Hz. İsa Haberleri

Ünlü yönetmen Martin Scorsese Papa Francis ile görüştü! Hz. İsa’yı anlatan film geliyor

Göklerin Hakimi, Para Avcısı, Zindan Adası ve The Irishman gibi filmlere imza atan ünlü yönetmen Martin Scorsese, Papa Francis ile bir araya geldi. İkilinin buluşmasından ünlü yönetmenin Hz. İsa’yı anlatan bir filmin hazırlıklarını müjdeleyen haber çıktı. Ünlü yönetmen yeni filminin ipuçlarını paylaştı.

Trend

Hz. İsa'ya kavuşmak için aç kalıp ölenlerin sayısı 73'e yükseldi

Kenya'nın Malindi kasabasında "aç kalarak Hz. İsa'ya kavuşmaları vadedilen" ve ölüm orucunda hayatını kaybeden kişi sayısının 73'e çıktığı bildirildi.

Haber

Kenya'da bir garip olay! Açlıktan ölürseniz Hz. İsa ile tanışacaksınız diye kandırılan 47 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Kenya, akıllara durgunluk veren bir olayla gündemde. Ülkede açlıktan ölmeleri halinde 'Hz. İsa ile tanışacakları' vaadiyle kandırılan tarikata dair devam eden soruşturma kapsamında ulaşılan cansız beden sayısı 47'ye yükseldi. 'Tarikat lideri' olarak bilinen ve gözaltına alınan vaiz Paul Mackenzie Nthenge'nin ise gözaltındayken yemek yemeyi veya su içmeyi reddettiği bildirildi.

Haber

Üniversite oyununda akılalmaz olay! İsa'nın ölümü canlandırılırken can verdi, seyirci oyunun parçası sandı

Nijerya'da 25 yaşındaki Suel Ambrose, Paskalya Bayramı'nda İsa'nın çarmıha gerilmesinin canlandırıldığı oyun sırasında yere yığıldı. Seyirciler oyunun parçası olduğunu sanırken genç öğrenci kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Haber

Hz. İsa

Hz. Isa Hakkındaki Haberler Mynet'te. Hz. Isa Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kırıkkale'de ele geçirildi! Değeri 13 milyon dolar

Kırıkkale'de ceylan derisinden yapılma olan ve üzerinde ikonografik resimlerinin yer aldığı Aramice el yazması 26 sayfalık İncil ele geçirildi. Jandarma ile tarihi eser karşılığı 13 milyon dolar pazarlık yapan 3 kişiyi suçüstü yakalandı.

Haber

Hatay'da, Hz. İsa'nın temsili cenaze töreni ayini düzenlendi

Hatay’da Antakya Ortodoks Kilisesi'nde, ‘Elem Haftası’ kapsamında Hz. İsa'nın temsili cenaze töreni için ayin yapıldı. Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleşen ayinde dualar edilirken, Hz. İsa’nın temsili tabutu omuzlara alınarak kilise içinde gezdirildi.

Haber

Brezilya'ya ikonik Kurtarıcı İsa heykelinden daha uzun bir İsa heykeli inşa ediliyor

Brezilya'ya Rio de Janeiro şehrinde yer alan ve ülkenin sembollerinden biri haline gelen Kurtarıcı İsa heykelinden daha büyük bir İsa heykeli dikiliyor.

Haber

Müjde Bayramı nedir? Hristiyan Katolik Bayramı ne zaman?

Hristiyan dünyasında çok farklı ve çeşitli bayramlar vardır. Bu bayramların bir kısmı bütün Hristiyan alemi tarafından kutlanırken bazıları sadece ortadokslara, bazıları sadece katoliklere özeldir. Müjde bayramı da bu bayramlardan biridir. Oldukça eski bir kökeni olan Müjde bayramı, katolik halk tarafından her sene kutlanılmaktadır.

Haber