Mehmet Şimşek Haberleri Ve Son Dakika Mehmet Şimşek Haberleri

Mehmet Şimşek Haberleri Ve Son Dakika Mehmet Şimşek Haberleri

1 Ocak 1967 Batman doğumlu Mehmet Şimşek, siyasetçidir. İlkokulu Batman’da bitirdikten sonra Ortaokul ve lise eğitimini Gercüş’te bitirdi. Yüksek öğrenimi için ankara’ya gitti ve 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi iktisat bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Exeter Üniversitesi'nde tamamladı. Türkiye’ye döndükten sonra bir süre Etibank’ta çalıştıktan sonra ABD büyükelçiliğinde kıdemli ekonomist olarak 4 yıl çalıştı. Bu süre sonunda ABD’de oturma izni aldı ve New York’a taşındı. Union Bank of Switzerland’da kısa bir süre çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndü. Deutsche Bank, Lynch’te çalıştı. 2007 Türkiye genel seçimlerinde AK Parti Gaziantep milletvekili olarak ilk kez Meclise girmiştir ve Recep Tayyip Erdoğan'ın kurmuş olduğu 60. Türkiye Hükûmeti'nde ekonomiden sorumlu devlet bakanı olarak yer aldı. Çeşitli kurul ve komisyonlarda görev alan Şimşek, 2009’da Maliye Bakanı oldu. 61. Hükümette yeniden bu göreve getirildi. Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde Gaziantep milletvekili olarak tekrar seçildi. 64. Hükûmet kabinesinde Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Mehmet Şimşek Haberleri

Bakan Şimşek’ten kredi kartı açıklaması! Taksit kalkıyor mu? ‘Seçim sonrası’ detayı dikkat çekti

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin kredi kartı açıklamasını alıntılayarak, "Piyasalarda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmaya yönelik kasıtlı haberler dolaşıma sokulmaktadır." dedi.

Finans 27-02-2024 09:26

Türkiye 'gri listeden' çıkıyor! Bakan Şimşek: 'Teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık' diyerek duyurdu

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin, Mali Eylem Görev Gücünün (FATF) gri listesinden çıkışı sürecinde son aşamaya gelindiğini belirtti. Şimşek "Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetim ile gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak." açıklamasını yaptı.

Finans 23-02-2024 20:00

Bakan Şimşek: Cari dengede iyileşme sağlıyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Türk Eximbank'ın sağlayacağı 1 milyar avroluk kredinin yeşil dönüşümü ve yeşil ihracatı desteklemek amacıyla 600 milyon avrosuna Dünya Bankası garanti, Hazine ve Maliye Bakanlığı da karşı garanti sağlayacak" açıklamasını yaptı.

Finans 23-02-2024 15:10

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek o tarihi işaret etti: 'Devam edecek' diyerek net konuştu

Garanti BBVA'nın 10 yıl vadeli 500 milyon dolarlık tahvil ihracında getiri yüzde 8,375 oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ise, "Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü desteğiyle uyguladığımız politikalar, seçim sonrasında da hedeflerimiz doğrultusunda devam edecek" ifadelerini kullandı.

Finans 22-02-2024 14:59

Bakan Şimşek, Merkez Bankası anketini değerlendirdi: Enflasyon beklentilerindeki iyileşme...

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası'nın bugün açıkladığı Piyasa Katılımcıları Anketi'nin sonuçlarını değerlendirdi. Şimşek, "Enflasyon beklentilerindeki iyileşme program hedefimize yakınsamaya devam ediyor" dedi.

Finans 16-02-2024 15:36

Bakan Şimşek'ten enflasyon açıklaması: Düşürmek için sıra dışı bir şey yapmayacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin para politikasının geleneksel olduğunun altını çizerek enflasyonda düşüş için sıra dışı bir şey yapmayacaklarını söyledi.

