Kktc Haberleri

Rota KKTC'ye döndü! Yabancılardan yoğun ilgi: KKTC yönetiminden Türklere yeni hak

Konut yatırımcıları, pound cinsinden kira getirisi nedeniyle rotayı KKTC'ye çevirdi. Yabancıların da yoğun ilgisinin olduğu KKTC'de inşaat projeleri de arttı. KKTC yönetimi bir düzenleme yaparak Türklerin tapu alma hakkını 1'den 3'e çıkardı.

Finans

Tavsiye kararı Resmi Gazete'de yayımlandı: KKTC'de asgari ücret 30 bin TL'ye dayandı!

KKTC'de Asgari Ücret Saptama Komisyonu, 2024’ün ikinci asgari ücret zammını belirledi. Tavsiye kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararın yayımlanmasıyla KKTC'de asgari ücret 29 bin 640 TL oldu. Asgari ücret ayrıca haftalık 7 bin 862 TL 30 kuruş, günlük bin 572 TL 46 kuruş ve saatlik 196 TL 55 kuruş olarak uygulanacak.

Finans

Fatih Altaylı'dan çok konuşulacak sahte diploma iddiası! TRT temsilcisinden sonra genel başkan yardımcıları gündemde: Pek çoğu bu işlerden faydalandı

TRT Lefkoşa temsilcisi Sefa Karahasan'ın sahte diploma nedeniyle tutuklanması sonrası yenilir yutulur cinsten olmayan bir iddia da Türkiye'deki siyasi partilerin genel başkan yardımcıları için gündeme geldi. Özellikle iktidara yakın partilerin önde gelen isimlerinin yine aynı üniversiteden diplomaları olduğuna dikkat çeken gazeteci Fatih Altaylı, "Özellikle Ankara siyasetinde etkin bazı siyasi partilerde önemli pozisyondan pek çok kişi bu işlerden faydalandı" diye konuştu.

Haber

Üniversitede bölüm başkanı Interpol tarafından aranıyormuş! KKTC'de skandal: 'Yasaklı göçmen' ilan edildi

KKTC'deki Yakın Doğu Üniversitesi'nde bölüm başkanı olan Prof. Dr. Fadi Al-Turjman ile ilgili bir skandal ortaya çıktı. Al-Turjman'ın Interpol tarafından “cinsel saldırı” ve “öldürmeye teşebbüs” suçlarından arandığı, Resmi Gazete'deki metinde yer aldı.

Haber

Kktc

Kktc Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kktc Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

İstanbul'da Kuzey Kıbrıs'ı İstanbul'da Yaşamak fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC'nin "bağımsız bir Türk devleti olarak Türk devletlerinin en güneydeki temsilcisi ve Akdeniz'e açılan bir kapısı" olduğunu belirtti.

Yurthaber

Yavru Vatan'ın Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın oğlu Raif Denktaş sır ölümü! Denktaş oğlunun ölümünün ardındaki gizemi biliyor muydu?

12 sene önce vefat eden KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, bugün törenlerle anıldı. Büyük acılarla yoğrulan ve mücadeleyle geçen 87 yılın ardından hayata gözlerini kapatan Denktaş'ın oğlu Raif Denktaş'ın ise hayli trajik bir hayat hikayesi var.

Haber

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Ankara'da Kıbrıs Gerçekleri sergisini ziyaret etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ankara'da "Kıbrıs Gerçekleri" sergisine ziyarette bulundu.

Yurthaber

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Denizli'de iş insanlarıyla buluştu:

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Doğu Akdeniz'de egemen bir Türk devletinin olması ve yaşaması Türkiye'nin de güvenlik meselelerine büyük hizmet eden bir gelişmedir." dedi.

Yurthaber

İzmir'de KKTC'nin 40. kuruluş yıl dönümü kutlandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 40. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İzmir'de tören düzenlendi.

Yurthaber

Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'la görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Özbekistan'da görüştü.

Haber

Kıbrıs Gerçekleri sergisi Ankara'da açıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının desteğiyle Ankara Kültür Sanat ve Medeniyet Derneğince hazırlanan "Kıbrıs Gerçekleri" sergisi açıldı.

