Eynesil Haberleri

Yaşlı adam, kendisini ölüme götüren olayı tarlasında çalışırken yaşadı! Hızla eve gidip eşinden ilacını aldı ama hayatını kaybetti

Giresun'un Eynesil ilçesinde tarlasında çalışırken arı saldırısına uğrayan 87 yaşındaki Ahmet İncekara, arı sokması sonucu hayatını kaybetti. Yaşlı adamın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

Haber 23-10-23 17:37

Giresun'da kaybolan 16 yaşındaki genç kızın cesedi sahilde bulundu

Giresun'un Eynesil ilçesinde dünden beri kayıp olarak aranan 16 yaşındaki Dilek A.'nın, kıyıya yakın bir noktada, denizde cansız bedeni bulundu.

Haber 13-06-23 17:40

Giresun'da semaver minareli cami! İlginç görüntüsüyle dikkat çekiyor, gelenler durup bakıyor

Giresun'daki semaver minareli cami ilginç görüntüsüyle dikkatleri üzerine çekiyor. Eynesil ilçesindeki temeli 1987'de atılan Yeşil Cami'nin minaresinin kesme taş kullanılarak 4,5 yılda tamamlanan 'semaver' kısmı, tartışma konusu oldu. "Kamuoyundan olumlu ve olumsuz tepkiler aldıklarını söyleyen Eynesil Hayırlı İşler Yapma ve Yaptırma Derneği Başkanı Ayhan Tufanoğlu, "Meyve veren ağaç taşlanır. Bizi eleştiren kişilerin eleştirisinden korkup, taviz verecek değiliz" dedi.

Haber 20-06-22 15:33

Giresun'da 2 aile arasında çıkan yol kavgasında 8 kişi yaralandı

Giresun'da 2 aile arasında çıkan yol kavgasında 8 kişi yaralandı

Yurthaber 17-10-20 16:35

Eynesil

Eynesil Hakkındaki Haberler Mynet'te. Eynesil Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Yeni dökülen beton yolu kullanılamaz hale getirdi

Giresun’un Eynesil ilçesinde belediye tarafından yeni dökülen beton yola, yaşlı bir kadın tarafından kazma ile zarar verildi. Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Arkadaşlarımız çalışma yaparken teyzemiz demiş ki ‘Eğer benim yolumu önce yapmazsanız bu yolu size yaptırmam’ demiş. Arkadaşlar bunu bana iletince teyzemizin şaka vari bir tehdit yaptığını sanmıştık. Gerçek manada sözünün arkasındaymış" ifadelerini kullandı.

Haber 27-06-20 00:54

Rabia Naz'ın sol tırnağındaki erkek DNA'sı, baba ve oğlu ile uyumlu çıktı

Giresun'un Eynesil ilçesinde, evlerinin önünde yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan’ın (11) otopsi raporunda rastlanılan sol el tırnağındaki erkek DNA profili araştırılıyor. Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı’nca daha önce DNA profili örneği vermekten kaçındığı açıklanan babası Şaban Vatan’ın eşi ve oğlu ile birlikte verdiği örneğin sonucu açıklandı.

Haber 23-11-19 22:31

Savcılıktan, Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan'ın, annesinin evine yaklaşmaması yönünde karar

Savcılıktan, Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan'ın, annesinin evine yaklaşmaması yönünde karar

Haber 20-11-19 22:46

Rabia Naz'ın adı, kardeşiyle yaşıyor

Evinin önünde yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz'ın ismi, yeni doğan kardeşinde yaşıyor - Rabia Naz'ın ailesi, kızlarının hayattayken, "Bir kardeşim olsun adını da benim adımı koyalım" dileğini yerine getirdi ve 40 gün önce doğan bebeklerinin ismini Rabia Naz koydu

Haber 12-11-19 11:03

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığından Rabia Naz açıklaması

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı, Eynesil ilçesinde evinin önünde yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın sol el tırnağında bir erkeğe ait olduğu tespit edilen DNA'nın, aynı soyağacından birine ait olduğu ihtimalini güçlendiren Y kromozomuna sahip olduğunu açıkladı.

