Erken Seçim Haberleri

Bulgaristan'daki erken seçim kapsamında Bursa ve çevre illerde oy verme işlemi başladı

Bulgaristan'daki erken seçim kapsamında Bursa ve çevre illerde oy verme işlemi başladı

Yurthaber 02-10-22 12:22

Bulgaristan'daki erken seçimler için Sakarya ve Kocaeli'de oy verme işlemi başladı

Bulgaristan'daki erken seçimler için Sakarya ve Kocaeli'de oy verme işlemi başladı

Yurthaber 02-10-22 11:10

Muhalefet ‘bizim için harika olur’ dese de AK Parti’de böyle bir niyet yok! Herkes bu iddiayı konuşuyordu

Ankara kulisleri son günlerde seçim tarihi ile ilgili çalkalanıyor. Seçimin 1 ay öne çekilme ihtimali ile ilgili muhalefet kanadı ‘bizim için harika olur’ dese de AK Parti tarafında böyle bir niyetin olmadığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu da konu ile ilgili son yaptığı açıklamada seçim tarihinin öne çekilmesi ile ilgili karar alınırsa kesinlikle destekleyeceklerini belirtmişti. İşte erken seçim ile ilgili son dakika haberinin detayları…

Haber 22-09-22 10:36

Kılıçdaroğlu'ndan 'erken seçim' tartışmalarının seyrini değiştirecek sözler! Canlı yayında o tarih soruldu: 'Hiç kimsenin endişesi olmasın'

Önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek seçimler tüm Türkiye'nin gündeminde üst sıralardaki yerini korumaya devam ediyor. Bir yandan cumhurbaşkanı adaylarıyla ilgili gelişmeler yaşanırken öte yandan seçimin hangi tarihte yapılacağına ilişkin söylemler sürüyor. Seçimin mayısta yapılacağı iddiaları kuvvet kazandı. Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında seçim tarihinin öne çekilmesiyle ilgili çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.

Haber 21-09-22 17:01

Erken seçimi işaret ederek açıkladı! Yunanistan'ı karıştıracak iddia: Değiştirecek

Yunanistan’da ana muhalefet lideri Aleksis Çipras’tan ülkedeki seçimlere ilişkin ortalığı karıştıracak iddialar geldi. Çipras, Başbakan Kiryakos Miçotakis’in gelecek yılın bütçesi için yapılacak görüşmelerden önce erken seçime gidebileceğini söylerken bunun için seçim yasasında değişiklik tasarladığını iddia etti. Çipras, telefon dinleme skandalı ve ülkedeki ekonomik durumun Miçotakis'e baskı oluşturduğunu vurguladı. Anketlere göre iki isim arasındaki fark ilk defa yüzde 6'lara düşmüştü.

Haber 06-09-22 22:20

AK Partili Kurtulmuş'tan dikkat çeken sözler: 2023 seçimleri hayati bir seçim! Teşkilatlarımız farkında

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda buludu. Kurtulmuş, erken seçim iddialarıyla ilgili, "Seçim inşallah vaktinde, 2023'ün Haziran ayında gerçekleştirilecektir" ifadelerini kullandı. "Teşkilatları en yakından tanıyan siyasetçilerden biriyim." diyen Kurtulmuş, AK Parti'nin kadrolarının seçimlerin öneminin farkında olduğunu ve çok heyecanlı olduklarını söyledi.

Haber 03-09-22 10:33

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mesajlar, elektrik ve doğal gaz zammı, Gültekin Uysal ile Ümit Özdağ'ın tartışması

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öğretmenlere yapılan boykot çağrılarına yanıtı ve adli yıl açılış törenindeki çıkışları, elektrik ve doğal gaz zamları, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın 'Afgan ev sahibi' tartışması, Bahçeli'den 'af' ve 'erken seçim' açıklaması, Gülşen'in ev hapsi itirazına ret, TFF binasına silahlı saldırı...

Haber 01-09-22 17:29

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? AK Parti'den sürpriz toplantı, Sanna Marin'in yeni videosu, Civan Canova'ya son veda...

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. AK Parti'den sürpriz toplantı ve 'erken seçim' açıklaması, zincir marketlerden indirim hamlesi, Finlandiya Başbakanı Sanna Marin'in yeni videosu, usta oyuncu Civan Canova'nın cenazesi, Fenerbahçe'nin transfer hedefindeki Sörloth hakkında dikkat çeken iddia...