Yurthaber

Türkiye’den Yiğitler- Pile yolu açıklaması: Mutabakatı memnuniyetle karşılıyoruz

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile Birleşmiş Milletler Barış Gücü arasında Yiğitler- Pile yolunun yapımı konusunda varılan mutabakatın memnuniyetle karşılandığı ifade edilerek, "KKTC Dışişleri Bakanlığı tarafından bu konu hakkında yapılan açıklamayı tümüyle destekliyoruz" denildi.

Haber

Bahçeli'nin sözlerini hatırlatıp son noktayı koydu! KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: Kuzeyi güneyi kalmadı bütün denizlerde...

MHP lideri Devlet Bahçeli, dünkü TBMM Grup Toplantısı'nda, "Artık Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti demeye gerek yok, Kıbrıs Devleti demek gerek" demişti. Bahçeli'nin sözlerini değerlendiren KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Devlet Bahçeli’ye bize sahip çıktığı için teşekkür ederim" dedi. Tatar, "Bu işin Kuzeyi, Güneyi kalmadı. Madem Rum kesimi bütün ada yönetimi bizdedir diyor, biz de Kuzeyi kaldırıyor, Kıbrıs Türk Devleti ve bütün denizlerde hak iddia ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber

Kıbrıs'ta skandal üstüne skandal! Türk tarafına girip GKK askerini darbettiler, KKTC'den çok sert açıklama geldi: Yanlarına kalmayacak

Türk askeriyle BM askerlerini Kıbrıs'ta karşı karşıya getiren gerginliğin ardından Barış Gücü askerleri yine bir skandala imza attı. Dün meydana gelen olayda BM Barış Gücü askerleri Türk tarafına girdiği yetmedi, üstüne bir de müdahale etmeye çalıştıkları GKK askerlerinden birini darbettiler. KKTC'den "Bu, yanlarına kalmayacak" mesajıyla çok sert tepki geldi.

Haber

Çorum Belediyesi KKTC'nin Beyarmudu Belediyesi ile kardeş şehir protokolü yapacak

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) yürüttüğü Pile-Yiğitler Yolu Projesi'yle gündeme gelen Beyarmudu Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzalayacaklarını bildirdi.

Yurthaber

Ersin Tatar BM'ye rest çekti! Türk askeriyle BM askerlerini karşı karşıya getiren gerginlik sonrası KKTC polisi teyakkuzda

Kıbrıs'ta Türk askerleri ile Birleşmiş Milletler (BM) askerlerini karşı karşıya getiren gerginliğin ardından Cumhurbaşkanı Ersin Tatar önemli mesajlar verdi. BM'ye rest çeken Tatar, yol çalışmasının akıbetiyle ilgili 'egemenlik' vurgusu yaptı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan arbedenin ardından bölgede bugün sakinlik gözlendi. KKTC polisi BM personel ve araçlarının girişine müsaade etmemek adına geniş güvenlik önlemleri aldı.

Haber

Bahçeli'nin Kıbrıs mesajı gündem oldu! Çizmelerini giyip kameraların karşısına geçti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) bir yol projesi kapsamında yaşanan gerilim dünyanın gündemine oturdu. Türkiye'den de peş peşe tepkilerin geldiği olayla ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin videolu mesajı sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Haber

Türk askerinden BM Barış Gücü'ne Pileli-Yiğitler yolunda büyük ayar! KKTC cephesinden kararlı açıklama: Bu yolu yapacağız. Bitti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Birleşmiş Milletler (BM) kontrolündeki Yeşil Hat üzerinde bulunan Pileli köyüne tamamen insani nedenlerle Pile-Yiğitler Yolu Projesi hazırlamıştı. Fakat BM barış gücü yola yapım girişimini akamete uğrattı. KKTC ve BM askerleri arasında gerginlik yaşanırken BM askerleri Türk topraklarından Yeşil Hat'a geri itildi. Olaya dair AK Parti’den çok sert tepki geldi. Yapılan açıklamada "BM’nin tavrı kabul edilemez!" denildi. Bölgede gerilim tırmanıyor!

