Emekli Haberleri

Emekli zammı sonrası yeni fırsat! Promosyonda üst limite geçme imkanı! Yüzde 25 detayı dikkat çekti

Son dakika: Milyonlarca emekli zamda geri sayımı sona erdi. SSK, Bağkur ve memur emeklileri için zam oranları ve en düşük emekli maaşı belli oldu. Oranlar belli olunca sıra emekli maaşı promosyonlarına geldi. Zamlı maaşlardan emekli promosyonları da etkilendi. Emekliler zam aldıkları için bankanın ödediği bir üst promosyon limitine geçebilecek.

Finans

SON DAKİKA: Hükümet düğmeye bastı, emeklilik sistemi sil baştan! Emekli yaşı ve prim gün sayısı yeniden belirlenecek!

Son dakika haberi... Enflasyon farkı, seyyanen zam ve refah payı, kök maaş çıkmazıyla gündemden düşmeyen emeklilik sistemi için hükümet harekete geçti. Emeklilik sistemi sil baştan değişiyor. Hangi formüller masada, emeklilik yaşı ve prim gün sayısı değişiyor mu? İşte ayrıntılar...

Finans

Yüz binlerce emekli! Biri indirimli biri ücretsiz… 15 Ağustos’a kadar vakit var: KYK yurtlarına akın ettiler

2024 yılı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "Emekliler Yılı" ilan edildi. Bu kapsamda, emeklilere özel olarak tanınan Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında yaz aylarında ücretsiz konaklama imkanı sağlanırken, uygulama 15 Ağustos’a kadar sürecek. Öte yandan indirimli seyahat imkanından faydalananların sayısı da belli oldu.

Finans

Yüzde 15 ve yüzde 50 indirim uygulanıyordu: Bakan Uraloğlu duyurdu: 353 binden fazla emekli...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, emeklilere yönelik, yüzde 15 ve yüzde 50 oranlarındaki indirimli biletlere ilişkin olarak, "Uygulamalar büyük ilgi gördü ve 353 binden fazla emekli demir yolu, şehirlerarası otobüsler ve hava yolu seyahatlerinde indirimli bilet imkanından yararlandı" dedi.

Finans

Emekli

Emekli Hakkındaki Haberler Mynet'te. Emekli Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Artık ev kadınları da emekli olabilecek! Beklenen torba yasadan emeklilik düzenlemesi çıktı

Uzun zamandır gündemde olan ev hanımlarının emekliliğiyle ilgili çalışmalar hız kazandı. Bu yıl çıkacak torba yasada ev hanımlarının isteğe bağlı Bağkur statüsünde prim ödeyerek emekli olabilecekleri düzenlemeler de yer alıyor. Detayları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan paylaştı.

Haber

Emekliler dikkat! SGK duyurdu: 'emekliler.gov.tr' hayata geçti

Sosyal Güvenlik Kurumu, emeklilere yönelik yeni bir hizmeti daha hayata geçirdi. Emeklilere yönelik yeni hizmetlerin duyurulması için oluşturulan "emekliler.gov.tr" internet sitesinin erişime açıldığı belirtildi. Emekliler, site üzerinden oluşturdukları "dijital kimlik kartı" ile kendilerine özel indirimlerden faydalanabilecek.

Finans

Emekliye ek zam kulisi! SGK Uzmanı canlı yayında açıkladı: Refah payı için oran verdi: Birkaç gün içinde...

Son dakika haberi: Türkiye İstatistik Kurumu'nun haziran ayı enflasyon rakamlarını açıklamasıyla SSK, Bağkur ve memur emeklilerinin meraklı bekleyişi son buldu. Emekli ve memur zammında önemli bir viraj geride kaldı. En düşük emekli maaşı için 3 formül gündemdeyken diğer konu da emeklilere refah payı zammı yapılıp yapılmayacağı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan 'Refah payı' yok mesajı gelse de uzman isimler ve emeklilerin refah payı beklentisi sürüyor. İşte detaylar...

