Google Haritalar Uygulaması Haberleri

Tam 4 bin yıllık! Hayalet kasaba, sosyal medya kullanıcılarını şaşkına çevirdi

Sosyal medya kullanıcısının Google Haritalar keşfi büyüledi. İran'da bir çöle yakınlaşınca bulduğu şey görenleri şaşırttı. Binlerce yıl öncesinden kalan bu hayalet şehir zamanının en kalabalık şehriydi. Çöl kumlarının yuttuğu bu şehrin kalıntıları hala görülebiliyor. Görenler ise büyüleniyorlar.

Haber 28-02-22 17:34

Google'dan flaş Ukrayna kararı! Devre dışı bıraktı

Rusya'nın Ukrayna'ya müdahalesine yönelik sosyal medya platformları ve teknoloji şirketleri peş peşe kararlar alırken, son olarak ise Google'ın Ukrayna'da Google Haritalar'daki bazı özellikleri devre dışı bıraktığı bildirildi.

Haber 28-02-22 13:08

Herkes ABD'li bu profesörü konuşuyor! Rusya'nın Ukrayna saldırısını saatler önce Google Haritalar'da görmüş

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik başlattığı müdahalede 4'üncü güne girilmişken, ABD'li profesör Jeffrey Lewis'in söylendikleri gündeme bomba gibi düştü. Lewis, Rusya'nın Ukrayna saldırısını resmen açıklanmadan saatler önce, Google Haritalar'da fark ettiğini iddia etti.

Haber 27-02-22 17:25

Google, yeni haritalar özelliği ile kullanımı kolaylaştıracak

Dünyanın en çok tercih edilen platformları içerisinde yer alan Google, yeni haritalar özelliği ile kullanıcıları selamlıyor.

Haber 20-12-21 15:12

Google Haritalar AVM özelliği alıyor

Google haritalar AVM özelliği ile birlikte hizmet alanını son derece genişletecek. Şirket 220 ülke, yüz milyonlarca işletme ve yer verisi ile birlikte büyük bir destek sunuyor.

Haber 08-12-21 10:37

Google Haritalar, yeni özellik kazanıyor

Yoğunluğu kullanıcılarla paylaşmayı amaçlayan yeni Google Haritalar özelliğinin yıl sonuna kadar herkese gelmesi planlanıyor. Google bunu ilk etapta geliştirici konferansında duyurmuştu. Hemen ardından tüm kullanıcılara yayınlanacağı ifade edildi.

Haber 18-11-21 11:46

Google Haritalara yeni bir özellik geliyor

Google Haritalar nam-ı diğer Google Maps, hem ülkemizde hem de dünya genelinde en çok tercih edilen navigasyon uygulamalarının başında geliyor. En büyük rakiplerinden biri olan Yandex ile arasına iyiden iyiye bir mesafe koymak isteyen Amerikan devi, bu sebeple uygulamasına çok beğenileceği düşünülen bir özellik getiriyor.

Haber 27-08-21 09:41

Google Haritalar dağcıları ölümcül uçurumlara yönlendirdi

Bölgedeki dağcılık örgütleri, İskoçya’nın en yüksek dağı ve çevresindeki bölgelere çıkarmak isteyen yürüyüşçülerin Google Haritalar tarafından “potansiyel olarak ölümcül” rotalara gönderildiği konusunda uyardı.

Haber 20-07-21 11:02

Saldırı altındaki Gazze, Google Haritalar'da neden bulanık?

Uluslararası STK’lar ve araştırmacılar ise İsrail’in işgali altındaki Filistin topraklarında yaşanan dramı belgelemeye çalışıyor. Ancak, önemli açık kaynak yazılımlarından biri olan Google Haritalar’da Gazze bulanık görünüyor. Araştırmacılar ise durumun kabul edilemez olduğunu belirtiyor.

Haber 17-05-21 15:33

Google kameralarına takıldı! Açık mezarda yatan iki kişi ürpertti

Reddit'te paylaşılan fotoğraf karesi korkunç bir keşfi gösterirken ürpertti. Söz konusu kuşbakışı fotoğrafta yeni kazılmış gibi görünen iki mezar ve bu mezarların içinde aynı şekilde giyinmiş, yüzleri gökyüzüne bakar halde yatmakta olan iki adam görünüyor.

Haber 06-04-21 08:11

Google Haritalar daha kullanışlı hale geliyor

Uygulamaya yeni özellikler sunulmaya devam ediliyor. Şirket, uygulamayı daha yararlı hale getirecek bir dizi güncellemeyi açıkladı.

Haber 31-03-21 10:08

Google Haritalar eksik yolları eklemenize izin verecek

Google Haritalar platformunu daha bilgilendirici ve doğru hale getirmenize yardımcı olabileceğiniz üç yeni yöntem duyurdu. İnsanlar evlerinden çıkmadan önce çevrimiçi olarak haritalarda daha faydalı sonuçlar elde edebilecek. 

Haber 13-03-21 09:22

Google Android için altı güncelleme duyurdu!

Android 12 ilk geliştirici önizlemesi, Google’ın mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümünden ne bekleyeceğimiz konusunda bize pek bir şey söylememiş olabilir. Ancak yeni özellikleri beklediğimizden daha erken almaya başladık.

Haber 25-02-21 10:02

Türkiye 1 yıl burayı konuşmuştu: Tarsus'taki 'Gizemli ev' Google haritalarına işlendi

Mersin'in Tarsus ilçesinde Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) gözetiminde 2016 yılında başlayıp bir yıl süren kazının yapıldığı evin, Google'ın haritalar hizmetinde 'gizemli ev' olarak işaretlenmesi vatandaşları memnun etti.

Haber 22-02-21 08:49

Google Haritalar'da Sokak Görünümü deneyimi iyileşecek

Google Haritalar Sokak Görünümü on yıldan daha fazla uzun süredir kullanım halinde. Bu geniş görüntü veritabanı yeni arayüzle Canlı Görünüm AR özelliğini güçlendiriyor. Android için Google Haritalar’a gelen bir güncelleme, bölünmüş ekran modu ekliyor.

Haber 03-02-21 10:16

Google Haritalar'dan koronavirüs aşıları için yeni özellik

Google Haritalar, koronavirüs aşıları için harekete geçti. Google'ın paylaştığı bilgilere göre Google Haritalar yakın bir zamanda koronavirüs aşılama noktalarını da Google Haritalar'da ve Google Arama sayfalarında gösterecek.

Haber 26-01-21 12:30