Içişleri Bakanı Haberleri Ve Son Dakika Içişleri Bakanı Haberleri

Içişleri Bakanı Haberleri Ve Son Dakika Içişleri Bakanı Haberleri

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak çalışır. Görevi içişlerinden sorumlu olan bakanlıktır. 2 Mayıs 1920 tarihinde kurulan bakanlık, Dâhiliye Nezareti’nin devamı niteliğindedir. İçişleri Bakanının görevleri arasında, iç güvenlik kuruluşlarını idare etmek, asayişi ve kamu düzenini sağlamak, Anayasada yazılı hakları ve hürriyetleri korumak gibi sorumluluklar vardır. Bunların yanı sıra, kıyı ve karasuların güvenliği, suçluların takibi, kaçakçılık, nüfus hizmetleri gibi görevler de İçişleri Bakanının sorumluluk alanları içerisindedir. İçişleri Bakanlığı’nın 2021 bütçesi 10 milyar Türk Lirasının üzerindedir. Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü gibi kuruluşlar İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın mevcut bakanı Süleyman Soylu’dur.

İçişleri Bakanı Haberleri

İçişleri Bakanı Soylu'dan 17 Ağustos paylaşımı

"Biz, depremi unutabiliriz ama deprem bizi unutmaz. Tüm gayretimiz 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde yaşadıklarımızı tekrar yaşamamak için"

Yurthaber 17-08-22 03:40

Bakan Soylu duyurdu! Karayılan'ın özel görev verdiği teröristler öldürüldü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK'nın sözde yöneticilerinden Murat Karayılan'ın özel görev verdiği 2 teröristin Ağrı'da etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Ayrıca, Bakan Soylu açıklamasında "Amerika yakında Karayılan için de bir taziye yayınlayacak" ifadesini kullandı.

Haber 05-08-22 14:05

İçişleri Bakanı Soylu, Şırnak'ta 2. Cudi Festivaline katıldı:

"Dilimiz, rengimiz, etnik kökenimiz bunların hiçbirisinin birbirimizi ayırt edecek bir gücü söz konusu değildir. Bizi ancak Allah karşısında ona olan kulluğumuz ve takvamız kurtaracaktır. Sefine bize bunu anlatmaktadır. Hz. Nuh Aleyhisselam bize bunu anlatmaktadır"

Yurthaber 30-07-22 17:58

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kuzeni Sefa Dönmez silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti! Saldırgan teslim oldu

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kuzeni 59 yaşındaki Sefa Dönmez, Trabzon’un Of ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Olay sonrası saldırgan Fatih U. silahıyla birlikte polise teslim oldu ve gözaltına alındı. Cinayetle alakalı soruşturma başlatıldı.

Haber 18-07-22 21:50

Bakan Soylu'dan dikkat çeken sözler! Belki birilerinin kulaklarına pelesenk olur, şov yapmıyoruz

Bayram tatilinin son gününde yollarda büyük yoğunluk yaşanıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da İstanbul'a dönüşlerin yaşandığı Bolu geçişinde trafik denetimine katıldı. 2018'deki 9-10 günlük bayram tatilinde kazalarda 148 kişinin hayatını kaybettiğini, şu anda bu rakamın 64 olduğunu belirten Soylu “Bugün süreç bitecek, inşallah kazayla karşıya kalmayız" dedi. Açıklamasında dikkat çeken ifadeler de kullanan Soylu, “Belki birilerinin kulaklarına pelesenk olur, şov yapmıyoruz" şeklinde konuştu.

Haber 17-07-22 16:34

Bakan Soylu: 700 binin üzerinde Suriyeli kardeşimiz bu ülkede dünyaya geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da katılığı bir programda "700 binin üzerinde Suriyeli kardeşimiz bu ülkede dünyaya geldi. Bu topraklarda 700 binin üzerinde alem meydana getirdiler. Bu büyük bir zenginliktir" diye konuştu. Açıklamasının devamında Soylu, "Dünyayı ilk kez böyle yakalıyoruz. İlk kez böyle yönsüz yakalıyoruz. İlk kez böyle vizyonsuz yakalıyoruz" dedi.