Finans

DİSK'ten TÜİK önünde protesto: Görevi enflasyonu düşük göstermek değil

Türkiye İstatistik Kurumu, bugün haziran ayına ilişkin enflasyon rakamlarını paylaştı. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu maaş zamlarını da etkileyen haziran ayı enflasyonunun yüzde 1.64 olarak açıklanmasını protesto etti. DİSK Başkanı Çerkezoğlu, "Bugün açıklanan rakamının gerçekle ne kadar ilişkisi olduğunu bu ülkede yaşayan herkes biliyor" dedi. Emekli Memur Sen de seyyanen zam çağrısı yaptı.

Finans

SON DAKİKA I Milyonlar saat 10.00'a kilitlendi! Maaş zamlarını etkileyecek son veriyi TÜİK duyurdu: ENFLASYON RAKAMLARI açıklandı, yılın en düşük seviyesi!

Enflasyon ve zamlar için son dakika haberi... Milyonlarca emekli ve memurun aylardır beklediği kritik enflasyon verisi açıklandı. Türkiye'de tüketici fiyatları Haziran ayında aylık yüzde 1,64 arttı. Bu veriyle yılın en düşük enflasyonu ölçüldü. Türkiye İstatistik Kurumu, haziran ayı enflasyon verilerini tek tek duyurdu. TÜİK'in açıklamasının ardından emekli ve memur zamlarındaki enflasyon farkı da kesinleşti. Bakan Şimşek'ten de 6 aylık enflasyon rakamları sonrası açıklama geldi.

Finans

3 Temmuz öncesi emeklilerden 'kaygılıyız' mesajı: Sefalet maaşına mahkum edecek oran...

Türkiye İstatistik Kurumu'nun yarın enflasyon verilerini açıklamasının ardından milyonlarca emekli ve memurunda alacağı zamlar belli olacak. Enflasyon verilerinin açıklamasından önce emeklilerden peş peşe açıklamalar geldi. Çalışan ve emekliler arasındaki makasın açıldığı belirtilerek en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çıkarılması talep edildi.

Finans

Milyonlar artık saatler sayıyor! Emekli zammını değiştirebilecek ayrıntı! En düşük emekli maaşı için 3 formül: Mutlaka refah payı veya seyyanen zam verilmeli

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı 3 Temmuz'da. 6 aylık enflasyon verisinin gelmesiyle zam oranları da netleşecek. Emekliler maaşlarına refah payı beklerken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan hayalleri suya düşürecek açıklama geldi. Uzmanlar Bakan Işıkhan'ın açıklamasına karşın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bir sürpriz geleceği görüşünde. En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Masadaki formüller neler?

Finans

Milyonların gözü Kabine toplantısında! Emekli aylıklarındaki artış oranı ve en düşük emekli maaşı masada! İşte detaylar…

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi dün gece yaşanan görev değişikliklerinin ardından yeni Sağlık ve Çevre Bakanlıkları ile toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak yeni kabinenin gündeminde memur zammı ile emekli aylıklarındaki artış oranının da olacağı öğrenildi. En düşük emekli aylığının ne kadar olacağının da bu toplantıda netleşmesi bekleniyor. İşte detaylar…

Finans

O ilimizde su faturalarında indirim kararı! Emekli ve öğrenciler yararlanabilecek

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencileri, 65 yaş ve üzeri ile emeklilere yönelik su faturalarında yüzde 50, EYOF Sosyal Tesisleri'nde de emeklilere yüzde 20'lik indirim kararı aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, "Sezon başlamadan önce öğrencilere doğal gaz indirim kararını da alacağız" dedi.

Finans

2000 öncesi ve sonrası! Emekliler için dikkat çeken kanun teklifi Meclis'e geldi

2000 öncesi ve sonrası emekli olanların maaş farklarını düzenleyecek kanun teklifi CHP tarafından Meclis gündemine getirildi. Teklif AK Parti ve MHP milletvekilleri tarafından reddedildi.