Haber

KKTC güçleri ve BM askerleri arasında gerginlik! 'Geri dönüş olmayacak'

KKTC'de Pile-Yiğitler Yolu Projesi, BM Barış Gücü askerleri tarafından engellenmek istendi. KKTC güçleri ve BM Barış Gücü askerleri arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik, BM Barış Gücü askerlerinin geri çekilmesiyle sona erdi ve projeye başlandığı bildirildi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, "Pile-Yiğitler Yolu Projesi'nden geri dönüş olmayacak" dedi. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da yaşanan gerilimle ilgili bir açıklama yaptı.

Haber

Papaza Kelime-i Şehadet'i söyletmeye çalıştı! Sosyal medyada gündem olan video sonrası yasal işlem başlatıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Apostolos Andreas Kilisesi'nde çekilen görüntüler sosyal medyada kısa sürede gündem oldu. Kiliseye turist getiren şoför Mehmet Erol Muvali, görevli papaza Kelime-i Şehadet’i söyletmeye çalıştı. Bu görüntülerini paylaşan şoföre tepkiler de gecikmedi. Videoyu silip özür dileyen Muvali hakkında yasal işlem başlatıldı.

Haber

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC'de önemli açıklamalar! Uluslararası topluma çağrı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ercan Havalimanı yeni terminal binası açılışında "Bugün açılışını yaptığımız yeni terminalin ve pistin uluslararası uçuşlar için kullanılacağı günler uzak değildir. Uluslararası toplumu, (KKTC'ye yönelik) hukuki temelden yoksun, tamamen siyasi kısıtlamaları kaldırmaya davet ediyorum. Kıbrıs Adası’nda tahakkümü, gerginliği ve çatışma kültürünü değil eşit iki devletin yan yana, birlikte yaşama idealini destekleyin, çağrımı yineliyorum" dedi.

Haber

MSB ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 49. yıl dönümünü kutladı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 49'uncu yıl dönümü vesilesiyle KKTC'nin Barış ve Özgürlük Bayramı'nı kutladı.

Haber

Dışişleri Bakanlığı'ndan KKTC açıklaması! 'Tümüyle destekliyoruz

Dışişleri Bakanlığı tarafından, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin Kıbrıs'ta iki kesimli federal çözüm önerisine ilişkin, "Federal çözüm hedefinin, artık Kıbrıs Türk halkının egemen iradesini yansıtmadığı gerçeğinin tüm taraflarca idrak edilmesi gerekmektedir" açıklaması yapıldı.

Haber

Rauf Alp Denktaş kimdir, nereli ve kaç yaşında? KKTC'nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın torunu Rauf Alp Denktaş Varşova Büyükelçisi oldu

Rauf Alp Denktaş KKTC'nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın torunudur. Dışişleri Bakanlığı’na Hakan Fidan’ın gelmesi ile birlikte Büyükelçiliklere yeni atamalar gerçekleştirildi. Rauf Alp Denktaş, Varşova Büyükelçisi oldu. Peki, Rauf Alp Denktaş kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Haber

KKTC'den Bodrum'a direkt uçak seferleri başlatıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) Muğla'nın Bodrum ilçesine direkt uçak seferleri başlatıldı.

Yurthaber

Erdoğan'ın yeni dönemde ilk ziyareti KKTC'ye! Ersin Tatar'la kamera karşısına geçti: 'Gerçeği görmezden gelenler hayalleriyle avunsun'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin ardından ilk yurt dışı ziyaretini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) gerçekleştirdi. Erdoğan'a Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu isimler eşlik ediyor. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüşmelerinin ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kıbrıs Türkü asla azınlık olmamıştır. Bu gerçekleri görmezden gelenlere saplantılarını artık bir yana bırakıp Ada'nın gerçekleriyle yüzleşmelerini tavsiye ediyorum" diye konuştu.

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk yurtdışı ziyaretleri belli oldu

28 Mayıs seçimleri sonrası yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçilen Erdoğan'ın yeni dönemin başlaması ile birlikte, ilk yurt dışı ziyaretlerini KKTC ve Azerbaycan'a yapacağı öğrenildi.

Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz duyurdu! Resmi Gazete’de yayımlanarak resmileşti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Yılmaz paylaşımında "Türkiye-KKTC arasında imzalanan “İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması” Resmi Gazete’de yayımlanarak resmileşti." ifadelerini kullandı.