Haber 10-07-22 14:54

SON DAKİKA | İçişleri'nden 'Nefes' operasyonu! Bakan Soylu duyurdu: 8 suç grubu deşifre edildi

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tütün ürünleri kaçakçılığına yönelik 8 suç grubuna operasyon düzenlendiğini duyurdu. Bakan Soylu, yaptığı açıklamada "'Nefes' adını verdiğimiz operasyonu başlattığımızı duyurmak istiyorum" diye konuştu.

Haber 05-07-22 08:35

İçişleri Bakanı Soylu, Kastamonu'da kayıp genci arama çalışmalarını takip etti

İçişleri Bakanı Soylu, Kastamonu'da kayıp genci arama çalışmalarını takip etti

Yurthaber 02-07-22 19:31

İçişleri Bakanı Soylu, Kastamonu'da sel bölgesinde incelemede bulundu

İçişleri Bakanı Soylu, Kastamonu'da sel bölgesinde incelemede bulundu

Haber 02-07-22 17:13

İçişleri Bakanı Soylu, Kastamonu'da sel bölgesini havadan inceledi

İçişleri Bakanı Soylu, Kastamonu'da sel bölgesini havadan inceledi

Yurthaber 02-07-22 13:28

Bakan Soylu açıkladı! İşte yurt içindeki terörist sayısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk Devletleri Teşkilatı MGK Genel Sekreterleri İçişleri Bakanlığı Çalışma Toplantısı'nda konuştu. Bakan Soylu, "Sadece 2014 yılında 5 bin 558 kişinin katılım yaptığı PKK'nın, bugün yurt içindeki tüm silahlı eleman mevcudu 150'nin altına indi" dedi.

Haber 30-06-22 10:55

SON DAKİKA | Otoyollarda yeni dönem! Yarından (1 Temmuz) itibaren başlıyor

Son dakika: İçişleri Bakanlığının 81 ile gönderdiği yazıyla yarından itibaren artık otoyollarda hız sınırı artıyor. 1 Temmuz itibarıyla başlayacak yeni uygulamada Avrupa otoyolu ile Anadolu otoyolunda hız sınırı 130 km'ye yükseltildi. Kuzey Marmara otoyolunun bir kısmında ise hız sınırı 140 km'ye yükseltildi. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 30-06-22 10:08

İçişleri Bakanı Soylu, 22 ildeki POMEM mezunlarına telefon bağlantısıyla seslendi:

"Aralık 2020'de 12 bin polis alımı için ilana çıktığımızda tam 187 bin 640 başvuru aldık. Her alımda böyle oldu. Birileri bu ülkenin polisine, teröristbaşı için tokat atmaya çalışırken, bu ülkenin polisine, jandarmasına sabah akşam iftira atarken bu aziz millet çıktığımız her polis alım ilanında bire 10, bire 20 verip onlara haddini bildirmiş, kendi sopasını atmış, bu ülkede polisin ne ifade ettiğini, kahraman güvenlik güçlerimizin ne ifade ettiğini hem fiili olarak hem de hal diliyle anlatmıştır" - "Sizler artık polissiniz. Sizin her başarınız iyinin zaferi, kötünün mağlubiyetidir. Sizi koruyacak olan Cenabıhak'tır, bu milletin duasıdır. Size rehberlik edecek olan da üniformanızın yüklediği sorumluluktur, hukuk ve vicdanınızdır"

Yurthaber 22-06-22 13:30

Bakan Soylu duyurdu! 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'de 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Haber 20-06-22 09:32

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı! 'Ape Musa' gücüne bağlı iki terörist etkisiz hale getirildi

Sahil Güvenlik Komutanlığı 40. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Jandarma, 'Ape Musa' gücü olarak bildiğimiz sözde o gücün bir sığınakta 2 teröristini etkisiz hale getirdi. Hem de göğüs göğüse çarpışmada etkisiz hale getirildiler." dedi.

Haber 17-06-22 19:27

Bakan Soylu duyurdu! 'Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hazırlıklar yapılıyor'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriye'nin kuzeyine yönelik olası operasyonla ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hazırlıklar yapılıyor. Münbiç'te, Tel Rıfat'ta... Allah'ın izniyle Cumhuriyet'in 100'üncü yılına girmeden yani 29 Ekim 2023'ü yaşamadan Kandil'i de temizleyip, ay yıldızlı bayrağı o terör yuvalarının tepesine takmak bizim boynumuzun borcudur." dedi.

