İçişleri Bakanı nedir?

İçişleri Bakanı nedir?

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak çalışır. Görevi içişlerinden sorumlu olan bakanlıktır. 2 Mayıs 1920 tarihinde kurulan bakanlık, Dâhiliye Nezareti’nin devamı niteliğindedir. İçişleri Bakanının görevleri arasında, iç güvenlik kuruluşlarını idare etmek, asayişi ve kamu düzenini sağlamak, Anayasada yazılı hakları ve hürriyetleri korumak gibi sorumluluklar vardır. Bunların yanı sıra, kıyı ve karasuların güvenliği, suçluların takibi, kaçakçılık, nüfus hizmetleri gibi görevler de İçişleri Bakanının sorumluluk alanları içerisindedir. İçişleri Bakanlığı’nın 2021 bütçesi 10 milyar Türk Lirasının üzerindedir. Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü gibi kuruluşlar İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’nın mevcut bakanı Süleyman Soylu’dur.

İçişleri Bakanı Haberleri

İçişleri Bakanı Soylu, 22 ildeki POMEM mezunlarına telefon bağlantısıyla seslendi:

"Aralık 2020'de 12 bin polis alımı için ilana çıktığımızda tam 187 bin 640 başvuru aldık. Her alımda böyle oldu. Birileri bu ülkenin polisine, teröristbaşı için tokat atmaya çalışırken, bu ülkenin polisine, jandarmasına sabah akşam iftira atarken bu aziz millet çıktığımız her polis alım ilanında bire 10, bire 20 verip onlara haddini bildirmiş, kendi sopasını atmış, bu ülkede polisin ne ifade ettiğini, kahraman güvenlik güçlerimizin ne ifade ettiğini hem fiili olarak hem de hal diliyle anlatmıştır" - "Sizler artık polissiniz. Sizin her başarınız iyinin zaferi, kötünün mağlubiyetidir. Sizi koruyacak olan Cenabıhak'tır, bu milletin duasıdır. Size rehberlik edecek olan da üniformanızın yüklediği sorumluluktur, hukuk ve vicdanınızdır"

Yurthaber 22-06-2022 13:30

Bakan Soylu duyurdu! 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'de 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Haber 20-06-2022 09:32

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı! 'Ape Musa' gücüne bağlı iki terörist etkisiz hale getirildi

Sahil Güvenlik Komutanlığı 40. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Jandarma, 'Ape Musa' gücü olarak bildiğimiz sözde o gücün bir sığınakta 2 teröristini etkisiz hale getirdi. Hem de göğüs göğüse çarpışmada etkisiz hale getirildiler." dedi.

Haber 17-06-2022 19:27

Bakan Soylu duyurdu! 'Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hazırlıklar yapılıyor'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriye'nin kuzeyine yönelik olası operasyonla ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hazırlıklar yapılıyor. Münbiç'te, Tel Rıfat'ta... Allah'ın izniyle Cumhuriyet'in 100'üncü yılına girmeden yani 29 Ekim 2023'ü yaşamadan Kandil'i de temizleyip, ay yıldızlı bayrağı o terör yuvalarının tepesine takmak bizim boynumuzun borcudur." dedi.

Haber 10-06-2022 15:01

Bakan Soylu duyurdu! İşte ülkesine geri dönen Suriyeli sayısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geri dönen Suriyelilerle ilgili yaptığı açıklamada "Son verilere göre 503 bin 150 Suriyeli kardeşimiz ülkesine gönüllü olarak geri döndü. Bunu artırmak, oranın daha çok istikrara kavuşmasına, oradaki insanlara bir nefes alma imkanı, barınma imkanı oluşturulmasına bağlıdır" dedi.

Haber 01-06-2022 14:21

Bakan Soylu: Kötü günler geride kaldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da üniversite okumanın ayrıcalıklı olacağını, kötü günlerin geride kaldığını, her geçen günün bir öncekinden çok daha iyi olacağına işaret etti.

Haber 29-05-2022 16:26

İçişleri Bakanlığı duyurdu: Tunceli'de PKK terör örgütünün deposu bulundu

İçişleri Bakanlığı, Tunceli'de yürütülen 'Eren Abluka-7 Operasyonu' kapsamında, PKK terör örgütüne ait sığınakta mühimmat ile 5 tonun üzerinde gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildiğini duyurdu.

