İletişim Başkanlığı Haberleri

'Türk vatandaşlarına vize başvuruları kapatıldı' iddiası yalanlandı

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında yer alan, 'Türk vatandaşlarına vize başvuruları kapatıldı' iddiası doğru değildir." denildi.

Haber 29-04-2024 16:50

DMM'den 'Kürecik Radar Üssü' iddialarına yalanlama!

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), 'İran'ın 15 Nisan'da İsrail'e fırlattığı füzeler, Malatya Kürecik'te bulunan radar üssü sayesinde erken tespit edilerek durduruldu' iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Haber 21-04-2024 01:05

DMM'den Suriyeliler bayramlaşmak için ülkelerine gidip geliyor iddialarına yalanlama

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, sosyal medyada paylaşılan “Suriyeliler bayramlaşmak için ülkelerine gidip geliyor” iddialarının eski olduğunu ve manipülasyon içerdiğini açıkladı.

Haber 13-04-2024 21:15

İsrail’in jet yakıtlarının Türkiye’den gittiği iddiasına DMM'den yalanlama geldi!

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM) "İsrail'in jet yakıtları, Türkiye'den gidiyor" iddiasını yalanladı.

Haber 09-04-2024 21:01

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden 'manipülasyon' uyarısı

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde vatandaşlar oy kullanırken, İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden 'manipülasyon' uyarısı geldi. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından "'Tercih ettiğiniz adaya oy attıktan sonra diğer partilerin üzerini çizin' şeklindeki paylaşımlar, oyların geçersiz sayılması için yürütülen manipülasyon çalışmalarıdır" açıklaması yapıldı.

Haber 31-03-2024 11:22

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Bakan Şimşek, '1,5 yıllık çok zor bir süreç bizi bekliyor' dedi iddiasını yalanladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Bakan Şimşek, '1,5 yıllık çok zor bir süreç bizi bekliyor' dedi" iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

Haber 28-03-2024 01:03

İletişim Başkanlığı, İsrail'i yalanladı: Kuveyt Meydanı'nda Filistinliler ateş açtı iddiası doğru değil!

İsrail'in Gazze'deki saldırıları devam ederken Dezenformasyonla Mücadele Merkezi "Gazzeli sivillere Kuveyt Meydanı yakınında Filistinlilerin ateş açtığı" iddialarının gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Haber 20-03-2024 16:33

İletişim Başkanı Fahrettin Altun tek tek anlattı! Gazze'deki soykırımın kanıtı Türkiye'den! Lahey'de İsrail'in karşısına çıktı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Ankara'da gerçekleşen Gazze'de Soykırım: Yeni Kanıtlar programına katılarak uluslararası kamuoyunu da ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Fahrettin Altun, Gazze'de İsrail tarafından soykırım yapıldığını bir kez daha belirtirken Türkiye tarafından hazırlanan 'Kanıt' kitabının Uluslararası Adalet Divanı'nda İsrail aleyhinde kullanıldığını söyledi.

Haber 20-02-2024 10:53

Altun, Gazze'de öldürülen gazetecilere dikkat çekti: Bu gazeteciler hakikat için mücadele eden kahramanlardır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul’da İletişim Başkanlığınca düzenlenen Gazze Savaşı'nda Medyanın Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür Sempozyumu'nda konuştu. 7 Ekim'den bu yana 120 gazetecinin şehit olduğunu vurgulayan Altun, "Eğer bu kahramanların gayretleri olmasaydı, bugün İsrail’in katliamlarından, Gazze halkının maruz kaldığı zulümden dünya haberdar olamayacaktı." dedi.

Haber 26-01-2024 15:14

İletişim Başkanlığı'ndan Türkiye Karadeniz'e gemi geçişlerine izin verdi iddiasına yalanlama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, mayın avlama gemilerinin Türk Boğazlarından Karadeniz’e geçişlerine izin verildiği iddialarını yalanladı.

Haber 02-01-2024 15:32

Hedef aldılar... O hesaplardan yapılan paylaşımlar tepki çekmişti! İletişim Bakanlığı'ndan yalanlama geldi

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada; Müslümanları hedef alan bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerin, "sözde Ermeni soykırımına ait arşiv görüntüleri" olduğu iddiasının doğru olmadığı belirtildi.

