Milliyet Gazetesi Haberleri Ve Son Dakika Milliyet Gazetesi Haberleri

Milliyet Gazetesi Haberleri Ve Son Dakika Milliyet Gazetesi Haberleri

Milliyet, 3 Mayıs 1950'de günlük gazete olarak İstanbul Babıali'de yayın hayatına başladı. İlk sahibi Ali Naci Karacan'dı fakat 1955'teki ölümünden sonra oğlu Encüment Karacan tarafından yönetilmeye devam etti.

Ancak gazeteye yazı işleri müdürü olarak damgasını vuran kişi Abdi İpekçi oldu. İpekçi, gazetecilik kriterlerini ortaya koyarak Türk basınının standartlarını yükseltmeyi başardı. 1979'da Karacan ailesi tarafından Aydın Doğan'a satılan Milliyet gazetesi, Mayıs 2011'de Demirören Grubu ve Karacan Grubu'nun ortak girişimi tarafından satın alındı.

2001 yılında Milliyet'in tirajı 337 bin seviyesindeydi. Ayrıca Milliyet internet sitesi Avrupa'da en çok ziyaret edilen haber sitelerin başında gelmekte.

Milliyet, Eylül 2009'da dijital arşivini erişime açtı ve bunu yapan ilk Türk gazetesi oldu.

Milliyet Gazetesi Haberleri

Son dakika: TFF'nin yeni başkanını açıkladı! Hayırlı olsun... Mehmet Büyükekşi kimdir?

Son dakika haberleri: Türkiye Futbol Federasyonunda başkan Nihat Özdemir'in istifası deprem etkisi yaratmış ve yerine geçici olarak Servet Yardımcı geçmişti. Özdemir'in istifası sonrasında kamuoyunda Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ ve TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop'un adı başkan adaylığı için anılıyordu. Şansal Büyüka, sürpriz ismi açıkladı ve Mehmet Büyükekşi'nin yeni TFF Başkanı olduğunu iddia etti.

Spor 24-05-22 08:53

Usta gazeteci Sami Kohen hayatını kaybetti

Milliyet Gazetesi yazarı Sami Kohen tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında hayatını kaybetti.

Haber 18-10-21 23:36

Çalışma arkadaşları, katledilişinin 29. yılında Çetin Emeç'i anlattı

Türk basın tarihinin önemli isimlerinden gazeteci-yazar Çetin Emeç'in, evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin üzerinden 29 yıl geçti - Çalışma arkadaşları ve dostları, genç yaşta ve işin mutfağında başladığı gazetecilikte sergilediği başarıyla özgün tarzını ortaya koyarak markalaşan Emeç'i anlattı - Gazeteci-Yazar Ertuğrul Özkök: - "Aralarında benim de bulunduğum 5-6 gazeteciye suikast yapılacağına dair kuvvetli istihbarat vardı. Oktay Ekşi ve Çetin Emeç de listedeydi. Çetin Bey'i uyardım, 'Bir yakın koruma alın.' dedim. Ama özgürlüğüne çok düşkündü. 'Öyle yaşamaktansa öleyim daha iyi.' dedi. Ben ve Oktay Bey önlemimizi aldık. O, karanlık odaklar gidip onu öldürdüler. Çetin Bey, benim için Dostoyevski romanından fırlamış bir kahraman gibiydi" - Gazeteci-Yazar Tufan Türenç: - "Çok dinamik gazete yapardı. En büyük özelliği oydu. 'Ben Resmi Gazete gibi gazete yapmam. Gazetem kıpır kıpır olmalı.' derdi. Ölü haberi bile canlandırmak için saatlerce nasıl bir başlık verelim diye düşünürdü" - Gazeteci-Yazar Murat Bardakçı: - "Çetin Bey'in hayatı gazetecilikti. Çetin Bey bir ekolün son temsilcisiydi. Bu, bizde Şinasi'den Ahmet Mithat Efendi'den gelen ama devre göre uyarlanmış bir ekoldür" - Gazeteci-Yazar Ayşe Özek Karasu: - "Editörlükte aşırı titizlik ve disiplini ondan öğrendik. Katledildiği 7 Mart günü çok gözyaşı döktük, asla da unutmadık"

Haber 06-03-19 11:06

Milliyet Gazetesi kapanıyor mu? Tarih verdi

Milliyet Gazetesi kapanıyor mu? Gündem yaratan iddiayı Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük ortaya attı. Vatan Gazetesi'nin kapanmasına dikkat çeken Küçük, "31 Mart 2019'un ardından hatta belki daha da önce Milliyet de kapatılacak" ifadelerini kullandı. Küçük, dijital platformda milliyet.com.tr'nin ise yoluna devam edeceğini yazdı.

