Kabızlık Nasıl Geçer Haberleri

Faydaları saymakla bitmiyor! Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu uyardı, 1 bardağı bile kabızlığı anında kesiyor

Bitki ve meyvelerin sağlık üzerindeki etkileri yadsınamaz bir gerçek. Yaptığı açıklamalar ile sık sık gündem olan İbrahim Saraçoğlu sık sık kabızlık sorunu yaşayan vatandaşlar için uyarıda bulundu.

Haber 18-12-2023 11:15

Kabızlık sorunu çekenler dikkat! İbrahim Saraçoğlu açıkladı, bağırsakları yalnızca 2 dakika içinde boşaltıyor

Yaptığı açıklamalar ile sık sık gündem olan İbrahim Saraçoğlu kabızlık sorunu yaşayanlar için dikkat çeken bir uyarıda bulundu. Bağırsakların yeterince boşaltılamamasının rahatsız edici olabileceğini belirten uzman isim etkili doğal besini önerdi. Bu tarif, bağırsakları yalnızca 2 dakika içinde boşaltmaya yardımcı olabiliyor.

Haber 16-10-2023 14:17

Kabızlık nasıl geçer, neden olur? Kabızlığa ne iyi gelir, kabızlığa iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Kabızlık sindirim sisteminin yaygın bir sorunu olup insanların hayat kalitesini önemli ölçüde etkileyebilen rahatsızlıklardan biridir. Kabızlık bağırsak hareketlerinin düzensizleşmesi ve dışkının geç çıkmasıyla karakterizedir. Bu durum birçok insanın zaman zaman karşılaştığı geçici bir sorun olabileceği gibi bazı kişilerde kronik hale de gelebilir. Peki, kabızlığa iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Haber 14-06-2023 12:44

Bebeklerde kabızlık nasıl giderilir, kabız ateş yapar mı? Bebeklerde kabızlığa ne iyi gelir, nasıl geçer?

Bebeklerin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için ebeveynlerin birtakım noktalara dikkat etmesi gerekir. Bebeklerde kabızlık sorunu en sık karşılaşılan sorunların başında gelir. Bu durumun yaşanmaması için anne ve babaların daha önceden bazı önlemler alması gerekir. Bebeklerdeki kabızlık problemi yetişkinlerde olduğu hemen anlaşılamayabilir. Peki, bebeklerde kabızlık nasıl giderilir, kabız ateş yapar mı?

Kadin 24-03-2023 16:51

Kabızlık Nasıl Geçer

Kabızlık Nasıl Geçer Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kabızlık Nasıl Geçer Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bu ilacı kullananlar dikkat! Demans riskini yüzde 50'ye kadar artırıyor

Bilinçsizce kullanılan ilaçların çok sayıda yan etkisi bulunuyor. Bu yan etkiler uzun zaman içerisinde ortaya çıkabiliyor. Yapılan araştırmalar sıklıkla kullanılan bir ilacın demansa yakalanma riskini yüzde 50'ye kadar artırabileceğini buldu.

Haber 24-02-2023 11:44

Kabızlık yaşayanlar bu gıdalardan uzak durmalı! Bebeklerde kabızlık tedavisi nasıl olur?

Kabızlık, ülkemizde en çok şikâyet edilen rahatsızlıklardan biri. Genellikle yeme içme alışkanlıklarından ötürü ortaya çıkan kabızlık, yetersiz sıvı alımından ötürü ortaya çıkabilir. Kabızlık yaşayanlar yeme içme düzenini değiştirerek büyük oranda bu sorunu ortadan kaldırabilir. Yeme içme düzeninin yanı sıra egzersiz yapmak da kabızlığı iyileştirmek için çok önemli. Uzmanlar kabızlık problemi yaşayanların kesinlikle uzak durması gereken gıdaları açıkladı.

Haber 08-09-2022 11:11

Acısını çeken bilir! İşte kabızlıktan kurtulmanın yolu

Kabızlık, genetik faktörlerin yanı sıra genellikle yanlış beslenme ve yaşam tarzı yüzünden ortaya çıkan bir sindirim problemidir. Kabızlık, bağırsak bozuklukları arasında yaygın olarak ortaya çıkmaktadır. Uzun süreli kabızlık durumları için mutlaka bir doktorla görüşülmeli. Kabızlık durumu ortaya çıktığında dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. Uzmanların önerdiği bu yollarla kabızlık şikayetinden kurtulabilirsiniz.

Haber 13-08-2022 11:05