 13:06

Sıfır araç aldı, ekspertiz raporunu görünce hayatının şokunu yaşadı! Avukattan iddialara yanıt geldi

Tokat’ta ikamet eden Gazi Kürk, İstanbul’a gelerek bayiden aldığı sıfır aracı ekspertize götürdü. Kürk, 450 bin TL ödeyerek aldığı sıfır otomobilin 50 bin TL hasar kaydı olduğunu öğrenince hayatının şokunu yaşadı. Aldığı sıfır aracı bayiye götüren Kürk, geçen 15 günlük süre içerisinde herhangi bir netice alamadı. Mağduriyeti giderilmeyen Kürk, yasal haklarını korumak için dava açtı. İşte olayın detayları!

Haber 15-03-22 10:34

Uzman isim uyardı, ikinci el otomobil alacaklar bu hileye dikkat!

İkinci el araç satışında uzman isimler vatandaşları, sahte ekspertiz raporuna karşı uyardı. Sahte ekspertiz raporu ile aracın 'sorunsuz' olarak gösterildiği aktarılırken oto ekspertiz işletmecileri araç alacaklar için, "kendi ekspertiz raporunuza güvenin" açıklamasını yaptı.

Haber 21-01-22 10:58

Gerçeği aracı satmak isterken öğrendi, büyük şaşkınlık yaşadı

İnternet sitesinde görüp aldığı otomobilini satmak için oto ekspertize götüren bir kişi, yapılan kontrolde aracının 'change' olduğunu öğrenince büyük şok yaşadı. Aracının 'change' olduğunu öğrenen Sedat Talas "Ekspertizde karşıma çıkan bu şasi numarası ile ruhsatın birbirinden farklı olup uyuşmadığını söylediler bana, şaşırdım. Ben de şu anda hakkımı aramak için karşı tarafa dava açıp mahkeme süreci başlatacağım" diye konuştu.

Haber 16-12-21 10:35

Hayatının şokunu yaşadı! Satın aldığı aracın motoru kusurlu çıktı

İstanbul Sultangazi'de arkadaşına ait otomobili satın alan bir kişi, satış işlemleri öncesi bir ekspertiz firmasına götürdü. İddiaya göre, ekspertiz firmasında otomobilin herhangi bir kusuru bulunmadığına dair rapor verildi. Ertesi gün otomobilin motor kısmında arıza çıktı. Otomobildeki motor arızasının giderilmesi için 20 bin lira gerektiği belirtildi.

Haber 12-10-21 11:54

Bütün parçaları orijinal diye aldığı aracı ekspere götürünce şoke oldu

İstanbul’da yaşayan Sinem Eryılmaz isimli vatandaş, bütün parçaları orijinal diye aldığı cipi ekspere götürdüğünde 8 kaporta parçasının değiştirilmiş olduğunu öğrendi. Yaşanan olayın ardından Eryılmaz, aracı kendisine satan şahıs ve satın işlemi sırasında aracın tüm parçalarının orijinal olduğu yönünde rapor veren eksper hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haber 21-08-21 11:41

Sıfır aldığı aracın 'ayıplı mal' olduğunu öğrendi! Mahkeme kararını verdi

Ankara 10. Tüketici Mahkemesi, tüketicinin sıfır kilometre aldığı otomobilin kapısının değiştirilmiş olduğunun belirlenmesi üzerine aracın ayıpsız misliyle değiştirilmesine hükmetti.

Finans 20-06-21 16:30

Sıfır araç alacaklar dikkat! Uzman uyardı: Mutlaka ekspertiz yaptırın

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, vatandaşların sıfır araç alırken ekspertiz raporunu almaları gerektiğini söyleyerek, “Sıfır araçların bazılarında taşıyan tırların devrilmesinden kaynaklı hatalar var” dedi.

Finans 09-06-21 11:34

İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Satıştan önceki 3 gün içinde zorunlu

Ticaret Bakanlığı, 2. el oto satışında ekspertiz raporunun, satıştan önceki 3 gün içinde sistem üzerinden online olarak sorgulanabileceğini, raporsuz satış yapan işletmelerin ceza alacağını bildirdi.

Finans 25-05-21 16:20

Ekspertizler açıkladı: Şu an artış beklemiyoruz!

Tam kapanmanın ardından çalışmalarına başlayan araç ekspertizleri, yeniden açılmasını bekledikleri işlerindeki durgunluğun yurt dışından otomobil gelmeyişine ve artan ikinci el fiyatlarına bağlıyor.

Finans 24-05-21 13:31