Memur Haberleri Ve Son Dakika Memur Haberleri

Memur Haberleri Ve Son Dakika Memur Haberleri

Kamu hizmetinde görev alan meslek dalı olarak adlandırılır. İdari sisteme bağlı olarak çalışan memurlar, devlet ve kamu hizmetinde görev alır. Özel sektörden bağımsız olarak maaşları devlet tarafından temin edilir ve her memur bireyin, benzer sorumlulukları vardır. Genel olarak devlet hastaneleri, sosyal sigorta kurumu, adliye gibi idari yapılarda iş imkanı bulan memurlar, tamamen devlete bağımlı çalışır ve gerekli izinler, tatiller, prim ödemeleri gibi her türlü çalışma koşulları devlet tarafından belirlenir ve uygulanır. Kamu çalışanlarının yaklaşık üçte ikisi memurlardan oluşmakta olup, bu meslek dalı önemli bir istihdam alanı sağlar. Memur olmanın belirli şartları vardır. Türkiye’de memur olmak için bu şartların başında T.C. vatandaşı olma zorunluluğu vardır.

Memur Haberleri

Kamuda personel servisi tartışması! Memur Sen Başkanı yargıyı işaret etti!

Kamuda tasarruf paketi kapsamında kamu personellerinin servislerinin kaldırılması gündem olmaya devam ediyor. Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kayıt altına alınan hakkın genelgeyle geri alınamayacağını söyledi. Yalçın kararın yeniden gözden geçirilmesini istedi.

Finans

Kamuda tasarruf ile yeni dönem! Artık yaptırılmayacak

Geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz kamuda tasarruf planını açıklanmıştı. Planda, kamu araçları ve bina alımlarının durdurulmasından personel servislerine kadar birçok sınırlama getirildi. Öte yandan memurlarla ilgili tasarruf hareketi de başladı. Memura fazla mesai, personel alımı, personel servisleri gibi birçok karar eklendi. İşte alınan yeni önlemler...

Finans

Kamuda emekli olanın yerine istihdam kararı alınmıştı: Cevdet Yılmaz’dan dikkat çeken sözler: ‘Henüz alt unsurlar çalışılmadı’

Kamuda tasarruf paketinin detaylarına ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan çok konuşulacak bir açıklama geldi. Bilindiği üzere emekli olan personel sayısı kadar istihdam sağlanacağı açıklanmıştı. Konuya ilişkin, “Kamuya eleman alınmayacak diye bir durum söz konusu değil’ dedi. Yılmaz, “Burada henüz alt unsurlar çalışılmış değil” değil diyerek dikkat çeken bir ifade kullandı.

Finans

ÖZEL | Emeklisi ve memuru dikkat! Merkez Bankası anketi hesapları değiştirdi! Zamda ve en düşük aylıklarda tablo ortaya çıktı! İşte en düşük emekli maaşı ve memur maaşında yeni rakam

Son dakika haberi: Merkez Bankası Mayıs Ayı Piyasa Katılımcıları Anketi'ni açıkladı. Piyasanın yıl sonu enflasyon ve dolar beklentisi gerilerken temmuz ayı maaşlarında da hesaplar değişti. SSK, Bağkur, memur emeklileri ve memurların zam oranlarında yeni tablo ortaya çıktı. Yeni zam oranı ve en düşük emekli, memur maaşını sizin için hesapladık. İşte ayrıntılar...

Finans

Memur

Memur Hakkındaki Haberler Mynet'te. Memur Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Emekli maaşı ile fark açıldı: Memur emekli olmak istemiyor! İstihdamda sınırlamaya ‘memur maaşı’ engeli

3 yıl boyunca kamuya personel alımı sınırlandırıldı. Yeni tasarruf paketine ilişkin değerlendirme yapan Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın emekten tasarruf olmayacağını, personel fazlası değil, eksiği olduğunu dile getirdi. Yalçın, “Görev aylığı ile emekli aylığı arasındaki bağ büyük oranda koptu. Kamu görevlileri emekli olmamayı, emekli olan kamu görevlileri de göreve geri dönmeyi istiyor. Söylem hayal kırıklığı içeriyor” dedi.

