Keban Baraj Gölü Haberleri

Keban Baraj Gölü kıyısındaki badem bahçelerinde hasat zamanı

Tunceli ile Elazığ arasındaki gölün çevresinde son yıllarda yaygınlaşan badem yetiştiriciliği hem çorak arazileri tarıma kazandırıyor hem de bölge insanı için önemli gelir kapısı oluyor

Yurthaber 03-10-22 11:06

Elazığ'da batan balıkçı teknesindeki bir kişiyi arama çalışması sürüyor

Elazığ'da batan balıkçı teknesindeki bir kişiyi arama çalışması sürüyor

Yurthaber 10-09-22 12:10

Tunceli'nin tarihi Pertek ilçesi su sporlarıyla adından söz ettiriyor

Tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Pertek'deki Keban Baraj Gölü kıyısında bu yıl hizmete sunulan su sporları merkezi, adrenalin tutkunlarının vazgeçilmez adresi oldu - Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Ekinci: - "Çevre illerden buraya gelen insanlarımız suyla alakalı hangi etkinliği istiyorlarsa bulabilecekler. Pertek'te sürat teknesi, jetski, kano ve rafting gibi aktiviteler yapılıyor"

Yurthaber 10-07-22 11:09

Keban Barajı'nda görüldü, hemen telefona sarıldı! Bu balığın havyarı 2 milyon

Son zamanlarda Keban Baraj gölünde görülmeye başlanan Sibirya Mersin balığı bir balıkçının daha ağına takıldı. İlk defa böyle bir türle karşılaşan balıkçı, şaşkınlık yaşarken, ağa takılan balığı yeniden göle bıraktı. Sibirya Mersin balığının havyarının 2 milyon liraya kadar alıcı bulduğu biliniyor.

Haber 15-01-22 12:28

Keban Baraj Gölü

Keban Baraj Gölü Hakkındaki Haberler Mynet'te. Keban Baraj Gölü Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Henüz 22 yaşında! İstanbul'dan köyüne döndü, ayda 100 bin lira kazanıyor

Tunceli'de yaşayan Onur Demir (22) Keban Baraj Gölü üzerinde yaşadığı teknede, dünyanın en kaliteli tatlı su ıstakozları arasında gösterilen kerevit avlayarak ayda yaklaşık 100 bin TL kazanıyor. Haftada ortalama 400 kilo kerevit yakaladığını belirten Demir, "Kilosu 30 liraydı sonra 45 oldu, şimdi ise 65 lira. Eğirdir Gölü’nde kerevit, mantar hastalığından dolayı azaldı, ondan da burada fiyatlar yükseldi" dedi.

Finans 16-08-21 14:38