Koronavirüs Testi Haberleri Ve Son Dakika Koronavirüs Testi Haberleri

Koronavirüs Testi Haberleri Ve Son Dakika Koronavirüs Testi Haberleri

Koronavirüs testi, Covid-19 virüsünün tespiti için yapılan testlere verilen genel addır. Kişide Covid-19 olup olmadığının tespiti için farklı test yöntemleri bulunmaktadır. Türkiye’de de kullanılan PCR yöntemi de bunlardan biridir. Koronavirüs testi için kişilerden örnekler hastanelerde alınmakta ve örnekler üzerinde test, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ulusal Viroloji Referans Laboratuvarında ve Halk Sağlığı Laboratuvarlarında yapılmaktadır. Koronavirüs testi için ilm olarak burundan ve/veya genizden sürüntü çubuğuyla örnek alınır. Alınan örnekler yüksek güvenlik önemleri ile laboratuvara taşınır ve burada koronavirüs testi uygulanır. Sağlık Bakanlığının belirlediği hastanelerde alınan bu örnekler üzerinde yine Sağlık Bakanlığının belirlediği laboratuvarlarda yapılmasından sonra Sağlık Bakanlığının düzenlemesine göre takip ve tedavi prosedürleri pandemi hastenelerinde yürütülüyor.

koronavirüs testi Haberleri

Kovid-19'u bir saniyede tespit edebilecek! Yüzde 95 başarı elde edildi

Son dönemde hızı kesilse de koronavirüs (Kovid-19) salgını iki yılı aşkın bir süredir hayatımızda. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ise Kovid-19'u anlık olarak tespit edebilecek polimerik bir malzemeden test kiti geliştirdi. Bu kitin mevcut test sistemlerine kıyasla yeni ve uygun maliyetli bir prototip sunduğunu aktaran Prof. Dr. Yusuf Yağcı, "Hasta örnekleri üzerinde gerçekleştirilen PCR testleriyle büyük uyum göstermiş ve yüzde 95 başarı elde edilmiştir." dedi.

Haber 05-06-2022 15:19

Türkiye’ye Girişlerde COVID-19 Testi Zorunluluğu Kaldırıldı

İçişleri Bakanlığı, bugünden itibaren yurtdışından Türkiye’ye girişlerde COVID-19 testi zorunluluğu aranmayacağını açıkladı. Açıklamada, "1 Haziran'dan itibaren tüm sınır kapılarından ülkeye girişlerde test zorunluluğu aranmayacak" denildi.

Haber 01-06-2022 09:46

Bakan Özer: Negatif test sonucu alınmadan okula dönülmeyecek

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Özer, "Öğretmen ve öğrenciler, PCR testi yaptırdıktan sonra 6-7 saat bekliyorlar. Bu sürede negatif test sonucunu almadan okula dönmeyecekler." ifadesini kullandı.

Haber 06-03-2022 20:48

Omicron'da bu belirtiye dikkat! Görünce hemen test yaptırın

Dünyada ve Türkiye'de görülen Omicron varyantı, vaka artışlarını hızlandırdı. Türkiye'de vaka oranlarını 70 bine dayanırken uzman isimlerden Omicron ile ilgili olarak açıklama geldi. Omicron varyantının tespit edilmeden önce kendini deri bulgularıyla kişide kendini gösterdiğini, belirtilerin kaşıntı, deride kabarıklık, kırmızılık, isilik ya da kurdeşen gibi olacağı belirtildi. Prof. Dr. Pelin Kartal, "Bu bulguları gördüğümüzde hemen teste gitmemiz önemli" diye konuştu.

Haber 07-01-2022 11:11

Son Dakika: Temel Karamollaoğlu koronavirüse yakalandı! Karamollaoğlu'nun sağlık durumu nasıl?