Finans 16-02-2024 10:59

Yüzde 80 matrah indirimi sağlandı: Bakan Şimşek'ten hizmet ihracatı açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, hizmet ihracatına destek verdiklerini belirterek bu alanda yüzde 80 matrah indirimi sağlandığını duyurdu.

Finans 16-02-2024 09:09

Ev sahipleri ve kiracılar için yeni dönem 'resmen' başladı... Kiracılar dikkat! Tebligatlar gitmeye başladı, size de gelebilir!

Hazine ve Maliye Bakanlığı kira gelirlerin doğru beyan edilmesine yönelik çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda kiracılara tebligatlar gitmeye başladı. Tebligatta sorulan sorular neler, kiracılar görüşmeye gitmek zorunda mı, yanlış veya eksik bilginin cezası var mı?

Finans 15-02-2024 09:31

Bakan Şimşek yatırımcıları uyardı: Tüyo ve duyum adı altında...

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Son yıllarda özellikle finansal okuryazarlık düzeyi düşük bireysel yatırımcıların foreks, kripto varlıklar ve borsa alanlarında yüksek kar beklentisiyle hareket ettiği ve yüksek risk aldığı gözleniyor" dedi. Yatırımcıları uyardı.

Finans 13-02-2024 10:25

Mehmet Şimşek'ten kira fiyatları açıklaması! Oran vererek anlattı: Yeni sosyal konut projesinin müjdesini verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kiralardaki fiyat artışlarının önüne geçmek için konut arzının artırılacağını, deprem kaynaklı konut stokundaki kayıpların telafisine yönelik yeni sosyal konut projeleri geliştirileceğini ve dar gelirli vatandaşların konuta erişiminin artırılacağını bildirdi.

Finans 12-02-2024 11:58

Bakan Bolat: Türk Eximbank 50 milyar dolarlık destek sağlayacak

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Türk Eximbank talimatına ilişkin olarak, "Türk Eximbank, yeni sermaye artışının da katkısıyla 2024 yılında 24 milyar dolar kredi ve 26 milyar dolar sigorta olmak üzere 50 milyar dolarlık destek sağlayacak." değerlendirmesini yaptı.

Finans 09-02-2024 15:29

Kredilere yeni düzenleme sinyali! Kritik toplantıya Bakan Şimşek de katıldı... Dikkat çeken açıklama: Son dönemdeki gelişmeler...

Kredi kartına taksit sınırlaması konuşulurken tüketici kredilerine de düzenleme mi geliyor? Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek başkanlığında toplanan Finansal İstikrar Komitesi tüketi kredileri başta olmak üzere kredilerdeki son gelişmeleri ele aldı.

Finans 09-02-2024 12:41

Bakan Şimşek'ten Türk Eximbank için talimat! Ne gerekiyorsa yapacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türk Eximbank'ın sermaye artırımı için talimat verdi. Şimşek, "İhracatçımıza nefes olan Türk Eximbank'a son 7 ay içinde üçüncü kez sermaye artırımı yapılmasına yönelik çalışmaları başlattık, en kısa zamanda sonuçlandıracağız" dedi.

Finans 09-02-2024 10:08

Bakan Şimşek ana hedef 'fiyat istikrarı' dedi, enflasyonda düşüş için tarih verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, haziran ayı itibariyle enflasyonda düşüşün olacağını belirtti.

Finans 07-02-2024 12:33

Bakan Şimşek: Türkiye Yüzyılı, yerelde başlayan üretim, yatırım, istihdam ve ihracat hamleleriyle şekillenecek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Türkiye Yüzyılı, yerelde başlayan üretim, yatırım, istihdam ve ihracat hamleleriyle şekillenecek" açıklamasını yaptı.

Finans 07-02-2024 10:41

Merkez Bankası Başkanı Erkan'ın istifası sonrası Mehmet Şimşek'ten ilk açıklama geldi!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın istifası sonrası açıklamalarda bulundu. Şimşek, 'Hafize Gaye Erkan'ın aldığı karar tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir' ifadelerini kullandı.

