Imei Haberleri

Ehliyet harç ücretleri ne kadar olacak 2024? Yeni yılda sürücü belgesi ehliyet harcı ve kurs ücretlerine ne kadar zam gelecek?

Sürücü belgesi ehliyet harcı ve kurs ücretleri sürücü adaylarının gündeminde yer aldı. Geçtiğimiz günlerde enflasyon rakamlarının netleşmesiyle beraber 2024 yılı yeniden değerleme oranları da belli oldu. 2024 yılı için uygulanacak yeniden değerleme oranı yüzde 58,46 oldu. Peki, Ehliyet harç ücretleri ne kadar olacak 2024? Yeni yılda sürücü belgesi ehliyet harcı ve kurs ücretlerine ne kadar zam gelecek?

Finans 10-11-2023 15:45

Sinyal alınmayan telefonlar kapanacak mı, ne zaman kapanacak? IMEI nedir, sorgulama nasıl yapılır?

Sinyal alınmayan telefonlar ile ilgili yeni düzenleme bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni düzenlemeye göre; Mobil Cihaz Kayıt Sistemi'nde (MCKS) olmasına karşın elektronik haberleşme şebekelerinden kesintisiz bir yıl hizmet almayan cep telefonlarının bağlantıları sona erdirilecek. Peki, Sinyal alınmayan telefonlar ne zaman kapanacak? IMEI nedir, sorgulama nasıl yapılır? İşte konuya dair tüm merak edilenler...

Haber 12-10-2023 12:47

Yurt dışından getirdiği telefonunu zamsız kaydettirmek isteyenler e-Devlet yoğunluğuna takıldı! Binlerce mağdur var

Daha uygun fiyata gelmesi nedeniyle yurt dışından telefon alıp Türkiye'de kaydettirmek isteyen binlerce vatandaş mağduriyet yaşadı. Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren karar ile kayıt ücreti 20 bin liraya çıkarılmıştı. Kayıt için ise vatandaşlara 1 günlük süre tanındı. O 1 günde ise e-Devlet çökünce zamsız ücretten ödeme yapan vatandaşlar işlemini tamamlayamadı.

Haber 28-07-2023 10:27

IMEI kayıt ücreti 20 bin TL'ye çıkarılmıştı... Yaşanan yoğunluk soruna neden oldu! Şikayetler bir haftada 93 kat arttı

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla IMEI kayıt ücretinin 6 bin 91 TL’den 20 bin TL’ye çıkarılmıştı. IMEI kayıt ücretinin 20 bin TL’ye çıkarılmasıyla birlikte yaşanan yoğunluk, IMEI kayıt sorununa yol açtı! Bu aksaklık şikayetlerin artmasına da neden oldu. Bir şikayet platformunun verilerine göre konuyla ilgili şikayetler bir haftada 93 kat arttı.

Finans 13-07-2023 11:51

Imei

Imei Hakkındaki Haberler Mynet'te. Imei Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Sınır kapılarında adım atacak yer kalmadı, bisikletlere atladılar: IMEI kayıt harcı yükseldi, süre başladı! Yurt dışından telefon getirmek hala avantajlı mı?

Resmi Gazete'de yayımlanan kararı duyan vatandaşlar sınır kapılarına akın etti, e-Devlet sistemi kilitlendi. Yurt dışından cep telefonlarının kaydedilmesi için gereken harç 6 bin liradan 20 bin liraya çıkarıldı. Vatandaşlar zamana karşı yarışırken bazıları ise yoğunluk nedeniyle bisikletle gidip geldi. 20 bin lira ödeyecek vatandaşlar için ise kayıt takvimi başladı, süre dolduğunda o telefonlar kaydedilemeyecek. Peki, yurt dışından telefon getirmek hala avantajlı mı? İşte detaylar...

Haber 09-07-2023 08:58

IMEI nedir, IMEI numarası başkasının eline geçerse ne olur? IMEI numarası ne işe yarar, nerede yazar?

İnsanların olduğu gibi mobil cihazların da kimlik numarası vardır. Mobil cihazların kimlik numaraları IMEI olarak adlandırılır. Her mobil cihaz sahibi cihazının IMEI numarasını bilmelidir. Özellikle ikinci el telefon alan kişiler aldıkları cihazın IMEI numarasını sorgulatarak herhangi bir çalıntı cihaz riskine karşı güvenliğini sağlamalıdır. Peki, IMEI numarası başkasının eline geçerse ne olur?

Haber 20-04-2023 10:40

e-Devlet ile BTK IMEI sorgulama nasıl yapılır, IMEI numarası nedir? Telefon IMEI öğrenme işlemi nedir?

Vatandaşların olduğu gibi cep telefonlarının da kimlik numaraları vardır. IMEI numarası adı verilen bu numaralar telefon sahipleri tarafından bilinmelidir. Bu sayede cihaz güvenliği ve cihazın içeriğindeki bilgilerin korunması sağlanabilecektir. IMEI numarası her telefon için geçerlidir. Farklı kanallar aracılığı ile öğrenilebilir bir numaradır. Peki, e-Devlet ile BTK IMEI sorgulama nasıl yapılır?

