Numan Kurtulmuş Haberleri Ve Son Dakika Numan Kurtulmuş Haberleri

Numan Kurtulmuş Haberleri Ve Son Dakika Numan Kurtulmuş Haberleri

Kurtulmuş, Amentü Şerhi Yazarı Merhum Binbaşı Numan Kurtuluş'un torunu, bir çok kuruluşta çalışmalara imza atmış Merhum Tabip İsmail Niyazi Kurtulmuş'un oğlu olarak 1959’da Ünye’de dünyaya gelmiştir.

Numan Kurtulmuş, İstanbul İmam Hatip Lisesi'ndeki eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu.

Numan Kurtulmuş, 1984 yılında, yine aynı Fakülte’de yüksek lisansını tamamladı. 1988-1989 öğretim yılında ABD’de Temple University School of Business & Management’da lisansüstü çalışmalarını sürdürdü. Kasım 1990 ile Haziran 1993 tarihleri arasında ABD’de Cornell University New York State School of Industrial & Labor Relations’nda Misafir Öğretim Üyesi olarak bulundu.

Yazarın, sosyal siyaset, işçi-yönetim ilişkileri, yönetim ve organizasyon, sendikalar ve sendikacılıkta yeni trendler ve insan kaynakları yönetimi konularında yayınlanmış makaleleri vardır. Ayrıca çeşitli uluslararası ve yerli kuruluşların sempozyum ve seminerlerinde tebliğler sundu.

Numan Kurtulmuş, “Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi” ve “Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim” konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile “Post-Endüstriyel Dönüşüm” ve “Japon Sisteminde İşçi-Yönetim İlişkileri” isimli doçentlik çalışmaları mevcuttur.
Numan Kurtulmuş, 1992 yılında İktisat Doktoru, 1994 yılında Çalışma Ekonomisi Anabilim dalında Doçentlik unvanını aldı. Sanayi Ötesi Dönüşüm adlı eseri yayınladı.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdüren NumanKurtulmuş, Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevini yaptı. FP'nin Anayasa Mahkemesi'nce 22 Haziran 2001'de kapatılmasından sonra kurulan Saadet Partisi'nin GİK'inde görev aldı.

Daha sonra Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü. Numan Kurtulmuş, 2004 yılında profesör oldu, akademik çalışmalarını İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak sürdürmektedir. Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş'la evli olan Numan Kurtulmuş üç çocuk sahibidir.

Eserleri;
Sanayi Ötesi Dönüşüm ve İnsan Kaynakları Yönetiminde Japonya Modeli adlı kitaplarının yanında Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi ve Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile birçok yayımlanmış makalesi mevcuttur.

Numan Kurtulmuş Haberleri

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş kimdir, kaç yaşında ve nereli? Numan Kurtulmuş'un yer aldığı görevler!

Numan Kurtulmuş TBMM Başkanı seçildi. Meclis'in yeni dönemindeki başkanının seçilmesi için oylama geçtiğimiz gün yemin töreninin ardından yapıldı. İlk tur ve 2. turun ardından 3. tur oylaması da sona erdi. Yeni Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş oldu. Peki, Numan Kurtulmuş kimdir, kaç yaşında ve nereli? TBMM Başkanı seçilen Numan Kurtulmuş hangi görevlerde yer aldı? İşte detaylar...

Haber 08-06-23 08:27

YENİ TBMM BAŞKANI 2023: Meclis başkanı kim oldu, seçim ne zaman? TBMM Başkanlık seçiminde kritik gün

TBMM Başkanı seçimi sonrası son dakika açıklamasının bugün yapılması bekleniyor. MHP ve AK Parti'nin Meclis Başkan adayı Numan Kurtulmuş olurken, CHP'nin Meclis Başkan adayı Tekin Bingöl olarak açıklandı. İYİ Parti'nin adayı Cihan Paçacı, Yeşil Sol Parti'nin adayı Tülay Hatimoğulları Oruç oldu. Peki, TBMM başkanı belli oldu mu, oylama ne zaman? Yeni meclis başkanı kim oldu?

