Milli Savunma Haberleri

MSB duyurdu: Irak ve Suriye'de 19 terörist etkisiz

Terör örgütüne yönelik operasyonlar yurt içinde ve yurtdışında hız kesmeden devam ediyor. MSB’den yapılan son dakika açıklamasına göre Irak’ın kuzeyinde 15 PKK’lı terörist ve Suriye’nin kuzeyinde 4 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi.

Haber

MSB'den dikkat çeken İncirlik hamlesi! İsmi değiştirildi

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İncirlik/Adana’da bulunan 10’uncu Tanker Üs Komutanlığının ismi Hava Kuvvetlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda ‘10’uncu Ana Jet Üs Komutanlığı’ olarak değiştirilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Haber

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) yaş sınırı nedir? MSÜ başvuru şartları nelerdir?

Milli Savunma Üniversitesi ya da kısaca MSÜ, 2016 yılında Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak kurulmuş olan askerî bir yükseköğretim kurumudur. Üniversite kapsamında verilen eğitim ve öğretim 112 Şubat 2017 tarihinde başlamıştır ve günümüzde de devam etmektedir. Askeri kurumların yeniden düzenlenmesinin gündeme gelmesi ile açılan Milli Savunma Üniversitesi’ne girebilmek için uyulması gereken bazı şartlar vardır. Bu şartlara uyan adayların başvuruları kabul edilir.

Haber

MSB'den acı haber: 1 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Bahar Kalkanı Harekatı bölgesinde silah kazasında yaralanan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Sevim'in şehit olduğunu açıkladı.

Haber

Milli Savunma

Milli Savunma Hakkındaki Haberler Mynet'te. Milli Savunma Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Milli savunma, ASPİLSAN Enerjinin ürettiği 21 milyon pil ve batarya ile güçleniyor

Türk savunma sanayisinin önemli aktörlerinden ASPİLSAN Enerji, yaklaşık 1,5 milyar lira yatırımla kurduğu lityum iyon pil tesisinde seri üretimle TSK'nın enerji ihtiyacını karşılıyor - ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy: - "Fabrika yılda 21 milyon pil üretmek üzere kuruldu. Yakın zamanda yatırımlarımızla bu kapasitemizi artıracağız. Yine önümüzdeki dönemde değişik yapıda pilleri üretmek suretiyle ülkemizin savunmadaki ihtiyacını karşılıyor olacağız"

Yurthaber