Numan Kurtulmuş Haberleri Ve Son Dakika Numan Kurtulmuş Haberleri

Numan Kurtulmuş Haberleri Ve Son Dakika Numan Kurtulmuş Haberleri

Kurtulmuş, Amentü Şerhi Yazarı Merhum Binbaşı Numan Kurtuluş'un torunu, bir çok kuruluşta çalışmalara imza atmış Merhum Tabip İsmail Niyazi Kurtulmuş'un oğlu olarak 1959’da Ünye’de dünyaya gelmiştir.

Numan Kurtulmuş, İstanbul İmam Hatip Lisesi'ndeki eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu.

Numan Kurtulmuş, 1984 yılında, yine aynı Fakülte’de yüksek lisansını tamamladı. 1988-1989 öğretim yılında ABD’de Temple University School of Business & Management’da lisansüstü çalışmalarını sürdürdü. Kasım 1990 ile Haziran 1993 tarihleri arasında ABD’de Cornell University New York State School of Industrial & Labor Relations’nda Misafir Öğretim Üyesi olarak bulundu.

Yazarın, sosyal siyaset, işçi-yönetim ilişkileri, yönetim ve organizasyon, sendikalar ve sendikacılıkta yeni trendler ve insan kaynakları yönetimi konularında yayınlanmış makaleleri vardır. Ayrıca çeşitli uluslararası ve yerli kuruluşların sempozyum ve seminerlerinde tebliğler sundu.

Numan Kurtulmuş, “Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi” ve “Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim” konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile “Post-Endüstriyel Dönüşüm” ve “Japon Sisteminde İşçi-Yönetim İlişkileri” isimli doçentlik çalışmaları mevcuttur.
Numan Kurtulmuş, 1992 yılında İktisat Doktoru, 1994 yılında Çalışma Ekonomisi Anabilim dalında Doçentlik unvanını aldı. Sanayi Ötesi Dönüşüm adlı eseri yayınladı.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdüren NumanKurtulmuş, Önder İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevini yaptı. FP'nin Anayasa Mahkemesi'nce 22 Haziran 2001'de kapatılmasından sonra kurulan Saadet Partisi'nin GİK'inde görev aldı.

Daha sonra Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü. Numan Kurtulmuş, 2004 yılında profesör oldu, akademik çalışmalarını İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak sürdürmektedir. Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş'la evli olan Numan Kurtulmuş üç çocuk sahibidir.

Eserleri;
Sanayi Ötesi Dönüşüm ve İnsan Kaynakları Yönetiminde Japonya Modeli adlı kitaplarının yanında Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi ve Model İnsan Tipi Açısından Endüstri İlişkilerindeki Değişim konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile birçok yayımlanmış makalesi mevcuttur.

Numan Kurtulmuş Haberleri

Yeni anayasanın içeriği ne zaman belli olacak? Kurtulmuş tarih verdi

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş yeni anayasa hazırlıklarıyla ilgili, "Önümüzdeki yasama dönemi başladığında, ekim ayından itibaren bu meselenin içeriğine ilişkin görüşmeler başlayabilir." ifadelerini kullandı.

Haber

Yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili Kurtulmuş konuştu: 'TBMM çatısı altında sürdüreceğiz'

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin, "Meseleyi birtakım kısıtlar altında tutmamak için, birtakım siyasi tartışmaların konusu haline getirmemek için bütün bu süreci siyasi partilerimizle birlikte TBMM çatısı altında sürdüreceğiz" dedi.

Haber

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan 'yeni anayasa' mesajı: 'Bu süreci kimsenin zehirlemesine müsaade edilmemeli'

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meksika ve Küba ziyaretleri sonrasında uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yeni anayasanın tartışılacağı yerin Meclis olduğunu belirttiği açıklamasında Kurtulmuş, "Bu süreci kimsenin zehirlemesine müsaade edilmemesi lazım. Bu süreç, ciddi bir şekilde parlamenterler arasında, siyasi iradeyle olacak bir şeydir" ifadesinde bulundu.

