Eyyam-I Bahur Haberleri

Turizm bölgesi sahillerinde eyyam-ı bahur sıcakları yoğunluğu

Turizm bölgesi sahillerinde "eyyam-ı bahur" sıcakları yoğunluğu

Yurthaber 31-07-22 13:27

İzmir ve çevre illerde eyyam-ı bahur sakinliği

İzmir ve çevre illerde "eyyam-ı bahur" sakinliği

Yurthaber 30-07-22 16:46

Eyyam-ı bahur sıcakları yüksek rakımda yaşayan Erzurumluları da bunalttı

Vatandaşlardan 74 yaşındaki Hacı Ali Çomaklı: - "Bizim memleketimizin 3-4 ay çetin kışı var ama gerisi serin geçer. Biz soğuğa ve serine alıştığımız için sıcak pek bize yaramıyor"

Yurthaber 30-07-22 16:44

Eyyam-ı bahur uyarıları gelmişti ama... Gerçek değil, sıcaklıklar düşecek

Cehennem sıcakları olarak da bilinen ve "en sıcak gün" anlamına gelen eyyam-- bahurun başlayacağı uzmanalar tarafından duyurulmuştu. Son günlerde bunaltmaya başlayan sıcaklıkların eyyam-ı bahur olduğu ifade edilirken yapılan bir açıklamada bunun tam tersi olacağını ve sıcaklıkların düşeceği belirtildi.

Haber 30-07-22 11:31

Eyyam-ı Bahur sıcakları ne zaman gelecek 2022, kaç gün sürecek? Eyyam-ı Bahur nedir?

Son dakika haberine göre Eyyam-ı Bahur sıcakları Türkiye'yi etkisi altına alacak. Yapılan açıklamanın ardından çok sayıda vatandaş Eyyam- ı Bahur sıcakları ne zaman gelecek, kaç gün sürecek gibi soru ve konu başlıklarını internette araştırıyor. Konuya ilişkin detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte Eyyam-ı Bahur ile ilgili merak edilen soruların yanıtı...

Haber 29-07-22 14:42

Dikkat! Türkiye'yi etkisi altına alacak: Eyyam-ı bahur sıcakları geliyor... Uzmanlar uyardı

Yaz aylarının en sıcak ve boğucu günleri için kullanılan "eyyam-ı bahur" kapıya dayandı. Her yıl temmuz ayının sonu ile ağustosun başına denk gelen günler için uyarılar da yapılıyor. Günümüzde yerini "çöl, cehennem, Afrika sıcakları" gibi terimlerle kullanılan bunaltıcı sıcak havalarla ilgili konuşan uzmanlar, güney illerde sıcaklıkların 40 dereceyi geçeceğini belirterek dikkatli olunması konusunun altını çizdi.

Haber 29-07-22 11:37

Yurt geneli eyyam-ı bahur sıcaklıklarının etkisi altına giriyor

İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros: - "Güneyde hava sıcaklıkları yer yer 40 derecenin üzerinde olacak. İstanbul'da sıcaklıkların ortalama 32 dereceye kadar çıkması bekleniyor" - "Mümkün mertebe yorucu işleri günün daha serin saatlerinde yapmalı, çalışmak zorunda isek daha sık ​​mola vermeliyiz. Sıcak çarpması belirtilerinden birisi görülürse hemen sağlık kuruluşuna başvurmalıyız"

Yurthaber 29-07-22 11:02

''Eyyam-ı bahur'' sıcaklıkları İstanbul'u kavuruyor! 15 gün boyunca sürecek

Halk arasında Afrika sıcakları ya da çöl sıcakları olarak bilinen “eyyam-ı bahur” İstanbul'da etkisini göstermeye başladı. Neredeyse asfaltı bile eriten sıcaklıktan bunalan vatandaşların kendilerini boğazın serin sulara bıraktığı anlar kameralara yansıdı. “Eyyam-ı bahur” etkisini 15 gün boyunca sürdürecek.

Haber 03-08-21 10:40

Eyyam-ı Bahur nedir ve ne zaman başlayacak? Eyyam-ı Bahur tarihi 2021

Bunaltıcı sıcaklar Türkiye'nin dört bir yanında hissediliyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki kentlerde eski dönemlerde 'Eyyam-ı bahur' denilen, yaz mevsiminin en sıcak günlerinin yakın zamanda başlayacağı bildirildi. Eyyam-ı bahur'un ne olduğu ve ne zaman başlayacağı merak edildi. Eyyam-ı bahur Arapça kökenli Türkçe sözcüktür. İşte ayrıntılar...

Haber 30-07-21 01:23

Eyyam-ı bahur sıcaklıkları başlıyor! Uzman isim uyardı, ağustosa dikkat

Türkiye, bugünden itibaren yazın en sıcak günlerinin yaşanacağı "Eyyam-ı bahur"un etkisine girecek. "Ülkemizde ağustos ayının ilk 2 haftasında aşırı sıcaklıklar görülecektir" diyen İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu BIL Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Meteoroloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Güven Özdemir, "Bu dönemde konvektif fırtınaların oluşma ihtimali yüksek" açıklamasını yaptı.

Haber 29-07-21 12:06