Haber 20-04-2023 10:33

Koridorlar dolup taşıyordu! Zam sonrası sessizliği: IMEI kayıt ücreti yüzde 122 artınca…

Yaklaşık 20 bin TL’lik avantajla yurt dışından getirilen cep telefonları için IMEI kayıt ücreti 1 Ocak’tan sonra ücreti yüzde 122,9 zamlanarak 6 bin 90 liraya çıkartılmıştı. Artvin’de Sarp Sınır Kapısında son günlerde yaşanan iPhone yoğunluğu, yeni yıl sonrası IMEI ücretlerine gelen zam sonrası sona erdi. Tıka basa insanla dolan Gümrük kapısı koridorları, yerini sessizliğe bıraktı.

Finans 09-01-2023 10:17

Fiyatların zamlanmasına günler kala akın ettiler! Sınır kapılarında 'IMEI' izdihamı: Yurt dışından telefon alanlar o illere koştu

Avantajlı olması nedeniyle pek çok insan yurt dışından telefon getiriyor. Telefonların Türkiye'de kullanılabilmesi için IMEI alıp kayıt yaptırmak gerekiyor. Yeni yılla birlikte kayıt ücretleri 2 katından fazla, yurt dışına çıkış harcı da 2 katına çıkacak. Birçok ilden vatandaşlar zamlı fiyatlar öncesi sınır kapılarına akın etti. Artvin'den Gürcistan'a açılan Sarp Sınır Kapısında uzun kuyruklar oluşurken Iğdır'dan Azerbaycan'a açılan Dilucu Sınır Kapısında izdiham yaşandı.

Haber 26-12-2022 08:52

Yurt dışından cep telefonu alacakları ilgilendiriyor! Bandrol bedelleri belli oldu: 20 euro karşılığında…

Yurt dışından getirilen cep telefonları için IMEI kayıt ücretleri bir değişiklik yapılmazsa yeni yıldan itibaren rekor seviyede zamlanarak 2.732 liradan 6.090 liraya yükselecek. Ancak yurt dışından gelen telefonlarla ilgili bir başka gelişme daha yaşandı. Buna göre 2023 yılında tahsil edilecek bandrol bedelleri değişmeyerek 20 euro olarak kaldı. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Finans 21-12-2022 09:55

Herkesin telefonu her an çalınabilir 6 bin 91 TL'ye yükselmişti! 'IMEI klonlama' uyarısı

2022 yılının sonuna kadar 2 bin 732.40 TL olan IMEI kayıt harcı (yurt dışından seyahatle getirilen telefonlarından alınan kullanım izni harcı), 2023 yılında 6 bin 91.33 TL'ye yükselmişti. Harçtaki bu yükselişin doğurabileceği sorunlarla ilgili bir uyarı geldi. Eskişehir’de cep telefonu satış bayii işleten Korkmaz Sönmez, bu durumun yasadışı olan IMEI klonlamayı artırabileceğini belirtti. Sönmez, "Herkesin kullandığı cep telefonu riskli olmaya başladı, her an çalınabilir duruma geldi." dedi.

Haber 27-11-2022 23:34

Yurt dışından telefon getirenler... En çok sizi ilgilendiriyor! 2023 IMEI kayıt ücreti belli oldu: İşte ödemeniz gereken ücret

2023 IMEI kayıt ücreti merak ediliyordu. 2023 yılı için yeniden değerleme oranının netleşmesiyle IMEI kayıt harcı olarak da bilinen yurt dışından telefon getirme harcının tutarı da ortaya çıktı. Her yıl ekim ayında 12 aylık yurt içi ÜFE verisine göre belirlenen yeniden değerleme oranıyla, eğer Cumhurbaşkanı, Vergi Usul Kanunu kaynaklı artırma veya azaltma yetkisini kullanmazsa 2023'te vergi ve harçlar yüzde 122,93 artacak. Peki 2023 IMEI kayıt harcı ne kadar olacak?

Haber 03-11-2022 16:36

Kanun teklifi komisyonda kabul edildi! Süre 7 yıldan 1 yıla düşürüldü: Sinyal alınamayan cep telefonları...

Tütün, tütün mamulleri ve alkol piyasasına ilişkin teklif, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi. Bundan sonra Tarım ve Orman Bakanlığından yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapanlar, 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılacak. Teklife göre, kesintisiz 1 yıl boyunca sinyal alınamayan cep telefonlarının IMEI'leri pasife alınacak. İşte detaylar...

Haber 25-10-2022 21:27

IMEI klonlamaya yeni tedbir! Kanun değişikliği teklifi TBMM'de

IMEI klonlama veya IMEI değiştirme Türkiye’de son dönemde oldukça arttı ve önemli bir sorun haline geldi. Ancak IMEI klonlamaya yeni önlem geliyor. AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. Düzenlemeyle kesintisiz 1 yıl boyunca sinyal alınamayan cep telefonlarının IMEI'lerinin pasife alınması öngörülüyor.

Haber 19-10-2022 10:07

Telefon modeli öğrenme adımları: Telefonumun hangi model olduğunu nasıl anlarım?

Telefon modelini öğrenmek telefonunu yeni almış kişiler için önemlidir. Telefon alan kişiler genellikle telefonun markasını bilir ancak modelini bilmez. Özellikle teknolojiyle arası iyi olmayan kişilere telefonun modeli sorulunca sadece markasını söyleyebilir. Bu da telefon modeli öğrenme ile ilgili araştırma yapmayı kaçınılmaz hale getirir. Telefon modeli nasıl öğrenilir? Telefon modeli öğrenme için hangi yol izlenmelidir?

Haber 27-09-2022 14:25