Haber 12-11-19 00:17

Araştırma Komisyonu, Rabia Naz'ın ailesini ziyaret edecek

Rabia Naz Vatan başta olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması ve gerekli önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, 8 Kasım'da Vatan'ın yaşamını yitirdiği Eynesil'e gidecek - Komisyon, Rabia Naz'ın ailesini ziyaret edecek, ardından ilgilileri dinleyecek

Haber 06-11-19 13:59

Rabia Naz'ın ölümünün araştırılması komisyonu üyeleri, kasım ayında Eynesil'e gidecek

Komisyon Başkanı Cengiz Aydoğdu: - "İlk ziyaretimizde olayı anlayacağımızı düşünüyorum. Hangi yasal düzenlemeleri yapabiliriz, bürokrasi ve toplumsal algıda hangi duvarlarla karşı karşıyayız bunu göreceğiz" - "Rabia Naz dışında herhangi bir olayın spesifik olarak alınmaması taraftarıyım" - MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt: - "11 yaşında 60 kilo bir kız çocuğu o kadar mesafeyi koşarak nasıl atladı? Adli Tıp raporunu doğru bulmuyorum. Bu konuda komisyon takdir ederse 'deney' veya 'araştırma' deyin, bir üniversiteyi görevlendirelim, aynı yaşta çocuklarla canlandırma yaptıralım"

Haber 31-10-19 15:43

Giresun'daki şiddetli yağış

Görele ilçesinde 3 milyon lira civarında hasar tespit edildi

Haber 25-10-19 14:13

Giresun'daki şiddetli yağış

Görele ilçesinde 3 milyon lira civarında hasar tespit edildi

Yurthaber 25-10-19 14:12

Giresun'da sağanak yağış sel ve heyelana yol açtı: Acı haber geldi

Giresun'un Eynesil ilçesinde etkili olan sağanak, sel ve heyelana neden oldu. Kemerli Köyü'nde hayatı olumsuz etkileyen sağanak yağış sonrasında sel sularına kapılarak kaybolan 65 yaşındaki Hasan Zamba'nın yapılan arama çalışmaları sonucu cansız bedenine ulaşıldı.

Haber 20-10-19 21:39

Giresun'da arazi tartışması: 1 ölü

Giresun'da arazi tartışması: 1 ölü

Yurthaber 01-07-19 18:51

Giresun'da arazi tartışması: 1 ölü

Giresun'da arazi tartışması: 1 ölü

Haber 01-07-19 18:50

Rabia Naz'ın ölümünde yeni iddia

Giresun'un Eynesil ilçesinde, evlerinin önünde yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan'ın (11) okul çıkışı saçında olan tokanın kayıp olduğu, 'delil' olarak el konulan çamurlu çorapların da Adli Tıp Kurumu'na gönderilen eşyalar arasında bulunmadığı öne sürüldü.

Haber 03-05-19 13:57

Giresun'da trafik kazası: 1 ölü

Giresun'da trafik kazası: 1 ölü

Yurthaber 02-05-19 16:00

Giresun'da trafik kazası: 1 ölü

Giresun'da trafik kazası: 1 ölü

Haber 02-05-19 15:57

Rabia Naz’ın ölümünde 'şüpheli araç' araştırılıyor

Giresun’un Eynesil ilçesinde, evlerinin önünde yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan'ın (11) ölümünü araştıran müfettiş ve cinayet masası ekipleri, baba Şaban Vatan’ın kızına otomobil çarptığı yönündeki iddialar üzerine soruşturmayı çok yönlü derinleştirdi.

Haber 18-04-19 15:14

Rabia Naz Vatan soruşturmasında yeni gelişme!

Giresun'un Eynesil ilçesinde, evlerinin önünde yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan'ın (11) ölümü ile ilgili, olayın ardından evin önünde inceleme yapan polisler hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, 60 tanığın da yeniden dinlenmesine karar verildi. Ayrıca, Cinayet Büro Amirliğinde özel ekip olayın yeniden soruşturulması için görevlendirildi.