Haber 07-06-23 13:29

TBMM’de büyük gün geldi! Yeni başkan bugün seçiliyor! İşte tüm adaylar….

TBMM bugün yeni başkanını seçmek için toplanıyor. Bugün gerçekleştirilecek seçimlerde 7 aday yarışacak. AK Parti ve MHP’nin aday olarak gösterdiği Numan Kurtulmuş’un seçilmesine kesin gözüyle bakılırken TBMM Başkanlığı için aday gösterilen diğer milletvekilleri de belli oldu. İşte TBMM Başkanlığı seçimi ile ilgili tüm detaylar…

Haber 07-06-23 07:42

CHP'den Numan Kurtulmuş'un adaylığına şartlı destek: İkinci dönemde karşısına aday çıkarmayız ama...

AK Parti TBMM Başkan adayı olan Numan Kurtulmuş, adaylık dilekçesini sundu. Meclis'teki partilere nezaket ziyaretinde bulunan Kurtulmuş, CHP TBMM Grubunu da ziyaret etti. Ziyaretin ardından CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yaptığı açıklamada yarın aday çıkaracaklarını ancak ikinci dönemde Kurtulmuş'u destekleyebileceklerini söyledi. Özel, verecekleri destek için de şartlarını açıkladı.

Haber 06-06-23 13:12

TBMM Başkan adayı Numan Kurtulmuş kimdir, nereli ve kaç yaşında? Numan Kurtulmuş TBMM Başkanlığı için dilekçesini sundu

TBMM Başkan adayı Numan Kurtulmuş hakkında son dakika olarak geçilen haberler sonrası araştırmalar hız kazandı. Cumhur İttifakı tarafından TBMM Başkan adayı olarak gösterilen Kurtulmuş adaylık başvurusunu gerçekleştirdi. Peki, TBMM Başkan adayı Numan Kurtulmuş kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte, TBMM Başkanlığı için dilekçesini sunan Numan Kurtulmuş hakkında merak edilenler...

Haber 06-06-23 11:45

Numan Kurtulmuş kimdir, nereli ve kaç yaşında? TBMM Başkanı adayı Numan Kurtulmuş adaylık başvurusu yaptı

Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanı adayı oldu. Cumhur İttifakı tarafından TBMM Başkan adayı olarak gösterilen Numan Kurtulmuş adaylık başvurusu yaptı. Bu gelişme sonrası Kurtulmuş hakkında internette araştırma yapılıyor. Peki, TBMM Başkanı adayı Numan Kurtulmuş kimdir, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

Haber 06-06-23 11:34

Son dakika | 'Diğer siyasi partileri de ziyaret edeceğiz' diyerek duyurdu! Numan Kurtulmuş TBMM Başkanlığı için dilekçesini sundu

Son dakika haberi: AK Parti ve MHP tarafından TBMM Başkanlığı'na aday gösterilen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, adaylık için dilekçesini Meclis'e sundu. Kurtulmuş yaptığı açıklamada randevu aldıkları diğer siyasi partileri de bugün ziyaret edeceğini duyurdu.

Haber 06-06-23 11:32

Son dakika: AK Partili Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanı adayı oldu

Son dakika haberi... AK Parti İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı adayı oldu. Kurtulmuş'un aday gösterildiği dilekçe Meclis Genel Sekreterliğine sunuldu.

Haber 05-06-23 19:28

TBMM Başkanlığı için ismi geçiyordu, 3'lü zirve iddiası gündem yarattı! Numan Kurtulmuş...

TBMM Genel Kurulu, yemin töreninin ardından resmen yeniden açılırken gözler yeni Meclis Başkanı'nın kim olacağına çevrildi. Kulislerde AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un ismi konuşulurken, "3'lü zirve" iddiası gündem yarattı. Öte yandan Anayasa gereği, milletvekilleri ant içtikten 5 gün sonra Meclis Başkanı seçim işlemlerinin başlatılması gerekiyor.