Haber 27-05-2022 11:20

Bir ilk olacak! Bakan Soylu duyurdu: Ağustosta kullanıma girecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dünyanın en güvenli pasaportunu basıyoruz. Ağustos ayında bu pasaport vatandaşımızın hizmeti ile buluşacak" açıklamasını yaptı. Açıklamasının devamında Bakan Soylu, "Pasaportta hem tarihi miraslarımız hem doğal zenginliklerimiz var hem de Cumhuriyet Türkiye'sinin eserleri var. İlk kez de 'Türkiye' yazacak" dedi.

Haber 21-05-2022 16:24

Urfi Çetinkaya’nın kardeşi Aydın Çetinkaya kimdir? Aydın Çetinkaya yakalandı mı? Bakan Soylu açıkladı!

Urfi Çetinkaya’nın kardeşi Aydın Çetinkaya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaptığı son dakika açıklamasının ardından merak konusu oldu. Vatandaşlar internette Urfi Çetinkaya’nın kardeşi ile ilgili araştıma yapmaya başladı. Peki Urfi Çetinkaya’nın kardeşi Aydın Çetinkaya kimdir? Aydın Çetinkaya yakalandı mı? İşte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun konuya ilişkin yaptığı açıklama ve detaylar...

Haber 18-05-2022 15:10

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Bakan Nebati, Bakan Kurum ve Bakan Bozdağ'dan Bakan Soylu'ya ziyaret

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu bakanlık makamında ziyaret etti. Oktay ve Nebati, söz konusu ziyarete ilişkin sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptı. Öte yandan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Adalet Bakanı da Bakan Soylu'yu ziyaret ederek ziyaretle ilgili paylaşımda bulundu.

Haber 06-05-2022 16:22

İçişleri Bakanı Soylu, Bozkurt'ta iftar programında konuştu:

"Bizden sonraki nesiller terör örgütü görmeyecekler. Huzur, kardeşlik, yükselme ve zenginlik bilecekler, büyük ve güçlü Türkiye bilecekler" - "Bugün kimseden korkmayan bir Türkiye var. Bugün kimsenin sesinden sözünden çekinmeyen Türkiye var"

Yurthaber 23-04-2022 22:26

Bakan Soylu: Türkiye, sorunlarını Avrupa ve Amerika'dan önce atlatacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin yaşadığı sorunları Avrupa ve Amerika'dan önce atlatacağını vurgulayarak “Zorluklarımız olabilir, sıkıntılarınız olabilir Bunu da bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Avrupa, Amerika ve dünya sıkıntı çekecek, çekmeye devam edecek, Türkiye, Tayyip Erdoğan sayesinde sıkıntılarını onlardan çok daha çabuk bitirecek bir ülke olacak” diye konuştu.

Haber 23-04-2022 22:02

Bakan Soylu 'Hiç endişe etmeyin' diyerek açıkladı: Cumhuriyetin 100. yılına varamayacaklar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Irak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu ile ilgili olarak "Hiç merak etmeyin, hiç endişe etmeyin o terör yuvaları Cumhuriyetin 100. yılına varamayacak, varamayacak, varamayacak..." açıklamasını yaptı.

Haber 20-04-2022 23:10

İçişleri Bakanı Soylu: "(Bursa'daki) Terör eylemini gerçekleştirenlerle ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor. Yakın zamanda failler ele geçirilecektir, umudumuz odur."

İçişleri Bakanı Soylu: "(Bursa'daki) Terör eylemini gerçekleştirenlerle ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor. Yakın zamanda failler ele geçirilecektir, umudumuz odur."

Yurthaber 20-04-2022 12:18

İçişleri Bakanı Soylu, İstanbul’da iftar programına katıldı:

"AK Parti bu coğrafyada bir devrim gerçekleştirdi ve lideri Recep Tayyip Erdoğan'la sadece Türkiye'ye değil, dünyadaki bütün ülkelere milletin nasıl başarılı olabileceğini gösterdi"

Yurthaber 17-04-2022 23:21

Bakan Soylu'dan ABD'nin hazırladığı rapora sert tepki! "Ne kadar çatlarsan çatla..."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD Dışişleri Bakanlığının yayımladığı dış politika raporuyla ilgili "Ne kadar çatlarsan çatla. Biz PKK’yı gömdük, gömmeye devam edeceğiz. Biz FETÖ’yü gömdük, gömmeye devam ediyoruz" dedi. Açıklamasının devamında Bakan Soylu, "Sizin bizim hakkımızda rapor yazmanız değil, biz sizin hakkınızda rapor yazarsak esas o zaman yandı gülüm keten helva.” diye konuştu.

