Gazeteciler Ve Basın Bayramı Haberleri

BASIN BAYRAMI nedir, ne zaman ilan edildi? 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajları!

Basın Bayramı ya da Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanan bu anlamlı gün medya çalışanları için önemlidir. Basın Bayramı'nın nasıl ve neden ortaya çıktığı 24 Temmuz 2023 Pazartesi günü merak konusu oldu. Birçok kişi internette konuya ilişkin araştırma yapıyor. Peki, Basın Bayramı nedir, ne zaman ilan edildi? İşte, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajları...

Haber 24-07-23 07:43

24 Temmuz Basın Bayramı nedir? Basın Bayramı mesajları ve sözleri...

Türkiye'de her sene 24 Temmuz günü, Basın Bayramı ya da Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak anılıp kutlanmaktadır. Gazeteciler ve medya için önemli günlerden biri olan Basın Bayramı'nın nasıl ve neden ortaya çıktığı merak ediliyor. Peki 24 Temmuz Basın Bayramı nedir? İşte en güzel Basın Bayramı mesajları ve sözleri...

Haber 24-07-21 15:08

Güvenlik-İş Sendikası Kovid-19 sürecindeki çalışmalarından ötürü basın mensuplarına plaket verdi

Sendika Genel Başkanı Ömer Çağırıcı: - "Kovid-19 salgını sürecinde de basın mensupları çalışmalarıyla halkı bilgilendirme ve bilinçlendirme görevini sürdürdü. Bu özverili çalışmalarından dolayı tüm basın emekçilerine şükranlarımı sunuyorum"

Yurthaber 24-07-20 22:20

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan, 'Basın Bayramı' tebriği

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, basın mensuplarının '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı tebrik etti.

Haber 24-07-20 20:59

Basın Bayramı nedir, neden 24 Temmuz'da Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlanır?

Basın Bayramı veya Gazeteciler ve Basın Bayramı, Türkiye'de Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümünü anmak amacıyla 24 Temmuz tarihinde her yıl kutlanır. Peki Basın Bayramı nedir, neden 24 Temmuz'da Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlanır? İşte Basın Bayramı'nın tarihçesi...

Haber 24-07-20 08:06

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun: - "Dünyanın her köşesinde haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak adına savaşlara, afetlere, acılara tanık olan, her türlü zorluğa rağmen sorumluluk bilinciyle çalışan basın mensuplarımızın her daim yanındayız" - "Ülkemize karşı ulusal ve uluslararası arenada oluşturulmaya çalışılan dezenformasyona karşı da en büyük görevlerden biri yine basın mensuplarımıza düşmektedir"

Yurthaber 23-07-19 17:30

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

TÜRMOB Genel Başkanı Masis Yontan: - "Hak ve özgürlükleri koruyarak, toplumun doğru, tarafsız haber alma ihtiyacını sağlayan basın, demokrasinin temel taşlarından biridir"

Yurthaber 23-07-19 11:01

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

TÜRMOB Genel Başkanı Masis Yontan: - "Hak ve özgürlükleri koruyarak, toplumun doğru, tarafsız haber alma ihtiyacını sağlayan basın, demokrasinin temel taşlarından biridir"

Finans 23-07-19 10:58

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

TBMM Başkanı Binali Yıldırım: - "Teknolojik yenilik ve gelişmelere paralel gerçekleşen sosyal değişime ayak uydurup merkezine insanı alarak fonksiyonlarını ifa eden basının, gelecekte de etkinliğini koruyacağına inanıyorum" - "Vatana ihanet, teröre destek, bölücülüğü teşvik gibi adli takip gerektiren suçların basın hürriyeti kapsamına girmediğini özellikle vurgulamak istiyorum"

Haber 24-07-18 16:18

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

Şeker-İş Genel Başkanı İsa Gök: "FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi gecesi önemlerini bir kez daha anladığımız basın emekçilerinin Basın Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlarım"

Haber 24-07-18 16:00

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan: - "Gazetecilerin her türlü ekonomik ve sosyal haklarının korunma altına alınması, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve sendikalara üyeliklerinin önündeki işveren baskılarının kaldırılması temel öncelik olmalıdır" - "Tüm basın emekçilerini, Konfederasyonumuz bünyesinde bulunan Medya-İş Sendikası çatısı altında örgütlenmeye ve haklarını aramaya davet ediyorum"

Haber 24-07-18 11:50

Arabuluculuk sistemi çalışanlara zarar veriyor

Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç: - "(İşçi-işveren uyuşmazlığındaki arabuluculuk) Yargının iş yükünü alalım derken biz çalışanların kayba uğramasına sebebiyet veren bu uygulamanın doğru olmadığına inanıyoruz. Arabuluculuk sistemi çalışanlara zarar veriyor, çalışma hayatına zarar veriyor, çalışanların ücret kaybına neden oluyor" - "Kayıt dışı bir çalışan demek, kayıtlı bir çalışanın işini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalması demek"

Haber 23-07-18 22:10

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı: - "Ülkemizin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişiyle bugüne kadar süregelen mesleki sorunlarımızın gündeme gelerek, çözüm önerilerimizin uygulanması yönünde umut taşımaktayız"

Haber 23-07-18 21:38

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan: "Ülke menfaatleri ve kamu düzeni gibi değerleri korumak suretiyle sorumlu yayıncılık anlayışını üstlenen basınımız, demokratik kültürümüzün en etkili göstergesidir"

Haber 23-07-18 17:54

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca: - "Bilgi kirliliğine ve yılgınlığa düşmeden, kamuoyuna bilgi aktarma görevini sürdürmeye gayret etmenin, güzel günlerin habercisi olacağına inanıyorum"

Haber 23-07-18 16:51

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık: - "Basının önemini en somut şekilde 15 Temmuz 2016'da gördük. FETÖ'nün darbe girişiminde tüm medya kuruluşlarımız tek yürek oldu, ülkemize sahip çıktı. Demokrasinin, milletimizin, devletimizin ve milli iradenin yanında saf tuttu"

Haber 23-07-18 16:35

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık: - "İfade hürriyeti ve basın özgürlüğü, demokrasinin ayrılmaz unsurlarıdır"

Haber 23-07-18 15:42