Kalp Spazmı Haberleri

Ağrı, kalpte baskı, yanmaya dikkat! Daha çok efor sarfederken ortaya çıkıyor

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Murat Şener, kalp spazmının istirahat halindeyken de görülebildiği gibi daha çok efor sarfederken karşımıza çıkabileceğini belirtti.

Haber 26-11-21 10:30

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, kalp spazmı geçiren Alanyasporlu futbolcu Babacar'ı ziyaret etti

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, kalp spazmı geçiren Alanyasporlu futbolcu Babacar'ı ziyaret etti

Yurthaber 09-07-21 13:41

Yoğun bakıma alınan oyuncu Turgay Yıldız'ın sağlık durumuyla ilgili yeni açıklama

Geçirdiği kalp spazmı sonrası yoğun bakıma kaldırılan sanatçı Turgay Yıldız'ın sağlık durumuna ilişkin yeni açıklama geldi.

Magazin 30-06-21 23:46

İşte bilimsel gerçekler! Kalp sağlığı hakkında doğru bilinen 10 yanlış

Küresel olarak, kalp hastalıkları bir numaralı ölüm nedeni olarak yerini koruyor ve dünyada her yıl yaklaşık 18 milyon insanın hayatını kaybetmesinden sorumlu oluyor. Ancak kalp sağlığı hakkında toplumda yayılan bilimsellikten uzak söylemler kalp sağlığını riske atıyor, hastaların yaşamlarını kaybetmelerine bile neden olabiliyor. Üstelik günümüzde spekülasyonlara inanmak özellikle sosyal medyada çok kolay oluyor.

Haber 21-06-21 11:36

Hareketsiz yaşam ve beslenme düzenine dikkat! Pandemide kalp sağlığını korumanın 10 yolu

Koronavirüs pandemisinin etkisiyle günlük yaşam alışkanlıkları köklü bir şekilde değişti. Yüzyılın salgını olarak kabul edilen koronavirüs pandemisi kalp hastalarının yanı sıra kalbinde herhangi bir sıkıntı yaşamamış kişileri de olumsuz etkiliyor. Buna karşın bir de koronavirüse yakalananlarda sorunlar daha tehlikeli sonuçlara yol açabiliyor.

Haber 04-06-21 14:02

Son Dakika! Mehmet Ali Erbil hastaneye kaldırıldı

Geçtiğimiz hafta kalp spazmı geçirerek hastaneye kaldırılan Mehmet Ali Erbil, iki günlük yoğun bakım sürecinin ardından taburcu olmuştu. Ünlü şovmen dün akşam rahatsızlanarak ikinci kez hastaneye kaldırıldı.

Magazin 05-11-19 10:37

Kağıthane'de trafik kazası

Kalp spazmı geçirdiği iddia edilen sürücünün kullandığı panelvan aracın seyir halindeki özel halk otobüsüne çarpması sonucu 4 kişi yaralandı

Haber 10-07-19 23:25

İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanlığına Uçar vekalet edecek

Evinde dün gece kalp spazmı geçiren ve anjiyo olan Başkan Ziya Bülent Öner, özel bir hastanede gözlem altında tutuluyor - Öner yerine başkanlığı, üye hakim Fatma Nilgün Uçar'ın vekaleten yürüteceği öğrenildi

Haber 23-06-19 17:25

Kalp krizi ve kalp spazmı soğuk havalarda artış gösteriyor

Kolesterolün damar çeperinde birikmesiyle oluşan koroner arter hastalığı olan kişiler soğuk havalarda büyük tehdit altında. Soğuklarla birlikte artan kalp krizi ve kalp spazmında (anjina) artış olduğunu söyleyen uzmanlar, yüksek riske karşı uyarılarda bulunuyor. Soğuklarda kalp krizinden korunmak için yapılması gereken en önemli noktanın kişisel risklerin bilinerek duruma göre hareket edilmesi gerektiğinin altı çiziliyor.

Haber 29-01-19 14:36

THY uçağı rahatsızlanan yolcu için İzlanda'ya indi

Los Angeles-İstanbul seferini yapan tarifeli uçak, İranlı bir yolcunun kalp spazmı geçirmesi nedeniyle Keflavik Havalimanı'na yönlendirildi

Haber 22-03-18 16:32

İstifa eden AK Partili Başkan, kalp spazmı geçirdi

AK Parti Aydın İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini dün sosyal medyadan duyuran Ahmet Ertürk, kalp spazmı geçirince hastaneye kaldırıldı. Ertürk, hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

Haber 01-02-18 13:46

'Demirtaş kalp spazmı geçirdi' iddiasına Edirne Cezaevi'nden kritik açıklama

HDP lideri Selahattin Demirtaş'ın İstanbul saldırısının gerçekleştiği cumartesi günü kalp spazmı geçirdiği iddia edilmişti. Cezaevi yönetimi ise Demirtaş'ın kolesterolünün yükseldiğini duyurdu.

Haber 12-12-16 17:33

HDP Sözcüsü Bilgen: Demirtaş kalp spazmı geçirdi

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, cezaevindeki HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cumartesi günü kalp spazmı geçirdiğini söyledi.

Haber 12-12-16 15:08

Prof. Dr. Sağlıker: Soğuk hava, kalp spazmına neden olabilir

Ulusal Böbrek Vakfı ve Hipertansiyon Derneği Başkanı Prof. Dr. Yahya Sağlıker, günü birlik yapılan seyahatlerle ani soğuğa maruz kalmanın kalp spazmlarına neden olabileceğini söyledi.

Haber 18-01-16 12:09

Soğuk hava kalp krizine sebep olabilir

Samsun Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Kardiyoloji Uzmanı Opr. Dr. Nihat Akçay, soğuk havanın kalp hastalarında kalp krizine yol açabileceğini belirterek, özellikle kalp hastalarını uyardı.

Haber 09-11-07 14:58