Haber 17-04-2022 08:30

Bakan Soylu "Allah şahidimiz olsun" diyerek açıkladı: Amerika ve Avrupa'nın elinden kurtaracağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Esenler’deki İyilik Fuarı’nın açılışında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. “Allah şahidimiz olsun” diyen Bakan Soylu, “Nasıl Doğu ve Güneydoğu'ya huzur getirmişsek Amerika ve Avrupa'nın elinden Suriye'yi de, Irak'ı da kurtaracağız, oralara da huzur getireceğiz" dedi. ifadelerini kullandı.

Haber 16-04-2022 21:07

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu telefonla bağlandı: Yarın, bugünden daha çok ümit verecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ağrı Belediyesi’nin gençlere yönelik düzenlediği sahur programına telefonla bağlandı. Birlik beraberlik mesajı veren Soylu, “Bu ülkede Kürt’ü de Türk’ü de Laz’ı da Çerkez’i de Arnavut’u da Boşnak’ı da yarın bugünden daha çok kardeş olacak. Yarın, bugünden daha çok ümit verecek” dedi.

Haber 16-04-2022 07:41

Son Dakika: Bakan Soylu'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt! 'ABD ve AB kayıtlarımızın peşinde'

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına yanıt verdi. ABD ve AB'nin Türkiye'nin göç kayıtlarının peşinde olduğunu ifade eden Bakan Soylu, "Senin yapacağın ilk işi biliyorum Allah nasip etmesin geldiğin zaman o iş pişirdiğin büyükelçiler neyi isterlerse emre amade verirsin" diye konuştu.

Haber 14-04-2022 06:51

Bakan Soylu'dan 6 muhalefet partisinin ortak bildirisiyle ilgili sert tepki: Vatana ihanettir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 muhalefet partisinin yayımladığı ortak bildiriye ilişkin olarak yaptığı açıklamada "İşin muhatabı çıkacak, bunun cevabını verecek. Aslı vatana ihanettir" dedi.

Haber 31-03-2022 10:38

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: "O bildiriyi hangi büyükelçiye düzelttirdin açıkla"

AK Parti Esenyurt İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen İlçe Danışma Meclisi programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la da telefon bağlantısı yaptı. Bakan Soylu yaptığı konuşmada, ortak bildiri yayınlayan 6 parti liderinden olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi. Soylu, “O bildiriyi hangi büyükelçiye redakte ettirdin açıkla” dedi.

Haber 28-03-2022 00:33

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan çok sert sözler! 'Vallahi yeminim olsun hayatı dar ederim'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Esenyurt’ta Karadeniz Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği “5. Hamsi ve Horon Festivaline” katıldı. Etkinlikte yaptığı konuşmasında uyuşturucu, doğal afet ve güvenlik konularına değinen Bakan Soylu, “Vallahi yeminim olsun, milletimden bir tek kişinin huzurunu bozan olursa hayatı dar ederim, dar ederim” dedi. İşte Bakan Soylu'nun o açıklamaları!

Haber 27-03-2022 18:58

Bakan Soylu duyurdu! Kimlik kartlarında yeni dönem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kimlik kartlarıyla ilgili yeni bir uygulamayı açıkladı. Bakan Soylu, 3 söz verdiklerini hatırlatarak, "Üçüncüsü de acaba kimliklerimize bir ödeme sistemi yükleyebilir miyiz? İşin yüzde 80'ini bitirdik. Bu da yeni bir şey. Yani kimlik kartlarımız var. Kredi kartı kullanılabilecek bir işlemi şu anda yürütüyoruz" dedi.

Haber 27-03-2022 09:33

Alparslan Kuytul'un Adana'daki izinsiz yürüyüşü ortalığı karıştırdı... Sosyal medyada gündem oldu! Bakan Soylu'dan açıklama

Adana'da, kapatılan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı üyelerinin izinsiz yürüyüşüne polis müdahale etti. Bazı eylemciler polise saldırırken, vakfın kurucusu Alparslan Kuytul, ekiplerin biber gazlı müdahalesinden bir iş yerinin deposuna girdi. Kuytul’u almak isteyen eylemciler ile polis arasında arbede çıktı. Depodaki grup ve Kuytul, polis ekiplerince çıkarıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Adana'daki olaylara ilişkin Adana Valiliğinin soruşturma başlattığını bildirdi.