Haber 02-11-18 14:59

Milliyet Gazetesi

Milliyet Gazetesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Milliyet Gazetesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Milliyet Gazetesi ekonomi yazarı Güngör Uras hayatını kaybetti

Milliyet Gazetesi ekonomi yazarı Güngör Uras 85 yaşında hayatını kaybetti.

Haber 19-08-18 19:34

Mehmet Tezkan: İktidar ekonomide makas değiştirmeye niyetli

Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Tezkan "Pek dillendirilmiyor ama eli kulağında. Aslında birbiriyle bağlantılı ve doğrudan vatandaşın cebini ilgilendiriyor. Ne mi onlar? Birincisi, kulislere yansıyan bilgilere göre iktidar ekonomide makas değiştirmeye niyetli. Babacan-Şimşek ikilisinin sürdürdüğü ekonomi politika rafa kaldırılacak. Bütçe açığı, cari açık falan bakılmaksızın teşviklere abanılacak.. Ne pahasına olursa olsun büyümede beşler, altılar seviyesinin yakalanması sağlanacak!" diye yazdı.

Haber 29-05-17 08:43

'Erdoğan, Akar'ı 2019'a hazırlıyor: Cumhurbaşkanı yardımcısı olacak'

Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Tezkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı 2019'a hazırladığını ve Akar'a cumhurbaşkanı yardımcılığı görevi verileceğini ileri sürdü. Mehmet Tezkan, "Tabii ki kesin bilgi değil, öngörü. Gazetecilik sezisi de diyebilirsiniz. Nerden çıkardın diyeceksiniz? Cumhurbaşkanı'yla Genelkurmay Başkanı'nın ilişkisini bir süredir izliyorum, çıkardığım sonuç bu. Erdoğan, Akar'ı 2019'a hazırlıyor" ifadelerini kullandı.

Haber 26-05-17 09:31

'Sedat Peker'e verilen ödül' açıklaması

Milliyet gazetesi tarafından geleneksel olarak düzenlendiği iddia edilen ve 'Şehrin En İyileri Ödül Töreni' adıyla bu yıl "En hayırsever iş adamı" kategorisinde ödül Sedat Peker'e verilmişti. Konuyla ilgili Milliyet gazetesinden açıklama yapıldı. Açıklamada, yapılan organizasyon ve ödül töreniyle ilgili gazetenin herhangi bir bilgisi olmadığı ifade edildi.

Haber 25-05-17 17:42

Orhan Bursalı, Nagehan Alçı'ya 'Lak lak edip duruyorsun orada' deyince tansiyon yükseldi

Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı, Milliyet gazetesi yazarı Nagehan Alçı'ya "Lak lak edip duruyorsun orada" demesi canlı yayında tansiyonu yükseltti.

Haber 09-02-17 00:38

Medyada işten çıkarmalar

Doğan Medya'da küçülme politikası gereği başlayan tenkisat, Demirören Grubu'na da sıçradı.

Haber 17-12-14 15:26

Davutoğlu isyan etti

"Algı oluşturuluyor. Kutu mutu, ayakkabı mayakkabı. Bu yardımların hepsi mevzuata uygundur"

Haber 15-02-14 18:12

Abdi İpekçi mezarı başında anıldı

İstanbul'da 35 yıl önce suikast sonucu öldürülen Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi, Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.

Haber 01-02-14 14:22

Başbakan: Ayakkabı kutusundaki para hata

Başbakan Erdoğan, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Arslan'ın evinde ayakkabı kutularında çıkan paralarla ilgili olarak 'hata' yorumunda bulundu.

Haber 04-01-14 17:33

Bir Türk gazeteci Suriye'de kaçırıldı

Milliyet gazetesi foto muhabiri Bünyamin Aygün'ün Suriye'de El Kaide yanlısı gruplar tarafından kaçırıldığı bildirildi.

Haber 17-12-13 15:49