Haber 04-06-23 09:42

Kabinede kimler yer alacak? Canlı yayında açıkladı, o isim dikkat çekti: 'Dün sorsaydınız söylemezdim ama bugün...'

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin ardından oluşturulacak yeni kabineyi merak ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu hafta açıklaması beklenen kabinede yer alacaklarla ilgili isimler gelmeye başladı. Canlı yayında kabine ile ilgili açıklama yapan Abdülkadir Selvi, ekonominin koltuğuna Mehmet Şimşek'in oturmasını beklediğini ifade etti. Selvi'nin Meclis Başkanlığı için açıkladığı isim de dikkat çekti.

Haber 01-06-23 09:30

AK Partili Kurtulmuş'tan Kabine ve Meclis'te yeni dönem mesajları! Seçimden sonra olan işler de var

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, seçim sonrası TBMM ve Kabine gündemine dair açıklamalar yaptı. Seçimlerin tamamlandığına değinen Kurtulmuş, "Bunlardan biri Kabine'nin açıklanması, bir tanesi Meclis'teki görevlerin seçilmesi" diyerek mesajlar verdi.

Haber 30-05-23 12:33

Numan Kurtulmuş görüşmenin detaylarını anlattı: Sayın Özdağ bizden bakanlık talep etti

14 Mayıs seçimlerinde neticelenmeyen cumhurbaşkanlığı yarışı tüm gözleri 28 Mayıs'a çevirdi. İkinci tura kalan adaylar ilk turda yarışan diğer adayları ikna turuna çıkmıştı. Bu çerçevede AK Parti'yi temsilen Numan Kurtulmuş Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile görüşmüş ancak Özdağ Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini belirtmişti. Kurtulmuş bu görüşmenin detaylarını anlattı ve Özdağ'ın bakanlık istediğini açıkladı.

Haber 25-05-23 20:23

SON DAKİKA | Ümit Özdağ-Numan Kurtulmuş zirvesi! 'Gönüllü dönüş' ve 'gerekirse zorla' ifadeleri damga vurdu

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesi Ankara'da görüşme trafiği hızlanırken; Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile bir araya geldi. İki isim kritik görüşme sonrası kameraların karşısına geçti. AK Partili Kurtulmuş, "Umuyoruz ki Zafer Partisi de Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a destek verir." ifadesini kullanırken; Özdağ ise yaptığı açıklamada "Aramızda temel farklılıklar olduğu açıktır. Faydalı görüşme olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Haber 22-05-23 14:04

SON DAKİKA | Sinan Oğan pazartesiyi işaret etmişti! Ümit Özdağ ile Numan Kurtulmuş görüşecek

Son dakika haberi: Türkiye 28 Mayıs'ta ikinci tur seçimleri için sandık başına gitmeye hazırlanırken, ATA İttifakı'nın nasıl bir karar alacağı merak konusu. Son bir hafta kala Ankara'da görüşme trafiği hız kazanırken; Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yarın bir araya gelecek.

Haber 21-05-23 14:37

SON DAKİKA | AK Partili Numan Kurtulmuş'tan çok konuşulacak Akşener yorumu: 'Ben dememiş miydim?' diyordur

Seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ikinci turda oylarını daha da artıracağını söyledi. "Göç bakanlığı düşünüyor musunuz?" sorusuna yanıt veren Kurtulmuş, Sinan Oğan'a oy veren seçmen kitlesinin ikinci turda yapacağı tercihle ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. İYİ Parti lideri Akşener için de çok konuşulacak ifadeler kullanan Kurtulmuş "'Ben dememiş miydim?' diye bir ruh hali içinde olabilir" dedi.