Haber 10-06-22 15:01

Bakan Soylu duyurdu! İşte ülkesine geri dönen Suriyeli sayısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geri dönen Suriyelilerle ilgili yaptığı açıklamada "Son verilere göre 503 bin 150 Suriyeli kardeşimiz ülkesine gönüllü olarak geri döndü. Bunu artırmak, oranın daha çok istikrara kavuşmasına, oradaki insanlara bir nefes alma imkanı, barınma imkanı oluşturulmasına bağlıdır" dedi.

Haber 01-06-22 14:21

Bakan Soylu: Kötü günler geride kaldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da üniversite okumanın ayrıcalıklı olacağını, kötü günlerin geride kaldığını, her geçen günün bir öncekinden çok daha iyi olacağına işaret etti.

Haber 29-05-22 16:26

İçişleri Bakanlığı duyurdu: Tunceli'de PKK terör örgütünün deposu bulundu

İçişleri Bakanlığı, Tunceli'de yürütülen 'Eren Abluka-7 Operasyonu' kapsamında, PKK terör örgütüne ait sığınakta mühimmat ile 5 tonun üzerinde gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildiğini duyurdu.

Haber 27-05-22 11:20

Bir ilk olacak! Bakan Soylu duyurdu: Ağustosta kullanıma girecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dünyanın en güvenli pasaportunu basıyoruz. Ağustos ayında bu pasaport vatandaşımızın hizmeti ile buluşacak" açıklamasını yaptı. Açıklamasının devamında Bakan Soylu, "Pasaportta hem tarihi miraslarımız hem doğal zenginliklerimiz var hem de Cumhuriyet Türkiye'sinin eserleri var. İlk kez de 'Türkiye' yazacak" dedi.

Haber 21-05-22 16:24

Urfi Çetinkaya’nın kardeşi Aydın Çetinkaya kimdir? Aydın Çetinkaya yakalandı mı? Bakan Soylu açıkladı!

Urfi Çetinkaya’nın kardeşi Aydın Çetinkaya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaptığı son dakika açıklamasının ardından merak konusu oldu. Vatandaşlar internette Urfi Çetinkaya’nın kardeşi ile ilgili araştıma yapmaya başladı. Peki Urfi Çetinkaya’nın kardeşi Aydın Çetinkaya kimdir? Aydın Çetinkaya yakalandı mı? İşte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun konuya ilişkin yaptığı açıklama ve detaylar...

Haber 18-05-22 15:10

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Bakan Nebati, Bakan Kurum ve Bakan Bozdağ'dan Bakan Soylu'ya ziyaret

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu bakanlık makamında ziyaret etti. Oktay ve Nebati, söz konusu ziyarete ilişkin sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptı. Öte yandan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Adalet Bakanı da Bakan Soylu'yu ziyaret ederek ziyaretle ilgili paylaşımda bulundu.

Haber 06-05-22 16:22

İçişleri Bakanı Soylu, Bozkurt'ta iftar programında konuştu:

"Bizden sonraki nesiller terör örgütü görmeyecekler. Huzur, kardeşlik, yükselme ve zenginlik bilecekler, büyük ve güçlü Türkiye bilecekler" - "Bugün kimseden korkmayan bir Türkiye var. Bugün kimsenin sesinden sözünden çekinmeyen Türkiye var"

Yurthaber 23-04-22 22:26

Bakan Soylu: Türkiye, sorunlarını Avrupa ve Amerika'dan önce atlatacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin yaşadığı sorunları Avrupa ve Amerika'dan önce atlatacağını vurgulayarak “Zorluklarımız olabilir, sıkıntılarınız olabilir Bunu da bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Avrupa, Amerika ve dünya sıkıntı çekecek, çekmeye devam edecek, Türkiye, Tayyip Erdoğan sayesinde sıkıntılarını onlardan çok daha çabuk bitirecek bir ülke olacak” diye konuştu.