Haber 28-12-2023 14:52

İletişim Başkanlığı personel alımı detayları yayımlandı! Cumhurbaşkanlığı bünyesinde mütercim tercüman alınacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığında çalışmak üzere 10 mütercim tercüman alınacak. Personel alımına ilişkin detaylar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre adaylar İletişim Başkanlığınca yapılacak yazılı ve sözlü sınavlara girecek.

Finans 25-12-2023 15:57

Sosyal medyadaki görüntülerle ilgili açıklama geldi: DMM: Provokasyon amaçlı

Bazı sosyal medya hesaplarından ,"Daha dün Türkiye'ye giren Afganları görüyorsunuz" şeklinde paylaşılan görüntüler, Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yalanlandı. DDM'den yapılan açıklamada, "Görüntülerin Türkiye ile herhangi bir ilgisi olmadığı anlaşılmaktadır." denildi.

Haber 07-12-2023 18:54

Dezenformasyonla Mücadele Merkezinden Kayseri İl Göç İdaresi ile ilgili iddialara yalanlama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan Mobil Göç Noktası araç görüntüleriyle ilgili, "Kayseri İl Göç idaresinden sığınmacı ve kaçaklar için muhteşem hizmet: Göç idaresi ayağına geldi" iddiasının manipülasyon olduğunu açıkladı.

Haber 02-12-2023 00:19

Musk'ın İsrail çıkarması sonrası DDM'den açıklama: Propaganda gözler önüne serildi

İsrail-Filistin çatışması 7 Ekim'den bu yana devam ediyor. Bu süreçte geçtiğimiz günlerde X'in (Twitter) ve uydu internet sistemi Starlink'in sahibi Elon Musk İsrail'i ziyaret etmişti. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi bu ziyaretle ilgili bir açıklama yaparak, "Yayımlanan görüntüler, İsrail'in propagandasını bir kez daha gözler önüne sermiştir." ifadelerini kullandı.

Haber 28-11-2023 18:43

Dolandırıcıların 4 yöntemi! Son zamanlarda daha da arttı, İletişim Başkanlığı'ndan uyarı geldi: Sakın bu tuzaklara düşmeyin!

Kara para aklama, naylon fatura ve 'fon' vurgunu Türkiye'nin adeta son günlerdeki gündemi olurken; İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci'den önemli bir uyarı geldi. Dolandırıcıların son zamanlara kullandığı 4 farklı yöntemi işaret eden Değirmenci, "Sahte siteler üzerinden kişisel ve finansal bilgilerimizi paylaşmayınız" diyerek vatandaşları uyardı.

Haber 28-11-2023 16:28

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyon Bülteni'nin 101. sayısı yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezince, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına ilişkin iddiaların yer aldığı Dezenformasyon Bülteni'nin 101'inci sayısı yayımlandı.

Haber 27-11-2023 18:13

İletişim Başkanlığı duyurdu: Cumhurbaşkanı Erdoğan Riyad'a gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8'inci Olağanüstü İslam Zirvesi'ne katılmak üzere 11 Kasım 2023 tarihinde Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ı ziyaret edecek. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, Erdoğan'ın görüşmesinin İsrail'in Gazze ve Filistin topraklarına yönelik saldırılarıyla ilgili olduğu ifade edildi.

Haber 10-11-2023 19:10

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Cumhurbaşkanı Erdoğan Yahudi Üstün Cesaret Madalyası aldı iddiası manipülasyondur

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yahudi Üstün Cesaret Madalyası aldı" iddiasının manipülasyon olduğunu bildirdi.

Haber 31-10-2023 23:30

İsrail'in resmi devlet hesabının yalanını DMM ortaya çıkardı!

7 Ekim'de başlayan şiddetli çatışma artarak devam ederken İsrail bir yandan da internetteki propagandalarını artırdı. İsrail'in resmi devlet hesabından paylaştığı bir bilgi Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yalanladı. İşte detaylar...

Haber 28-10-2023 23:13

İletişim Başkanlığı, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı için yurt genelinde gösterim alanları kurdu

İletişim Başkanlığı, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı dolayısıyla; İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere yurt genelinde farklı noktalara gösterim alanları kurdu.