Finans

Kamu personeli servisleri kaldırıldı: Giderler 3 kat artmıştı: Toplu taşıma kartı geliyor

Kamuda tasarruf paketinin ayrıntıları belli oldu. En dikkat çeken konuların başında kamudaki taşıt yasısı gelirken merak edilen tüm detayları Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek açıkladı. Kamuda çalışan personelin servisleri için karar alındı. Bakan Şimşek, “Savunma ve güvenlik hariç, kamuda personel servisi hizmetinin toplu taşımı olan yerlerde kaldırılacak” dedi. Kamu personeli için toplu taşıma kartı geleceği öğrenildi. İşte detaylar.

Finans

Merkez Bankası enflasyon tahminini yükseltti! Emekli ve memur zammı tablosunda ibre yukarı yönlü! İşte olası yeni zam oranları...

Son dakika haberi... Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan bugün enflasyon sunumunda yıl sonu enflasyonda tahminlerini yüzde 38'e yükseldi. Enflasyon tahminin yükselmesi temmuzda zam bekleyen emeklilerin de hesabını değiştirdi. Beklentilerdeki oranlar gerçekleşirse emekli ve memur maaşlarında yeni zam oranları ne olacak?

Finans

SSK, Bağkur, memur emeklilerinin maaşlarını değiştirecek! Yarın açıklanacak veri öncesi zam tahmini geldi! Refah payı için oran verdi!

Milyonlarca emeklinin temmuz zammı için geri sayım başladı. TÜİK'in yarın açıklayacağı enflasyon verisinin ardından tablo aşağı yukarı belli olacak. Yarın açıklacak veri öncesi uzman isim zam tahminini açıkladı, refah payı için de oran verdi.

Finans

Emekli ve memurlar için tabloyu değiştirecek! 6 aylık enflasyon için yeni veri geliyor! Gözler 3 Mayıs saat 10.00'a çevrildi, ekonomistler beklentilerini açıkladı

Milyonlarca emekli ve memurun gözü 3 Mayıs'a çevrildi. Türkiye İstatistik Kurumu Nisan Ayı Enflasyon verilerini açıklayacak. Veri temmuz zammın şekillendirecek. Ekonomistler, nisan ayında Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) için beklentilerini paylaştı. İşte detaylar...

Finans

Asgari ücretliye, memura mesaj! Bakan Işıkhan'dan 1 Mayıs için açıklama: 'Emekçiler samimi icraatların muhatabı olmalı'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "İşçilerimiz, emekçilerimiz, ideolojik sloganların değil, samimi icraatların muhatabı olmalıdır" dedi. Memura, çalışana dikkat çeken mesajlar verdi.

Finans

İlanlar yayımlandı! Kamuya binlerce işçi alınacak!

26 kamu kurumu, toplamda 4 bin 986 yeni personel alımı yapacak. İlanlar yayımlandı, işte açık pozisyonlar...

Finans

Asgari ücrete ara zamda hayaller suya düşerken milletvekillerinin alacağı zam belli oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücrete ara zamma kapıları kapattı. Temmuzda emekliler ve memurlar için zam mesaisi başladı. Milletvekillerinin de alacağı zam oranı şekillenmeye başladı.

Finans

'Memurun gelirinde dengesizlik var' dedi: Protokol imzalandı! Her ay 8500 liralık sosyal denge tazminatı ödenecek

Belediye çalışanlarının gelir dengesizliğini gidermek amacıyla her ay sosyal denge tazminatı ödemesi yapılacak. Seçim sonrasında yapılan protokolle çalışanlar arasındaki gelir farkını azaltmak hedefleniyor. Bu kapsamda belediye memurları için ek bütçe hazırlandı ve 8500 TL ödeme desteği sağlanmaya başlandı.

