Hüda Kaya Haberleri

Havalimanında uyuşturucuyla yakalanan şüpheli gözaltına alındı

Havalimanında uyuşturucuyla yakalanan şüpheli gözaltına alındı

Yurthaber 05-03-22 15:11

Hüda Kaya kimdir? Nereli ve kaç yaşında? HDP'li Hüda Kaya Twitter adresi nedir?

Hüda Kaya Twitter hesabında yaptığı paylaşım dolayısıyla tepki çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından birçok kesim geçmiş olsun mesajı paylaşırken Kaya tepki çeken bir paylaşımda bulundu. Peki Hüda Kaya kimdir? Nereli ve kaç yaşında? HDP'li Hüda Kaya Twitter adresi nedir? Detaylar haberimizde...

Haber 08-02-22 14:27

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten, HDP'li Hüda Kaya'ya sert tepki! İnsanlık dışı ifadesini lanetliyoruz

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya’nın yaptığı bir paylaşım sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kaya’ya sert tepki gösterdi. HDP'li Kaya, Twitter hesabından “Dilerim geçmiş olmasın” paylaşımında bulunmasının ardından paylaşımı silip “Değer verdiğim insanların hatırına Tweet'imi sildim. Hepimiz iyilik ve barış ile kuşanalım" açıklamasını yaptı. Çelik ise Kaya’ya gösterdiği tepkide “Sayın Cumhurbaşkanımızın sağlığına dönük insanlık dışı ifadesini lanetliyoruz.” dedi.

Haber 06-02-22 22:16

HDP’li Hüda Kaya'dan Diyanet'e 'Ankara Barosu' eleştirisi

HDP’li Hüda Kaya, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın şikayeti üzerine başlatılan Ankara Barosu’na yönelik soruşturmaya sert tepki gösterdi. Hüda Kaya, "Diyanet kendi düşüncesini söylüyorsa barolarda düşüncelerini söyleme hakkına sahiptir." açıklamasını yaptı.

Haber 12-06-20 12:25

Hüda Kaya

Hüda Kaya Hakkındaki Haberler Mynet'te. Hüda Kaya Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya:

"Ailece 28 Şubat sürecinde hapishane hapishane dolaştık, defalarca gözaltına alındık ancak bu kadar ağır bir işkence, taciz, baskı ve şiddet ortamına şahit olmamıştık"

Haber 21-02-19 14:02

Ankara'daki tren kazası

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu: - "Şanlıurfa'dan 24 Haziran ve 1 Kasım'da milletvekili adayımız, 31 Mart yerel seçimleri için ise Bozova belediye başkan aday adayı Yusuf Yetim arkadaşımızı da kaybettik"

Haber 13-12-18 17:38

OHAL'den daha ağır bir dönem başlatıldı

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu: - "OHAL uygulamasının iki yıl sürdü fakat üç yıllık OHAL'den daha ağır bir dönem başlatıldı" - HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya: - "Ekonomik özgürlüğü ellerinden alınan kadınlar, daha fazla eşine, babasına, ailesine ve topluma mahkum, baskıya maruz hale getirilmiştir"

Haber 26-07-18 13:43

İstanbul HDP milletvekili adayları kimler? İşte 24 Haziran erken seçimleri HDP listesi

HDP, 24 Haziran erken seçim milletvekili aday listesini açıkladı. Listede İstanbul HDP milletvekili adaylarının isimleri merak konusu oldu. İşte HDP'nin seçim 2018 için YSK'ya verdiği milletvekili listesinde yer alan İstanbul adayları. İstanbul HDP milletvekili adayları kimlerden oluşuyor?

Haber 21-05-18 22:16

TBMM'de sinirler gerildi! Kaya'nın sözleri tepki çekti, mikrofonu kapatıldı

HDP Milletvekili Hüda Kaya, Afrin'in ÖSO'ya, IŞİD katillerine teslim edilmeye çalışıldığını iddia edip 'ÖSO, katiller ordusudur' dedi. Kaya'nın mikrofonunu kapatan Meclis Başkanvekili Bahçekapılı, 'Şehitlerimiz ve Türkiye Cumhuriyeti'nden oluşan bir bütünü, kirli savaş yapıp sivil halkı öldürüyorsunuz diye niteleyemezsiniz' diye konuştu.

Haber 12-03-18 20:31

Ailede, siyasette, dinde 'erkek egemenliğine' muhalif bir kadın: Hüda Kaya

1990'lı yıllarda "Başörtüsüne özgürlük" mücadelesinin öncülerinden olan Hüda Kaya, toplumun farklı kesimlerinden tepki de aldı, saygı da gördü. AKP'nin iktidara gelişiyle İslami kimlikli kadınlardaki heyecanın zamanla kırıldığını söyleyen Kaya, "Özgürlük talebinin ihanet gibi algılandığı bir dönemde ne dinin yeri vardır, ne vicdanın" diyor.

Haber 03-01-18 15:26

HDP’li Hüda Kaya gözaltında, Meral Danış Beştaş adli kontrolle serbest

HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Meral Danış Beştaş, gözaltına alındı. Beştaş sabaha karşı adli kontrolle serbest bırakıldı.

Haber 28-01-17 02:06

Hüda Kaya serbest bırakıldı

Savcılık talimatıyla gözaltına alınan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, ifadesini verdikten sonra serbest bırakıldı.

Haber 08-12-16 15:49

HDP'li Hüda Kaya gözaltına alındı

HDP İstanbul İl Merkezi sosyal medya hesabından HDP Milletvekili Hüda Kaya'nın gözaltına alındığını ve Çağlayan Adliyesi'ne götürüldüğünü duyurdu.

Haber 08-12-16 15:03

HDP'li Hüda Kaya’nın oğlunun gözaltında omurgası kırıldığı iddia edildi

İstanbul Kadıköy'deki protesto sırasında gözaltına alınan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın oğlu Muhammed Cihad'ın gözaltında omurgasının kırıldığı iddia edildi.

Haber 08-11-16 08:10

HDP'lilere izin verilmedi

Kocaeli'nde cezaevinde tutuklu bulunan Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’ya destek vermek amacıyla açıklama yapmak isteyen HDP'liler İzmit girişinde durdurularak kente alınmadı

Haber 03-11-16 17:10

HDP'de çatlak: Demirtaş’tan Altan Tan’a eleştiri

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bir gazeteye "Kürt siyasetinde bir yol ayrımındayız" şeklinde açıklama yapan HDP Milletvekili Altan Tan'ı isim vermeden eleştirdi.

Haber 14-06-16 08:31

Seçimin en çok konuşulan adayı Hüda Kaya'nın açıklamaları

7 Haziran'a az bir zaman kala seçimin sıradışı adayı HDP'li Hüda Kaya, Mynet Haber'e konuştu. Atatürk'ten Erdoğan'a, başörtüsünden Öcalan'a kadar pek çok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Haber 17-04-15 17:56

HDP adayı Hüda Kaya: Balkon konuşmasını ağlayarak dinledim

İslami hareketten gelen ve bu seçimde HDP'nin İstanbul'da birinci bölge ikinci sıradan milletvekili adayı olan Hüda Kaya, siyaset yapma tercihini Her Şey programında anlattı.

Haber 09-04-15 10:59

HDP milletvekili sürpriz adayı Hüda Kaya dikkat çekiyor

Genel Seçimleri öncesi siyasi partiler milletvekili adaylarını belirledi. Hüda Kaya, HDP İstanbul adayı oldu. İşte İstanbul 1. Bölge 2. Sıradan aday gösterilen Hüda Kaya'nın çarpıcı hikayesi...

Haber 08-04-15 12:17