Haber 18-05-23 11:36

Meclis Başkanı kim olacak? Kulislerde konuşulan isimler belli oldu! En güçlü aday olarak onun adı geçiyor…

Milletvekili seçim sonuçlarının belli olması birlikte parlamentoda çoğunluğu elde eden Cumhur İttifakı’nın yeni dönem için Meclis Başkanı’nı da belirlemesi bekleniyor. AK Parti kulislerinde Meclis başkanlığı için 3 kişinin ön plana çıktığı öğrenilse de son gelen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın adının en güçlü adaylar arsında geçtiği belirtildi. İşte TBMM’de yeni başkanın kim olacağı ile ilgili son dakika gelen kulis bilgileri…

Haber 18-05-23 09:08

'İstanbul mitingini gölgeledi' Numan Kurtulmuş seçime günler kala 'Müsaade etmeyelim' diyerek uyardı! '3-5 tane fazla oy alacağız diye...'

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, canlı yayında dikkat çeken değerlendirmelerde bulunurken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erzurum mitinginde yaşanan taşlı saldırı olayıyla ilgili de konuştu. "İstanbul mitingini gölgeledi" diyen Kurtulmuş "Provokasyon yapmak isteyenlere asla müsaade etmeyelim. 3-5 tane oy fazla alacağız diye belli şehirlerde öne geçeceğiz diye demokrasi dışı yollara sapmak isteyenlerin elini rahatlatacak bir takım eylemlerin içinde olmayalım" şeklinde konuştu.

Haber 10-05-23 13:56

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan Altılı Masa açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı. "HDP'nin oyları olmadan Altılı Masa, o zaman altıydı. Altılı Masa'nın, kimi aday çıkarırsa çıkarsın Cumhurbaşkanlığı seçimine ortak olması dahi mümkün değildir. Matematik söylüyor bunu. Siyasal matematik bunu söylüyor. Dolayısıyla er ya da geç bunlar alenen, HDP ittifakının açıklanmasını sağlayacaklar." ifadelerini kullandı.

Haber 06-05-23 00:13

14 Mayıs'a 14 gün kala son AK Parti'nin masasındaki anket sonuçları! Numan Kurtulmuş açıkladı: Açık ara kazanacağız

Katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, seçimlere 14 gün kala son anket sonuçlarını değerlendirdi. "Bunu neredeyse tüm anketlerde görüyoruz" diye konuşan Kurtulmuş, 10-15 puanlık bir fark olduğunu belirterek; 14 Mayıs akşamı AK Parti'nin açık ara birinci parti olacağını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden seçileceğini söyledi.

Haber 30-04-23 11:24

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Günbegün yükseldiğimizi görüyoruz

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Ümit ederim ki, 14 Mayıs'ta sandıklar açıldığında hem cumhurbaşkanlığı seçimi hem de Cumhur İttifakı'nın açık ara birinci olmasıyla Türkiye Yüzyılı'nın kapıları sonuna kadar açılacak. Günbegün yükseldiğimizi görüyoruz." dedi.

Haber 24-04-23 23:58

Numan Kurtulmuş'tan dikkat çeken ifadeler! 'Bay Kemal demeyelim...'

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Esenyurt’ta Karadenizli vatandaşların bayramlaşma töreninde açıklamalarda bulundu. 14 Mayıs seçiminin önemine değinen Kurtulmuş, "İsterseniz bu bayram da şöyle diyeyim Bay Kemal demeyelim yazıktır. Bay Bay Kemal deyin. Çünkü az kaldı. Onun da Türkiye siyasetinde inşallah emekli olacağı seçim 14 Mayıs olacaktır" dedi.

Haber 22-04-23 21:10

Siyasette 'soğan' gündemi! AK Partili Numan Kurtulmuş eleştiriler böyle yanıt verdi: 'Biz Togg diyoruz adamlar soğan diyor'

Soğan fiyatları 14 Mayıs seçimleri öncesi iktidar ve muhalefetin ana gündem maddelerinden biri oldu. Muhalefet cephesi soğanın kilosunun pazarda 30 TL'ye kadar yükseldiğine dikkat çekerken, eleştirilere yanıt AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan geldi. Kurtulmuş yaptığı açıklamada "Biz Togg diyoruz adamlar soğan diyor. Biz TCG Anadolu diyoruz, adamlar sarımsak diyor" diye konuştu.

