Küçük İskender Haberleri Ve Son Dakika Küçük İskender Haberleri

Küçük İskender Haberleri Ve Son Dakika Küçük İskender Haberleri

Küçük İskender lakabı ile bilinen Derman İskender Över 28 Mayıs 1964 yılında istanbul’da doğmuştur. Kendisi oyuncu, şair, yazar ve kitap eleştirmenidir. Kabataş erkek lisesinde lise eğitimini tamamlayan şair İstanbul üniversitesi Cerrahpaşa tıp fakültesini kazanmıştır. Ancak tıp eğitimine son sınıfta son vermiştir. İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümünü kazanarak 3 yıl İstanbul üniversitesine devam etmiş ardından eğitimini tamamlamadan buradan da ayrılmıştır. 80’li yıllardan başlayarak günümüze kadar pek çok şiir eleştiri yazısı ve denemeleri mevcuttur. İlk şiiri Milliyet Genç Sanat dergisinde yayımlanmıştır. Şiir ve edebiyat alanında pek çok ödüle sahiptir. Bodrumda yaşayan şaire akciğer kanseri teşhisi konulmuştur. Hastalığının teşhisinden bir yıl sonra Beykoz Paşabahçe devlet hastanesinde tedavisine devam eden şair 3 Temmuz 2019 yılında dünyaya gözlerini kapamıştır.

Küçük İskender Haberleri

Küçük İskender, son yolculuğuna uğurlandı

Küçük İskender, son yolculuğuna uğurlandı

Haber 04-07-19 14:35

Şair Küçük İskender'e veda!

Kanser tedavisi gördüğü hastanede dün 55 yaşında hayatını kaybeden, "Küçük İskender" olarak bilinen şair Derman İskender Över için Akatlar Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Törenin ardından Küçük İskender’in cenazesi Ortaköy Büyük Mecidiye Camii'de toprağa verildi.

Magazin 04-07-19 13:59

Şiddetli rüzgar denizi taşırdı, teknede yakalanan iki kişi alabora oldu

Bursa’da geçtiğimiz günlerde kıyı şeritlerinde etkili olan şiddetli rüzgar denizi taşırmıştı.

Haber 04-07-19 13:05

Kılıçdaroğlu'ndan Küçük İskender paylaşımı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Küçük İskender" olarak bilinen şair Derman İskender Över için başsağlığı mesajı yayımladı

Haber 03-07-19 13:25

Diğer Haber Etiketleri

Küçük İskender

Küçük İskender Hakkındaki Haberler Mynet'te. Küçük İskender Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Küçük İskender hayatını kaybetti

Yaklaşık bir yıldır kanser tedavisi gören şair ve yazar Küçük İskender, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti - Şair Adnan Özer: - "Çok büyük bir yetenekti, arkadaşımızdı. İkimiz de imgeci şairlerdik, şiirimiz de uyuşuyordu onunla"

Haber 03-07-19 10:52

Küçük İskender'in ölümü sanat dünyasını yasa boğdu

Bir sene önce kanser teşhisi konulan ünlü şair Küçük İskender hayatını kaybetti. İskender'in ölümü başta sanat dünyası olmak üzere herkesi yasa boğdu.

Magazin 03-07-19 10:40

Küçük İskender hayatını kaybetti

Küçük İskender adıyla tanınan, gerçek adı Derman İskender Över olan ünlü şair, 55 yaşında hayatını kaybetti.

Magazin 03-07-19 09:00

Küçük İskender’den üzen haber

Ünlü şair Küçük İskender’e kanser teşhisi kondu. Küçük İskender en son “İkinci Waliz” adlı şiir-metin-günlük kitabıyla okurla buluşmuştu

Magazin 28-06-18 16:29

Erdal Öz Edebiyat Ödülü, Küçük İskender'e

Can Yayınları'nın kurucusu Erdal Öz'ün anısını yaşatmak için her yıl düzenlenen Erdal Öz Edebiyat Ödülü, Pera Palas'taki törenle Küçük İskender'e teslim edildi.

Magazin 04-04-14 10:35

Erdal Öz Ödülü Küçük İskender'in

Can Yayınları'nın kurucusu Erdal Öz'ün anısını yaşatmak için ailesi tarafından her yıl düzenlenen Erdal Öz Edebiyat Ödülü, Küçük İskender'e verildi.

Magazin 10-03-14 20:16