Finans

Lüks yaşantısıyla dikkat çeken memurdan akılalmaz savunma: Tokat'tan yaprak, salça getirip satmış

Bakırköy Adalet Sarayı'nda görevli zabıt katibi Süleyman D. 80 milyonluk dolandırıcılık suçlamasının ardından hakim karşısına çıktı. İddianamede lüks yaşantısına dikkat çekilen katip, Tokat'tan yaprak, salça getirip sattığını, memur olmasına rağmen yaşadığı lüks hayatın bu satışlar sayesinde olduğunu belirtti.

Haber

Enflasyon tahminleri güncellendi, memur ve emeklilerin maaş hesabı bir kez daha değişti! İşte merak edilen zam oranları

Milyonlarca emekli Temmuz ayında yapılacak zam oranlarına gözlerini çevirmiş durumda. En son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Mayıs ayı enflasyon tahmini sonrası milyonlar bir kez daha maaş hesabı yapmaya başladı. Mayıs ayındaki enflasyonun yüzde 73 çıkması, 6 aylık enflasyonun ise yüzde 24 olması bekleniyor. İşte memur ve SSK ile Bağ-Kur emeklisine yapılacak zam oranları...

Finans

Bakan Şimşek'ten seçim değerlendirmesinde 'enflasyon' mesajı! Memura zam verdik, yine kaybedildi İşte kulislerde konuşulan o sözler...

Yerel seçimler 'sürpriz' sonuçlarla sona erdi. CHP Türkiye genelinde seçimlerden birinci parti olarak çıkarken AK Parti'den de değerlendirme toplantıları başladı. Kulisler hareketlendi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de oy kaybının sadece ekonomi kaynaklı olmadığını söylediği kaydedildi.

Finans

Memur ve sözleşmeli personel maaşları erken ödenecek mi? Bakanlıktan açıklama geldi

Memur ve sözleşmeli personel maaş ödemelerinin Ramazan Bayramı'ndan öncesine çekilmesini istedi. Hazine ve Maliye Bakanlığı maaş ödemeleriyle ilgili bir duyuru yayımladı. Maaş işlemlerinin en geç 8 Nisan'a kadar tamamlanmasını istedi.

Finans

Memur ve emeklilerin Temmuz hesabı başladı: Zamda gözler 3 Nisan'da!

Memur ve emekli zammında Temmuz hesabı başladı. Hesaplar için beklenen tarih belli oldu, mart ayı enflasyonu belli oluyor. Memurlara ve memur emeklilerine Temmuz’da yüzde 10 zam ve enflasyon farkı yansıtılacak. Fark ne kadar olabilir?

Finans

Çalışma Bakanlığı'nda sürpriz görüşme: Milyonlarca memuru yakından ilgilendiriyor! Gündem 3600 ek gösterge

Memur Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, 1’inci Dereceye 3600 Ek Gösterge verilmesi ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile görüştü.

Finans

Emekliye, asgari ücretliye, memura farklı tarife: Fiyatlarını müşterilerinin maaş zam oranlarına göre belirliyor!

Yozgat’ta yaşayan besici Üzeyir Koç, kentte ortalama 100 liradan satılan 5 litre sütü müşterilerinin gelir durumuna göre emeklilere 60, asgari ücretlilere 70, memura ise 100 liradan satıyor.

Finans

Memur zammı ile ilgili yeni talep! Ek artış ve refah payı gelir mi? ‘Enflasyon eritti’ çıkışı…

Emekli, memur, işçi, özel sektör… Neredeyse tüm çalışanların gündeminde enflasyonun sürekli artarak devam etmesi var. Son olarak memurlar da enflasyonun zamları eritmesi üzerine en artış ve refah payı beklediklerini belirterek “yeniden değerleme oranında zam” talep ettiler. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci, çalışanlara 2024 yılı için kamu alacaklarına uygulanan yeniden değerleme oranı olan yüzde 58’den az olmamak üzere artış yapılmasını, buna ek olarak da refah payı verilmesini istedi.

Finans

Memurun maaş hesabı değişti mi? Gözler temmuz ayına çevrildi: Toplu sözleşme ile ne kadar zam alınacak?