Son dakika haberine göre Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Saadet Partisi'nden yapılan açıklamada, koronavirüse yakalanan Karamollaoğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Gelişmenin ardından Karamollaoğlu da Twitter hesabından bir açıklama yaptı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 04-01-2022 22:23

Bu da oldu: Kovid-19 testi hack'lendi!

Bir güvenlik araştırmacısı olan Ken Gannon, evde yapılan bir Kovid-19 testini hack'lemeyi başardı. Gannon, bunu kanıtlamak için Kovid-19 test sonucunu değiştirdi.

Haber 22-12-2021 14:47

Canlı yayın tartışması öncesi 'koronavirüs testi' iddiası ortalığı karıştırdı

Donald Trump'ın ABD başkanı olduğu dönemde, Demokratların başkan adayı Joe Biden ile ilk canlı yayın tartışmasına çıkmadan önce yaptırdığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin "pozitif" çıktığı ileri sürüldü.

Haber 01-12-2021 18:12

İngiltere'de dikkat çeken araştırma! "Evde herkes koronavirüs oldu ama bana bulaşmadı" diyenlerin sırrı ortaya çıktı

İngiltere'de yapılan bir araştırma "Evde herkes koronavirüs oldu ama bana bulaşmadı" diyenlerin sırrını ortaya çıkardı.

Haber 11-11-2021 10:10

İngiltere'de akılalmaz olay! 43 bin kişinin koronavirüs testi yanlış çıktı

İngiltere'de 43 bin kişinin koronavirüs testinin yanlış sonuç verdiği laboratuvarda testler askıya alındı. Birleşik Krallık Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA), bu durumun "bir laboratuvara özgü olay" olarak nitelendirildiğini ifade etti.

Haber 15-10-2021 13:42

ABD'de şaşırtan olay! Koronavirüs testine dudak uçuklatan fatura

ABD'nin Texas eyaletinde yaşayan Travis Warner adlı kişiye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi için 54 bin dolar fatura geldiği bildirildi.

Haber 30-09-2021 22:35

Burun akıntısına, boğaz ağrısına dikkat! Aşılardan ve varyantlardan sonra koronavirüs belirtileri de değişti

İngiliz profesör Tim Spector, soğuk algınlığı veya grip benzeri semptomlar yaşayan herkesin Covid testi yaptırması gerektiği konusunda uyararak koronavirüsün artık soğuk algınlığı benzeri belirtiler gösterdiğini söyledi. Spector, koronavirüs belirtilerinden olan koku kaybı, ateş, öksürük gibi semptomların artık daha az görüldüğünü, boğaz ağrısı, burun akıntısı ve hapşırığa daha çok dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Haber 24-09-2021 09:00

Son Dakika: Bakan Özer'den pozitif çıkan öğrencilerle ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitime ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, şu ana kadar vaka nedeniyle tüm sınıfları kapatılan hiçbir okul olmadığını söyledi. Öte yandan Bakan Özer testi pozitif çıkan öğrencilerle ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile de görüştüğünü belirterek, 1 hafta sonra testinin negatif çıkması durumunda 14 gün karantina sürecini beklemeden tekrar sınıfa dönebileceği sinyalini verdi.

Haber 18-09-2021 17:22

Sahte koronavirüs sonucu satan çeteye ikinci operasyon

İstanbul'da sahte negatif koronavirüs testi sonucu satan çeteye ikinci kez operasyon düzenlendi. Operasyonda çok sayıda sahte negatif belgesi, PCR testi ele geçirildi.

Haber 16-09-2021 12:14

Türkiye’de bir ilk! Öksürük sesinden kişinin koronavirüs olup olmadığı anlaşılacak

Fırat Üniversitesi (FÜ) Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zülfü Genç öncülüğünde, Türkiye'de ilk defa yapay zeka tabanlı ‘ses ve öksürük’ ile koronavirüs başta olmak üzere bir çok hastalığın teşhisi ile ilgili yazılım geliştirildi. 3 bin veri ile ses ve öksürük kayıtlarına göre kişinin koronavirüs olup olmadığını saptadıklarını belirten Doç. Dr. Genç, başarı oranının ise yüzde 60 ila 80 arasında olduğunu kaydetti.

