Kalça Çıkığı Haberleri

Vejetaryen kadınları bekleyen tehlike! Yüzde 33 daha fazla

Yapılan yeni bir araştırmanın sonuçlarına göre; vejetaryen kadınlarda kalça kırığı riskinin yüzde 33 fazla olduğu tespit edildi. 26 bin 318 orta yaşlı kadını kapsayan araştırmada, vejetaryen olanlarda kalça kırığı riskinin et ve balık yiyenlere göre yüzde 33 fazla olduğu görüldü.

Haber 11-08-22 15:54

Kalça eklemi cerrahisi kimler için uygundur?

Kireçlenme tipi eklem hastalığının sık görüldüğü eklemlerden birisi de kalça eklemidir. Kalça eklemi sistem yapısındaki eklemlerden biri için aşınmaya ve dejenerasyona en açık eklemlerden biridir. Genelde 60 yaşın üzerinde görülse de, doğumsal kalça çıkığı, travmalar, artritler ve çocukluk çağı kalça kemiği hastalıkları gibi durumlarda daha erken yaşlarda ortaya çıkabilir.

Kadin 30-03-22 14:26

92 yaşındaki kadının imdadına komşuları yetişti!

Eskişehir'de tek başına yaşayan 92 yaşındaki kadın, evde düşerek kalça kemiğini kırdı. Olay yerine giden polis ekipleri, koçbaşıyla kapıyı kırarak eve girdi. Yaşlı kadın, hastaneye kaldırıldı.

Haber 04-05-21 12:24

Anlattıkları yürek yakıyor: Ölü kıyafeti giyerek büyüdüm

Adana'da doğuştan kalça çıkığı rahatsızlığı olduğu için bir ayağını yeterince kullanamayan, 3 kardeşi de zihinsel engelli olan genç kız, "Fakirlikten ölü kıyafeti giyerek büyüdüm, hâlâ ölü yatağında yatıyorum. Okuyup doktor olmak isterdim ama olmadı. İyileşip herkes gibi mutlu olmak istiyorum" dedi.

Trend 04-02-19 10:32

Kalça Çıkığı

Kalça Çıkığı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kalça Çıkığı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Hastalığından 12. ameliyatta kurtuldu

Doğumu sırasında oluşan kalça çıkığı nedeniyle hayatını zorluk içinde geçiren ve 46 yaşından sonra 11 kez protez ameliyatı olmasına rağmen sağlığına kavuşamayan Hamide Yay, şifayı 12. ameliyatla buldu - Hamide Yay: - "Benim hiç ümidim kalmamıştı, 'Götürmeyin kızım, bırakın artık' demiştim. Kimseyle konuşmak dahi istemiyordum. Allah razı olsun doktorlarımdan şu an sağlığıma kavuştum. Çok şükür, ben bugünleri göremeyeceğimi zannetmiştim. Şimdi yemeğimi, günlük işlerimi, ibadetimi yapabiliyorum" - Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Cemil Ertürk: - "Operasyonda sadece kalça çıkığı ameliyatlarında kullandığımız temel ortopedik prensipleri uyguladık. Protezin başıyla yuvasını aynı hizada olacak şekilde ayarladık. Çok şükür Allah yardım etti ve ameliyat başarılı geçti. Hastanın kalçası 3 yıldan bu yana hiç çıkmadı"

Haber 04-11-18 11:17

Gece Sivas'ta ameliyat edildi

Ankara'da yüksekten düşme sonucu kalçası çıkan ve Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde ameliyat edilen "Gece" adlı kedi iyileşmeyi bekliyor - Ameliyatı gerçekleştiren Dr. Öğr. Üyesi İlker Şen: - "Çok kısa bir sürede iyileşecek. Yürümeye başlayacak. 10. günden itibaren ayağını aksayarak da olsa kullanacak"

Haber 22-06-18 14:22

Bebeklerde kalça çıkığına dikkat

Uzmanlar, yeni doğan bebeklerde görülme riski Avrupa'ya göre Türkiye'de daha yüksek olan 'kalça çıkığına' karşı aileleri uyardı.

Haber 27-02-14 10:30

Ebeveynler dikkat! Bebeklerde kalça çıkığı nedenleri ve tedavisi

Bebekleri kundaklamanın yanlış olduğu ve kalça çıkığına neden olabileceği bildirildi.

Haber 05-03-05 12:28

Kundak, kalça çıkığına yol açıyor

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Ömeroğlu, bebeklerin kundağa sarılmasının kalça çıkığına yol açtığını söyledi.

Haber 05-01-05 16:56