Finans

AYM’den emekliler için karar! 14 Haziran’dan itibaren geçerli oldu: EYT’lileri de etkileyecek, bu işlerde çalışamayacaklar

Anayasa Mahkemesi (AYM), devletten yardım alan bazı dernek ve vakıflarda emeklilerin çalışmasına izin veren kanun maddesini iptal etti. AYM kararı, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasası kapsamında geçen yıldan beri emekli olup söz konusu kurumlarda çalışmaya devam edenleri de etkileyecek.

Finans

Milyonların gözü o tarihte! Memur ve memur emeklilerinin zammı belli oluyor: Uzman isim iki ayrı oran verdi

Milyonlarca memur, memur emeklisi, SSK ve Bağkur emeklilerinin gözü artık 3 Temmuz'da. Haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla yeni zamlı maaşlar da belli olacak. Şu ana kadar 5 aylık veriler kesinleşti. Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş hem memur ve memur emeklisi için hem de SSK ve Bağkur emeklileri için 2 ayrı oran duyurdu. Memurlara ve emekliler için yapılacak zam oranı kaç? İşte merak edilen sorunun yanıtı...

Finans

Herkes bunu araştırıyor: İkinci EYT dalgası geliyor! 1 milyon kişiyi ilgilendiriyor: 5 yıl erken emekli olabilirsiniz: İşte çalışmada son durum

İkinci emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesi için geri sayım başladı. Kulisler hareketlendi, 5 yıl erken emekli olabilirsiniz. 1 milyon kişinin yararlanacağı belirtilen düzenlemede şartlar neler? SGK Uzmanı çalışmada son durumu anlattı.

Finans

Emekliyi isyan ettiren fatura! Her ay 200 lira ödüyordu: Son faturasına kendi de inanamadı

Tekirdağ Çerkezköy'de yaşayan emekli Mümin Balnan son ay gelen su faturasını görünce gözlerine inanamadı. Her ay ortalama 200-300 lira arasında fatura geldiğini belirten Balnan, "Evde 2 kişi yaşıyoruz. Hamam çalıştırmıyorum ben" diyerek isyan etti ve yetkililerden açıklama beklediğini ifade etti.

Haber

Emeklilere yüzde 10 indirim devreye alınmıştı! Bakan Uraloğlu rakamları açıkladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, tren biletlerinde emeklilere yönelik 1 Nisan’da uygulanmaya başlanan yüzde 10 indirimden bugüne kadar 62 bin kişinin yararlandığını bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, 2024'ün "Emekli Yılı" ilan edildiği hatırlatılarak, bu kapsamda tren biletlerinde uygulanan indirim kampanyasında gelinen noktaya ilişkin bilgi verildi.

Finans

Emekli maaşında 'sıfır' kabusu! Kök maaşa seyyanen zam formülü! İşte masadaki rakam

Milyonlarca emekli için artık geri sayım başladı. Haziran ayı enflasyonunun da açıklanmasının ardından emekliler için zam maratonu başlayacak. Emeklilerin zamlı maaşlarının 3 Temmuz -20 Temmuz arasındaki kesinleşmesi beklenirken zam için çeşitli senaryolar da gündemde. En çok merak edilenlerden biri ise kök maaşa zam yapılıp yapılmayacağı. Zira kök maaşa düzenleme yapılmazsa çok sayıda emeklinin maaşı yine 10 bin TL seviyesinde kalacak.

Finans

Emekliler Yılı için yeni bir adım daha! Yüzde 20 indirim uygulanacak: Bakan Uraloğlu duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'Emekliler Yılı'na özel desteklerde bir yeni adım daha atıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, PTT’nin emeklilere yönelik yüzde 20 indirim kampanyası başlattıklarını duyurdu. Bakan Uraloğlu, bütün emekli vatandaşların kargo indirim kampanyasından yararlanabileceğini belirtti.

