Hrant Dink Haberleri

Hrant Dink'in silüeti eski Agos gazetesi binasına yansıtıldı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in ölümünün 16. yılı dolayısıyla eski gazete binasına Dink'in silüeti ve güvercin görüntüleri yansıtıldı.

Yurthaber 20-01-23 07:52

Hrant Dink kimdir, ne zaman ve neden öldürüldü? Gazeteci Hrant Dink anılıyor!

Hrant Dink'in öldürülmesinin üzerinden tam 16 yıl geçti. Agos Gazetesi'nin eski merkezinin bulunduğu Osmanbey'deki Sebat Apartmanı önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren ünlü gazeteci için bu sene de anma töreni düzenlenecek. Peki, Hrant Dink kimdir, ne zaman ve neden öldürüldü? İşte, gazeteci Hrant Dink'in hayatı ve biyografisi...

Haber 19-01-23 15:05

İstanbul’da bugün hangi yollar trafiğe kapatılacak? İstanbullular dikkat! İşte Hrant Dink anma programı nedeniyle kapalı olan yollar...

Bugün İstanbul'da Hrant Dink'in 16. ölüm yıldönümü için anma programı gerçekleştirilecek. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre İstanbul'da bugün bazı yollar trafiğe kapatılacak. Kapatılan yollar yerine alternatif güzergahlar kullanılabilecek. Peki, İstanbul’da bugün hangi yollar trafiğe kapatılacak? İşte detaylar...

Haber 19-01-23 08:15

'Hrant Dink Vakfı'nı e-posta ile tehdit' davasında karar! Sanıkların cezası belli oldu

Hrant Dink Vakfına e-posta yoluyla tehdit içerikli mesaj gönderdikleri gerekçesiyle yargılanan 2 sanığın davasında karar verildi. Sanık Hüseyin Ateş 'tehdit' suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına, sanık Ersin Başkan ise 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Haber 29-06-22 14:47

Hrant Dink

Hrant Dink Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Hrant Dink Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

İçişleri Bakanı Soylu, Kılıçdaroğlu'nun Dink cinayetiyle ilgili sözleri üzerine açıklama yaptı:

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hrant Dink Vakfı ziyareti sırasında Hrant Dink cinayetiyle ilgili mahkeme kararlarını yok sayan ve FETÖ'yü bu davadan aklamaya yönelik açıklamalarda bulunmuştur" - "Mahkeme kararları ortadayken Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan bu açıklama, Hrant Dink cinayetinden FETÖ'yü kurtarma operasyonudur"

Yurthaber 19-04-22 20:00

Süleyman Soylu'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na Hrant Dink yanıtı: FETÖ’yü kurtarma görevini kim verdi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hrant Dink cinayetine ilişkin iddialarına cevap verdi. Bakan Soylu, “Ses ver Kılıçdaroğlu” başlıklı paylaşımında, “Hrant Dink cinayetinden FETÖ’yü kurtarma görevini Kılıçdaroğlu’na kim vermiştir?” sorusunu sordu. Soylu, 'Kılıçdaroğlu Hrant Dink dosyasını açarak FETÖ’yü aklamaya çalışıyor. 1-2 saat sonra FETÖ’yü aklamaya çalıştığıyla ilgili açıklama yapacağız.' şeklinde konuşmuştu. İşte Bakan Soylu'nun o açıklamaları!

Haber 19-04-22 19:35

Kılıçdaroğlu'ndan Hrant Dink açıklaması: Gerçek katiller henüz aydınlığa kavuşmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hrant Dink Vakfı ziyareti sonrası yaptığı açıklamada "Hrant Dink'in, rahmetlinin, tetikçisi hapiste. Ama gerçek katiller henüz aydınlığa çıkarılmadı, henüz bulunmadı. Eğer siz 'Karanlık güç odaklarıyla mücadele edeceğim' diye yola çıkıyorsanız gerçek katillere ulaşmalısınız ve bulmalısınız onları. " dedi.

Haber 17-04-22 11:50

SON DAKİKA | Hrant Dink suikastıyla ilgili yeni gelişme! Ahmet İskender Türkiye'ye getirildi

Son dakika: Emniyet Genel Müdürlüğü, Hrant Dink suikastı kapsamında aranan Ahmet İskender'in Kırgızistan'da yakalanarak Türkiye'ye getirildiğini açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 27-03-22 16:19

Son dakika: Hrant Dink cinayeti davasında aranıyordu! Kırgızistan'da yakalandı

Son dakika haberi: Hrant Dink cinayeti davasının firari hükümlüsü Ahmet İskender Kırgızistan'da yakalandı. Bişkek Pervomay İlçe Mahkemesi, İskender'in "sahte pasaportla ülkeye girmek" ve "belgede sahtecilik" suçlarından iki ay tutuklu kalmasına hükmetti. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 04-03-22 17:20

AK Parti Sözcüsü Çelik, gazeteci Hrant Dink'i andı

AK Parti Sözcüsü Çelik, gazeteci Hrant Dink'i andı

Yurthaber 19-01-22 21:26

Hrant Dink'in öldürülmesinin üzerinden 15 yıl geçti! Siyasilerden Hrant Dink mesajları

Gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesinin üzerinden 15 yıl geçti. Dink için her yıl olduğu gibi bu yıl da anma töreni düzenleniyor. Kalabalık saat 15.00'da başlayacak tören için toplanmaya başladı. Dink'in öldürüldüğü noktaya karanfiller bırakıldı, mumlar yakıldı. Öte yandan siyasiler sosyal medyadan yayınladıkları mesajda Dink'i andılar.