Haber

İngiltere Kraliyet ailesinde 130 yıl sonra bir ilk: Prens Harry hakim karşısında

Prens Harry, İngiltere Kraliyet ailesinde 130 yıl sonra bir ilke imza atarak, Daily Mirror, Sunday Mirror ve Sunday People’ın yayıncısı Mirror Group Newspapers’a (MGN) açtığı dava kapsamında tanık sıfatıyla hakim karşısına çıktı. Harry, ifadesinde bazı gazetecilere ve editörlere seslenerek, “Daktilonuz daha ne kadar parmaklarınıza kan bulaştıracak?" dedi.

Haber

GKRY'de Türk kızına önce taciz sonra saldırı! Asya Karaali'nin duvardan itildiği anların görüntüleri ortaya çıktı!

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) 25 yaşındaki Kıbrıs Türkü Asya Karaali önce darp edildi ardından da 2 metre yükseklikteki duvardan aşağı atıldı. Karaali'nin yaşadığı saldırı anına dair görüntüler ortaya çıktı.

Haber

Önce taciz ettiler, Türk olduğunu anlayınca duvardan aşağı atıp bayılttılar! GKRY'de çirkin saldırı: Sosyal medyadan görüntüleri paylaştı

Kıbrıs Türkü Asya Karaali (25), arkadaşlarıyla gittiği GKRY'de çirkin bir saldırıya uğradı. 2 Haziran'da gerçekleşen olayda iddiaya göre Karaali 2 Rum tarafından taciz edildi. Taciz ettiği öne sürülen 2 kişi Karaali'nin Türk olduğunu anlayınca ise önce yüzüne yumruk attılar, ardından 2 metre yüksekliğindeki duvardan aşağı attılar ve Karaali bayıldı. Karaali o anlara ait olduğunu belirttiği videoyu sosyal medyadan paylaştı. GKRY lideri Hristodulidis, KKTC lideri Tatar'ı arayarak saldırıyı kınadı.

Haber

KKTC, ara seçim için sandık başına gidecek!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi'nde istifa nedeniyle boşalan bir milletvekilliği için 25 Haziran Pazar günü ara seçim yapılacak.

Haber

Son dakika: KKTC, TÜRKPA'da gözlemci üye statüsü kazandı!

Son dakika haberine göre, TBMM'de gerçekleşen TÜRKPA 12. Genel Kurul toplantısında KKTC gözlemci üye statüsü kazandı.

Haber

Son dakika: KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'a Londra'da saldırı girişimi

Son dakika haberi: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a, İngiltere'nin başkenti Londra'da saldırı girişiminde bulunuldu. Taşkınlık çıkaran protestocular Tatar'ın aracına yaklaşarak, "Türkiye Kıbrıs’tan dışarı sloganı" attılar. İngiliz polisi Yunan ve Rum gençlere engel oldu.

Haber

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan KKTC ziyareti! 'Hayatımızın en zor günlerinden biri bugün olacak'

CHP lideri ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) gitti. Depremden etkilenen Adıyaman'da hayatını kaybeden öğrencilerin aileleriyle görüşecek olan Kılıçdaroğlu, "Selvi Hanım ve benim için, hayatımızın en zor günlerinden biri bugün olacak" ifadelerini kullandı.

Haber

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Adana'da ziyaretlerde bulundu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerin ardından geldiği Adana'da depremzedeleri ziyaret etti.

Yurthaber

Son dakika | Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay BMGK'ye seslendi: KKTC'yi tanımaya çağırıyoruz

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine seslenerek "Kıbrıs Türk Devleti’ni tanımaya çağırıyoruz" çağrısında bulundu.

Haber

SON DAKİKA | Türkiye'den BM Güvenlik Konseyi'ne çağrı: KKTC'yi tanıyın

Son dakika haberine göre, Dışişleri Bakanlığından, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni (KKTC) tanıma çağrısı yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Maraş'ın KKTC toprağı olduğu bir kez daha vurgulandı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber

KKTC'de plastik poşet kararı! Kullanımı tarih oluyor... 1 Haziran'dan itibaren...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Bakanlar Kurulu kararı ile plastik poşetlerin 1 Haziran'dan itibaren tüketiciye ücretli veya ücretsiz, promosyon ya da kampanya ile verilmesi yasaklandı. Plastik poşet yasağından çok hafif, küçük ebatlı, sapsız naylon torbalar muaf tutuldu.