Finans

SGK uzmanı canlı yayında açıkladı! İşte yeni zamlı maaş hesabı...SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı...

Mayıs ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla memur ve emeklinin hak ettiği maaş oranı da belli oldu. SGK Başuzmanı İsa Karakaş canlı yayında memur maaş hesabını paylaşarak son kulis bilgilerini söyledi. SSK ve Bağ-Kur'lulara yapılan zam oranını açıklayan Karakaş, temmuz ayında memura ve memur emeklisine refah payının verilip verilmeyeceği konusunda açıklama yaptı.

Finans

Kurban Bayramı öncesi denetimler hızlandı! Emekli detayı dikkat çekti! Fahiş fiyat uygulayanlara yüksek ceza

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı öncesinde şehirler arası otobüs işletmeciliği yapan firmalara yönelik denetimlerin hızlandırıldığını bildirdi. 10 günlük sürede 1 milyon liradan fazla ceza yazıldı. Emeklilere yönelik yüzde 20 indirim kararının uygulanıp uygulanmadığı da kontrol ediliyor.

Finans

Emeklinin gözü bayram ikramiyesinde! 17 bin lira sürprizi gelir mi? İki gün sonra Erdoğan'ın masasında!

Milyonlarca emeklinin beklediği bayram ikramiyesinde geri sayım başladı. Ramazan Bayramı'nda 3 bin TL'ye yükseltilen bayram ikramiyelerinde yüksek enflasyon ve alım gücünün düşmesi nedeniyle artış beklentisi yükseldi. CHP lideri Özel, 17 bin lira teklifini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletecek.

Finans

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! 42 bin lirayı aşacak! Kıdem tazminatı için bu tarihe dikkat, 7 bin TL kaybınız olabilir

Milyonlar temmuz ayındaki zam dönemine kilitlendi. Emekliler ve memurlar için zam mesaisi temmuzda sona erecek. Maaş zammıyla da kıdem tazminatında tavan fiyat değişiyor. Kıdem tazminatında dilekçe vereceğiniz tarihe dikkat! 7 bin TL kaybınız olabilir.

Finans

Resmi Gazete'de yayımlandı ama firmalar uymuyor! Emekliler yine hayal kırıklığına uğradı: İndirimi kullanamıyorlar

Resmi Gazete'de yayımlanan karar göre emekliler yıl sonuna kadar şehirler arası yolculuklarda yüzde 20 indirim kullanabileceklerdi. Ancak işleyiş öyle olmadı. Firmalar yüzde 20 indirim isteyen emeklileri geri çevirdi. Firma çalışanları indirimi uygulamadıklarını itiraf ederken üzülen bir kez daha emekliler oldu.

Finans

Kurban Bayramı ikramiyesinin yatacağı tarih belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı sona erdi. Kabine sonrası alınan kararları açıklayan Erdoğan, emeklilerin bayram ikramiyesiyle ilgili tarih verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kurban Bayramı ikramiyesini 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırıyoruz" dedi.

Finans

5 yıl önce emekli oldu ama kopamadı! Sabah erkenden kalkıyor, tıraşını olup herkesten 2 saat önce geliyor: Çok sevdiğim için ayrılamıyorum bu bir aşk

Elazığ’da 70 yaşındaki matematik öğretmeni Mithat Yıldırım, 5 yıl önce emekli oldu. Adeta mesleğine aşık olan Mithat öğretmen, öğrencilerinden ve okulda kopamadı. Her gün sabah erkenden kalkarak tıraşını olan ve takım elbisesini giyen Yıldırım, herkesten 2 saat önce gelerek en son görev aldığı Mustafa Kemal Ortaokulu'nu açıyor. Yıldırım, öğrencilerini kapıda karşılıyor, okulun önünde öğretmenlerini gören öğrencilerin çoğu ise ona sarılmadan içeri girmiyor.