Haber

Numan Kurtulmuş 'anayasa' ziyaretlerine devam ediyor! İlk adresi DEM Parti oldu: 'Temizlik' vurgusu dikkat çekti

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un yeni anayasa için siyasi partilere ziyaretleri devam ediyor. Kurtulmuş'un bugünkü ilk adresi DEM Parti oldu. DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatımoğulları Oruç, yol temizliğine ihtiyaç olduğunu vurguladı. Kurtulmuş ardından Saadet Partisi ve İYİ Parti'yi ziyaret etti.

Haber

Numan Kurtulmuş

Numan Kurtulmuş Hakkındaki Haberler Mynet'te. Numan Kurtulmuş Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Gözler, Erdoğan'la yapacağı görüşmeye çevrilmişken... Fatih Portakal, CHP liderinin o sözlerine dikkat çekti: İlk gol Özel'den!

Ankara'da tüm gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in yapacağı görüşmeye çevrilmişken; TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş dün CHP grubunu ziyaret etti. Kritik görüşme sonrası Özel'in kullandığı ifadeler dikkat çekerken, gazeteci Fatih Portakal'ın "İlk gol Özel'den!" yorumu ise gündem oldu.

Haber

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 'anayasa' turu! Özgür Özel'den dikkat çeken vurgu

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş yeni anayasa hazırlıkları kapsamında CHP'yi ziyaret etti. Kurtulmuş ziyaretin verimli geçtiğini belirterek, "Anayasa yapım sürecine ilişkin görüşleri aldım" ifadesini kullandı. CHP lideri Özgür Özel ise, "Yeni anayasa konuşulurken mevcut anayasa tam uyum sağlanması gerektiğini ifade ettik." dedi.

Haber

Devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş başkanlığındaki devlet erkanı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 104. yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı.

Haber

Bayramdan sonra Mecliste 'anayasa' mesaisi: Numan Kurtulmuş tek tek tüm partileri ziyaret edecek

Ramazan Bayramı'nın ardından anayasa değişikliği konusunda temaslar tempo kazanacak. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Tek tek hepsiyle görüşürüm" diyerek siyasi partileri ziyaret edeceğini bildirdi. Kurtulmuş'un Irak'la terörle mücadelede uzlaşıya ilişkin mesajı da dikkat çekti.

Haber

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan Can Atalay kararıyla ilgili açıklama! 'Milletvekilliği düşürülmesi başka bir süreç'

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Habertürk'te soruları yanıtladı. Kurtulmuş, Can Atalay kararıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. TBMM Başkanı, "Milletvekilliği düşürülmesi başka bir süreç, milletvekilinin düşmesi başka süreç. Bir fezlekenin gelmesiyle milletvekilliğinin düşürülmesi. Burada kesinleşmiş mahkeme kararının sadece Meclis'te okutulması, daha doğrusu Meclis'in bilgilendirilmesi zaruri bir adımdır." ifadelerini kullandı.

Haber

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Can Atalay açıklaması: Ankara'da olsaydım da...

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Teamüller gereği Ankara’da olsaydım da Can Atalay'la ilgili kararı Sayın Bozdağ okutacaktı. Buradan doğacak siyasi tartışmaları sokakta halletmeye kalkmak doğru değil" dedi.

Haber

Akşener-Erdoğan görüşmesinden sonra İYİ Parti'nin talebi karşılık buldu! Milletimizin beklentisi bu

Türkiye'nin yüreğine kor düşüren şehit haberleri Türkiye Büyük Millet Meclisinin de bir numaralı gündem maddesi haline geldi. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ve İYİ Parti lideri Meral Akşener ile bu kapsamda önemli görüşmeler gerçekleştirmişti. Son olarak İYİ Parti'den gelen adım karşılık buldu, bunun üzerine Mecliste grubu bulunan tüm partilere yazı gönderildi.

Haber

Sadece İYİ Parti katılmadı! Tüm muhalefet partilerinden ortak bildiri: Sessiz kalmayacağız

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'la görüşen 8 muhalefet parti temsilcisi görüşmenin ardından ortak bildiri yayımladı. Muhalefet partilerinden sadece İYİ Parti bildiriye imza atmadı. Ortak bildiride, "TBMM'nin olağanüstü toplanması talebimizin reddi, açık bir hukuk ihlalidir" denildi.