Haber 20-03-2022 21:42

Bakan Soylu'dan dikkat çeken açıklamalar: Ukrayna’dan daha zor bir durumda kalırdık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Antalya Diplomasi Forumu’nda konuştu. Bakan Soylu, "Eğer biz küresel aktörlere, küresel şirketlere, Türkiye olarak küresel şampiyonlar ligine tabi olsaydık, Ukrayna’dan daha zor bir durumda kalırdık, bu kadar açık ve net" açıklamasını yaptı.

Haber 12-03-2022 18:06

Siren sesleri neden çalıyor? Nereden geliyor? Siren seslerinin sebebi nedir?

Siren sesleri neden çalıyor? sorusunun yanıtı merak konusu oldu Yaşadıkları illerde siren sesi duyan vatandaşlar Siren sesleri neden çalıyor? Nereden geliyor? Siren seslerinin sebebi nedir? soru ve konu başlıklarını araştırmaya başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün konuya ilişkin dikkat çeken bir açıklamada bulunmuştu. İşte detaylar...

Haber 04-03-2022 13:43

İçişleri Bakanı Soylu'dan kayıp Gülistan Doku'ya ilişkin açıklama:

"(Kılıçdaroğlu, Akşener ve Buldan'ın açıklamaları) Gerçeklikten ve hakkaniyetten uzak değerlendirmeler, ölüm üzerinden yaptıkları istismar, siyasi rant adına siyaset sorumluluğundan ve insani değerlerden ne denli uzaklaşıldığının; ilgili tüm birimleriyle yapılması gereken ne varsa yapan devletimize karşı bitmeyen bir öç alma duygusunun açık bir tezahürüdür" - "Bu elim hadise, ilk anından bugüne kadar her aşamasında bizzat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takibinde olmuştur. Kendileri aile ile hem telefonla hem de Elazığ ziyareti sırasında bizzat yüz yüze görüşmüştür"

Yurthaber 23-02-2022 18:58

Diyarbakır Anneleri'nin evlat nöbetinde bir kavuşma daha

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK'ya karşı Diyarbakır'daki HDP il binasını önünde 2019 yılından bu yana oturma eylemi yaparak, çocuklarına kavuşmak isteyen Diyarbakır Anneleri'nden bir buluşmanın daha gerçekleştiğini duyurdu.

Haber 22-02-2022 22:08

Sıla Şentürk hakkında yeni açıklama! İçişleri Bakanı Soylu duyurdu…

16 yaşındaki Sıla Şentürk’ün öldürülmesi ile ilgili bir son dakika açıklaması da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Bakan Soylu katil zanlısının yakalanması ile ilgili ‘Arkadaşlarımız başarılı şekilde, başka bir cep telefonu üzerinde olmasına rağmen faili yakaladı’ ifadelerini kullandı. İşte Sıla Şentürk hakkında son gelen açıklamanın detayları…

Haber 17-02-2022 15:06

SON DAKİKA | Bakan Soylu duyurdu! "Dağdaki silahlı eleman sayısı 150 seviyelerinde"

Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK'ya katılımın 2015-2021 yılları arasında yüzde 95 azaldığını ifade ederek "Dağdaki silahlı eleman sayısı da şu an için 150 seviyelerinde" açıklamasını yaptı.

Haber 16-02-2022 10:57

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziantep'te gençlerle buluştu:

"Diyarbakır anneleri, PKK terör örgütünü yağın tavada erittiği gibi eritecek"

Yurthaber 12-02-2022 23:18

Bakan Soylu duyurdu! Sayı 150'nin altına düştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dağdaki terörist sayısını açıkladı. Katıldığı programda konuşan Bakan Soylu, "Bugün bırakın katılımı, dağdaki silahlı eleman sayısı 150'nin altına düştü. Eylem sayısı 2014'te yıllık 2 bin 817'ydi, 2021 sonu itibarıyla 141 oldu" dedi.