Haber 17-04-19 12:23

Rabia Naz Vatan'ın ölümü

Giresun'un Eynesil ilçesinde bir grup kadın, ilçede geçen yıl evinin önünde yaralı bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan için ailesinin de katılımıyla basın açıklaması yaptı - Baba Şaban Vatan: - "Herkes tek yumruk oldu, herkes sonuç istiyor. Sabırla istiyor ve lütfen sayın yetkililerimiz, bunun bir an önce faillerini istiyoruz"

Haber 13-04-19 16:06

Rabia Naz Vatan'ın ölümü

Giresun'un Eynesil ilçesinde bir grup kadın, ilçede geçen yıl evinin önünde yaralı bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan için ailesinin de katılımıyla basın açıklaması yaptı - Baba Şaban Vatan: - "Herkes tek yumruk oldu, herkes sonuç istiyor. Sabırla istiyor ve lütfen sayın yetkililerimiz, bunun bir an önce faillerini istiyoruz"

Yurthaber 13-04-19 16:06

Giresun’un Eynesil ilçesinde taciz iddiası! Vatandaşlar tepki gösterdi

Giresun’un Eynesil ilçesinde cezaevi firarisi bir kişinin genç bir kızı darp edip taciz ettiği iddiası infial uyandırdı. Olayı duyan vatandaşlar adliyenin önüne toplanarak sert tepki gösterdi. Adliye önünde bekleyen vatandaşların sayısının azalmasının ardından şüpheli zırhlı polis aracına konularak cezaevine gönderildi.

Haber 07-03-19 22:59

Telefonla dolandırıcılık zanlısı yakalandı

Giresun'da telefonla dolandırılan bir kişinin kendisine verilen hesaba yatırdığı 8 bin 500 lirayı Adana'da çeken kadın gözaltına alındı

Haber 06-12-18 12:19

Acılı babadan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Bu mesuliyet size aittir

7 ay önce evinin önünde yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın ölümündeki sır perdesi aralanamadı. Adli Tıp raporda, ölümün yüksekten düşme değil, 'bedensel travma' sonucu gerçekleştiğine yer verildi. Baba Şaban Vatan, ilçe merkezinde miting yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. Alanda, hayatını kaybeden Rabia Naz'ın sesinden daha önce kayda alınan şiir de dinletildi. Dinleti sırasında kalabalık gözyaşlarına hakim olamadı.

Haber 10-10-18 17:37

Giresun'da zincirleme trafik kazası: 5 yaralı

Giresun'da zincirleme trafik kazası: 5 yaralı

Haber 09-09-18 23:11

Rabia Naz’ın Ailesi Olayın Peşini Bırakmıyor

Giresun’un Eynesil ilçesinde 12 Nisan günü evinin önünde yaralı halde bulunan ve yapılan tüm müdahalelere...

Yurthaber 09-09-18 15:36

Taşları tek tek işlenen caminin yapımı 30 yılı aştı

Giresun'da 1987'den bu yana taşları el işçiliği ile işlenip Selçuklu ve Osmanlı mimarisiyle inşa edilen Yeşil Cami, mimari özellikleriyle göz dolduruyor - Eynesil Hayırlı İşler Yapma ve Yaptırma Derneği Başkanı Ramazan Okur: "En küçük bir 'şurasını da şöyle geçiştirelim' gibi bir durum yok. Tamamıyla yapılabilirliğin en güzel örneği sergilenmeye çalışıldı, o nedenle de uzun sürdü"

Haber 07-09-18 11:36

Düğün Magandalarının Kurşunu Dede Ve Torununa İsabet Etti

Giresun’da düğün magandalarının rastgele havaya sıktıkları kurşun dede ve torununa isabet etti. Dede Eşref Yanar...

Yurthaber 04-08-18 09:57

Düğün konvoyunda ateş eden dede, kendini ve torununu yaraladı

Düğün konvoyunda ateş eden dede, kendini ve torununu yaraladı

Haber 04-08-18 00:19

(özel) Yarım Asırlık Saz Ustası

Karadeniz denildiğinde ilk akla gelen enstrüman kemençe olsa da saz da önemli bir yer tutuyor....

Yurthaber 26-07-18 12:02

Giresun'da trafik kazası: 4 yaralı

Giresun'da trafik kazası: 4 yaralı

Haber 19-06-18 16:46

Doğu Karadenizli Gurbetçiler Trabzon Havalimanı’nda Oy Kullanmaya Başladı

Tatil için çeşitli Avrupa ülkelerinden memleketlerine gelen Doğu Karadenizli gurbetçiler 24 Haziran’da yapılacak milletvekili ve...

Yurthaber 07-06-18 11:51

Giresun’da Etkili Olan Fırtına Fındığa Zarar Verdi

Giresun’un Eynesil ilçesi Ziraat Odası Başkanı Orhan Musaoğlu, etkili olan fırtına sonrası yaptığı incelemelerde, yükseklerden...