Haber

SON DAKİKA | Erdoğan'dan sürpriz görüşme trafiği! Önce Bahçeli, ardından Kurtulmuş

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önce MHP lideri Devlet Bahçeli ile ardından da TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'la bir görüşme gerçekleştireceği öğrenildi. Peş peşe yaşanan kritik görüşmelerin Can Atalay hakkındaki mahkeme kararları ile ilgili olduğu öne sürüldü. Öte yandan 8 parti, TİP Milletvekili Atalay için Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüştü.

Haber

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan 'Can Atalay' açıklaması: ‘Suhuletle çözülmesi en doğru yol’

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, tutuklu TİP Milletvekili Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin, "İki yargı organı arasındaki bu sürtüşmenin bir de TBMM tarafı olmaması için yazıyı şimdiye kadar genel kurula göndermedik. Bu meselenin suhuletle çözülmesi en doğru yol" dedi.

Haber

Numan Kurtulmuş'tan 50+1 açıklaması! 'Geri dönüş yok'

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 50+1 tartışmasıyla ilgili olarak "Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden geri dönüşün olmayacağı aşikar. Halkımız 3 kez bu sisteme olan güvenini teyit etti. Geri dönüş yok" dedi.

Haber

TBMM Başkanı Kurtulmuş: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde revizyon olabilir

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Kendi içerisinde, beş yıllık uygulamalar çerçevesinde revizyonlar yapılabilir, esas olan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden geri dönüş yoktur" açıklamasında bulundu.

Haber

'Gazze’de ateşkes çağrısı' istenen MIKTA Parlamento Başkanları Toplantısı’nın ortak bildirisi Avusturalya engeline takıldı

TBMM - MIKTA 9. Parlamento Başkanları Toplantısı sonrasında imzalanması beklenen ortak bildiri, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları karşısında, “sivillere yönelik ayrım gözetmeyen saldırıların kınanması talebi” ve “Gazze’de ateşkes çağrısı”nı içerdiği için Avustralya’nın itirazıyla yayımlanamadı.

Haber

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan siyasi partilere ziyaret! Özgür Özel'den dikkat çeken 'Ogün Samast' mesajı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, siyasi partilerle temasını sürdürüyor. Kurtulmuş, parti ziyaretleri kapsamında Saadet Partisi Meclis Grubu'nu ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grubunu ziyaret etti. Görüşmeler sonrası yapılan açıklamalarda, yeni anayasa ile ilgili konuşulup konuşulmadığına ilişkin verilen yanıtlar dikkat çekti. CHP lideri Özgür Özel'in, Ogün Samast'ın tahliyesi ile ilgili sözleri de gündem oldu. İşte detaylar...

Haber

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Gazze mesajı! Sesimizi yükselterek insanlık cephesine katkı vermeye çalışıyoruz

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Bosna Hersek Meclisini ziyaretinde konuştu. Konuşmasında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını anımsatan Kurtulmuş, "Biz burada insanlığın yanında durarak, barışın, acil ateşkesin ve insani yardımların derhal ulaştırılması için sesimizi yükselterek insanlık cephesine katkı vermeye çalışıyoruz" mesajını verdi.

Haber

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Bosna Hersek'i ziyaret ediyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, çeşitli programlara katılmak ve bazı temaslarda bulunmak üzere Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya geldi.

Haber

Anayasa Mahkemesi hak ihlali olduğuna hükmetmişti! TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan Can Atalay açıklaması: Meclis gereğini yerine getirecektir

Tutuklu TİP Hatay milletvekili Can Atalay hakkında geçtiğimiz günlerde Anayasa Mahkemesi'nden karar gelmişti. Anayasa Mahkemesi, Can Atalay dosyasında seçilme hakkı ve kişi hürriyeti ve güvenlik hakkı yönlerinden hak ihlali olduğuna hükmetmişti. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Can Atalay hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, Atalay hakkında, "AYM kararı ortadadır, meclis gereğini yerine getirecektir." dedi.

