Google Play Store Haberleri

Yükleyen yanar! Telefonunuzda biri bile varsa hemen silin: Başınız büyük derde girebilir

Hackerların saldırıları son yıllarda oldukça arttı. Siber salgınlar artık akıllı cihazlarımıza da yöneldi. Bu yüzden birçok yeni kötü amaçlı uygulama ortaya çıkıyor. Son olarak Android akıllı cihazları tehdit edip kötü amaçlı yazılım içeren uygulamalar tespit edildi. Telefonunuzda bu uygulamalardan biri bile yüklüyse en kısa sürede kurtulmalısınız. En basiti bu uygulamaları verilerinizi ve paranızı çalmadan hemen silmeniz gerekiyor. Aksi halde başınız büyük derde girebilir.

Haber

Akıllı telefon kullanıcılarına uyarı: Bu uygulamalardan hemen kurtulun!

Android akıllı cihazların resmi uygulama mağazası Google Play Store'da yer alan ve kötü amaçlı yazılım içeren antivirüs uygulamaları tespit edildi. Sharkbot kötü amaçlı yazılımının musallat olduğu bu uygulamaların Google Play Store'dan kaldırılmasına rağmen, diğer uygulama mağazalarında bulunmaya devam edebilecekleri konusunda uyarıda bulunuldu. Ancak cihazınızda yüklüyse bu uygulamalardan hemen kurtulmanız gerekiyor...

Haber

Google Play Store'da büyük şok! Android kullanıcıları dikkatli olun

Google, Android uygulama mağazası Google Play Store'da yer alan düzinelerce uygulamanın verileri gizlice topladıklarını gördü. Şirket daha sonra bu uygulamaları Google Play'den kaldırma yoluna gitti. Google bu uygulamalarını mağazadan kaldırmış olsa da, araştırmacılar hala milyonlarca cihazda olduklarını belirttiler.

Haber

Ruslar çözümü Google Play Store alternatifi NashStore'da buldu!

Ukrayna'ya yönelik saldırıları, Rusya'nın bazı yaptırımlara maruz kalmasına neden olurken, Rus teknoloji geliştiricileri de Android uygulama mağazası Google Play Store'un alternatifini oluşturmak için harekete geçti. NashStore adını taşıyan Play Store'un alternatifi mağaza yakında kullanıma sunulacak.

Haber

Google Play Store

Google Play Store Hakkındaki Haberler Mynet'te. Google Play Store Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Birlikten Berekete mobil uygulaması nedir? Birlikten Berekete mobil uygulaması nasıl indirilir?

Birlikten Berekete mobil uygulaması ile ilgili detayları Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan açıklamayla duyuruldu. Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı sonrası konuşan Bakan Nebati'nin söz konusu mobil uygulamaya ilişkin yaptığı açıklama sonrası detaylar belli oldu. Birlikten Berekete mobil uygulaması nedir? Birlikten Berekete mobil uygulaması nasıl indirilir? İşte Birlikten Berekete mobil uygulaması ile ilgili detaylar...

Haber

Google, 2021'in en iyilerini seçti

Google, Android uygulama mağazası Google Play Store'un 2021'deki en iyilerini açıkladı. İşte Google'a göre 2021'in en iyi uygulamaları ve oyunları.

Haber

Android cihaz mı kullanıyorsunuz? 7 uygulamayı hemen silin!

Android akıllı cihazların resmi uygulama mağazası Google Play Store'da kötü amaçlı yazılım içeren 7 uygulama tespit edildi. Bu uygulamaların akıllı telefonlardan hemen silinmesi gerekiyor.

Haber

Google, Güney Kore yasasına uymaya başlayacak

Google, Güney Kore’deki Play Store uygulamalarında alternatif ödeme sistemlerinin kullanılmasına izin verileceğini duyurdu.

Haber

Android cihazlar bu virüs ile korunmasız kalıyor

Android cihazlar bu virüs karşısında büyük zorluklar yaşıyor. Ortaya çıkan son detaylara göre Google Play Store içerisinde yer alan bir uygulama kullanıcıları kötü etkiliyor. GriftHorse isimli bu virüs bulaştığı yaklaşık olarak 200 civarında uygulama ile büyük tehdit oluşturuyor.

Haber

Google Play Store yeni bir güncelleme alıyor

Şirket kullanıcı deneyimini geliştirmek ve daha spesifik sonuçlar sunabilmek için konuma göre puanlama sistemi getiriyor.

Haber

Mobil oyunlara 44,7 milyar dolar harcandı

Küresel uygulama harcamaları 2021 yılının ilk yarısında yüzde 24 artarak 65 milyar dolara yaklaşırken sadece mobil oyunlara 44,7 milyar dolar harcama yapıldığı belirlendi.

Haber

Google, yine davalarla uğraşıyor

Bu seferde şirketin başı ABD’deki belaya girdi. 36 ABD eyaleti, Google Play Store uygulama dağıtımı ve ödemelerde tekelci faaliyetlerde bulunduğu için Google’a dava açtı.

Haber

Yeni Google Play Store virüsleri çok daha tehlikeli

Henüz yeni yeni ortaya çıkan WhatsApp virüs yazılımı yeni yöntemlerle kullanıcıların başına bela olmaya devam ediyor. İşte kullanılan yeni virüsler.

Haber