Haber 15-09-2021 15:17

Karantinadan kaçtı, minibüste battaniyeye saklanırken yakalandı

Kırıkkale'de minibüste battaniyeye saklanırken yakalanan koronavirüs pozitif olan bir tarım işçisi, yurtta karantinaya alınmak istenince "Cezayı öderim ama yurtta kalamam" diyerek ekiplere dakikalarca direndi.

Haber 31-08-2021 09:11

Almanya'dan yeni Covid-19 testi kararı! Ücretli oluyor

Almanya'da aşı olmayanlara yönelik koronavirüs testleri ile alakalı yeni bir karar alındı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, 16 eyalet başkanı ile telekonferans yoluyla bir araya geldiği zirve sonrası ülke genelinde 11 Ekim’den itibaren Covid-19 testlerinin ücretli olacağını ve selden zarar gören bölgelere 30 milyar euro destek ayrıldığını açıkladı. Ülkede alınan yeni kararlara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede aşı olmayanların günlük yaşamları daha da zorlaştırıldı.

Haber 10-08-2021 19:43

Kovid-19 salgınının ortaya çıktığı Vuhan'da yaşayanların neredeyse tümüne virüs testi yapıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ortaya çıktığı Çin'in Vuhan kentinde yaşayanların neredeyse tamamına virüs testi yapıldı.

Haber 09-08-2021 01:29

Almanya ülkeye girişlerde "test zorunluluğu" getirdi

Alman hükümeti, ülkeye girişlerde koronaaşısı olmayanlardan negatif test sonucu göstermesi zorunluluğu getirdi.

Haber 01-08-2021 10:28

Koronavirüs hastası Yavaş: Ben konuyu basite aldım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara Şehir Hastanesi'nde koronavirüs tedavisi gören Yasin Yavaş'ın video mesajını paylaştı. Yavaş mesajında, "Ben konuyu basite aldım. Kimse aşısını ihmal etmesin" dedi.

Haber 31-07-2021 22:35

Son Dakika: 27 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı

27 Temmuz Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 51 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 19 bin 761 oldu. Günlük tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Salgının kontrol altında tutulmasını tedirgin edici seviyede vaka sayılarına ulaştık. Bunu durduracak olan göstereceğimiz iradedir. Tedbirlere uyup aşınızı olun" ifadelerini kullandı.

Haber 27-07-2021 20:01

Son Dakika: 26 Temmuz koronavirüs tablosu açıklandı

26 Temmuz Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 63 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 16 bin 809 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "Vaka sayılarındaki artış hızı salgını kontrol altında tutmayı güçleştiriyor. Aşı ile bağışıklık kazanmadan tedbirlerden taviz vermenin telafisi acı tecrübelere sebep olabilir. Tedbirlere uyun, aşınızı olun. " ifadelerini kullandı.

Haber 26-07-2021 20:26

18 Temmuz günlük vaka tablosu: 18 Temmuz günlük korona tablosu açıklandı!

Günlük korona tablosu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Geçtiğimiz sene Mart ayından bu yana, ülkemizde etkilerini hissettiğimiz koronavirüs (Covid-19) ile ilgili araştırmalar da devam ediyor. Her gün düzenli olarak Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet adresinden paylaşılan vaka sayıları, aşı çalışmalarının da hızlanmasıyla beraber ilgi çekiyor. 17 Temmuz günü 7 bin 666 vaka sayısı kaydedildi ve vefat sayısı ise 38 oldu.

Haber 18-07-2021 18:07

Şoke eden gelişme! Galatasaray, Yunanistan'a alınmadı

Galatasaray kafilesi, Olympiakos maçı öncesi Yunanistan'daki görevlilerin yeni PCR testleri istemesi ve 2 saat havalimanında bekletilmesi nedeniyle İstanbul’a dönüş işlemlerini başlattı. Sarı-kırmızılılar kısa süre içinde işlemleri tamamladı ve saat 23.30'da İstanbul'a döndü.