Finans 02-02-2024 22:22

Bakan Şimşek'ten gençlere uyarı: Hesaplarını kullandıranlar hapis cezalarıyla karşılabilir!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gençleri kara para aklamaya karşı uyardı. Şimşek, "Geleceklerini karartmasınlar" dedi.

Finans 02-02-2024 10:10

Dün rekor kırmıştı, Borsa güne yükselişle başladı

Dün BİST 8577 puan ile tarihi yüksek seviyeye ulaşan Borsa İstanbul güne yükselişle başladı. Sektör endekslerinde en fazla kazandıran bilişim oldu.

Finans 01-02-2024 10:07

Bakan Şimşek duyurdu: Vergi düzenlemesi yolda

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "OVP'de ana hedef fiyat istikrarı" açıklamasını yaptı. Şimşek, Türkiye'de enflasyonun düşeceğini söyledi. Bakan Şimşek vergi düzenlemesi sinyali de verdi.

Finans 31-01-2024 16:13

Bakan Şimşek: Yüksek büyüme hedefimize ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ihracatçılara desteklerinin devam ettiğini belirterek, "Yüksek büyüme hedefimize ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacağız" açıklamasını yaptı.

Finans 31-01-2024 14:41

Bakan Şimşek yeni turizm hedefini açıkladı: 82 milyon ziyaretçi, 100 milyar dolar gelir

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "2023 yılında turizmde tüm zamanların en iyi performansını sergiledik." dedi. Şimşek, 2028'de turizmden 100 milyar dolar gelir elde etmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Finans 31-01-2024 12:22

Bakan Şimşek: İhracatın ana belirleyicisi yurt dışı talep olup kurun önemli bir etkisi yok

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "İhracatın ana belirleyicisi yurt dışı talep olup kurun önemli bir etkisi yok" açıklamasını yaptı.

Finans 26-01-2024 14:52

Bakan Şimşek 'yeni düzenleme kaçınılmaz' diyerek duyurdu: 'Reform çalışmalarımız tasarruf tedbirimizle uyumlu...'

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kamu iktisadi teşebbüslerinde (KİT) şeffaflığı ve hesap verilebilirliği artırmak için başlattıkları çalışmanın ilk aşamasının bitirdiklerini duyurdu. Bakan Şimşek, "Reform çalışmalarımız tasarruf tedbirimizle uyumlu" değerlendirmesini yaptı.

Finans 23-01-2024 10:56

Fatih Altaylı’dan dikkat çeken Hafize Gaye Erkan ve Mehmet Şimşek yorumu! Uğur Dündar’ın WhatsApp mesajları üzerinden tek tek anlattı: ‘Bal gibi biliyoruz…’

Merkez Bankası Ocak ayı faiz kararı 25 Ocak Perşembe günü belli olacak. Faiz kararı öncesi hem Merkez Bankası hem de Başkan Hafize Gaye Erkan cephesinde ortaya atılan iddiaların ardı arkası kesilmezken Gazeteci Fatih Altaylı’dan gündem yaratacak bir yorum geldi. Altaylı Erkan’ın babasına ilişkin Uğur Dündar’ın WhatsApp mesajları üzerinden yaptığı yorumda dikkat çeken ifadeler kullandı. “Bu kampanyayı yapanlar Mehmet Şimşek'e karşı da kampanya düzenlerse hiç şaşırmam” dedi.

Finans 22-01-2024 08:43

'Bakan Şimşek ve Hafize Gaye Erkan'ın arası açıldı' iddiası! Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama geldi

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile ilgili olarak bu sefer yeni bir iddia ortaya atıldı. Buna göre Erkan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in arasının açıldığı ve söz konusu haberlerin Şimşek taraftarı bir grup tarafından servis edildiği öne sürüldü. Hazine ve Maliye Bakanlığı yaptığı açıklamada söz konusu iddiaları yalanladı.

