Fsru Haberleri

Saros FSRU 2022'nin ilk yarısının sonunda hayata geçecek

BOTAŞ Genel Müdürü Özcan: - "Saros FSRU Marmara Bölgemizin arz güvenliğiyle alakalı tüm problemlerini çözdüğümüz kilit projelerden biri olacak" - "(Silivri doğal gaz depolama tesisi) Gelecek yılın üçüncü çeyreğinin sonunda bu tesisimizi 4,6 milyar metreküp düzeyinde devreye almış olacağız"

Yurthaber 23-11-21 15:27

Türkiye'nin ilk FSRU gemisi Ertuğrul Gazi'ye ilk LNG nakli başladı

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan, Türkiye'nin ilk yüzer sıvı doğal gaz (LNG) depolama ve gazlaştırma gemisi (FSRU) Ertuğrul Gazi'ye LNG nakli başladı.

Finans 29-06-21 10:00

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Ertuğrul Gazi gemisini tanıttı:

"Sadece bu gemimiz tüm Akdeniz Bölgesi'nin kışın üç aylık doğal gazını tek başına yetiştirebilecek, besleyebilecek bir imkana sahip" - "Bu gemi, diğerlerinden farklı olarak 'banker hizmeti' diye anılan, yani kara ya da deniz tankerlerine sıvı doğal gazı ikmal eden, boşaltabilen bir sisteme sahip"

Yurthaber 25-06-21 17:44

Türkiye’de bir ilk! FSRU gemisi Ertuğrul Gazi'nin açılışı yapılıyor

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde demirli olan Türkiye’nin ilk yüzer LNG depolama ve gazlaştırma gemisi ’Ertuğrul Gazi’, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle bugün faaliyete geçiyor.

Finans 25-06-21 15:27

Ertuğrul Gazi gemisi Türkiye'nin günlük gaz kapasitesinin yüzde 8,2'sini karşılayacak

Ertuğrul Gazi, BOTAŞ'ın işleteceği ilk FSRU tesisi olacak. Uzunluğu 295, genişliği 46, yüksekliği 63 metre olan gemi Türkiye'nin enerji arz güvenliğine önemli katkı sağlayacak.

Finans 24-06-21 17:00