Haber 13-04-23 10:21

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş canlı yayında yanıtladı! Partilerin kendi listesiyle seçime girmesi 'kaybetme riski' oluşturur mu?

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş canlı yayında gündemi değerlendirdi. AK Parti, MHP, Yeniden Refah ve Büyük Birlik Partisi'nin kendi kimlik ve listeleriyle seçime gireceğini ifade eden Kurtulmuş, partilerin kendi listesiyle seçime girmesinin "kaybetme riski" oluşturup oluşturmadığı şeklindeki soruya da yanıt verdi.

Haber 07-04-23 18:27

Devlet Bahçeli ve Hakan Fidan iddiası kulisleri hareketlendirmişti! AK Partili Numan Kurtulmuş canlı yayında nokta koydu

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ittifak görüşmelerinin sürdüğü Yeniden Refah Partisi ve HÜDA-PAR'la ilgili değerlendirmelerde bulundu. Liste tartışmalarıyla ilgili konuşulan Kurtulmuş, "Bizim için kendi tercihleri birinci öncelik" derken, devam eden görüşmelerle ilgili "bir sorun görünmüyor" ifadelerini kullandı. Kurtulmuş, kulislerde konuşlan MHP Lideri Devlet Bahçeli ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın cumhurbaşkanı yardımcılığı iddialarına da yanıt verdi.

Haber 16-03-23 11:33

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Bir anlık görüntüyü çarpıtarak algı oluşturmak, siyasi yağmacılıktır

Türkiye, depremin yaralarını sarmaya devam ederken bir yandan da büyük felaketin 8. gününde mucizeler de yaşanıyor. Adıyaman'da, Kahramanmaraş'ta, Hatay'da arama kurtarma faaliyetleri devam ediyor. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, sosyal medya hesabından bir açıklama paylaştı.

Haber 13-02-23 14:56

Cumhur İttifakı genişleyecek mi? AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş canlı yayında açıkladı!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı bir televizyon yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 'Cumhur İttifakı genişleyecek mi?' sorusuna yanıt veren Kurtulmuş, "İnşallah diğer partilerden, HÜDA PAR da bu ittifakın içerisine katılır. Cumhur İttifakı olarak bu istikamette yürüyüşümüze devam ederiz." ifadelerini kullandı. İşte haberin detayları...

Haber 03-02-23 19:05

Altılı masa için çok konuşulacak sözler: 'Aday belirleyemedik, Erdoğan’ı destekliyoruz diyecekler'

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, altılı masaya yönelik çok konuşulacak bir açıklamada bulundu. Altılı masanın aday açıklamamasına değinen Kurtulmuş, "Öyle görünüyor ki eğer böyle giderlerse, konuşacaklar, konuşacaklar en sonunda millete diyecekler ki, Vallahi biz aday belirleyemedik, biz de Tayyip Erdoğan’ı destekliyoruz" ifadelerini kullandı. İşte Kurtulmuş'un dikkat çeken o sözleri...

Haber 27-01-23 15:23

Seçim ne zaman olacak? Numan Kurtulmuş'tan canlı yayında açıklama

Türkiye seçimlere yaklaşırken gündemde haziran ayında yapılacak seçimlerin öne çekilmesi var. Katıldığı canlı yayında konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, erken seçim tartışmalarıyla ilgili "Bu bir erken seçim değildir" dedi. Seçim tarihiyle ilgili ise Kurtulmuş "Henüz tam net olarak söylemek mümkün değil" yanıtını verdi.