Finans 20-01-2024 18:12

Erdoğan'ın Mehmet Şimşek'e 'kesenin ağzını aç' dediği iddiasına yalanlama geldi

Bazı basın organlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e 31 Mart seçimlerine kadar 'kesenin ağzını aç' talimatı verdiği iddia edilmişti. Söz konusu iddia için Dezenformasyona Mücadele Merkezi'nden açıklama geldi.

Haber 19-01-2024 10:20

Bakan Şimşek: 2023 yılı bütçesinde öngördüğümüzden daha iyi bir gelir performansı gerçekleşti

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Yürüttüğümüz çalışmalarımız sonucunda 2023 yılı bütçesinde öngördüğümüzden daha iyi bir gelir performansı gerçekleşti." açıklamasını yaptı.

Finans 17-01-2024 17:15

'Babanızın parası değil' diyerek uyardı! Valiler Toplantısı'na Bakan Şimşek'in tasarruf mesajı damga vurdu... Makam aracı için TOGG önerisi

Kamuda tasarruf konusunda her fırsatta hassasiyetini dile getiren Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten valilere uyarı geldi. Valiler Toplantısı'na katılan Bakan Şimşek'in 81 ilin valisini uyararak "Harcadığımız para babamızın parası değil, milletin parası" dediği iddia edildi. Öte yandan Şimşek'in makam aracı konusunda da TOGG önerisi dikkat çekti.

Finans 16-01-2024 10:24

Altaylı'dan Fatura Mehmet Şimşek'e çıkarılıyor çıkışı: Bahçeli'nin 'emekli zammı' talebi kulisleri hareketlendirmişti! Gerekirse onu da harcarlar

Son günlerde MHP lideri Bahçeli'nin 'emekli maaşlarına seyyanen zam ve kök maaş' talebine Bakan Şimşek'in sıcak bakmadığı hem Ankara kulislerinde hem de sosyal medyada konuşuluyor. İddialar üzerine gazeteci Fatih Altaylı, Şimşek'in bu talebe neden karşı çıktığıyla ilgili ses getirecek bir yorumda bulundu. Altaylı'nın ayrıca "Bu enflasyonun faturasını biri ödeyecek" sözleri dikkat çekti.

Finans 15-01-2024 08:49

Bakan Şimşek: 'Yılsonu cari açık OVP’nin üzerinde olacak'

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. "Yıllık cari işlemler dengesindeki iyileşme kasım ayında da devam etti" diyen Bakan Şimşek, "Mayısa göre 10,7 milyar dolar düşüşle 49,6 milyar dolara gerileyen yıllık cari açık altın hariç 22,5 milyar dolar seviyesindedir" diye konuştu.

Finans 12-01-2024 17:21

Bakan Şimşek duyurdu: Bazı fenomenler hakkında çalışma başlatıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Başta fenomenler olmak üzere, Instagram, Twitch, TikTok ve Facebook gibi sosyal medya uygulamalarından gelir elde edip, bu gelirleri beyan etmeyenler hakkında çalışma başlatıldı." açıklamasını yaptı.

Finans 12-01-2024 09:54

Bakan Şimşek: Dış kaynak tutarı 8,8 milyar dolara ulaştı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'deki çeşitli sektörlere sağlanan dış kaynak tutarının 8,8 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Bakan Şimşek, İslam Kalkınma Bankasından Türkiye Sınai Kalkınma Bankasına (TSKB) sağlanan 100 milyon dolarlık finansmanın deprem bölgesindeki ekonomik faaliyetler için kullanılacağını söyledi.

Finans 11-01-2024 10:44

Bakan Şimşek açıkladı: Kripto varlıklara ilişkin yasal düzenleme son aşamada

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kriptoya ilişkin yasal düzenlemede son aşamaya geldiklerini açıkladı. Bakan Şimşek, "Ülkemizde uluslararası uygulamalara benzer şekilde kripto varlıklarla işlem yapan tarafların risklerinin azaltılması adına adım atıyoruz" dedi.