Haber 23-08-22 17:30

'Devlet Bahçeli erken seçim çağrısı yapacak' iddiası sosyal medyada olay olmuştu! MHP'den çok sert sözler: 'Bir damlasını yutamaz'

Bir televizyon programında canlı yayında ortaya atılan erken seçim iddiasına yanıt geldi! Gazeteci Barış Yarkadaş, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Sivas'ta erken seçim çağrısı yapacağını iddia etmişti. Bu iddia kulislerde gündem olmuştu. MHP cephesi; 'Yalanı avuç avuç içen gerçeğin bir damlasını yutamaz' diyerek iddiaları yalanladı.

Haber 16-08-22 14:19

Gazeteci İsmail Küçükkaya'dan çok konuşulacak iddia! Erken seçim için tarih verdi

Gazeteci İsmail Küçükkaya'dan ses getirecek erken seçim iddiası geldi. Haziran 2023'te yapılması planlanan seçimle ilgili muhalefetten birçok kez erken seçim çağrısı gelirken hükümet ise seçimlerin vaktinde yapılacağını belirtmişti. Küçükkaya ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda erken seçim için tarih verdi.

Haber 26-07-22 11:49

Asgari ücrete ek zam, öğrenci affı, EYT ve 3600 ek gösterge erken seçim işareti mi?

İktidarın, yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında, ücretli kesimlere zam ve iyileştirme yapılacağı taahhüdü, AK Parti ve MHP liderlerinin sık sık "seçimler zamanında yapılacak" açıklamalarına karşın, erken seçim tartışmalarını gündemden düşürmüyor. Mevcut koşullarda bir erken seçimin mümkün olmadığını düşünen siyasi strateji uzmanı İbrahim Uslu, "Hükümetin seçim stratejisinin güvenlik, uluslararası ilişkiler ve buralardan elde edilecek zaferlere göre planladığını düşünüyorum" dedi.

Haber 23-06-22 06:51

SON DAKİKA | Erken seçim değil, erkene alınmış seçim! Flaş iddia: Erdoğan'a sunuldu, yeni seçim tarihi 14 Mayıs

Son dakika haberi: Seçim tarihiyle ilgili yeni iddia gündem yarattı. Erken seçim için muhalefetin çağrıları her geçen gün artarken, seçim için ortaya atılan yeni tarih Ankara'yı hareketlendirdi. Hükümetin erken seçim yerine erkene alınmış seçim için harekete geçtiği belirtilirken, 2023 yılı 18 Haziran tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin 14 Mayıs’a alınması tartışılıyor.

Haber 22-06-22 08:52

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Ya faizleri artıracaksınız ya da erken seçim kararı alacaksınız

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada dikkat çeken ifadeler kullanan Öztrak "Döviz kurunu bu saçma sapan politikalarla nasıl tutacaksınız? Anlaşılan ya faizleri artıracaksınız. Ya da erken seçim kararı alacaksınız." paylaşımında bulundu.

Haber 21-06-22 15:40

Son seçim anketlerinin ortalaması! 10 anket şirketine göre hangi parti ne kadar oy alıyor? Fark dikkat çekti...

Son seçim anketleriyle ilgili dikkat çeken bir veri hesaplandı. Erken seçim iddialarının yeniden gündem olması ve Haziran 2023'te yapılması planlanan seçim tarihinin yaklaşıyor olmasıyla anket sonuçları önem kazandı. ORC, MetroPoll, Artı 1, MAK, AREA, Aksoy, Avrasya, Gezici, Optimar ve Yöneylem’in son anket sonuçlarının ortalaması ise dikkat çekti. Buna göre ittifaklar arası farkın yüzde 1 olduğu görüldü. İşte çok konuşulacak son seçim anketlerinin ortalaması...

Haber 08-06-22 07:51

Gündem yaratacak 'erken seçim pazarlığı' iddiası! Kılıçdaroğlu'nun adaylığı...

2023 Haziran seçimlerine bir yıl kala erken seçim ve muhalefetin cumhurbaşkanı adayı ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu kapsamda gazeteci Deniz Zeyrek'ten çok çarpıcı bir iddia geldi. İktidar ile muhalefet arasında pazarlık başladığını ileri süren Zeyrek, 'erken seçim pazarlığı'na ilişkin iddiasında Kılıçdaroğlu'nun adaylığından söz etti ve MHP ile pazarlık yapıldığını söyledi.