Haber 27-10-2023 23:05

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Gazze Şeridi'ne giren tırların kontrol edilmediği iddialarını yalanladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Gazze'ye giden yardım tırlarıyla ilgili ortaya atılan, "BM, Gazze Şeridi'ne giren tırların kontrol edilmediğini söyledi. Bunun Hamas'a daha fazla roket değil de insani yardım olduğunu nereden biliyoruz?" şeklindeki iddiaların doğru olmadığını bildirdi.

Haber 25-10-2023 09:37

Dünya basınında Türkiye manşetleri! İletişim Başkanlığı o haberleri bir bir paylaştı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, dünya basınında Türkiye'nin konu alındığı haberlerin yer verildiği bülteni paylaştı. 20-23 Ekim aralığını kapsayan haberlerde Hamas-İsrail çatışmasında Türkiye'nin rolüne değinildi.

Haber 23-10-2023 11:46

İletişim Başkanlığı duyurdu! Yüksel Hoş, 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan tutuklandı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci, akademisyen Bekir Yüksel Hoş'un 'Yanıltıcı bilgiyi alenen yayma, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçlarından tutuklandığını açıkladı.

Haber 18-10-2023 12:53

O iddianın ardından İletişim Başkanlığı'ndan açıklama geldi! 'Eğitime başlayacak veya eğitimi devam eden öğrenciler harç ödemeyecek'

Sosyal medyada "Üniversite harçları geri getirildi" iddiaları bir anda gündem oldu. Bu iddiaların üzerine İletişim Başkanlığı'ndan hızla bir açıklama geldi ve Dezenformasyonla Mücadele Merkezi bu iddianın doğru olmadığını duyurdu. Açıklamada "Devlet üniversitelerinde eğitime başlayacak veya eğitimi devam eden öğrenciler harç ödemeyecektir." denildi. Öte yandan üniversitelerde uzaktan ve ikinci öğretim için katkı payları ve öğrenim ücretleri belirlendi. İşte detaylar...

Egitim 15-07-2023 13:18

İletişim Başkanlığı'ndan İsviçre'deki skandala tepki: Şiddetle kınıyoruz

İsviçre'de teröristlerin Türkiye aleyhine yaptığı skandal eyleme bir sert tepki de İletişim Başkanlığı'ndan geldi. Yapılan açıklamada, "İsviçre'nin Zürih kentinde, teröristlerin Türk Bayrağımızı hedef alan alçak eylemlerini şiddetle kınıyoruz." denildi.

Haber 15-06-2023 18:05

'Türk gelin, yabancı damat' iddialarına yalanlama! Özdağ'ın paylaşımı sonrası hızla yayılınca açıklama geldi: 'Böyle bir proje olmadığı gibi...'

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından, bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan, "İçişleri Bakanlığı, 'Türk Gelin, Yabancı Damat' diye bir projeyi destekliyor" iddiası yalanlandı. İddiayı Ümit Özdağ da sosyal medyadan paylaşmış ve "İçişleri Bakanlığı’nın desteklediği projeye bakın. Akıl tutulması diyeceğim ama tutulacak bir akıl da yok ortada" demişti. DMM'nin açıklamasında 'Böyle bir proje olmadığı gibi iddiaya konu STK ile İçişleri Bakanlığının ilgisi yok' denildi.

Haber 10-06-2023 13:28

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama

Dezenformasyonla Mücadele Merkezinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili ortaya atılan iddialar kesinlikle doğru değildir." ifadelerini kullandı.

Haber 09-06-2023 22:08

Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığına yeniden atandı

Merakla beklenen atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre Prof. Dr. Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'na yeniden atandı. Altun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarını sundu

Haber 09-06-2023 07:28

Son dakika: Davut Gül İstanbul Valisi olarak atandı

Son dakika: Ali Yerlikaya'nın İçişleri Bakanı olmasının ardından İstanbul Valiliği görevine atama yapıldı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Davut Gül'ün İstanbul Valisi olarak atandığını duyurdu. Davut Gül, 2018 yılından bu yana Gaziantep Valiliği görevini yürütüyordu.