Finans 10-01-2024 10:47

Bakan Şimşek ABD'ye gitmeyecek

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ABD'deki yatırımcı toplantılarına çevrimiçi katılacak.

Finans 09-01-2024 12:06

Bakan Şimşek'in 2024 mesajında enflasyon vurgusu: Düşüşün başladığı bir yıl olacak

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "2024 yılında yıllık enflasyonda düşüşün başladığı bir olacaktır" paylaşımını yaptı. Şimşek, Kur Korumalı Mevduat sisteminin de sonlandığını mesajında hatırlattı.

Finans 31-12-2023 12:00

'Mehmet Şimşek'in sorunu bu...' diyerek vatandaşı uyardı! 'Piyasayı karıştıracaklar, iyi niyetliler kazıklanacak cinlikler çıkacak'

Son dönemde en çok gündeme gelen bakanlardan biri Mehmet Şimşek! Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in geçtiğimiz günlerde %25 kira sınırının kalkacağına yönelik sözler söylediği iddia edilmiş fakat bu iddia yalanlanmıştı. 2024 zamları öncesinde tapu harçları konusunda yeni bir atılım yapmak isteyen Şimşek, ikinci ve üçüncü evini alanlardan alınacak vergi miktarını artırma konusunda kararlı.

Finans 27-12-2023 09:35

Kredi kartına taksit kalkacak mı? Bakan Şimşek konuştu, kredi kartları ile ilgili o detay ortaya çıktı: ‘Yandık! Bizi çok üzerler’

Kredi kartında taksit uygulaması kalkıyor mu? Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıklamalarının ardından milyonlarca kredi kartı kullanıcısı bu sorunun yanıtını merak etmeye başladı. Bakan Şimşek kredi kartı ile taksit imkanı için ‘Dünyada sadece bizde var. Bu iyi bir şey değil’ diyerek Kredi kartına taksite son verilebileceğinin sinyalini verdi. Detaylar ise Cumhurbaşkanlığı’nın 2024 programında ortaya çıktı. Vatandaş ise bu habere “Yandık! Bizi çok üzerler” diyerek karşılık verdi.

Finans 27-12-2023 08:00

'Kira zammında yüzde 25 sınır kaldırılacak' iddiası gündem olmuştu! DMM'den Mehmet Şimşek açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in kira zamlarında uygulanan yüzde 25 sınırın kaldırılacağını söylediği iddia edilen ifadelerle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada iddianın manipülasyon içerdiği aktarılırken, Bakan Şimşek'in düzenlemenin sona ermesine yakın yeniden gözden geçirileceğini ifade ettiği belirtildi.

Finans 26-12-2023 08:09

Kiralarda yüzde 25 sınırı kaldırılacak iddiasına yalanlama geldi! İletişim Başkanlığı duyurdu: Alınmış bir karar yok!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yüzde 25 kira zammı sınırının 2024 yılında kaldırılacağına yönelik açıklama yaptığı iddiası gündem yarattı. Söz konusu iddiaların ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden açıklama geldi. Söz konusu iddialar yalanlandı.

Finans 25-12-2023 16:10

Özgür Demirtaş'tan 'borsa' paylaşımı! Bakan Şimşek'in o sözlerine dikkat çekti: Bunu her hafta tekrar etmek lazım

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Borsa İstanbul'un 150'nci yıl dönümü programında yaptığı konuşmada, “Borsa bir oyun alanı değildir" dedi. Bakan Şimşek'in sözlerini alıntılayan Özgür Demirtaş ise dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Finans 22-12-2023 15:53

SON DAKİKA | Bakan Mehmet Şimşek'ten 'TL varlıklara ciddi bir talep var' açıklaması

Son dakika haberi: Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonomiye dair dikkat çeken açıklamalar yaptı. Şimşek "Son aylarda hemen hemen her alanda programa bir güven var, TL varlıklara ciddi bir talep var." dedi. Öte yandan yatırımcılara uyarı yapan Şimşek, "Borsa oyun alanı değildir." ifadelerini kullandı.