Haber

Kurtulmuş'tan İsveç açıklaması: Milletvekilleri kararını verecek

İsveç'in NATO'ya katılım protokol dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak TBMM'ye sevk edildi. Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş protokolle ilgili, "Ümit ederim en kısa sürede Genel Kurul'a gelecek, milletvekilleri kararını verecektir." dedi.

Haber

Kılıçdaroğlu'ndan TBMM Başkanı Kurtulmuş'a ziyaret: 'Verimli bir toplantı gerçekleştirdik'

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kabul etti. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü, Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi.

Haber

Dün Bahçeli, bugün Akşener: Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş'tan peş peşe dikkat çeken görüşmeler

Meclisin açılmasıyla birlikte siyasiler arasında görüşme trafiği de başladı. Dün MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüşen TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, bugün İYİ Parti lideri Meral Akşener'i kabul etti.

Haber

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan MHP lideri Bahçeli'ye ‘yeni anayasa’ ziyareti

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa ve Meclis İç Tüzüğü görüşmeleri için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti. Kurtulmuş ziyaretinin ardından yeni anayasa süreci hakkında değerlendirmelerde bulunarak “Bir takvim vermek zor ama ben zemini ve yöntemi doğru tartıştığımız zaman sonucu alabileceğimizi düşünüyorum” dedi.

Haber

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan yeni anayasa mesajı! Fantezi değil ihtiyaçtır diyerek Meclise çağrı yaptı

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa hazırlığı sürecine ilişkin bilgi verdi. Yeni yasama döneminin açılışına dikkat çeken Kurtulmuş "Şimdi bu darbeci geleneğin önünü açan anayasadan kurtulma vaktidir. 28. dönemin bunu gerçekleştirebilecek güce, siyasi iradeye sahip olduğu inancındayım" ifadelerini kullandı.

Haber

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Danimarka’da Kur'an-ı Kerim yakılmasına sert tepki

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Ordu'da STK temsilcileri ve iş insanlarıyla bir araya geldi. Kurtulmuş yaptığı açıklamada Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırı ile ilgili “Bu suça ortak olanlar kendi sonlarını da hazırladıklarının farkında değiller” ifadelerini kullandı.

Haber

TBMM'de '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' töreni! Kurtulmuş'tan net mesaj: Kökü dışarıda olan bir darbe teşebbüsü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, TBMM'de düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma törenine katıldı. Törende konuşan TBMM Başkanı Kurtulmuş, "İç savaşı tetiklemek üzere, kökü dışarıda olan bir teşebbüstü" diye konuştu.

Haber

Erdoğan'ın kararının perde arkasını anlattı! Numan Kurtulmuş Garanti altına alındı diyerek açıkladı: Masada da onu söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç'in NATO üyeliği için onay verdi. Erdoğan kararı TBMM'ye götürecek. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Erdoğan'ın kararının perde arkasına dair konuşurken "Erdoğan dışarda ne söylediyse masada da söyledi" dedi.

Haber

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Hep beraber çok daha ileriye gideceğiz

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Allah'ın izniyle hep beraber bu depremin yıkıntılarından nasıl ayağa kalktıysak bundan sonra da hep beraber çok daha ileriye gideceğiz. Şehirlerimiz eskisinden daha güzel hale gelecek." dedi.

Haber

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan AKPM'nin 'Türkiye' raporuna sert tepki: 'Ülkemizi işgal girişiminde bulunan darbeci teröristleri aklamaya kimsenin hakkı yok!'

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nde (AKPM) hazırlanan rapora Türkiye'den tepkiler gelmeye devam ediyor. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş söz konusu kararı kınadıklarını belirterek "Ülkemizi işgal girişiminde bulunan darbeci teröristleri aklamaya hiç kimsenin ve hiç bir kurumun hakkı yoktur!" dedi.

Haber

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş kimdir, kaç yaşında ve nereli? Numan Kurtulmuş'un yer aldığı görevler!