Haber 23-01-2022 15:48

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Nusaybin'de gençlerle bir araya geldi:

"Türkiye'yi terörden arındırdık. Beni terörle mücadelede en çok motive eden şey gençlerimiz ve çocuklarımızdır. Onların hedefleriyle buluşmasını istiyoruz" - "Kadına şiddette çok önemli adımlar attık. Sağlık Bakanlığımız ile yeni bir model üzerinde çalışıyoruz"

Yurthaber 22-01-2022 20:40

Son dakika | Bakan Soylu duyurdu: Yeni muhtarlık düzenlemesi geliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni muhtarlık düzenlemesi için çalışmalar yapıldığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söz konusu düzenleme için talimat verdiğini belirten Bakan Soylu, TBMM'ye iletilen düzenlemeyle ilgili gerekli adımların yakın zamanda atılmasını beklediklerini söyledi.

Haber 16-01-2022 16:04

Bakan Süleyman Soylu'nun sözlerine İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) yönelik başlatılan teftişle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamasına yanıt geldi. İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medyadan yaptığı videolu paylaşımda "Bakan 'ciddi' iddialarda bulundu. İnşallah bu kez ispat eder" ifadelerine yer verdi.

Haber 13-01-2022 10:30

Son dakika: İBB teftişiyle ilgili Bakan Soylu'dan çarpıcı sözler! "Bazı gazetecilere aylık 30 bin TL vermek sizi haklı kılmaz"

Son dakika haberi! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu A Haber canlı yayınında İBB'deki teftişle ilgili, "Ben İçişleri Bakanıyım. Neyin temiz olup neyin temiz olmadığını biliyorum. Elinizde çok sosyal medya trölünün olması yalanlarınızı doğru kılmaz. Bazı gazetecilere 30 bin TL vermek sizi haklı ve meşru kılmaz. Göreceğiz önümüzdeki günlerde bakalım neler çıkacak." ifadelerini kullandı. Bakan Soylu polislere de "Çalışma Bakanımız gerekli hazırlıkları yapıyor." diyerek 3600 ek gösterge müjdesi verdi.

Haber 12-01-2022 22:18

Son dakika: Bakan Soylu'dan muhalefete Semra Güzel tepkisi

Son dakika haberi! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu A Haber canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu, PKK'lı terörist Volkan Bora'yla fotoğrafları ortaya çıkan HDP Milletvekili Semra Güzel ile ilgili grup toplantılarında tepki gösterilmediğini belirterek muhalefet liderlerini eleştirdi. Soylu eleştirisinde, "Gösterdiğiniz fotoğrafla ilgili 'Terörle bu kadar iç içe girmiş ve terörün içerisinde bulunmuş bu anlayışı şiddetle reddediyorum.' diyemediler" dedi.

Haber 12-01-2022 21:44

Son Dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan dikkat çeken sözler! "Bu yıl hedefimiz erkekler"

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında bu yıl yeni bir uygulama başlattıklarını belirtti. Bakan Soylu, "Bu yıl hedefimiz erkekler. Adım adım Türkiye'deki bütün erkeklere aile içi ve kadına karşı şiddet konusunda neler yapmamaları gerektiğini anlatan bir çalışma başlatıyoruz" dedi. İşte son dakika haberinin detayları!

Haber 10-01-2022 16:41

Ekrem İmamoğlu kendini böyle savundu: Kelimenin muhatabı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dur

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakim karşısına çıktı. 31 Mart 2019 seçimlerinin iptal edilmesinin ardından YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla hakkında açılan davada savunma yapan Ekrem İmamoğlu, YSK üyelerini kast etmediğini belirterek kullandığı kelimenin muhatabının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olduğunu ifade etti.

Haber 10-01-2022 14:56

Ekrem İmamoğlu duyurdu: ‘Türkiye'nin en büyük ekmek fabrikası kurulacak’

İçişleri Bakanlığı tarafından İBB’de yapılan inceleme ile ilgili Ekrem İmamoğlu’ndan yeni bir açıklama daha geldi. İmamoğlu son dakika yaptığı açıklamasında ‘Devletin her kademesindeki insan görevini layıkıyla yapsın. Müfettişler her zaman bizi incelesinler’ dedi. Öte yandan İmamoğlu mart ayında İstanbul’da Türkiye’nin en büyük ekmek fabrikasının kurulacağını açıkladı.

Haber 06-01-2022 14:06

Son dakika... Milyonlarca sürücüyü ilgilendiriyor! Yürürlüğe girdi: Para cezası var

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı, trafik kazalarını azaltmak için yeni uygulamayı hayata geçirdi. Genelgeyle birlikte yürürlüğe giren mecburi psikoteknik belgesini bulundurmayan sürücüye, bin 606 TL para cezası kesilecek. Ayrıca araç kullanmalarına da izin verilmeyecek. Ayrıca ticari sürücülerin psikoteknik raporları 1 Ocak’tan itibaren e-devlet uygulamasının yanı sıra polis ve jandarmanın online sistemlerinde de takip edilecek. İşte tüm detaylar...