Haber

Emekliler dikkat! 30 Haziran'da sona eriyor! Bankalardan atak, promosyon asgari ücreti geçti, işte yeni rakamlar

Milyonlarca emekli temmuzda maaşlarına yapılacak zammı beklerken bankaların promosyon yarışı kızıştı. Emekli promosyonunda listeler güncellendi. Başvurular ise 30 Haziran'da sona erecek. İşte banka banka yeni rakamlar...

Finans

Emekli zammında tüm hesapları değiştirecek yeni formül! SGK Uzmanı İsa Karakaş Bir kereye mahsus diyerek duyurdu

SSK, Bağkur ve memur emeklilerinin alacağı zam oranı 3 Haziran'da açıklanacan enflasyon verisiyle büyük oranda netleşecek. AA Enflasyon Beklenti Anketi'ne katılan ekonomistler mayıs ayında Tüketici Fiyat Endeksi'nin (TÜFE) yüzde 3,04 artacağını tahmin ediyor. Emeklilere seyyanen zam mı oransal zam mı gelecek? Emekli zammında yeni formül ortaya çıktı. İşte detaylar...

Finans

Memuru emeklisi hepsi bu veriyi bekliyor! Zammı etkileyecek 5 aylık enflasyon farkında geri sayım! Tahminler belli oldu

Milyonlarca memur ve memur emeklisi aylıklarını artıracak verinin açıklanmasını bekliyor. Mayıs ayı enflasyonu için geri sayım başladı. Emekliler geçtiğimiz aylarda açıklanan verilerle yüzde 18.72'lik zammı şimdiden garantilemişti. Ekonomistlerin de mayıs ayı beklentileri belli oldu.

Finans

Resmi Gazete'de yayımlandı! Emekliler artık yüzde 20 indirimden yararlanacak

Sosyal tesislerde yüzde 15 indirim uygulanması kararının ardından emekliler için bir adım daha atıldı. Emeklilere şehirlerarası otobüslerde yüzde 20 indirim uygulanmasını içeren karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Finans

Emeklilerin gözü bayram ikramiyeleri zammında! 'Meclis'e kanun teklifi verildi' dedi; SGK Uzmanı rakamı duyurdu: 15 bin lira olması öngörülüyor

Ramazan Bayramı'nın ardından Kurban Bayramı'nda da emeklilere 3 bin lira emekli ikramiye ödenecek. Milyonlarca emeklinin beklentisi bayram öncesi ikramiye ödemelerinin artırılmasında. 5 bin TL rakamı kulislerde konuşulurken SGK Uzmanı yeni bir rakamı paylaştı.

Finans

Emekli bayram ikramiyesine zam var mı? Ödeme takvimi belli oldu, son açıklama emeklileri üzecek…

Emekli bayram ikramiyesine zam müjdesi beklerken bu konuda bir çalışma olmadığı ortaya çıktı. Ödeme takvimi ile ilgili ise emeklileri sevindirecek bir gelişme yaşandı. Emekli maaşı ve 3 bin liralık ikramiyeler Kurban Bayramı öncesi hesaplara yatmış olacak. İşte kulislerde konuşulan ödeme takviminin tarihleri…

Finans

Türkiye'nin emekli haritası: En fazla o illerde yaşıyorlar! Dikkat çeken detay! Büyük çoğunluğunun ortak noktası...

Türkiye Emekliler Derneği'nin (TÜED) araştırmasıyla Türkiye'nin 'emekli haritası' belli oldu. Emeklilerin büyük çoğunluğu 10 büyükşehirde yaşıyor. İstanbul, 3 milyondan fazla kişiyle en fazla emekli nüfusuna sahip. Emeklilerin yaşadığı 10 ilin büyük çoğunluğu ise bir detayda ortaklaştı.

Finans

Kulisler hareketlendi: Emeklilere haziran sürprizi! 1 defaya mahsus olacak! SSK, Bağkur ve memur emeklileri... İlk sırada hangisi var?