Spor 12-07-2021 19:55

'Pes' dedirten olay! Turizm şirketinde merdiven altı Covid-19 testi

İstanbul'daki turizm şirketlerinde merdiven altı olarak Covid-19 testi yapıldığı ortaya çıktı. Polis ve sağlık ekipleri tarafından uygulamanın yapıldığı yerler tek tek kontrol edildi. Ekiplerin gerçekleştirdiği kontrollerde 'Pes' dedirten görüntülerle karşılaşıldı.

Haber 08-07-2021 22:28

Diagnovir nedir? Diagnovir sistemi nasıl çalışıyor? 10 saniyede koronavirüs testi!

Türk araştırmacılar tarafından Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi’nde yeni bir COVID-19 testi yapabilen bir sistem geliştirdi. 10 saniyede koronavirüs testi yapabilen ve bunu yüzde 99 güvenilirlik ile sunabilen Diognavir adlı sistem, tüm güvenilirlik testlerini tamamladı. Artık kolay bir şekilde koronavirüs teşhisi konup konamayacağını merak eden vatandaşlar ise Diagnovir nedir sorusunun cevabını arıyor. Peki Diagnovir nedir?

Haber 24-06-2021 15:09

Son Dakika: 12 Haziran koronavirüs tablosu açıklandı

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 75 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 6 bin 76 oldu. Can kaybında önceki güne göre artış yaşanırken vaka sayısı ise düştü. İşte 12 Haziran koronavirüs tablosunda son durum...

Haber 12-06-2021 19:31

12 Haziran koronavirüs tablosu | 12 Haziran koronavirüs tablosu açıklandı! Günlük vaka sayısı kaç oldu?

Geçtiğimiz sene Mart ayında ülkemizde görülmeye başlanan koronavirüs ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Her gün düzenli olarak Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden açıklanan vaka sayıları, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 11 Haziran günü açıklanan koronavirüs tablosunda 6 bin 261 kişiye koronavirüs tanısı konuldu. Vefat sayısı ise dün açıklanan tabloda 69 olarak listelendi. Peki, 12 Haziran koronavirüs tablosu açıklandı mı?

Haber 12-06-2021 17:50

11 Haziran koronavirüs tablosu | 11 Haziran koronavirüs tablosu açıklandı! Günlük vaka sayısı ne kadar oldu?

Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden her gün düzenli olarak açıklanan koronavirüs tablosu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 10 Haziran gününde açıklanan koronavirüs tablosunda 223 bin 320 kişiye test yapıldı. Yapılan bu testlerden ise 6 bin 408 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Vatandaşlar 11 Haziran günündeki günlük vaka sayısını merak ediyor?

Haber 11-06-2021 18:05

10 Haziran koronavirüs tablosu açıklandı! | 10 Haziran günlük vaka sayısı ne kadar oldu?

Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden her gün günlük vaka sayıları vatandaşlar ile paylaşılıyor. 9 Haziran tarihinde açıklanan vaka tablosuna göre 6 bin 454 kişinin koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Koronavirüs kaynaklı vefat sayısı ise 87 olarak açıklandı. Peki 10 Haziran günü koronavirüs tablosu açıklandı mı?

Haber 10-06-2021 18:06

9 Haziran koronavirüs tablosu açıklandı! | 9 Haziran günlük vaka sayısı ne kadar oldu?

Her gün Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden, günlük vaka sayıları vatandaşlar ile paylaşılıyor. 8 Haziran günü açıklanan tabloda, birkaç gündür süren günlük vaka sayılarındaki düşüş, artışa geçti. Hafta başından beri 5 bin civarlarında olan vaka sayıları, 8 Haziran günü açıklanan tabloda 6 binin üzerine çıktı. Vatandaşlar, 9 Haziran koronavirüs tablosunu merak ediyor.