Haber 05-06-2023 23:01

Sosyal medyadaki 'kabine listeleri' ile ilgili İletişim Başkanlığı'ndan açıklama! Asılsızdır

Seçimlerin ardından yeni Kabine herkes tarafından merakla beklenirken önemli bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, sosyal medyada yer alan 'kabine listeleri'nin asılsız olduğunu duyurdu.

Haber 31-05-2023 11:04

İletişim Başkanlığından o iddialara açıklama: Kasıtlı bir biçimde kırpılarak manipüle edildi

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir konuşmasında, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verecekleri kastederek, "Bunların bayrağı var mı? Bunların ezanı var mı? Bunların dini var mı?" dediği iddiasının doğru olmadığı bildirildi. Başkanlıktan yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı videonun kasıtlı bir biçimde kırpılarak manipüle edildiği belirtildi.

Haber 03-05-2023 19:32

İletişim Başkanlığı 'kalp krizi' iddialarını yalanladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumuna ilişkin açıklama geldi. Yapılan açıklamada "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kalp krizi geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı yönündeki iddialar doğru değildir" ifadelerini kullandı.

Haber 27-04-2023 09:16

İletişim Başkanlığı, New York'ta 1915 Olayları paneli düzenledi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca New York'ta düzenlenen panelde, 1915 olaylarının tarihi gerçekleri ve uluslararası hukuk ışığında Türkiye'nin tarihsel tezleri ele alındı.

Haber 21-04-2023 21:58

İletişim Başkanlığı'ndan Dezenformasyon Bülteni: O iddialar yalanlandı

İletişim Başkanlığı, 24-30 Ekim aralığındaki 'Dezenformasyon Bülteni'ni yayımladı. Bültende TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Basın İlan Kurumu, Türkiye’nin hava savunma sistemi, TOKİ’nin konut projeleri ve KARDEMİR hakkındaki iddialar ve Yunanistan’a ait askeri araçların Türkiye sınırına sevk edildiği iddiaları yalanlandı.

Haber 01-11-2022 11:48

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Türkiye'nin barış için yürüttüğü diplomatik girişimlerini kitaplaştırdı

"Bölgesel İşbirliği ve İstikrarın Güçlendirilmesinde Türkiye'nin Merkezi Rolü" başlıklı kitapta, Türkiye'nin barışın tesisine ve çatışmaların sonlandırılmasına yönelik merkezi, çok yönlü ve istikrarlaştırıcı rolü ele alınıyor - Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: - "Bölgesinde etkin bir güç olan Türkiye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde barış ve istikrar yolunda küresel bir aktör olma gayretini sonuna kadar sürdürecek, istikrarlaştırıcı bir güç olarak üzerine düşeni yapmaya devam edecektir"

Yurthaber 05-09-2022 13:28

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri Kocaeli'de başladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Evren Başar: - "Gençlerin geleceklerini kurarken, kariyerlerini planlarken devletin her imkanıyla neler yapabilecekleri hususunda bilgi sahibi olmalarını istiyoruz" - Etkinlikte AA da stant açtı

Yurthaber 30-07-2022 20:05

Kocaeli'de Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri

Kocaeli'de "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri"

Yurthaber 28-07-2022 21:03

Bursa'da 15 Temmuz Demokrasi Zaferi fotoğraf sergisi

Bursa'da "15 Temmuz Demokrasi Zaferi" fotoğraf sergisi

Yurthaber 15-07-2022 13:29

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından Marmaris'teki orman yangınına ilişkin açıklama:

"Marmaris'te süren ve devletimizin tüm imkanlarıyla, kurum ve kuruluşlarımızın en üst düzeyde koordinasyonuyla müdahale ettiği yangın üzerinden kamu düzenimizi hedef alan her tür dezenformasyon, provokasyon ve manipülasyona karşı resmi kanalların takip edilmesi önem arz etmektedir"

Yurthaber 22-06-2022 01:02

Türkiye-Afrika Medya Zirvesi İstanbul'da düzenlenecek

İki gün sürecek zirvede, gazeteciliğin salgın sonrası karşı karşıya olduğu zorluklar ve dijital kuşatma gibi sınamalar ile medya sektöründe cinsiyet eşitliğine dair oturumlar yapılacak