Numan Kurtulmuş TBMM Başkanı seçildi. Meclis'in yeni dönemindeki başkanının seçilmesi için oylama geçtiğimiz gün yemin töreninin ardından yapıldı. İlk tur ve 2. turun ardından 3. tur oylaması da sona erdi. Yeni Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş oldu. Peki, Numan Kurtulmuş kimdir, kaç yaşında ve nereli? TBMM Başkanı seçilen Numan Kurtulmuş hangi görevlerde yer aldı? İşte detaylar...

Haber

YENİ TBMM BAŞKANI 2023: Meclis başkanı kim oldu, seçim ne zaman? TBMM Başkanlık seçiminde kritik gün

TBMM Başkanı seçimi sonrası son dakika açıklamasının bugün yapılması bekleniyor. MHP ve AK Parti'nin Meclis Başkan adayı Numan Kurtulmuş olurken, CHP'nin Meclis Başkan adayı Tekin Bingöl olarak açıklandı. İYİ Parti'nin adayı Cihan Paçacı, Yeşil Sol Parti'nin adayı Tülay Hatimoğulları Oruç oldu. Peki, TBMM başkanı belli oldu mu, oylama ne zaman? Yeni meclis başkanı kim oldu?

Haber

TBMM’de büyük gün geldi! Yeni başkan bugün seçiliyor! İşte tüm adaylar….

TBMM bugün yeni başkanını seçmek için toplanıyor. Bugün gerçekleştirilecek seçimlerde 7 aday yarışacak. AK Parti ve MHP’nin aday olarak gösterdiği Numan Kurtulmuş’un seçilmesine kesin gözüyle bakılırken TBMM Başkanlığı için aday gösterilen diğer milletvekilleri de belli oldu. İşte TBMM Başkanlığı seçimi ile ilgili tüm detaylar…

Haber

CHP'den Numan Kurtulmuş'un adaylığına şartlı destek: İkinci dönemde karşısına aday çıkarmayız ama...

AK Parti TBMM Başkan adayı olan Numan Kurtulmuş, adaylık dilekçesini sundu. Meclis'teki partilere nezaket ziyaretinde bulunan Kurtulmuş, CHP TBMM Grubunu da ziyaret etti. Ziyaretin ardından CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yaptığı açıklamada yarın aday çıkaracaklarını ancak ikinci dönemde Kurtulmuş'u destekleyebileceklerini söyledi. Özel, verecekleri destek için de şartlarını açıkladı.

Haber

TBMM Başkan adayı Numan Kurtulmuş kimdir, nereli ve kaç yaşında? Numan Kurtulmuş TBMM Başkanlığı için dilekçesini sundu

TBMM Başkan adayı Numan Kurtulmuş hakkında son dakika olarak geçilen haberler sonrası araştırmalar hız kazandı. Cumhur İttifakı tarafından TBMM Başkan adayı olarak gösterilen Kurtulmuş adaylık başvurusunu gerçekleştirdi. Peki, TBMM Başkan adayı Numan Kurtulmuş kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte, TBMM Başkanlığı için dilekçesini sunan Numan Kurtulmuş hakkında merak edilenler...

Haber

Numan Kurtulmuş kimdir, nereli ve kaç yaşında? TBMM Başkanı adayı Numan Kurtulmuş adaylık başvurusu yaptı

Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanı adayı oldu. Cumhur İttifakı tarafından TBMM Başkan adayı olarak gösterilen Numan Kurtulmuş adaylık başvurusu yaptı. Bu gelişme sonrası Kurtulmuş hakkında internette araştırma yapılıyor. Peki, TBMM Başkanı adayı Numan Kurtulmuş kimdir, kaç yaşında, hangi görevlerde yer aldı?

Haber

Son dakika | 'Diğer siyasi partileri de ziyaret edeceğiz' diyerek duyurdu! Numan Kurtulmuş TBMM Başkanlığı için dilekçesini sundu

Son dakika haberi: AK Parti ve MHP tarafından TBMM Başkanlığı'na aday gösterilen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, adaylık için dilekçesini Meclis'e sundu. Kurtulmuş yaptığı açıklamada randevu aldıkları diğer siyasi partileri de bugün ziyaret edeceğini duyurdu.