Haber 09-06-2021 17:52

8 Haziran koronavirüs tablosu | Günlük koronavirüs tablosu açıklandı! 8 Haziran vaka sayısı ne kadar oldu?

Geçtiğimiz 2020 yılının Mart ayından beri ülkemizde etkili olan koronavirüs salgını ile ilgili olarak tedbirler alınıyor. Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden her gün açıklanan vaka sayıları ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Tam kapanma öncesinde günlük 60 bine kadar yükselen vaka sayılarının ardından, son günlerde günlük vaka sayılarında ciddi düşüşler gözlemleniyor.

Haber 08-06-2021 17:56

7 Haziran koronavirüs tablosu | 7 Haziran günlük vaka sayısı ne kadar oldu?

Sağlık Bakanlığı üzerinden her hafta paylaşılan günlük vaka sayıları 7 Haziran gününde de merak ediliyor. 6 Haziran gününde açıklanan tabloda uzun süre vaka sayıları 6 bin seviyesinin altına düştü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 17 Mayıs’taki tam kapanmadan önce hedefin günlük 5 bin vaka olduğunu dile getirmişti. Dün açıklanan korona tablosunda, ilk defa hedef olan 5 bine yaklaşılmış oldu.

Haber 07-06-2021 17:58

Son Dakika: 6 Haziran koronavirüs tablosu açıklandı

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 96 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 5 bin 386 oldu. İşte 6 Haziran koronavirüs tablosunda son durum...

Haber 06-06-2021 19:40

Son Dakika: 30 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 134 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 6 bin 933 oldu. 21 Şubat'tan sonra ilk kez vaka sayısı 7 binin altına düştü. İşte 30 Mayıs koronavirüs tablosunda son durum...

Haber 30-05-2021 20:22

30 Mayıs Koronavirüs tablosu açıklandı! | Bugün (30 Mayıs) vaka sayısı ne kadar?

Tam kapanma sürecinde hızla düşüş gösteren vaka sayıları, kademeli normalleşme döneminde seviyesini koruyor. 7 – 8 bin civarlarında seyreden günlük vaka sayıları, birçok vatandaş tarafından merak ediliyor. 29 Mayıs günü açıklanan tabloda bir önceki güne göre düşüş gözlemlendi.

Haber 30-05-2021 18:45

Türkiye'de yapılan toplam aşı sayısı açıklandı

Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la mücadele kapsamında uygulanan birinci ve ikinci doz toplam aşı miktarı, saat 19.45 itibarıyla 28 milyon 233 bin 774 doza ulaştı.

Haber 25-05-2021 19:54

Amcasını darptan tutuklandı, Covid-19 testine götürülürken tehdit etti

Samsun’da amcasını darp ederek ağır yaraladığı iddiasıyla mahkemece tutuklanan şahıs, cezaevine gönderilmeden önce Covid-19 testi için götürüldüğü hastanede "Burnuma şey falan sokarlarsa öldürürüm valla" dedi.

Haber 25-05-2021 19:08

24 Mayıs 2021 korona tablosu açıklandı mı? Günlük vaka sayısı kaç oldu?

Geçtiğimiz gün, bir önceki güne kıyasla günlük koronavirüs vaka sayıları düşüş göstermiş ve iyileşen kişi sayısı artmıştı. Peki 24 Mayıs 2021 korona tablosu açıklandı mı? Günlük vaka sayısı kaç oldu?

Haber 24-05-2021 19:47

ABD'den çarpıcı koronavirüs raporu! Salgın başlamadan önce belirlilerle hastaneye başvurmuşlar

ABD istihbaratının bir raporunda, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasından hemen önce, Çin'deki Vuhan Laboratuvarı'nda çalışan 3 araştırmacının virüs belirtileriyle hastaneye başvurduğunu iddia ettiği belirtildi.