Haber 04-06-22 13:16

SON DAKİKA | Çok konuşulacak erken seçim iddiası sonrası yeni açıklama! Kılıçdaroğlu 6 Kasım tarihini verdi mi? 'IŞİD saldırısı ihtimali vardı...'

Erken seçim tartışmalarıyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Millet İttifakının adayının kim olacağı konuşulurken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi öne çıkıyor. Kılıçdaroğlu'nun erken seçim için tarih verdiği 6 Kasım tarihini işaret ettiği iddia edilmişti. Çok tartışılan bu sözlerin ardından CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, hem daha önceki IŞİD suikast ihtimalini hem de erken seçim konusu hakkında önemli ifadeler kullandı.

Haber 31-05-22 08:02

Altılı masada planlamalar, 'Kasım’da erken seçim' olasılığı gözetilerek yapıldı

Altı muhalefet partisi, Gelecek Partisi lideri Davutoğlu'nun ev sahipliğindeki dördüncü toplantısında, "işbirliği süreci"ne ilişkin "tutum belgesi", "temel ilkeler ve hedefler" başlığı altında 10 maddelik bildiri üzerinde de uzlaşmaya vardı. Kulislere yansıyan bilgilere göre, bu kararlarda, Kasım ayında yapılabilecek bir "erken seçim olasılığı" etkili oldu. Ankara'dan Ayşe Sayın'ın haberi.

Haber 31-05-22 04:48

Son dakika | Seçim tarihi için flaş iddia! Ankara kulisleri hareketlendi: Kasım ya da Mayıs'ta...

Son dakika haberi: 2023 seçimlerinin erkene çekileceği iddiası yeniden gündem oldu. Ankara kulislerinde Haziran ayında yapılması planlanan seçimler için iki tarih öne çıktı. Bir taraftan seçimlerin 6 Kasım 2022 Pazar günü yapılacağı iddia edilirken, AK Parti kulislerinde seçim tarihi için 2023'ün Mayıs ayı konuşuluyor.

Haber 29-05-22 09:14

Erken seçim olacak mı? AK Parti'den 'seçim' tartışmalarına canlı yayında yanıt geldi

AK Parti ve MHP tarafından hazırlanan Seçim ve Siyasi Partiler Yasa Teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunuldu. Dün MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız ile düzenledikleri basın toplantısıyla Meclis'te yasa teklifini duyuran AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı yeni seçim sistemine ilişkin merak edilenleri açıkladı. Yazıcı erken seçim tartışmalarına da yanıt verdi.

Haber 15-03-22 10:38

Erken seçim çağrılarına AK Parti'den net yanıt

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Biz, 1,5 yılda bir seçim yapılmasın diye, erken seçim olmasın diye sistem değişikliği talep etmiştik. Tam da seçim zamanında yapılsın diye bu sistemi tercih etmiştik. Seçimler zamanında yapılacaktır" dedi.

Haber 16-02-22 21:30

Ankara'da kulisleri hareketlendiren zirve! İYİ Parti yeşil ışık yaktı, Kılıçdaroğlu adaylığa bir adım daha yaklaştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Biz erken seçim istiyoruz. Hem de hemen" açıklaması sonrası Ankara kulislerini hareketlendiren sürpriz bir görüşme gerçekleşti. CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir araya geldi. Kritik görüşmede Millet İttifakı'nın olası adayı için İYİ Parti'nin 'yeşil ışık' yaktığı iddia edildi. Akşener'in söz konusu isme itiraz etmeyeceği öğrenildi.

Haber 10-02-22 08:12

Tanju Özcan'ın erken seçim formülü olay oldu! Çağrıya ilk yanıt: Mehmet Ali Çelebi'den geldi: 11 vekil aranıyormuş, ben hazırım

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın erken seçim için ortaya attığı '11 milletvekili formülü'ne ilk yanıt Mehmet Ali Çelebi'den geldi. Özcan'ın istifa çağırısına olumlu yanıt veren Çelebi, "11 vekil aranıyormuş, ben hazırım" dedi. Öte yandan Ankara'yı hareketlendiren 'erken seçim formülü'yle ilgili CHP'den de açıklama geldi.