Haber

KKTC'de yerel seçim heyecanı! Sonuçlar belli oldu

KKTC'de yerel seçimlerin resmi olmayan sonuçları belli oldu. Açıklanan sonuçlara göre, CTP 7, UBP 6, bağımsızlar 3, DP ve TDP ise 1'er belediye başkanlığı kazandı. İşte haberin detayları...

Haber

'Deveciler'e şafak vakti baskın! Suç örgütü lideri KKTC'den Türkiye'ye getirildi

Adana merkezli 4 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 'Deveciler' adıyla bilinen suç örgütü polisin operasyonuyla çökertilmişti. Deveciler suç örgütünün lideri Cumali İ., uçakla Adana Havalimanı'na getirildi. Cumali İ. geniş güvenlik önlemleriyle emniyete götürülürken Cumali İ. ile beraber gözaltında olan 40 şüphelinin sorgusu devam ediyor.

Haber

Türkiye ve KKTC'den ortak tatbikat! 7,7 büyüklüğündeki deprem senaryosuyla başladı

Türkiye ile KKTC arasında ortak arama kurtarma tatbikatı icra edildi. 250'den fazla personelin katıldığı tatbikatta 15 farklı senaryo üzerinde ortak çalışma yapıldı.

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile telefonda görüştü. Erdoğan, KKTC'nin Türk Devletleri Teşkilatına gözlemci üye olmasıyla aile fotoğrafının tamamlandığını, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu hitabında KKTC'nin tanınması için uluslararası topluma yaptığı tarihi çağrı doğrultusunda mücadeleye hep birlikte devam edeceklerini belirtti.

Haber

Mersin'de korkutan anlar! Konuşma yapmak için kürsüye geldi, fenalaşınca hastaneye kaldırıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 39'uncu kuruluş yıl dönümü töreninde konuşma yapmak için kürsüye çıkan KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli, fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Haber

KKTC'nin 39. kuruluş yıl dönümü Taksim Meydanı'nda kutlandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 39'uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Taksim Meydanı'nda tören düzenlendi.

Yurthaber

Türkiye'den AB'ye sert tepki: Yok hükmündedir

KKTC'nin Özbekistan'da düzenlenen zirvede Türk Devletleri Teşkilatı'na "gözlemci üye" olarak kabul edilmesi sonrasında Avrupa'dan gelen açıklamaya Türkiye sert tepki gösterdi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik "AB tarafından KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatına gözlemci üye olmasına ilişkin yapılan açıklama haksız ve ikiyüzlü bir açıklamadır. Avrupa Birliği, Kıbrıs konusunda Yunanistan ve GKRY’nin peşinde sürüklenmektedir. O yüzden bu açıklamalar yok hükmündedir..." dedi.

Haber

Metin Feyzioğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? KKTC nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine atanan Metin Feyzioğlu'nun hayatı!

Metin Feyzioğlu, bazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları ile büyükelçi atamalarının Resmi Gazete'de yayımlanması sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Eski TBB Başkanı arama motorlarında sorgulanmaya başlandı. Peki, KKTC nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Metin Feyzioğlu Metin Feyzioğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte Metin Feyzioğlu'nun hayatı, biyografisi ve kariyerine ilişkin detaylar...

Haber

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: “Kıbrıs’ta bir anlaşma olursa iki egemen devletin işbirliği olacak”

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde gençlerle bir araya gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tam desteğiyle artık yeni siyaset Kıbrıs’ta egemen eşitlik temelinde olacak.

Haber

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Doğu Akdeniz'de Türk devletlerinin temsilcisi olmaya devam edeceğiz

"(TDT'nin Semerkant Zirvesi) KKTC gözlemci bir üye olarak oraya kabul edilecektir. Bu da bizler için çok önemli bir adım olacaktır" - "(Akdeniz'deki sondaj çalışmaları) KKTC, tam bir uyum içerisinde Türkiye Cumhuriyeti'yle birlikte hareket etmektedir. Dolayısıyla bu çok önemlidir ve bunun mutluluğu içerisindeyim"

Yurthaber