Haber 23-04-22 22:02

Bakan Soylu 'Hiç endişe etmeyin' diyerek açıkladı: Cumhuriyetin 100. yılına varamayacaklar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Irak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu ile ilgili olarak "Hiç merak etmeyin, hiç endişe etmeyin o terör yuvaları Cumhuriyetin 100. yılına varamayacak, varamayacak, varamayacak..." açıklamasını yaptı.

Haber 20-04-22 23:10

İçişleri Bakanı Soylu: (Bursa'daki) Terör eylemini gerçekleştirenlerle ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor. Yakın zamanda failler ele geçirilecektir, umudumuz odur.

İçişleri Bakanı Soylu: "(Bursa'daki) Terör eylemini gerçekleştirenlerle ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor. Yakın zamanda failler ele geçirilecektir, umudumuz odur."

Yurthaber 20-04-22 12:18

İçişleri Bakanı Soylu, İstanbul’da iftar programına katıldı:

"AK Parti bu coğrafyada bir devrim gerçekleştirdi ve lideri Recep Tayyip Erdoğan'la sadece Türkiye'ye değil, dünyadaki bütün ülkelere milletin nasıl başarılı olabileceğini gösterdi"

Yurthaber 17-04-22 23:21

Bakan Soylu'dan ABD'nin hazırladığı rapora sert tepki! Ne kadar çatlarsan çatla...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD Dışişleri Bakanlığının yayımladığı dış politika raporuyla ilgili "Ne kadar çatlarsan çatla. Biz PKK’yı gömdük, gömmeye devam edeceğiz. Biz FETÖ’yü gömdük, gömmeye devam ediyoruz" dedi. Açıklamasının devamında Bakan Soylu, "Sizin bizim hakkımızda rapor yazmanız değil, biz sizin hakkınızda rapor yazarsak esas o zaman yandı gülüm keten helva.” diye konuştu.

Haber 17-04-22 08:30

Bakan Soylu Allah şahidimiz olsun diyerek açıkladı: Amerika ve Avrupa'nın elinden kurtaracağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Esenler’deki İyilik Fuarı’nın açılışında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. “Allah şahidimiz olsun” diyen Bakan Soylu, “Nasıl Doğu ve Güneydoğu'ya huzur getirmişsek Amerika ve Avrupa'nın elinden Suriye'yi de, Irak'ı da kurtaracağız, oralara da huzur getireceğiz" dedi. ifadelerini kullandı.

Haber 16-04-22 21:07

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu telefonla bağlandı: Yarın, bugünden daha çok ümit verecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ağrı Belediyesi’nin gençlere yönelik düzenlediği sahur programına telefonla bağlandı. Birlik beraberlik mesajı veren Soylu, “Bu ülkede Kürt’ü de Türk’ü de Laz’ı da Çerkez’i de Arnavut’u da Boşnak’ı da yarın bugünden daha çok kardeş olacak. Yarın, bugünden daha çok ümit verecek” dedi.

Haber 16-04-22 07:41

Son Dakika: Bakan Soylu'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt! 'ABD ve AB kayıtlarımızın peşinde'

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına yanıt verdi. ABD ve AB'nin Türkiye'nin göç kayıtlarının peşinde olduğunu ifade eden Bakan Soylu, "Senin yapacağın ilk işi biliyorum Allah nasip etmesin geldiğin zaman o iş pişirdiğin büyükelçiler neyi isterlerse emre amade verirsin" diye konuştu.

Haber 14-04-22 06:51

Bakan Soylu'dan 6 muhalefet partisinin ortak bildirisiyle ilgili sert tepki: Vatana ihanettir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 muhalefet partisinin yayımladığı ortak bildiriye ilişkin olarak yaptığı açıklamada "İşin muhatabı çıkacak, bunun cevabını verecek. Aslı vatana ihanettir" dedi.

Haber 31-03-22 10:38

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: O bildiriyi hangi büyükelçiye düzelttirdin açıkla

AK Parti Esenyurt İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen İlçe Danışma Meclisi programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la da telefon bağlantısı yaptı. Bakan Soylu yaptığı konuşmada, ortak bildiri yayınlayan 6 parti liderinden olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi. Soylu, “O bildiriyi hangi büyükelçiye redakte ettirdin açıkla” dedi.