Milyonlarca memur ve memur emeklisini ilgilendiren zam enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından belli oldu. Memur ve memur emeklisinin gözü şimdi Temmuz'da yapılacak zamma çevrildi. Memurun maaş hesabında büyük öneme sahip toplu sözleşme zammı yılın ikinci yarısı için yüzde 10 olacak.

Finans

Milyonlarca emekli bekliyordu! Memur emeklilerinin zam farkı yatmaya başladı, 3 aylık fark alana en az 14 bin TL! Hangi emekli, ne kadar maaş alacak?

Milyonlarca memur emeklisinin beklediği zam farkları 26 Ocak itibariyle hesaplara yatırılmaya başlandı. En düşük memur aylığı 14 bin 741 TL'ye yükseldi. Oluşan zam farkları ödemeleri başladı. Peki hangi emekli, ne kadar maaş alacak?

Finans

Memur emeklilerinin fark ödemeleri başladı!

Son dakika haberi... Emekli Sandığı emekli maaş farkı ödemelerinin ne zaman yatacağı merak konusuydu. Emekli Sandığı'ndan aylık alanların ocak ayı zam farkı ile harp ve vazife malullerinin 2023 ek ödemelerine bugün başlandı.

Finans

Memur-Sen'den 3600 ek gösterge çağrısı: 'Yasal düzenleme yapılsın, verilen söz yerine gelsin'

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın açıklaması sonrası Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın çağrıda bulundu. 1. dereceye yükselen tüm kamu görevlilerine 3600 ek gösterge verilmesi için açıklama yapan Yalçın, “Söz' ve 'karar' için şimdi harekete geçme zamanı" dedi.

Finans

Memur-Sen Başkanı'nın ilave zam yorumunda 8 bin TL detayı: Beklentileri karşılayacak bir adım daha eklenmeli

Memur -Sen Başkanı Ali Yalçın, dün SSK-Bağkur emeklilerinin maaşlarının ilave zamla memur emeklisi maaş zam oranıyla eşitlenmesine ilişkin açıklama yaptı. Yalçın, "Devam eden olumlu adımlara kamu görevlisi emeklilerinin beklentilerini karşılayacak bir adım daha eklenmeli" dedi. Yalçın, "Emek verenlerin taleplerine, beklentilerine ve seslerine kulak verilmeli, kamu görevlisi emeklilerini de mutlu edecek müjde gelmelidir." düşüncesini dile getirdi.

Finans

Memurların gözü kulağı bu haberde! Kulisler hareketlendi, çalışmalar başladı: Memura büyükşehir tazminatı geliyor, maaş farkı...

Artan enflasyonla birlikte özellikle büyükşehirlerdeki kira artışları gündem olmuştu. Memurlar yaşanan kira artışları sonrasında daha az kira ödeyebilmek için küçük illere gitmenin yollarını aramaya başlamıştı. Kulislerde konuşulanlara göre büyükşehirlerde çalışan memurlar için 'büyükşehir tazminatı' geliyor. AK Parti'nin 30 Ocak'ta açıklayacağı yerel seçim beyannamesinde tazminat konusuna da yer ayırması beklendiği aktarıldı.

Finans

Asgari ücret, emekli zammı derken gözler kulaklar orada! İstanbul ve Ankara'da yaşayan memurlar bu haber sizi ilgilendiriyor

AK Parti'nin seçim beyannamesi için gözler ay sonuna çevrilirken vaatler de ortaya çıktı. Beyannamede yer alan maddelerden düzenlemelerden 'memurlara büyükşehir tazminatı' maddesi dikkat çekti. Bu konudaki düzenlemeyle memurların büyükşehirlerde yaşayan memurların şartlarının geliştirilmesi hedefleniyor.

Finans

Milyonlarca memuru ilgilendiriyor! AYM'den yeni ikramiye kararı

Anayasa Mahkemesi milyonlarca memuru ilgilendiren bir karara imza attı. AYM, memur ikramiyelerine ilişkin kararında yüzde 2 barajına dikkat çekti.