Yurthaber 29-05-18 10:11

Giresun'da otomobil ile tır çarpıştı: 3 yaralı

Giresun'da otomobil ile tır çarpıştı: 3 yaralı

Haber 17-05-18 14:59

Dert Dinleme Standı Açtılar

Giresun’un Eynesil ilçesinde iki arkadaş, ücretli “Dert Dinlenir” standı açtılar.Amaçlarının insanların sıkıntılarını dinleyerek onları rahatlatmak...

Yurthaber 13-05-18 12:00

One Billion Rising’e Giresun’da Üniversitesi Öğrencilerinden Destek

Kadına yönelik şiddet, ayrımcılık ve cinsel istismarı protesto etmek için dünya çapında 1 milyar kişinin...

Yurthaber 21-03-18 14:01

Başkanlar Büyükliman’da Buluştu

Giresun’un Eynesil İlçesi Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu ve Dereli İlçesi Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, Vakfıkebir...

Yurthaber 14-11-17 13:24

Giresun Ak Parti Teşkilatı’nda 8 İlçe Başkanı Değişti

Giresun’da AK Parti 6. Olağan ilçe kongreleri gerçekleştirildi. Yapılan kongrelerde 8 ilçe mevcut yönetimi yerini...

Yurthaber 13-11-17 14:28

Giresun’da Anne Katili Silahla Vurularak Yakalandı

Giresun’un Eynesil ilçesinde jandarma ekipleri annesini silahla vurup öldüren bir kişiyi teslim olmak istemeyince silahla...

Yurthaber 31-10-17 12:18

Giresun’da Kaya Mezarlar Turizme Kazandırılmayı Bekliyor

Giresun’un Görele ilçesine bağlı Çavuşlu beldesi Kurukale mevkiinde bulunan kaya mezarları ve kale kalıntıları, yapılacak...

Yurthaber 13-08-17 09:58

Gürcü Otobüsü Devrildi: Çoğu Çocuk 38 Kişi Yaralandı

EYNESİL(Giresun), (DHA)- GİRESUN’un Eynesil İlçesi'nde, yolcularının büyük bölümünü 9- 13 yaşlarındaki öğrencilerin oluşturduğu Gürcistan plakalı otobüs lastiğinin patlamasıyla kontrolden

Yurthaber 16-07-17 12:21

Gürcü Otobüsü Devrildi: Çoğu Çocuk 38 Kişi Yaralandı

EYNESİL(Giresun), (DHA)- GİRESUN’un Eynesil İlçesi'nde, yolcularının büyük bölümünü 9- 13 yaşlarındaki öğrencilerin oluşturduğu Gürcistan plakalı otobüs lastiğinin patlamasıyla kontrolden çıkarak devrildi. Kazada, çoğu

Yurthaber 16-07-17 11:44

Giresun’da Trafik Kazası: 23 Yaralı

Gürcistan’dan Bulgaristan’a Gürcü öğrencileri taşıyan tur otobüsü Giresun’da kaza yaptı. Kazada 23 kişi yaralandı.Edinilen bilgiye...

Yurthaber 16-07-17 06:54

Eşinin Kestiği Ağacın Altında Kalan Kadın Hayatını Kaybetti

Giresun’un Eynesil ilçesinde eşinin kestiği ağacın altında kalan yaşlı kadın hayatını kaybetti.Edinilen bilgiye göre, Mustafa...

Yurthaber 19-05-17 14:11

Çay Ve Fındığa Ek Gelir İstiridye Mantarı

Karadeniz’de çay ve fındığa ek gelir olarak istiridye mantar üretimi giderek yaygınlaşıyor. Emekli olduktan sonra...

Yurthaber 02-05-17 10:50

Kadın Çiftçilere Fındıkta Küllenme Hatalığı Dersi Verildi

Giresun’un, Eynesil İlçesi Kekiktepe Köyünde çoğunluğu kadınlardan oluşan çiftçilere fındıkta küllenme hastalığı anlatılıp yapmaları gereken...

Yurthaber 17-04-17 15:28

Köydes İçin 30 Milyon 888 Bin Tl Ödenek Ayrıldı

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi Kapsamında 2017 yılında Giresun’a 30 milyon 888 bin 461 TL...

Yurthaber 26-03-17 11:35