Temmuz zammı öncesi emeklilerin gündeminde Kurban Bayramı'nda yatacak bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih ve maaşların öne çekilip çekilmeyeceği var. Ödemeler için kulisler hareketlendi. Maaş ve bayram ikramiyeleri ödemeleri için takvim şekillendi. SSK, Bağkur ve memur emeklilerinin ödemelerinde ilk sırada SSK'lılar var. İşte detaylar...

Finans

Emekli zammında Seyyanen artışın üzerine enflasyon farkı ayrıntısı! SGK Uzmanı Özgür Erdursun o tarihi işaret etti!

SSK, Bağkur ve memur emeklisi temmuzda yapılacak zamma odaklanmış durumda. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan refah payı için temmuz ayını işaret etti. Emeklilerin beklentisi ise seyyanen artışın üzerine enflasyon farkının eklenmesi. Yaklaşık 10 milyon emekli asgari ücretin altında maaş alıyor.

Finans

Emekli zammı gündemdeyken bu iddia çok konuşulur! Mehmet Şimşek ile danışmanları arasındaki konuşmayı anlattı: 'Onlara verdiğin çöpe gidiyor'

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Yaklaşık 10 milyon emekli asgari ücretin altında maaş alıyor. Emekliler bu konudan çok rahatsız, enflasyon farkının da ne olacağı merak ediliyor. Yerel seçimden önce emeklilere bekledikleri zammı yapmayan hükümetin yıl ortasında nasıl bir yol izleyeceği de en çok tartışılan konulardan. Gazeteci Şeref Oğuz, Mehmet Şimşek ve danışman kadrosuyla ilgili önemli bir iddiayı gündeme taşıdı.

Finans

Emekli maaşları için iki formül masada: Taban sınırı yükseliyor! En düşük emekli maaşında rakam belli oldu

Milyonlarca emekli temmuz ayındaki zammın ne olacağını merak ederken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda da çalışmalar başladı. Emekli maaşları için iki formül masada. SSK, Bağkur, memur emeklileri ve memurların zam oranlarında yeni tablo ortaya çıktı. En düşük emekli aylığı yeni formüllerle ne kadar olacak? Masadaki formüller neler? İşte detaylar...

Finans

Emeklinin temmuz için geri sayımı başladı! Seyyanen zam ihtimali de ortaya çıktı: SGK Uzmanı İsa Karakaş rakam verdi: 'En az...'

Milyonlarca emekli zam için geri sayıma başladı, hesap makineleri çıktı, oranlar hesaplanıyor. Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon tahmini değiştirmesinin ardından hesaplar da değişti. Emekliler 6 aylık enflasyon farkına ek refah payı da bekliyor. Temmuzda seyyanen zam ihtimali ne?

Finans

Emekliye yüzde 15 indirim! Ve beklenen ilk adım atıldı: Karar Resmi Gazete'de yayımlandı

Emeklilere kamu kurum ve kuruluşlarının misafirhane, sosyal tesis ve konukevlerinden yüzde 15 indirimli faydalanabileceği uygulama bugün itibarıyla yürürlüğe girdi. Karar Resmi Gazete'den duyuruldu.

Finans

Emekliye 6 maddeli yeni destek paketi! Bazıları ücretsiz bazıları indirimli… 20 sene önce uygulanıyordu, ‘hayat standardı’ vergisi önerisi

Emekli maaşı zammı yanında bu yıl 16 milyon kişi için refah artırıcı yeni düzenlemeler de devreye alınacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın açıkladığı 6 maddelik emekli destek planının detayları gün yüzüne çıkmaya başladı. Konuya ilişkin SGK Uzmanı Emin Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı işaret ederek sadece uygulama tarihini de açıkladı. İlerleyen dönemde bu maddelerin daha da artırılacağını dile getirdi.