Haber 14-01-23 11:13

Son dakika: AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan Kılıçdaroğlu'na çağrı: Adaylığınızı ilan edin

Son dakika haberine göre, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi üzerindeki görüşmelere ilişkin AK Parti grubu adına TBMM Genel Kurulunda konuştu. Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na adaylık çağrısı yaparak, "Biz Kılıçdaroğlu'na diyoruz ki buyrun adaylığınızı ilan edin. Buradaki konuşması cumhurbaşkanlığı adaylığı konuşmasıydı." ifadelerini kullandı.

Haber 05-12-22 20:03

Son dakika haberi: Asgari ücret ne kadar olacak? 8 bin TL iddiası canlı yayında açık açık soruldu! AK Parti'den yeni açıklama

Son dakika asgari ücret haberleri... Türkiye, Aralık ayının ilk gününden itibaren asgari ücret heyecanını yaşamaya başladı. Çalışan milyonlarca kişi asgari ücret zammını merak ediyor. Bazı uzmanlar %50, bazı uzmanlar da %60 oranını ifade ederken AK Parti'den son dakika asgari ücret açıklaması geldi! CNN Türk canlı yayınına katılan Numan Kurtulmuş, "Asgari ücret 8 bin TL'nin üzerinde bir rakam mı olacak?" sorusuna dikkat çeken ifadeler kullanarak yanıt verdi.

Finans 01-12-22 13:24

AK Parti'nin oylarındaki son durum ne? Numan Kurtulmuş'tan canlı yayında önemli sözler: Anket yaptırıyoruz...

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, aylar kalan seçim öncesi AK Parti'nin oy oranına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yaşanan son gelişmeleri ve projeleri sıralayan Kurtulmuş, özellikle yaz ayları sonunda yükseliş olduğunu ifade etti. Anket yaptırdıklarını ancak sonuçlarını açıklamayacağını da belirten Numan Kurtulmuş, 50+1'de sorun olmadığını dile getirdi.

Haber 09-11-22 07:47

Son dakika: Yeni asgari ücret için dikkat çeken tahmin! 10 bin lira bekleyenler heyecanlandı! 'İki dudağı arasında...'

Hem EYT hem memur ve emekli zammı hem de asgari ücretle ilgili son dakika haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Bazı uzmanlar 2023'teki asgari ücretin 10 bin TL'ye kadar çıkabileceğini ifade ederken bazıları da 8.500 TL rakamını ifade ediyor. AK Parti'den gelen son dakika asgari ücret açıklamasından sonra kulisler hareketlendi! 2023 asgari ücret zammı ne kadar olacak?

Finans 08-11-22 07:06

SON DAKİKA | EYT ve asgari ücret için nefesler tutuldu, ipucu gibi açıklama AK Partili Kurtulmuş'tan geldi: Olmayacak duaya 'amin' demeyiz

EYT ve asgari ücretle ilgili son dakika haberleri yakından takip edilirken, milyonlarca vatandaş nefesini tutup çıkacak düzenlemeyi bekliyor. Yeni yılda asgari ücrete yapılacak zamla ilgili konuşan AK Partili Numan Kurtulmuş, "Vatandaşımızı mutlu edecek bir gelişme yaşanacak" diyerek adeta ipucu verdi. EYT konusuna da değinen Kurtulmuş, "Olmayacak duaya 'amin' demeyiz." diyerek çalışmalarda sona gelindiğini belirtti.

Finans 06-11-22 15:46

Son dakika | Başörtüsü çıkışından sonra 'seçim ve referandum' iddiası gündem olmuştu! AK Parti'den 'takvim' açıklaması: TBMM'yi işaret etti

Son dakika haberi: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'başörtüsü' çıkışına karşılık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'referandum' çağrısının yankıları sürüyor. Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili ortaya atılan 'AK Parti referandum ile seçimleri aynı gün yapmayı planlıyor' iddiası gündeme damgasını vurmuştu. Konuyla ilgili AK Parti'den ilk açıklama geldi.