Haber 24-05-2021 00:32

Türkiye'de son 24 saatte uygulanan aşı miktarı 500 bin dozu aştı

Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la mücadele kapsamında uygulanan toplam aşı miktarı son 24 saatte 500 bin dozu aştı.

Haber 18-05-2021 21:25

Son Dakika: 16 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 223 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 10 bin 512 oldu. İşte 16 Mayıs koronavirüs tablosunda son durum...

Haber 16-05-2021 20:36

16 Mayıs Koronavirüs vaka sayısı | Bugünün koronavirüs tablosu açıklandı! Bugün (16 Mayıs) günlük koronavirüs vaka sayısı ne kadar?

Bir yılı aşkın bir süredir devam eden Koronavirüs salgınının etkileri ülkemizde halen devam ediyor. Her gün birçok vatandaşımızın koronavirüse yakalandığı dönemde, günlük vaka sayıları da Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanıyor. Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden her gün düzenli olarak paylaşılan vaka sayıları ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Haber 16-05-2021 17:54

Kılıçdaroğlu'ndan iktidara bazı sektörler için "kontrollü açılım" talebi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı sektörlerdeki esnafın dükkanlarını bayram öncesindeki 2 gün kontrollü olarak açabilmeleri için iktidara çağrıda bulundu.

Haber 10-05-2021 21:00

10 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı mı? İşte Türkiye'nin günlük vaka ve vefat sayısı

10 Mayıs koronavirüs tablosu açıklanıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından düzenli olarak paylaşılan koronavirüs (Covid-19) tablosu vatandaşlar tarafından takip ediliyor. Günlük vaka sayısı, hasta sayısı, vefat sayısı bilgilerinin yer aldığı korona tablosu tam kapanma sürecinde dikkatle inceleniyor. Peki, son dakika 10 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı mı? İşte, Türkiye'nin korona tablosunda son durum...

Haber 10-05-2021 18:24

Dikkat çeken öneri: Tam kapanma bitmeden herkese korona testi yapılsın

Türkiye, tam kapanma süreci sonrası normalleşme planına odaklanırken, kapanmanın bitmesine bir hafta kala dikkat çeken bir öneri geldi. Gazeteci Can Ataklı, kapanma bitmeden koronavirüs testi yapılmamış herkese test yapılmasını önerdi.

Haber 10-05-2021 09:08

Uzmanlardan aşının etkili olmadığı varyant olasılığı uyarısı

Koronavirüs aşısı olan az sayıda kişinin aşı olduktan sonra virüse yakalandığı yönünde gelen haberlerin ardından uzmanlar aşının etkili olmayabileceği varyantların ortaya çıkabileceği uyarısında bulundu.

Haber 10-05-2021 03:05

Son Dakika: 9 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 283 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 15 bin 191 oldu. İşte 9 Mayıs koronavirüs tablosunda son durum...

Haber 09-05-2021 20:54

Günlük koronavirüs vaka sayısı | 9 Mayıs günlük vaka tablosu açıklandı

Tam kapanma sürecinin içerisinde bulunduğumuz şu günlerde, günlük koronavirüs vaka sayıları da birçok vatandaş tarafından merak ediliyor. Tam kapanma sürecinin başında günlük vaka sayıları ortalama 50 bin civarında seyrederken, dün açıklanan vaka tablosunda vakaların 20 binin altına düştüğü gözlemlendi. Günlük vaka sayılarındaki son durum ise vatandaşlar tarafından araştırılıyor.

Haber 09-05-2021 17:59

7 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı mı? İşte, Türkiye'nin Kovid-19 günlük vaka ve vefat sayısı

7 Mayıs koronavirüs son dakika tablosu Covid-19 sayfası üzerinden paylaşılıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından güncel koronavirüs tedbirlerine dikkat çekilirken, vatandaşlar güncel koronavirüs vaka sayısı, hasta sayısı, vefat sayısı verilerini araştırıyor. İşte, Türkiye'nin son dakika korona tablosu...

Haber 07-05-2021 18:27