Haber 09-02-22 11:37

Son dakika: Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan çok konuşulacak 'erken seçim' formülü: 11 cesur milletvekili istifa ederse...

Son dakika haberi: Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Bolu Belediye Başkanı Özcan, 11 milletvekilinin istifası durumunda ara seçime gidileceği iddiasını ortaya attı. Özcan, 11 cesur milletvekilinin istifa kararı alarak ülkenin menfaatini gözetmesi gerektiğini belirtti ve muhalefet liderlerine çağrıda bulundu.

Haber 08-02-22 12:50

Tanju Özcan’dan ‘erken seçim’ iddiası: ‘İnşallah muhalefet hayır demez!!!’

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yaptığı son dakika açıklamasında dikkat çeken ifadeler kullandı. İktidarı erken seçime götürecek bir açıklama yapacağını öne süren Özcan ‘inşallah muhalefet hayır demez!’ dedi.

Haber 08-02-22 09:19

KKTC'de erken genel seçimde oy verme işlemi sona erdi

YSK, 17.30 itibarıyla seçime katılım oranının yüzde 55,43 olduğunu açıkladı

Yurthaber 23-01-22 19:24

Ali Babacan'dan erken seçim iddiası! 'Her an karar alınabilir'

Muhalefetin erken seçim hakkındaki iddialarına bir yenisi daha eklendi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Artık seçim yakın, günler sayılı. Her an seçim kararı alınabilir, ülke her an seçime gidebilir gibi hazır olmamız gerekiyor” dedi. İşte Ali Babacan'ın yaptığı son dakika açıklamasının detayları...

Haber 21-01-22 13:52

Son dakika: Erken seçim olacak mı? CHP'li Oğuz Kaan Salıcı canlı yayında seçim için tarih verdi

Son dakika haberi: Erken seçim iddiaları Ankara'nın gündemini meşgul etmeye devam ediyor. İktidar kanadı her fırsatta erken seçimin olmayacağını belirtirken, muhalefet ise seçim kararının kaçınılmaz olduğunu düşünüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı katıldığı canlı yayında erken seçim için tarih vererek "Biz hazırız. Bugün de seçim olsa hazırız." diye konuştu.

Haber 12-01-22 10:35

Son Dakika! Gelecek Partili Selçuk Özdağ'dan flaş açıklamalar: AK Partili 40 vekille görüşüyoruz

Son dakika haberine göre muhalefetin erken seçim çağrıları sürerken, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'dan da gündeme ilişkin önemli açıklamalar geldi. Ellerindeki anketlere göre yüzde 10 barajını aştıklarını söyleyen Özdağ, AK Parti'den 40 milletvekili ile görüştüklerini de ekledi.

Haber 12-01-22 08:35

Ali Babacan'dan Ortak aday şartı: Geçiş sürecinde anlaşalım, nasıl bir aday profili gerektiğini de konuşalım

Erken seçim ve ortak aday tartışmalarının sürdüğü şu günlerde, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Babacan, ittifak ve adaylık koşulunu “Geçiş süreci üzerinde uzlaşma” olarak açıkladı. Babacan, “Mutabakatın ruhuna uygun nitelikte cumhurbaşkanı adayı arayışı gerekiyor” dedi. İşte Babacan'ın açıklamaları...

Haber 30-12-21 11:02

Son Dakika: Muharrem İnce erken seçim için tarih verdi! Sınav tarihleri değişti

Son dakika haberi: Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kastamonu ziyaretinde Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi Doğa Kültür Köyü'nde basın toplantısı düzenledi. İnce, "Benim tahminim, iktidar 26 Haziran'da seçim yapmayı planlıyor. Nereden çıkardınız bunu derseniz, sınavların tarihlerini değiştirdi. 26 Haziran'ı boş bıraktı." dedi.

Haber 29-12-21 17:10

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim açıklamasına Kılıçdaroğlu'ndan ilk tepki

Son dakika haberine göre CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçimle ilgili açıklamalarına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Sağlıklı işleyen bir demokraside halkın hakemliğine başvurursunuz. Kendisine güveniyorsa ki o söylediğine göre kendisine güveniyor. O zaman sandığı koyar, oyu alır ve döner der ki 'Bak bay Kemal ben sana demedim mi? Tekrar kazanacağım diye. Sandığı koydum ve sen de sesini kes'" ifadelerini kullandı.

