Nasdaq Haberleri

Büyük satış: Teknoloji hisselerindeki büyük düşüşün sebebi ne?

Teknoloji hisselerinde bir süredir devam eden "büyük satış" nedeniyle Apple, sene başından beri yüzde 20 değer kaybetti. Halka açık en değerli şirketlerinden girişimlere ve hatta kripto paralara birçok alanda büyük düşüşlere sebep olan satışların sebebi ne?

Haber 12-05-22 14:51

Nasdaq borsasında halka açılan ilk Türk şirketi Hepsiburada'nın kurucusu Doğan'dan Erdoğan’a teşekkür ziyareti

Hanzade Doğan: - "Cumhurbaşkanımızın ülkemizin küresel teknoloji rekabetinde ön saflarda yer almasına atfettiği önem ve iş dünyamıza bu istikametteki telkinleri bizlere yol gösteriyor, cesaret veriyor"

Yurthaber 26-08-21 17:02

Hepsiburada’nın, NASDAQ’taki piyasa değeri 4 milyar dolara ulaştı

Hepsiburada’nın, NASDAQ’taki piyasa değerlemesi 4 milyar dolara ulaştı 20 yılı aşkın süredir Türkiye’de ticaretin dijitalleşmesi için çalışan Türkiye’nin Hepsiburada’sı NASDAQ Borsası’na halka açılarak küresel teknoloji devlerinin arasındaki yerini aldı.

Finans 01-07-21 15:22

Hepsiburada bugün Nasdaq'ta halka açılıyor

Hepsiburada Üst Yöneticisi Murat Emirdağ: - "Hepsiburada'nın halka arz hisse fiyatı yaklaşık 12 dolar ve buna göre açılış piyasa değerlemesi yaklaşık 4 milyar dolar düzeyinde oldu. Halka arzdan elde edilen gelir 700 milyon doların üzerinde gerçekleşirken bunun 500 milyon doları şirketimize fon olarak gelecek" - "Halka arz sürecinin başarıyla tamamlanması, uluslararası yatırımcıların Hepsiburada ve Türkiye hikayesine besledikleri inancın ve güvenin somut göstergesi" - Nasdaq CEO'su Adena Friedman: - "Başarısıyla Türkiye ve dünyanın dört bir yanındaki teknoloji start-upları için gerçek bir ilham kaynağı olan Hepsiburada'nın gelecek hikayesini birlikte yazmak için sabırsızlanıyoruz"

Yurthaber 01-07-21 15:08

Hepsiburada, NASDAQ borsasında işlem gören ilk Türk şirketi oluyor! İşte hisse fiyat aralığı

Hepsiburada, dünya teknoloji devlerinin kote olduğu ABD’nin NASDAQ Borsası’nda halka arzı için yatırımcı görüşmelerini başlattı.

Finans 23-06-21 15:00

Küresel piyasalar, yeni haftada yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalar bu hafta ABD'de açıklanacak istihdam raporu başta olmak üzere yoğun veri gündemine odaklanırken, yurt içinde bugün büyüme verisi takip edilecek.

Finans 31-05-21 09:13

Küresel piyasalar, ABD'nin büyüme verisine odaklandı

Küresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, bugün ABD'de açıklanacak büyüme verileri yatırımcıların odağında bulunuyor.

Finans 27-05-21 09:32

Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalarda enflasyon ve para politikalarına yönelik belirsizliklerle karışık bir seyir izlenirken, yeni haftada açıklanacak makroekonomik veriler yine gündemin odağında yer alacak.

Finans 24-05-21 09:14

Küresel piyasalar yoğun veri gündemi ve merkez bankası yetkililerinin açıklamalarına odaklandı

Küresel piyasalarda dün risk algısındaki iyileşmenin etkisiyle alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ve ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin açıklamalarının yanı sıra yoğunlaşan veri gündemi takip edilecek.

Finans 21-05-21 09:46

New York borsası, güne karışık seyirle başladı

Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,19 artışla 34.198,80 puandan işlem gördü.

Finans 05-05-21 16:58

New York borsası yükselişle açıldı

New York borsası, iyi gelen ekonomik verilerin ardından güne yükselişle başladı.

Finans 29-04-21 16:56

Küresel piyasalar, yeni haftada Avrupa Merkez Bankası'na odaklandı

Küresel piyasaların geçen hafta pozitif görünümünü korumasının ardından bu hafta Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) toplantısı ve Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.

Finans 19-04-21 09:09

Kripto para borsası Coinbase, Apple'ı geçti!

ABD'nin en büyük kripto para borsasının bugün Nasdaq'da işlem görmesinin etkisiyle kripto paralarda sert yükselişler yaşanıyor. Bitcoin 65 bin dolara yaklaşırken, Dogecoin'deki yükseliş yüzde 80'i aştı

Finans 14-04-21 15:33

Kripto para borsası Coinbase'in halka arz tarihi belli oldu

ABD'nin en büyük kripto para birimi işlem platformundan birisi olan Coinbase, hisselerini Nasdaq'a kote ettirmek için başvuruda bulunmuştu, onayını aldı. Coinbase, hisselerinin 14 Nisan'da işlem görmeye başlayacağı öngörülüyor.

Finans 02-04-21 13:06

Küresel piyasalar yön arayışında, işte bugün takip edilecek veriler!

Küresel piyasalarda karışık bir seyir izlenirken, bugün ABD'de açıklanacak büyüme verisi yatırımcıların odağında bulunuyor.

Finans 25-03-21 10:35

New York borsası düşüşle açıldı

New York borsası, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ve ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın Temsilciler Meclisi'ndeki konuşmaları öncesi güne düşüşle başladı.

Finans 23-03-21 17:15

Petrol fiyatları düştü, ons altın yatayda kaldı! İşte piyasalarda merkez bankaları kararı sonrası durum

Yurt içi piyasalarda TCMB faiz artışı kararı etkili olurken, küresel piyasalarda ise Fed kararından dolayı yükselişini sürdüren tahvil faizleri ve teknoloji hisselerinde yoğunlaşan satışlarla negatif bir seyir izleniyor.

Finans 19-03-21 09:21

Küresel piyasaların gözü merkez bankalarında

Küresel piyasalarda geçen hafta tahvil faizlerindeki yükseliş eğilimi devam ederken, yeni haftada, başta ABD Merkez Bankası (Fed) olmak üzere merkez bankalarının toplantıları takip edilecek.

Finans 15-03-21 09:44

Küresel piyasalar teşvik paketini bekliyor! İşte piyasalarda bugün takip edilecek veriler

Küresel piyasalar, ABD’de ekonomik destek paketinin Senato’da onaylanmasına karşın, beklentilerin gerçekleşmesi, devam eden enflasyon tedirginliği ve fiyatlanacak yeni beklentiler konusundaki kararsızlıklarla karışık bir seyir izliyor.

Finans 09-03-21 09:24

Piyasalarda bugün neler bekleniyor? İşte takip edilecek veriler

Küresel piyasalar, ABD'deki koronavirüs salgınına yönelik tedbirlerin hafifletilmesi ve ekonomik destek paketine ilişkin pozitif beklentileri ile dün olumlu seyretmesinin ardından bugün Asya piyasalarında karışık bir seyir izleniyor. İşte piyasalarda 2 Mart(bugün) takip edilecek veriler ve küresel piyasalarda son durum...

Finans 02-03-21 09:36

Coinbase halka arz için SEC'e başvurdu

Kripto para borsası Coinbase Global Inc., Nasdaq'ta doğrudan halka açılma için başvuru yaptı.

Finans 25-02-21 17:19