Finans 22-12-2023 15:29

Fatih Portakal'dan Bakan Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'a sert tepki: 'Yalan söylüyorsunuz'

Merkez Bankası'nın faiz kararının yankıları devam ediyor. Faizler alınan karar sonrası 250 baz puan artırılarak yüzde 42,5'e yükseltildi. Ekonomistler sadece faizi artırıp enflasyonu düşürmekle ekonominin düzelmeyeceği vurgusunu yaparken gazeteci Fatih Portakal da bu tartışmaya katıldı. Portakal, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Merkez Bankası Başkanı Gaye Erkan'a sert tepki göstererek "Yalan söylüyorsunuz" dedi.

Finans 22-12-2023 09:19

Bakan Şimşek 'enflasyon' açıklaması! 'Kararlıyız' diyerek duyurdu

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bakanlığının bütçe görüşmeleri kapsamında TBMM'de önemli açıklamalarda bulundu. Orta Vadeli Programa vurgu yapan Şimşek, "Kararlıyız enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğiz. Enflasyonda ivme kaybı çok net ortadadır." ifadelerini kullandı.

Finans 20-12-2023 21:06

Ekonomi dünyasının gözü bu toplantıda! Bakan Şimşek'ten açıklama: 'Çok verimli geçti'

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İspanya'daki temaslarıyla ilgili olarak görüşmelerin çok verimli geçtiğini ifade ederek "Yatırımcılar, Türkiye'nin büyüme potansiyeline ve sunduğu fırsatlara büyük bir ilgiyle yaklaşıyorlar" dedi.

Finans 15-12-2023 11:07

Mehmet Şimşek'ten 'Vergiyi tabana yayacağız' sözlerine açıklık: 'Yanlış anlaşıldım...'

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Vergiyi tabana yayacağız" sözleri nedeniyle yanlış anlaşıldığını söyledi. Şimşek, "Bizim derdimiz vergi vermeyen, kayıt dışında olanlar. Onları sistemin içerisine almak. Yani vergiyi tabana yaymak demek, kayıt dışılıkla mücadele etmektir. Biz vergi reformlarıyla, ödemeyenlerin üzerine gideceğiz" diyerek konuya açıklık getirdi.

Finans 12-12-2023 10:06

Cari denge bir kez daha fazla verdi! Mehmet Şimşek sosyal medyadan paylaştı: 'Uyguladığımız politikaların sonuçlarını alıyoruz'

Cari işlemler dengesi, ekim ayında 186 milyon dolar fazla verdi. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Uygulamaya koyduğumuz politikalarımızın sonuçlarını her gün alıyoruz, program hedeflerimiz bir bir gerçekleşmeye devam edecek" dedi.

Finans 11-12-2023 11:14

Togg'dan başka araca onay yok! Tasarruf hamlesini Mehmet Şimşek duyurdu: Gezilere herkes katılamıyor

Kamuda tasarruf adına atılan son adımları Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek duyurdu. Buna göre Hazine ve Maliye Bakanlığı, yurt dışı gezileri düzenlenirken ince eleyip sık dokuyor. Ayrıca taşıt yenilemek isteyen kamu kurumlarına da birden çok şart koşuluyor: Artık yalnızca eldeki aracı satıp Togg almak mümkün.

Finans 10-12-2023 09:28

Bakan Şimşek'ten Yunanistan açıklaması: Dört gözle bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Yunanistan ziyaretinde eşlik eden Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yayınladı. İngilizce paylaşım yapan Şimşek, "Türkiye ve Yunanistan arasındaki bağları güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Finans 07-12-2023 20:02

Bakan Şimşek'ten son enflasyon verisine ilk yorum! C endeksine dikkat çekti: Cesaret verici

Kasım ayı enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten ilk açıklama geldi. Bakan Şimşek, çekirdek enflasyondaki düşüşü "cesaret verici" olarak nitelendirip C endeksindeki aylık artışlara dikkat çekti.

Finans 04-12-2023 12:20