Yurthaber 23-05-2022 14:54

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Uluslararası Genç İletişimciler Forumu'nda konuştu:

"Büyük ve güçlü Türkiye için iletişim olmazsa olmazdır. Hakikat, barış, istikrar, güven için iletişim. Bu dört eksende iletişimin Türkiye'yi güçlendireceğini ve büyük, güçlü Türkiye'ye hizmet edeceğini düşünüyoruz. Yeni yüzyıl sizlerle Türkiye yüzyılı olacak" - "Bir yandan ülkemizin dezenformasyonla uluslararası alanda mücadele etmesini temin etmeye çalıştık, diğer taraftan haklı tezlerini uluslararası kamuoyuna anlatmaya gayret ettik. İstiyoruz ki Türkiye, nasıl bölgesinde, dünyada birçok alanda model inşa ettiyse iletişim alanında da bir model inşa etsin"

Yurthaber 08-05-2022 16:04

Türkiye'de bekarlar ile evliler arasında büyük fark! Öğrenince siz de şaşıracaksınız

İletişim Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Sosyal Ağ Haritası Platformu, Türkiye’de ‘Oyun Oynama Alışkanlığı’ adında bir rapor yayımladı. Rapora göre, Türkiye’de yaşayanların yüzde 73,1’i bir oyun oynama alışkanlığına sahip. Ayrıca, bekar olanlar evli olanlara oranla iki kat daha fazla oyun oynuyor.

Haber 13-04-2022 13:58

Son dakika! Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı kar yağışının bilançosunu açıkladı

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından dolayı 75 devlet ve il yolunun ulaşıma kapandığını, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Yalova, Düzce ve Bursa güzergahından İstanbul'a gidişlerin tedbir amaçlı durdurulduğunu bildirdi.

Haber 25-01-2022 01:25

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Tırı, sel yaşanan Bozkurt'ta gazetecilere hizmet veriyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Tırı, sel yaşanan Bozkurt'ta gazetecilere hizmet veriyor

Yurthaber 20-08-2021 13:49

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 3 yaşında

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: - "İlk günden bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bütün imkanlarımızla bir iletişim seferberliği yürütüyoruz" - "Türkiye'nin başarı hikayesini, tezlerini anlatmak için iletişimin tüm araç ve yöntemleriyle, geniş katılımlı ve çok paydaşlı bir süreç yönetiyoruz"

Yurthaber 24-07-2021 14:43

İletişim Başkanlığınca Türkiye ve NATO başlıklı söyleşi düzenlendi

AB Türkiye Delegasyonu'nun Eski Başkanı ve Ekonomiden Sorumlu AB Komiseri Paolo Gentiloni'nin Özel Danışmanı Büyükelçi Stefano Manservisi, "Türkiye'nin dış ve güvenlik politikasının bazen diğer ortaklar, ABD ve Avrupa tarafından daha iyi anlaşılması gerekiyor." dedi.

Haber 15-06-2021 01:31

27 Mayıs darbesi | 27 Mayıs darbesini kim yaptı? 27 Mayıs darbesinde ne oldu?

27 Mayıs darbesi, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yapılmış ilk askeri darbedir. 1960 yılında gerçekleşen darbe halk arasında “27 Mayıs Askeri Müdahalesi” ya da “27 Mayıs İhtilali” olarak da bilinir. Darbenin sonucunda Anayasa ve TBMM feshedilmiş aynı zamanda ülkenin başbakanı ve iki bakanı da idam edilmiştir. Bu sene 27 Mayıs darbesi yıl dönümünde, İletişim Başkanlığı’nca, 27 Mayıs 1960 Darbesi Uluslararası Konferansı düzenlenecek.

Haber 27-05-2021 09:22

İletişim Başkanı Altun: Devletimizin ciddiyetine halel getirmeyi amaçlayan bedelini öder

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili soru sorup o anları sosyal medya hesabında yayınlayan muhabir için, "Terörün, suç örgütlerinin diliyle milli iradenin temsilcisi olan hükümetimizi küçük düşürücü eylemlere girişenler Anadolu Ajansı çatısı altında barınamaz." ifadelerini kullandı.

Haber 21-05-2021 22:04