Haber 19-01-22 14:40

İstanbullular dikkat! Bugün bu yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul'da bugün bazı yollar trafiğe kapatılacak. İstanbul Valiliği, Hrant Dink'in ölüm yıldönümü için yapılacak anma nedeniyle İstanbul'da bugün bazı noktaların trafiğe kapatılacağını açıkladı.

Haber 19-01-22 07:33

Dayanışma ruhu adım adım büyüdü: Kadın ve İklim Projesi tamamlandı

Türetim Ekonomisi Derneği’nin, Hrant Dink Vakfı Hibe Programı kapsamında Avrupa Birliği tarafından desteklenen, Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği ile ortak olarak başlattığı Kadın ve İklim Projesi tamamlandı.

Finans 10-11-21 17:27

Hrant Dink davasında Öz ve Dumanlı'nın mal varlıklarına el konulmasına karar verildi

AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davadan dosyası ayrılan firari sanıklara ilişkin davada, firari sanıklar Zekeriya Öz ile Ekrem Dumanlı'nın kaçak sayılma şartları oluştuğu gerekçesiyle mal varlıklarına el konulmasına karar verildi.

Haber 29-09-21 11:11

Son Dakika: Hrant Dink davasının gerekçeli kararı açıklandı

Son dakika haberine göre İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin 6'sı tutuklu, 13'ü firari 76 sanığın yargılandığı davayla ilgili gerekçeli kararını açıkladı.

Haber 14-07-21 11:12

Son Dakika! Hrant Dink davasında yeni gelişme

Hrant Dink davası kapsamında dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz ve gazetecilerin de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılandığı davada, 12 sanık hakkında 15 gün içerisinde mahkemeye gelmezlerse kaçak sayılmalarına ve mallarına el konmasına karar verildi.

Haber 24-06-21 12:11

Son Dakika: Hrant Dink cinayeti davasında yeni gelişme! Aralarında Fetullah Gülen ve Zekeriya Öz de var

Son dakika haberine göre Hrant Dink cinayeti davasında savcılık dosyası ayrılan Fetullah Gülen ve Zekeriya Öz’ün de aralarında olduğu 13 firari sanık hakkında kaçak sayılma ile mal varlıklarına el koyma kararı verilmesini talep etti.

Haber 08-06-21 12:36

'Yeşilçam' dizisinde Hrant Dink detayı

Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Selin Şekerci ve Yetkin Dikinciler gibi usta isimlerin yer aldığı BluTV’nin iddialı yapımı Yeşilçam'ın son yayınlanan bölümünde Hrant Dink detayı gözlerden kaçmadı.

Magazin 14-05-21 15:52

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Danzikyan: Avukatlar kararı Yargıtay’a götüreceklerini söyledi

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yetvart Danzikyan, karara bağlanan Hrant Dink davasıyla ilgili, “Avukatlar kararı istinaf, Yargıtay ve daha ileri aşamalara götürme niyetinde olduklarını söylediler. Önümüzde böyle bir süreç olacaktır” dedi.

Haber 26-03-21 21:58

Son Dakika: Hrant Dink davasında karar açıklandı

Son dakika haberine göre Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu, 13'ü firari 76 sanığın yargılandığı dava, karara bağlandı.

Haber 26-03-21 11:35

Hrant Dink cinayeti davasında karar günü

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in 14 yıl önce öldürülmesine ilişkin 6'sı tutuklu 13'ü firari 76 sanığın yargılandığı davada mahkemenin sanıkların son sözlerini tamamlamasının ardından bugün kararını açıklaması bekleniyor.

Haber 26-03-21 08:34

Hrant Dink davasında karar günü

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in 14 yıl önce öldürülmesine ilişkin 6’sı tutuklu 13’ü firari 76 sanığın yargılandığı davada mahkemenin sanıkların son sözlerini tamamlamasının ardından kararını açıklaması bekleniyor.

Haber 05-03-21 09:14

Hrant Dink cinayeti davasında 5 Mart'ta karar çıkması bekleniyor

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu 76 sanığın yargılandığı dava, sanıkların son sözlerinin alınması ve karar açıklanmak üzere 5 Mart'a ertelendi.

Haber 10-02-21 17:03

Hrant Dink'in en büyük hayali gerçek oluyor! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu duyurdu

2007'de uğradığı suikast sonucu öldürülen gazeteci Hrant Dink'in en büyük hayali ölümünden 14 yıl sonra gerçek oluyor. Alınan kararı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu "Oy birliğiyle geçti" diyerek duyurdu.

Haber 20-01-21 07:44

Hrant Dink öldürülüşünün 14'üncü yılında anıldı

Gazeteci Hrant Dink, öldürülüşünün 14'üncü yılında anıldı. Bu yılki anma töreni, pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak gerçekleşti. Agos Gazetesi Binasının önündeki anmaya ise yalnızca Dink'in ailesi ve yakınları katıldı.

Haber 19-01-21 16:59

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Hrant Dink'e yazdığı şiir...

Hrant Dink 14 yıl önce bugün kurucusu ve genel yayın yönetmeni olduğu AGOS Gazetesi'nin önünde katledilmişti. Hrant Dink'i anmak isteyen sosyal medya kullanıcıları, helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP'nin lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun Hrant Dink'e yazdığı şiiri araştırmaya başladı. İşte o şiir...

Haber 19-01-21 10:42