Imei Haberleri

Koridorlar dolup taşıyordu! Zam sonrası sessizliği: IMEI kayıt ücreti yüzde 122 artınca…

Yaklaşık 20 bin TL’lik avantajla yurt dışından getirilen cep telefonları için IMEI kayıt ücreti 1 Ocak’tan sonra ücreti yüzde 122,9 zamlanarak 6 bin 90 liraya çıkartılmıştı. Artvin’de Sarp Sınır Kapısında son günlerde yaşanan iPhone yoğunluğu, yeni yıl sonrası IMEI ücretlerine gelen zam sonrası sona erdi. Tıka basa insanla dolan Gümrük kapısı koridorları, yerini sessizliğe bıraktı.

Finans 09-01-23 10:17

Fiyatların zamlanmasına günler kala akın ettiler! Sınır kapılarında 'IMEI' izdihamı: Yurt dışından telefon alanlar o illere koştu

Avantajlı olması nedeniyle pek çok insan yurt dışından telefon getiriyor. Telefonların Türkiye'de kullanılabilmesi için IMEI alıp kayıt yaptırmak gerekiyor. Yeni yılla birlikte kayıt ücretleri 2 katından fazla, yurt dışına çıkış harcı da 2 katına çıkacak. Birçok ilden vatandaşlar zamlı fiyatlar öncesi sınır kapılarına akın etti. Artvin'den Gürcistan'a açılan Sarp Sınır Kapısında uzun kuyruklar oluşurken Iğdır'dan Azerbaycan'a açılan Dilucu Sınır Kapısında izdiham yaşandı.

Haber 26-12-22 08:52

Yurt dışından cep telefonu alacakları ilgilendiriyor! Bandrol bedelleri belli oldu: 20 euro karşılığında…

Yurt dışından getirilen cep telefonları için IMEI kayıt ücretleri bir değişiklik yapılmazsa yeni yıldan itibaren rekor seviyede zamlanarak 2.732 liradan 6.090 liraya yükselecek. Ancak yurt dışından gelen telefonlarla ilgili bir başka gelişme daha yaşandı. Buna göre 2023 yılında tahsil edilecek bandrol bedelleri değişmeyerek 20 euro olarak kaldı. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Finans 21-12-22 09:55

Herkesin telefonu her an çalınabilir 6 bin 91 TL'ye yükselmişti! 'IMEI klonlama' uyarısı

2022 yılının sonuna kadar 2 bin 732.40 TL olan IMEI kayıt harcı (yurt dışından seyahatle getirilen telefonlarından alınan kullanım izni harcı), 2023 yılında 6 bin 91.33 TL'ye yükselmişti. Harçtaki bu yükselişin doğurabileceği sorunlarla ilgili bir uyarı geldi. Eskişehir’de cep telefonu satış bayii işleten Korkmaz Sönmez, bu durumun yasadışı olan IMEI klonlamayı artırabileceğini belirtti. Sönmez, "Herkesin kullandığı cep telefonu riskli olmaya başladı, her an çalınabilir duruma geldi." dedi.

Haber 27-11-22 23:34

Imei

Imei Hakkındaki Haberler Mynet'te. Imei Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Yurt dışından telefon getirenler... En çok sizi ilgilendiriyor! 2023 IMEI kayıt ücreti belli oldu: İşte ödemeniz gereken ücret

2023 IMEI kayıt ücreti merak ediliyordu. 2023 yılı için yeniden değerleme oranının netleşmesiyle IMEI kayıt harcı olarak da bilinen yurt dışından telefon getirme harcının tutarı da ortaya çıktı. Her yıl ekim ayında 12 aylık yurt içi ÜFE verisine göre belirlenen yeniden değerleme oranıyla, eğer Cumhurbaşkanı, Vergi Usul Kanunu kaynaklı artırma veya azaltma yetkisini kullanmazsa 2023'te vergi ve harçlar yüzde 122,93 artacak. Peki 2023 IMEI kayıt harcı ne kadar olacak?

Haber 03-11-22 16:36

Kanun teklifi komisyonda kabul edildi! Süre 7 yıldan 1 yıla düşürüldü: Sinyal alınamayan cep telefonları...

Tütün, tütün mamulleri ve alkol piyasasına ilişkin teklif, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi. Bundan sonra Tarım ve Orman Bakanlığından yetki belgesi almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapanlar, 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılacak. Teklife göre, kesintisiz 1 yıl boyunca sinyal alınamayan cep telefonlarının IMEI'leri pasife alınacak. İşte detaylar...

Haber 25-10-22 21:27

IMEI klonlamaya yeni tedbir! Kanun değişikliği teklifi TBMM'de

IMEI klonlama veya IMEI değiştirme Türkiye’de son dönemde oldukça arttı ve önemli bir sorun haline geldi. Ancak IMEI klonlamaya yeni önlem geliyor. AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. Düzenlemeyle kesintisiz 1 yıl boyunca sinyal alınamayan cep telefonlarının IMEI'lerinin pasife alınması öngörülüyor.

Haber 19-10-22 10:07

Telefon modeli öğrenme adımları: Telefonumun hangi model olduğunu nasıl anlarım?

Telefon modelini öğrenmek telefonunu yeni almış kişiler için önemlidir. Telefon alan kişiler genellikle telefonun markasını bilir ancak modelini bilmez. Özellikle teknolojiyle arası iyi olmayan kişilere telefonun modeli sorulunca sadece markasını söyleyebilir. Bu da telefon modeli öğrenme ile ilgili araştırma yapmayı kaçınılmaz hale getirir. Telefon modeli nasıl öğrenilir? Telefon modeli öğrenme için hangi yol izlenmelidir?

Haber 27-09-22 14:25