Haber 26-10-22 11:35

SON DAKİKA | Asgari ücret ne kadar olacak? Herkes 8 bin 690 TL rakamını konuşuyordu! İşte asgari ücret zammı için en güçlü tahmin

Asgari ücret ile ilgili son dakika haberleri yakından takip ediliyor. Milyonlarca çalışan asgari ücrete Ocak ayında yapılacak zam oranına kilitlenmiş durumda.. Son olarak asgari ücret zammıyla ilgili konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş "Yılsonu itibariyle bir miktar refah payını da koyarak herkesin tatmin olacağı, iyi oldu diyebileceği bir asgari ücret gündeme gelecektir" dedi.

Finans 24-10-22 14:43

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Ordu Tanıtım Günleri'ne katıldı:

"(Maden ocağındaki patlama) İlgili birimlerimiz soruşturmalarını yapıyorlar. En ufak bir hata, kusur varsa bunlar ortaya çıkacak"

Yurthaber 16-10-22 17:31

EYT'de yeni gelişme! Yıl sonunu işaret etti... Vakti zamanı gelince açıklanacak

Milyonlarca kişi EYT'den gelecek son dakika haberlerini yakından takip ediyor. EYT'de hangi formülün kullanılacağı merak konusu olurken milyonları ilgilendiren açıklama geldi. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı bir televizyon programında "Bu yıl sonu itibarıyla bu konuda (EYT) açıklama yapılır. Vatandaşın gündeminde olup da AK Parti'nin gündeminde olmayan hiçbir şey yoktur. Bakanlığımız vakti zamanı gelince EYT konusunda açıklamasını yapacaktır" ifadelerini kullandı.

Finans 10-10-22 21:59

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Kocaeli'de konuştu:

"İnşallah huzur içerisinde seçimleri yaparak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden milletin oylarıyla cumhurbaşkanı seçeceğiz ve yeniden milletin oylarıyla AK Parti'yi Türkiye'nin açık ara birinci partisi yaparak parlamentoda çok güçlü hale getireceğiz" - "(Altılı masa) Mesele onlar için aday belirleyememek değil, mesele onlar için yön tayin edememek meselesidir" - "(CHP'nin başörtüsü teklifi) Bu, Sayın Kılıçdaroğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin samimiyet sınavına tabi tutulduğu bir yerdir. Madem bunu istiyorlar buyurun, destek verin bir günde bunu parlamentodan geçirelim ve Türkiye bu ayıbından tamamıyla kurtulmuş olsun"

Yurthaber 08-10-22 23:51

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Adıyaman'da konuştu:

"(Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi'nde liderlerle sohbetini yansıtan fotoğraf) Özbekistan'da ortaya çıkan güçlü bir Türkiye'nin fotoğrafıdır, daha şimdiden tarihe Semerkant fotoğrafı olarak geçmiş, abidevi bir fotoğraf ve gösteridir" - "(Altılı masa) Bu kadar çok fikir, aday, aday adayı değiştiriyorlar, farklı kanaatteler, dönüp dolaşıyorlar. Herhalde bu masaya Çarkıfelek masası demek en iyi tanımlamalardan birisidir"

Yurthaber 16-09-22 18:51

AK Partili Kurtulmuş'tan dikkat çeken sözler: 2023 seçimleri hayati bir seçim! Teşkilatlarımız farkında

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda buludu. Kurtulmuş, erken seçim iddialarıyla ilgili, "Seçim inşallah vaktinde, 2023'ün Haziran ayında gerçekleştirilecektir" ifadelerini kullandı. "Teşkilatları en yakından tanıyan siyasetçilerden biriyim." diyen Kurtulmuş, AK Parti'nin kadrolarının seçimlerin öneminin farkında olduğunu ve çok heyecanlı olduklarını söyledi.

