Fok Haberleri

Akdeniz foku Fethiye'de görüntülendi! Nesli tükenme tehlikesi altında

Muğla'nın gözde turizm merkezlerinden Fethiye'de nesli tükenme tehlikesi altında olan Akdeniz foku görüntülendi. O anlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

Haber

Adalar'da Akdeniz foku mağarası tespit edildi

Dünyada nesli tehlike altında olan Akdeniz fokuna ait mağara, kurulacak fotokapanlarla takip edilecek - Akdeniz Koruma Derneği Akdeniz Foku Program Koordinatörü Ezgi Saydam: - "Akdeniz foklarının sayısı dünya genelinde 700'den az, Türkiye kıyılarında ise 100 kadarının yaşadığı bilinmekte"

Yurthaber

Bodrum'da Akdeniz fokunun balık avladığı anlar kameraya yansıdı

Bodrum'da Akdeniz fokunun balık avladığı anlar kameraya yansıdı

Yurthaber

Bodrum'da amatör balıkçı, Akdeniz fokunu sualtı kamerasıyla görüntüledi

Bodrum'da amatör balıkçı, Akdeniz fokunu sualtı kamerasıyla görüntüledi

Yurthaber

Fok

Fok Hakkındaki Haberler Mynet'te. Fok Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Gören telefona sarıldı! Görüntülediği foka 'Gel bili bili' diye seslendi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, nesli tükenmekte olan türler arasında yer alan Akdeniz foku, cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntüyü çeken kişinin foka 'Gel bili bili' diye seslenmesi dikkat çekti.

Haber

Leopar foku şaşkınlığı! TikTok kullanıcısı hayatının şokunu yaşadı: Öldüğünü düşünmüştüm

Avustralyalı Flynn Webb adındaki adam Güney Avustralya'da yaptığı sahil yürüyüşünün ardından genellikle Antarktika'da yaşayan bir hayvan olan leopar fokuna rastladı ve öldüğünü sanarak ona dokundu. Ancak hayvanın birden saldırması Webb'in hayatının şokunu yaşamasına neden oldu.

Haber

Görenler şaşkınlığını gizleyemedi! Fethiye'de 300 kilo ağırlığında ölü fok bulundu

Muğla'nın Fethiye ilçesi açıklarında balıkçılar tarafından, ölü Akdeniz foku bulundu. Balıkçı Oben Şahin'in (36) teknesinin arkasına bağlayarak Mut Kanalı'na getirdiği yaklaşık 300 kilogram ağırlığındaki erkek fok, Akdeniz Deniz Koruma Derneği yetkililerine teslim edildi.

Haber

Hawaii'de nesli tükenmekte olan fok balığına dokundu, bedeli ağır oldu

Hawaii'de balayı yaparken sahil kenarında uyuyan bir foku okşayan bir çift, ağır bir para cezasına çarptırıldı. Foklara dokunmanın yasak olduğunu bilmeyen kadın, olay karşısında ''Çok üzgünüz'' diyebildi.

Haber

Antalya'da Akdeniz foku plaja gelenler tarafından görüntülendi: Yunus değil ya, fok

Antalya’da doğal güzelliği ile bilinen Erenkuş Plajı’nda sabah denize giren vatandaşlar, nesli tükenme tehlikesi altında bulunan Akdeniz fokunu görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Fok, suya batıp çıkarak görsel güzellik oluşturdu. O anlar cep telefonu kamerası ile kaydeden vatandaşların heyecanı da seslerine yansıdı.

Haber

Sayıları 700'e kadar düşen Akdeniz fokları fotokapanla görüntülendi

Dünya üzerinde sayıları 700, Türkiye'de ise 100'e kadar düşen Akdeniz fokları, Mersin'de bilim insanları tarafından kurulan fotokapanlarla görüntülendi.

Haber

Şaşkına çeviren an! Yetkili ''Burada olmaları felaket'' dedi, denizaslanı kapıdan içeri girdi

Şili'nin Bio Bio bölgesinde bir deniz aslanı bir kapıyı açtı ve röportajın ortasına dahil oldu. Bu hayvanların sahile kadar inmesini 'felaket' olarak niteleyen bir yetkiliye denizaslanının müdahalesi şaşkına çevirdi.

Haber

Köpek tarafından saldırıya uğrayan fokun acı sonu!

İngiltere Thames Nehri kıyısında Freddie Mercury adındaki fok, köpeğin saldırısına uğradıktan derin yaralar aldı. Çekilen röntgenler sonrası yüzgeçlerini de kullanamaz hale gelen fok için ötanazi yapıldı.

Haber