Haber 28-03-22 00:33

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan çok sert sözler! 'Vallahi yeminim olsun hayatı dar ederim'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Esenyurt’ta Karadeniz Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği “5. Hamsi ve Horon Festivaline” katıldı. Etkinlikte yaptığı konuşmasında uyuşturucu, doğal afet ve güvenlik konularına değinen Bakan Soylu, “Vallahi yeminim olsun, milletimden bir tek kişinin huzurunu bozan olursa hayatı dar ederim, dar ederim” dedi. İşte Bakan Soylu'nun o açıklamaları!

Haber 27-03-22 18:58

Bakan Soylu duyurdu! Kimlik kartlarında yeni dönem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kimlik kartlarıyla ilgili yeni bir uygulamayı açıkladı. Bakan Soylu, 3 söz verdiklerini hatırlatarak, "Üçüncüsü de acaba kimliklerimize bir ödeme sistemi yükleyebilir miyiz? İşin yüzde 80'ini bitirdik. Bu da yeni bir şey. Yani kimlik kartlarımız var. Kredi kartı kullanılabilecek bir işlemi şu anda yürütüyoruz" dedi.

Haber 27-03-22 09:33

Alparslan Kuytul'un Adana'daki izinsiz yürüyüşü ortalığı karıştırdı... Sosyal medyada gündem oldu! Bakan Soylu'dan açıklama

Adana'da, kapatılan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı üyelerinin izinsiz yürüyüşüne polis müdahale etti. Bazı eylemciler polise saldırırken, vakfın kurucusu Alparslan Kuytul, ekiplerin biber gazlı müdahalesinden bir iş yerinin deposuna girdi. Kuytul’u almak isteyen eylemciler ile polis arasında arbede çıktı. Depodaki grup ve Kuytul, polis ekiplerince çıkarıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Adana'daki olaylara ilişkin Adana Valiliğinin soruşturma başlattığını bildirdi.

Haber 20-03-22 21:42

Bakan Soylu'dan dikkat çeken açıklamalar: Ukrayna’dan daha zor bir durumda kalırdık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Antalya Diplomasi Forumu’nda konuştu. Bakan Soylu, "Eğer biz küresel aktörlere, küresel şirketlere, Türkiye olarak küresel şampiyonlar ligine tabi olsaydık, Ukrayna’dan daha zor bir durumda kalırdık, bu kadar açık ve net" açıklamasını yaptı.

Haber 12-03-22 18:06

Siren sesleri neden çalıyor? Nereden geliyor? Siren seslerinin sebebi nedir?

Siren sesleri neden çalıyor? sorusunun yanıtı merak konusu oldu Yaşadıkları illerde siren sesi duyan vatandaşlar Siren sesleri neden çalıyor? Nereden geliyor? Siren seslerinin sebebi nedir? soru ve konu başlıklarını araştırmaya başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün konuya ilişkin dikkat çeken bir açıklamada bulunmuştu. İşte detaylar...

Haber 04-03-22 13:43

İçişleri Bakanı Soylu'dan kayıp Gülistan Doku'ya ilişkin açıklama:

"(Kılıçdaroğlu, Akşener ve Buldan'ın açıklamaları) Gerçeklikten ve hakkaniyetten uzak değerlendirmeler, ölüm üzerinden yaptıkları istismar, siyasi rant adına siyaset sorumluluğundan ve insani değerlerden ne denli uzaklaşıldığının; ilgili tüm birimleriyle yapılması gereken ne varsa yapan devletimize karşı bitmeyen bir öç alma duygusunun açık bir tezahürüdür" - "Bu elim hadise, ilk anından bugüne kadar her aşamasında bizzat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takibinde olmuştur. Kendileri aile ile hem telefonla hem de Elazığ ziyareti sırasında bizzat yüz yüze görüşmüştür"

Yurthaber 23-02-22 18:58

Diyarbakır Anneleri'nin evlat nöbetinde bir kavuşma daha

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK'ya karşı Diyarbakır'daki HDP il binasını önünde 2019 yılından bu yana oturma eylemi yaparak, çocuklarına kavuşmak isteyen Diyarbakır Anneleri'nden bir buluşmanın daha gerçekleştiğini duyurdu.