Finans

Memurlar 'enflasyon üzeri' artış istiyor: Ek olarak refah payı verilmesi zorunluluk

TÜİK'in aralık ayı enflasyon verilerini açıklamasının ardından memur ve emeklilere yapılacak zam oranı da belli oldu. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci gerçek enflasyonun üzerinde zam yapılması talebinde bulundu.

Finans

Masadaki formüller tek tek incelendi, emekliye oransal artış geliyor: Ek zam için düşünülen oran...

TÜİK'in aralık ayı enflasyon verilerini açıklamasının ardından memur ve emeklilere yapılacak zam oranı da belli oldu. Memur ve SSK - Bağkur emeklileri arasında zam oranında makas açıldı. SSK ve Bağkur emeklileri için ek zam talebi için çalışma başlatıldı. Emekliler için zam yüzde kaç olacak?

Finans

15 Ocak'ta yürürlüğe girecek: Bütçeden karşılanamayan kısım personelden alınacak, devlet memurlarının yemek bedelleri belirlendi

Resmi Gazete'te yayımlanan tebliğe göre 2024 yılında öğle yemeği servisinden yararlanacak memurlar ile sözleşmeli personelden alınacak asgari yemek bedelleri belli oldu. Buna göre 15 Ocak 2024'ten 14 Ocak 2025'e kadar öğle yemeği servisinden faydalanacak memurlardan günlük 7,70 lira ile 31,41 lira arasında bedel tahsil edilecek.

Finans

Merkez Bankası'ndan enflasyon değerlendirmesi: Enerji ve gıda gruplarındaki artış daha belirgin oldu

TÜİK, milyonlarca memur ve emeklinin beklediği aralık ayı enflasyon oranlarını açıkladı. Merkez Bankası, TÜİK'in açıkladığı enflasyon verilerini değerlendirdi. Değerlendirmede, "Enerji ve gıda gruplarındaki artış daha belirgin oldu" denildi.

Finans

Zam oranı belli oldu, Memur-Sen'den ilk tepki geldi

TÜİK’in Aralık ayı enflasyon rakamını duyurmasının ardından kamuda çalışanların ve emeklilerin de zam oranı belli oldu. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın zam oranlarına ilişkin olarak "Kamu görevlilerine ve emeklilerine iyileştirme yapılmalı" açıklamasını yaptı.

Finans

Aralık ayında fiyatı en fazla artan ürün ne oldu?

Türkiye İstatistik Kurumu memur ve emekli zamları için milyonların beklediği aralık ayı verilerini bugün açıkladı. Verilere göre aralık ayında fiyatı en fazla artan ürün sebze oldu.

Finans

Memur zammı ne kadar oldu? | Öğretmen, polis, hemşire, doktor… Enflasyon farkı ile Ocak zammı netleşti! En düşük memur maaşı ne kadar oldu? Meslek meslek memur zammı tablosu

2024 memur zammı belli oldu. TÜİK’in Aralık ayı enflasyon rakamını duyurmasının ardından kamuda çalışan öğretmen, polis, hemşire, doktor ve diğer meslek gruplarında enflasyon farkı ve yüzde 15 toplu sözleşme zammı ile yeni maaşlar ve zam oranları ortaya çıktı. Memur emeklisi de 2024 memur maaş zammı oranında artışı garantiledi. Peki memur, polis, öğretmen, hemşire, şube müdürü, doktor, avukat zamlı maaşları ne kadar oldu. İşte meslek gruplarına göre 2024 zamlı memur maaşı tablosu...