Haber 22-12-21 21:23

SP lideri Karamollaoğlu'ndan üçüncü ittifak açıklaması: Bu, iktidarın hoşuna gider

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan son dakika ittifak açıklaması geldi. İttifakların artması oyların dağılması anlamına geldiğini ifade eden Karamollaoğlu, "Bu, iktidarın hoşuna gider. Çünkü sadece iki ittifak olursa oyları paylaşırlar ama üç olursa iktidarın karşısında bulunan blok zayıflar" diye konuştu.

Haber 19-12-21 15:52

Kılıçdaroğlu'ndan erken seçim çağrısı: Sandık geldiği an döviz düşer

Siyaset dünyasındaki erken seçim çağrıları devam ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yeni bir açıklama geldi. Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ziyaretlerinin ardından konuşan Kılıçdaroğlu "84 milyona saygı duyuyorlarsa bir an önce seçim sandığını milletin önüne getirsinler. Sandık geldiği andan itibaren döviz de düşer. Bunu bilmelerini isterim" dedi.

Haber 18-12-21 10:44

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Erken seçim tartışmalarını çok gereksiz buluyorum

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, erken seçim tartışmalarıyla ilgili açıklamada bulundu. Şentop, "Erken seçim tartışmalarının yeni sistemde mantığı yok, çok gereksiz buluyorum" dedi.

Haber 11-12-21 12:50

Mustafa Sarıgül'den çok konuşulacak 'erken seçim' açıklaması: Doğru bulmuyoruz

Kocaeli’de temaslarını sürdüren Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, erken seçim ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sarıgül, "Biz seçimlerin erken yapılmasını doğru bulmayız. Seçimler zamanında yapılsın ki iktidar mazeret üretmesin" dedi.

Haber 10-12-21 14:43

Meral Akşener'den Nurettin Nebati yorumu: Yeni Bakan adayı kendisi sanırım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Nebati'nin son yaptığı paylaşımlara dikkat çeken Akşener, "Yeni Bakan adayı kendisi sanırım, o anlaşılıyor." ifadelerini kullandı.

Haber 26-11-21 10:44

CHP yönetimi 'iktidarı erken seçime zorlamak' için hangi adımları atacak?

Türk lirasının dolar karşısında rekor düşüş yaşadığı Salı günkü kur krizinin ardından muhalefet partileri, iktidara yönelik "erken seçim baskısını" artırmaya hazırlanıyor. CHP'de bazı MYK üyelerinin; hükümetin OHAL ilan etme yoluna gidebileceği görüşünü dile getirdiği, bu nedenle de bir an önce harekete geçmek gerektiğini savunduğu öğrenildi.

Haber 25-11-21 05:52

Meral Akşener'den dolardaki yükseliş ve erken seçim açıklaması: Milleti yorma, getir sandığı

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, döviz kurundaki yükselişi değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert sözlerle yüklenen Akşener, "Bu artış, cebimizden fazladan 320 milyar lira çıkması demek. eki iktidar ne yapıyor? Durmak yok, saçmalamaya devam." ifadelerini kullandı. Erken seçim çağrısını da yineleyen İYİ Parti lideri, "Gel kendini de milleti de yorma, getir sandığı gerisini biz hallederiz" dedi.

Haber 24-11-21 11:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'erken seçim' açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde konuşma yaptı. Erdoğan, "Hala 'erken seçim, erken seçim'. Olmayacak erken seçim. Haziran 2023. Bunlar kiminle yürüdüklerinin farkında değiller. Geçti o, onlar tarih oldu. Öyle 15 ayda bir, 20 ayda bir seçim yapmak, bunlar ilkel kabilelerin işidir" açıklamasında bulundu.

Haber 23-11-21 12:54

Siyasette yüzde 50+1 tartışması! Bahçeli'den Akşener'e yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yüzde 50+1 açıklamasına yanıt verdi. Ekonomiye ilişkin açıklamalarda da bulunan Bahçeli, "Türkiye faiz kamburundan kurtulmalıdır, faiz uzun vadede üretim sistemine büyük hasarlar vermektedir. Bize göre hükümetin ekonomi politikası doğrudur" diye konuştu. Öte yandan Bahçeli, "Erken seçim falan yoktur" dedi.