Haber 03-09-22 10:33

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Tokat İl Başkanlığı Danışma Meclisi'nde konuştu:

"Bizim en temel özelliğimiz, pusulamız, yeniden büyük Türkiye idealine bağlı olmamızdır. Bu idealimizi kaybedersek o zaman Allah muhafaza, yolumuzu kaybederiz"

Yurthaber 19-08-22 17:53

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Tokat'ta STK temsilcileriyle buluştu:

"Ümit ediyoruz Karadeniz'de bulunan çok güçlü doğal gaz rezervlerine ilave olarak Abdülhamid Han gemisiyle birlikte Akdeniz'de güçlü bir rezerve sahip olacağız"

Yurthaber 18-08-22 23:05

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Tokat'ta ziyaretlerde bulundu

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Tokat'ta ziyaretlerde bulundu

Yurthaber 18-08-22 15:01

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Tokat'ta basın toplantısı düzenledi:

"Kudüs ve Mescid-i Aksa, Türk milleti olarak kırmızı çizgimizdir. Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa'nın mahremiyetini ortadan kaldıracak hiçbir konunun Türkiye ve aziz milletimiz tarafından kabul edilmesi mümkün değildir" - "Bu aday belirlememe meselesinin arkasındaki asıl mesele ise bugünlerde daha net ortaya çıkmıştır. Bir araya gelen 6 artı 1'lik partiler manzumesinin ortak konularda ortak fikirlerinin olmadığı artık ayan beyan ortaya çıkmıştır"

Yurthaber 18-08-22 13:23

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş:

"İsrail, bütün dünyanın gözü önünde daha önce yaptıkları gibi yine masum Filistinli çocukları, kadınları, sivil insanları, çok sayıda insanı şehit etmiştir. Terör operasyonu adı altında aslında yaptıkları iş tam manasıyla bir terör devleti uygulamasıdır" - "Türkiye, tahıl koridorunun açılması konusunda başrol oynadı. Birleşmiş Milletler, Rusya, Ukrayna ve Türkiye'nin dahil olduğu dörtlü bir anlaşmayla bir mutabakat sağlanmış oldu"

Yurthaber 08-08-22 08:41

Ayasofya'nın ibadete açılışının ikinci yıl dönümü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin: - "Türkiye kendi topraklarında kendi egemenliği üzerindeki bir vesayeti daha yıkıp bağımsızlık mührünü bir kez daha tarihe vurmuştu" - AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: - "Allah milletimizin duasını kabul etti. Zincirler kırıldı, Ayasofya açıldı"

Yurthaber 24-07-22 21:45

SON DAKİKA | AK Parti'nin oy oranıyla ilgili dikkat çeken açıklama! 'Z kuşağı AK Parti'ye oy verir mi?' sorusuna yanıt verdi

Son dakika haberi: Türkiye, 2023 seçimlerine doğru ilerlerken AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan 'erken seçim' ve AK Parti'nin oy oranıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. "Z kuşağı AK Parti'ye oy verir mi?" sorusuna yanıt veren Kurtulmuş, "Oy oranları da yavaş yavaş sahada görülmeye başlayacaktır. AK Parti birinci partidir, bu anlamda ben seçimde bir problem görmüyorum." diye konuştu.

Haber 01-07-22 19:31

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş Çanakkale'de konuştu:

"Biz Yunanistan'la olan meselelerimizi de görüşerek, konuşarak, müzakereyle çözmek isteriz. Ama Yunanistan başkalarının kuyruğuna takılarak kendilerinin sırtını sıvazlayanlara asla prim vermesin ve meseleleri içinden çıkılmaz, çözülmez bir hale getirmesin"

Yurthaber 27-06-22 00:09

AK Parti'den asgari ücret ve EYT açıklaması: 'Çalışmalar masada'

Son dakika: Asgari ücrete zam ve EYT ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş canlı yayında ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş temmuz ayında emekli maaşlarına yüzde 40'lara varan bir zam olabileceğini, asgari ücret için ise farklı seçeneklerin masada olduğunu söyledi. EYT çalışması hakkında da açıklamalarda bulundu. İşte detaylar.

Finans 23-06-22 11:02