Finans

Emekli için temmuzda refah payı bilmecesi! SGK Uzmanı 'Biraz umut var' diyerek düzenlemeye işaret etti! En düşük emekli aylığında rakamı verdi

Yüksek enflasyon ve alım gücünün düşmesinin ardından emeklilerin temmuz zammındaki refah payı beklentisi artıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücrete ara zamma kapıları kapatırken refah payı için kapıyı kapatmadı. Emeklilerin refah payı bilmecesi... En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte detaylar...

Finans

Bakan Işıkhan duyurdu! Emeklilerle ilgili yeni çalışma: Yaz döneminde 1 ay ücretsiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekliler Yılı'nda milyonlarca emekliyi ilgilendiren çalışmayı duyurdu. Bakan Işıkhan yaz aylarında KYK'nın uygun olan yurtlarını bir aylık dönemde emeklilerin ücretsiz kullanımına sunacaklarını duyurdu. Işıkhan, SGK'nin önemli sorumluluk alanlarından birinin de emeklilik olduğunu ifade eden Işıkhan, emeklilere yönelik pek çok düzenlemenin hayata geçirildiğini söyledi.

Finans

ÖZEL | Emeklisi ve memuru dikkat! Merkez Bankası anketi hesapları değiştirdi! Zamda ve en düşük aylıklarda tablo ortaya çıktı! İşte en düşük emekli maaşı ve memur maaşında yeni rakam

Son dakika haberi: Merkez Bankası Mayıs Ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'ni açıkladı. Piyasanın yıl sonu enflasyon ve dolar beklentisi gerilerken temmuz ayı maaşlarında da hesaplar değişti. SSK, Bağkur, memur emeklileri ve memurların zam oranlarında yeni tablo ortaya çıktı. Yeni zam oranı ve en düşük emekli, memur maaşını sizin için hesapladık. İşte ayrıntılar...

Finans

Emekli oldu, kamu desteği almadan kendi serasını kurdu, şimdi eleman bulamıyor: Dışarıda 25 lira bende 10 lira

Amasya, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden emekli olan 58 yaşındaki Recep Yıldırım, memleketi Tunceli’nin Çemişgezek ilçesine yerleşerek, kamu desteği almadan sera kurarak sebze üretimine başladı. Üretime devam eden Yıldırım, serada çalıştıracak işçi bulamıyor. Organik ürün yetiştirdiğini belirten Yıldırım, "Bizden on liraya alınan mal, yirmi, yirmi beş liraya piyasalarda satılıyor. Gelsin vatandaş on liraya buradan alsın." dedi.

Haber

EYT'den emekli oldu, emeklilik hayali kısa sürdü! 9 ay emekli maaşı aldı, sonrasında ise...

Antalya’da yaşayan aşçı Taner Baysal (46), EYT düzenlemesiyle emekli oldu. Ancak emeklilik hayali kısa süren Baysal'ın 9 ay sonra emekliliği iptal edildi. Emekli maaşı yatmayınca durumu fark eden Baysal'a 27 yıl öncesinden borcu olduğu söylendi. Baysal ödeme yapıp tekrar başvurarak yeniden emekli oldu. Ancak bu kez de 9 ay boyunca ödenen toplam 101 bin liranın da Baysal’dan tahsil edileceği bildirildi. İşte detaylar...

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulan rapor emeklileri heyecanlandırdı! Herkes bu sorunun yanıtını merak ediyor: Zam mı geliyor?

Kurban Bayramı yaklaşırken emekliler, ikramiyelere zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Ekonomi kurmaylarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunduğu raporda bayram ikramiyelerinin enflasyona karşı korunması yer alırken, farklı zam oranlarının bütçeye maliyetinin hesaplandığı aktarıldı.

Finans

4a, 4b,4c! SGK'dan emekli rakamları! 1 emekliye...

SGK'nin şubat ayı verilerine göre, 15 milyon 351 bin kişi devletten emeklilik, malullük, ölüm aylığı ile dul ve yetim maaşı alırken, 25 milyon 96 bin kişi sigortalı olarak çalışıyor.

Finans