Haber 23-11-21 11:10

AK Parti Genel Başkan yardımcıları Dağ ve Yavuz basın toplantısı düzenledi

Ali İhsan Yavuz: - "Seçim zamanında olacaktır. Seçimin zamanı 18 Haziran 2023'tür" - "Bizim şu anda 50+1 ile ilgili bunu değişelim, buna ilişkin bir yasal düzenleme yapalım, bir anayasa değişikliğine çalışalım şeklinde bir uğraşımız söz konusu değil" - Hamza Dağ: - "Aslında helalleşme tezkereye hayır verdiği için, bu ülkenin milli çıkarlarına aykırı davrandığı için buradan belki başlamak iyi olabilir"

Yurthaber 22-11-21 14:02

BBP Genel Başkanı Destici, gündemi değerlendirdi:

"50 artı 1 bu sistemin sigortasıdır. 50 artı 1'den vazgeçildiği anda bu sistemden vazgeçilmiş demektir" - "Helalleşme çağrısından anlıyorum ki Sayın Kılıçdaroğlu, 2023 seçimlerinde aday olmayı iyice kendisine hedef olarak belirlemiş ve kafasında bu net"

Yurthaber 22-11-21 11:06

CHP ve İYİ Parti'nin erken seçim çağrısına AK Parti'den ilk yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener sürpriz bir görüşme gerçekleştirmişti. İki lider toplantının ardından erken seçim çağrısında bulunmuştu. Kılıçdaroğlu ve Akşener'in açıklamasından sonra AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan yanıt geldi.

Haber 17-11-21 19:45

KKTC'de erken seçim tarihi 23 Ocak olarak belirlendi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Cumhuriyet Meclisinde temsil edilen tüm siyasi partiler, 23 Ocak 2022'de erken seçime gidilmesi konusunda mutabakata vardı.

Haber 08-11-21 14:55

Davutoğlu: Bahçeli çekilecek ve erken seçimi tetikleyecek

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli için, "2002’de olduğu gibi 'Ben yapmadım onlar yaptı' diyerek AK Parti’yi suçlayıp çekilecek ve erken seçimi tetikleyecek." ifadelerini kullandı.

Haber 04-11-21 16:49

Sahaya inildi! Erken seçim mi var? sorusuna AK Parti'den yanıt

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, seçimlerin 2023'te yapılacağını ve gündemlerinde seçim olmadığını ifade etti. Ataş, "İnsanların akıllarına şu geliyor 'erken seçim mi var sahaya inildi' diye, hayır biz her zaman sahalarda olan bir partiyiz ama salgın sürecinde sahalara arzu ettiğimiz şekilde inemedik, bu açığı kapatmaya çalışıyoruz." dedi.

Haber 22-10-21 23:19

Meral Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: Artık vakit, hesap vaktidir

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin Meclisteki grup toplantısında yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirerek, "'Vakit Türkiye vaktidir' diye iş başına gelenlerin artık bu milletin yakasından düşme vakti de geldi çattı. Haydi Sayın Erdoğan, vakit tamam. Artık vakit hesap vakti, artık vakit sandık vakti." dedi.

Haber 20-10-21 11:24

Çarpıcı faiz indirimi ve büyüme yorumu: Hedef erken seçim!

İktidarın faiz indirimlerine devam ederek büyüme temposunu artıracağını belirten Prof. Dr. Korkut Boratav, hedefin 'erken seçim'e gitmek olduğunu iddia etti.

Finans 19-10-21 10:20

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Çankırı'da gazetecilerin sorularını yanıtladı:

"(Siyasi cinayetler işlenebileceği iddiaları) Doğru bilgi varsa, somut bilgi varsa bunun intikal ettirileceği yerler emniyet, güvenlik güçleri ve savcılıklardır. Onlar gerekeni yaparlar. Böyle bir ortam yok Türkiye'de ve böyle bir ortama müsaade edilmez" - "Erken seçimle ilgili tartışmalar Türkiye'nin eski bir hastalığı, 16 Nisan 2017 öncesine dair bir hastalık" - "Terör örgütlerinin sınırı geçip, gelip eylem yapmasını beklemek yerine terör örgütlerinin bulunduğu yerlerde onları yok etmek, imha etmek, etkisiz hale getirmek, yeni konsept bu"

Yurthaber 15-10-21 20:49