Finans

Memur zammı maaş tablosu! Yeni yılda polis, öğretmen, hemşire, şube müdürü, doktor, avukat zamlı maaşları... Tek tek hesaplandı, yeni maaş listesi ortaya çıktı

Memur zammı maaş tablosu için kritik gün geldi çattı. Milyonlarca memur yeni yıldaki zamlı maaşlarını öğrenmek için adeta geri sayıma geçti. 3 Ocak (yarın) TÜİK tarafından açıklanacak enflasyon verileri sonrası 2024 memur zammı da netleşmiş olacak. Peki yeni yılda polis, öğretmen, hemşire, şube müdürü, doktor, avukat zamlı maaşları ne kadar olacak? Açıklanması beklenen muhtemel rakamlara göre 2024 memur maaşları tek tek hesaplanırken; yeni maaş listesi de ortaya çıktı.

Finans

2024 MEMUR ZAMMI | Yüzde 40-45-50 seçenekleri masada! Gözler enflasyon verisinde... Tablo üstünde yeni yıldaki zamlı maaşları tek tek hesapladı

Memur zammı için kritik viraja girildi. Asgari ücretin ardındna yarın açıklanacak enflasyon verilerinin ardından 2024 memur zammı da netleşecek. Kritik rakamların açıklanmasına saatler kala "2024 memur zammı ne kadar olacak? Memur maaşı yeni yılda kaç TL olacak? En düşük memur ve memur emeklisi maaşı ne?" sorularına yanıt aranırken; Ekonomist Muhammet Bayram, 2024 memur ve memur emeklisi maaş zammı için oran verdi, tablo üstünde yeni maaşları tek tek hesapladı.

Finans

MEMUR ZAMMI, EMEKLİ ZAMMI İÇİN GERİ SAYIM | Yüzde 50 oranı masada! Asgari ücret ayarı... Saatler kaldı! 2024'te en düşük maaş kaç TL olacak? Taban aylık ve kök maaş: Polis, öğretmen, hemşire...

Memur ve emekli zammı ile ilgili son durum milyonlar tarafından yakından takip ediliyor. 2024 zamlı maaşını merak eden memur, polis, öğretmen, hemşire, emekli, Ocak'ta (yarın) açıklanacak enflasyon rakamını bekliyor. Enflasyon farkının yanında refah payı söylentileriyle maaş zammında beklentiler yükselirken "2024 memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak? En düşük maaş yeni yılda kaç TL olacak? Taban aylıkları ve kök maaş ne olacak?" soruları yanıt bulacak. Saatler kala masadaki son rakamlar.

Finans

Emekli ve memur maaşları ne olacak? Gözler 3 Ocak'ta... Canlı yayında oran verdi, dikkat çeken refah payı detayı!

Asgari ücretin belirlenmesinin ardından gözler emekli ve memur maaşlarında yapılacak zam oranına çevrildi. 3 Ocak'ta açıklanacak enflasyon verilerine odaklanılırken sosyal güvenlik uzmanı Özgür Kaya, emekli ve memur maaşlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kaya, canlı yayında maaş artışlarıyla ilgili oran vererek hükümetin yapacağı refah payı ilavesine dikkatleri çekti.

Finans

Memur ve emekli zammında geri sayım başladı! 'Böyle bir yöntem tercih edilirse' diyerek duyurdu! İşte refah payı ile masadaki zam oranı...

Asgari ücrete gelen yüzde 49’luk zammın ardından gözler memur ve emekli zammına çevrildi. SSK, Bağ-Kur emeklileri ile memur ve memur emeklileri haftaya açıklanacak enflasyon verisini bekliyor. Memur ve emekli zammında masadaki oran ne, kademe kademe zam gerçekleşir mi, 6 aylık enflasyon farkına göre en düşük memur ve emekli maaşları ne kadar olacak? İşte merak edilenler...

Finans

Zam hesabı yapan herkesin gözünden kaçtı! 4.400 gün daha fazla çalışıp aynı maaşı alabilirsiniz...

Hem çalışan vatandaşların hem de emeklilerin gündeminde tek bir madde var: Maaş zamları! Vatandaşlar büyük bir merakla hem asgari ücretin ne kadar olacağını hem de memur ve emeklilere yapılacak zammın tutarını merak ediyor. Seyyanen zam ihtimali masada mı? SGK uzmanı Özgür Erdursun, SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına seyyanen zam ihtimali için oranları duyurarak önemli mesajlar verdi.