Haber 29-12-2021 10:37

Son Dakika! İçişleri Bakanlığı duyurdu: Yeni operasyon başlatıldı

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı, Batman'da Eren Kış-14 Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Süleyman Gür Operasyonu başlattı. Alınan bilgilere göre operasyonda jandarma komando, jandarma özel harekat ve güvenlik korucularından oluşan 620 personel katılıyor.

Haber 29-12-2021 10:04

Son dakika: 11 belediye başkanından İBB açıklaması: "Haksızlığı reddediyoruz"

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığının, İstanbul Büyükşehir Belediyesine başlattığı soruşturmanın yankıları sürüyor. Bakanlık, İBB'de işe alınan bazı kişilerin terörle bağlantılı olduğu gerekçesiyle inceleme başlatmıştı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP'li belediye başkanlarıyla yapılan toplantı sonrası konuyla ilgili, "İstanbul büyükşehir belediyemize yapılan haksızlığın, tüm belediyelerimize yapıldığını düşünüyor ve bu haksızlığı reddediyoruz." dedi.

Haber 28-12-2021 12:38

Son Dakika: Bakan Soylu'dan dikkat çeken 'göç' açıklaması: Angelina Jolie'nin fotoğrafı ile çözmeye çalıştılar

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan göç meselesiyle ilgili önemli açıklamalar geldi. Göç sorununun dünyada yeni başladığını aktaran Soylu, meselenin Türkiye-Yunanistan, Türkiye-İran ve Türkiye-Suriye sınırına sıkıştırılmaya çalışıldığını söyledi. Bakan Soylu yaptığı açıklamada "Angelina Jolie fotoğrafı ile göç meselesini dünyada çözmeye çalıştılar. Göç meselesi dünyada yeni başladı" dedi.

Haber 22-12-2021 14:18

Bakan Süleyman Soylu: Bir sınavdan geçiyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir programda "Biz bir sınavdan geçiyoruz. Hep birlikte bu sınavda Cenabı Allah’ın tebrik atlarına sıkı sıkı sarılan bir liderimiz var; kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Herkes bir şey söylüyor ama o Allah’ın tebliği atlarına ve onun sözlerine onun cümlelerine talip, onun cümlelerle talip olmaya da devam ediyor" diye konuştu.

Haber 19-12-2021 14:54

Süleyman Soylu'dan Kılıçdaroğlu'nun sorusuna yanıt: İstanbul'da 34 dosya var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’la ilgili yolsuzluk dosyalarına ilişkin “İstanbul'da 34 dosya vardı. Burada 34 dosyanın yapılan 3 ihale dosyasında, 16 gayrimenkul alım dosyasında, 1 sivil toplum kuruluşlarına yardım dosyasında, 1 kentsel dönüşüm projesi olmak üzere toplam 21 dosyada hukuka bir aykırılık rastlanmadığı için araştırma raporu düzenlenmiştir” dedi.

Haber 09-12-2021 08:32

Bakan Soylu'dan Tahir Güven'in öldürülmesiyle ilgili çarpıcı açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak Cizre'de eski AK Parti İlçe başkanının kardeşi Tahir Güven'in öldürülmesiyle ilgili TBMM'de dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, "Pusu kuran Mehmet Miraç Dinç’i, bu sabah HDP’li milletvekili Hüseyin Kaçmaz’ın evinde yakaladık. Hesabını vereceksiniz bunun." dedi.

Haber 08-12-2021 23:46

Bakan Soylu, Van'daki depremin ardından olumsuz durum bilgisinin gelmediğini duyurdu

Bakan Soylu, Van'daki depremin ardından olumsuz durum bilgisinin gelmediğini duyurdu

Yurthaber 06-12-2021 01:47

Bakan Soylu: Bir daha Avrupa'yı, Amerika'yı böyle yakalayamayız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin yakaladığı fırsatı bir daha bulamayacağını belirten Bakan Soylu, "Bir daha bu ülkenin başına Tayyip Erdoğan gelmez. Bir daha Avrupa'yı, Amerika'yı böyle yakalayamayız, kendi durumumuzu böyle yakalayamayız." ifadelerini kullandı.

Haber 29-11-2021 01:52