Haber 22-02-22 22:08

Sıla Şentürk hakkında yeni açıklama! İçişleri Bakanı Soylu duyurdu…

16 yaşındaki Sıla Şentürk’ün öldürülmesi ile ilgili bir son dakika açıklaması da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Bakan Soylu katil zanlısının yakalanması ile ilgili ‘Arkadaşlarımız başarılı şekilde, başka bir cep telefonu üzerinde olmasına rağmen faili yakaladı’ ifadelerini kullandı. İşte Sıla Şentürk hakkında son gelen açıklamanın detayları…

Haber 17-02-22 15:06

SON DAKİKA | Bakan Soylu duyurdu! Dağdaki silahlı eleman sayısı 150 seviyelerinde

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK'ya katılımın 2015-2021 yılları arasında yüzde 95 azaldığını ifade ederek "Dağdaki silahlı eleman sayısı da şu an için 150 seviyelerinde" açıklamasını yaptı.

Haber 16-02-22 10:57

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziantep'te gençlerle buluştu:

"Diyarbakır anneleri, PKK terör örgütünü yağın tavada erittiği gibi eritecek"

Yurthaber 12-02-22 23:18

Bakan Soylu duyurdu! Sayı 150'nin altına düştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dağdaki terörist sayısını açıkladı. Katıldığı programda konuşan Bakan Soylu, "Bugün bırakın katılımı, dağdaki silahlı eleman sayısı 150'nin altına düştü. Eylem sayısı 2014'te yıllık 2 bin 817'ydi, 2021 sonu itibarıyla 141 oldu" dedi.

Haber 23-01-22 15:48

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Nusaybin'de gençlerle bir araya geldi:

"Türkiye'yi terörden arındırdık. Beni terörle mücadelede en çok motive eden şey gençlerimiz ve çocuklarımızdır. Onların hedefleriyle buluşmasını istiyoruz" - "Kadına şiddette çok önemli adımlar attık. Sağlık Bakanlığımız ile yeni bir model üzerinde çalışıyoruz"

Yurthaber 22-01-22 20:40

Son dakika | Bakan Soylu duyurdu: Yeni muhtarlık düzenlemesi geliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni muhtarlık düzenlemesi için çalışmalar yapıldığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söz konusu düzenleme için talimat verdiğini belirten Bakan Soylu, TBMM'ye iletilen düzenlemeyle ilgili gerekli adımların yakın zamanda atılmasını beklediklerini söyledi.

Haber 16-01-22 16:04

Bakan Süleyman Soylu'nun sözlerine İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) yönelik başlatılan teftişle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamasına yanıt geldi. İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medyadan yaptığı videolu paylaşımda "Bakan 'ciddi' iddialarda bulundu. İnşallah bu kez ispat eder" ifadelerine yer verdi.

Haber 13-01-22 10:30

Son dakika: İBB teftişiyle ilgili Bakan Soylu'dan çarpıcı sözler! Bazı gazetecilere aylık 30 bin TL vermek sizi haklı kılmaz

Son dakika haberi! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu A Haber canlı yayınında İBB'deki teftişle ilgili, "Ben İçişleri Bakanıyım. Neyin temiz olup neyin temiz olmadığını biliyorum. Elinizde çok sosyal medya trölünün olması yalanlarınızı doğru kılmaz. Bazı gazetecilere 30 bin TL vermek sizi haklı ve meşru kılmaz. Göreceğiz önümüzdeki günlerde bakalım neler çıkacak." ifadelerini kullandı. Bakan Soylu polislere de "Çalışma Bakanımız gerekli hazırlıkları yapıyor." diyerek 3600 ek gösterge müjdesi verdi.

Haber 12-01-22 22:18

Son dakika: Bakan Soylu'dan muhalefete Semra Güzel tepkisi

Son dakika haberi! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu A Haber canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu, PKK'lı terörist Volkan Bora'yla fotoğrafları ortaya çıkan HDP Milletvekili Semra Güzel ile ilgili grup toplantılarında tepki gösterilmediğini belirterek muhalefet liderlerini eleştirdi. Soylu eleştirisinde, "Gösterdiğiniz fotoğrafla ilgili 'Terörle bu kadar iç içe girmiş ve terörün içerisinde bulunmuş bu anlayışı şiddetle reddediyorum.' diyemediler" dedi.

Haber 12-01-22 21:44