Finans

Zam hesabında herkesin gözünden kaçtı! 4.400 gün daha fazla çalışıp aynı maaşı alabilirsiniz...

Hem çalışanların hem de emeklilerin gündeminde tek bir madde var: Maaş zamları! Vatandaşlar büyük bir merakla hem asgari ücretin ne kadar olacağını hem de memur ve emeklilere yapılacak zammın tutarını merak ediyor. Seyyanen zam ihtimali masada mı? SGK uzmanı Özgür Erdursun, SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına seyyanen zam ihtimali için oranları duyurarak önemli mesajlar verdi.

Finans

SON DAKİKA | Bakan Göktaş duyurdu: Yeni yılla birlikte 2 bin 392 engelli memur atanacak

Son dakika haberi: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yeni yılla birlikte 2 bin 392 engelli memur ataması yapılacağını duyurdu.

Finans

Memur ve memur emeklileri dikkat! Cumhurbaşkanı Yardımcısı zam için canlı yayında oran verdi: Yüzde 50 civarında...

Yıl sonu geldi, hesap makineleri tekrardan konuldukları raflardan çıktı. Memur, işçi, asgari ücretli, özel sektör çalışanı herkes gözünü yeni yılda yapılacak zam oranlarına çevirdi. Milyonların beklediği oranı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz canlı yayında verdi. Memur ve memur emeklisinin maaşı yeni yılda ne kadar artacak? İşte detaylar...

Finans

Memurlarla ilgili çok önemli gelişme! Devlet fazla verdiği parayı memurdan geri alacak…

Milyonlarca memuru yakından ilgilendiren yeni bir düzenleme daha hayata geçiyor. Kamu görevlilerine yapılan fazla ve yersiz ödemelere ilişkin takip ve tahsis işlemlerine ilişkin esaslar düzenlendi. Son yapılan düzenleme ile gerçek dışı beyan, hile ve hata şartı kaldırıldı. Artık yapılan yanlış ödemeler memurlardan faiziyle geri alınacak.

Finans

Memura erken emeklilik formülü! SGK, Yargıtay kararı ile düzenlemeye gitti! 5 milyon kamu çalışanını ilgilendiriyor

5 milyon kamu çalışanının erken emekli olmasının önünü açacak detaylar belli oldu. Buna göre memurlar da borçlanma ve isteğe bağlı sigorta gibi haklardan yararlanabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından 19 Ekim 2023’te yayımlanan genelgede hizmet borçlanmaları ile sigorta başlangıç tarihinin öne çekilmesi imkanı sağlandı. Yargıtay kararı üzerine yapılan bu düzenlemeye hizmet borçlanması yapan memurların borçlandıkları süre, emeklilik hesaplanırken sayılabilecek.

Finans

Gözler asgari ücrete yapılacak zamda! Memur maaşlarına yüzde 50 artış bekleniyor

Milyonlarca kişi ocak ayında yapılacak zammı bekliyor. Yeni yılda maaşlara yüzde 50 zammın yansıması bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın memur maaşlarına yapılacak zamlarla ilgili açıklaması, ortaya çıkan enflasyon rakamlarıyla da netleşmeye başladı. Peki, sene sonu enflasyon öngörüsüne göre en düşük memur maaşı ne olacak?

Finans

Hayatının şokunu yaşadı! Az kalsın memurluktan oluyordu

Hastalığından dolayı aldığı sağlık raporu izne çevrilmeyen hizmetli, 10 gün mazeretsiz göreve gelmediği gerekçesiyle, memurluktan çıkarıldı. Raporlu olmasına rağmen bir anda memurluktan çıkarıldığını duyan hizmetli, hayatının şokunu yaşadı. Yıllar süren davaya son noktayı koyan Danıştay, hizmetli olarak görev yapan davacının, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 94. maddesi uyarınca görevden çekilmiş sayılmasına ilişkin işlemi hukuka aykırı bulan mahkeme kararını onadı.

Finans