Haber

Son dakika: AK Partili Numan Kurtulmuş, TBMM Başkanı adayı oldu

Son dakika haberi... AK Parti İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı adayı oldu. Kurtulmuş'un aday gösterildiği dilekçe Meclis Genel Sekreterliğine sunuldu.

Haber

TBMM Başkanlığı için ismi geçiyordu, 3'lü zirve iddiası gündem yarattı! Numan Kurtulmuş...

TBMM Genel Kurulu, yemin töreninin ardından resmen yeniden açılırken gözler yeni Meclis Başkanı'nın kim olacağına çevrildi. Kulislerde AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un ismi konuşulurken, "3'lü zirve" iddiası gündem yarattı. Öte yandan Anayasa gereği, milletvekilleri ant içtikten 5 gün sonra Meclis Başkanı seçim işlemlerinin başlatılması gerekiyor.

Haber

Kabinede kimler yer alacak? Canlı yayında açıkladı, o isim dikkat çekti: 'Dün sorsaydınız söylemezdim ama bugün...'

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin ardından oluşturulacak yeni kabineyi merak ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu hafta açıklaması beklenen kabinede yer alacaklarla ilgili isimler gelmeye başladı. Canlı yayında kabine ile ilgili açıklama yapan Abdülkadir Selvi, ekonominin koltuğuna Mehmet Şimşek'in oturmasını beklediğini ifade etti. Selvi'nin Meclis Başkanlığı için açıkladığı isim de dikkat çekti.

Haber

AK Partili Kurtulmuş'tan Kabine ve Meclis'te yeni dönem mesajları! Seçimden sonra olan işler de var

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, seçim sonrası TBMM ve Kabine gündemine dair açıklamalar yaptı. Seçimlerin tamamlandığına değinen Kurtulmuş, "Bunlardan biri Kabine'nin açıklanması, bir tanesi Meclis'teki görevlerin seçilmesi" diyerek mesajlar verdi.

Haber

Numan Kurtulmuş görüşmenin detaylarını anlattı: Sayın Özdağ bizden bakanlık talep etti

14 Mayıs seçimlerinde neticelenmeyen cumhurbaşkanlığı yarışı tüm gözleri 28 Mayıs'a çevirdi. İkinci tura kalan adaylar ilk turda yarışan diğer adayları ikna turuna çıkmıştı. Bu çerçevede AK Parti'yi temsilen Numan Kurtulmuş Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile görüşmüş ancak Özdağ Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini belirtmişti. Kurtulmuş bu görüşmenin detaylarını anlattı ve Özdağ'ın bakanlık istediğini açıkladı.

Haber

SON DAKİKA | Ümit Özdağ-Numan Kurtulmuş zirvesi! 'Gönüllü dönüş' ve 'gerekirse zorla' ifadeleri damga vurdu

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesi Ankara'da görüşme trafiği hızlanırken; Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile bir araya geldi. İki isim kritik görüşme sonrası kameraların karşısına geçti. AK Partili Kurtulmuş, "Umuyoruz ki Zafer Partisi de Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a destek verir." ifadesini kullanırken; Özdağ ise yaptığı açıklamada "Aramızda temel farklılıklar olduğu açıktır. Faydalı görüşme olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Haber

SON DAKİKA | Sinan Oğan pazartesiyi işaret etmişti! Ümit Özdağ ile Numan Kurtulmuş görüşecek

Son dakika haberi: Türkiye 28 Mayıs'ta ikinci tur seçimleri için sandık başına gitmeye hazırlanırken, ATA İttifakı'nın nasıl bir karar alacağı merak konusu. Son bir hafta kala Ankara'da görüşme trafiği hız kazanırken; Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yarın bir araya gelecek.

Haber

SON DAKİKA | AK Partili Numan Kurtulmuş'tan çok konuşulacak Akşener yorumu: 'Ben dememiş miydim?' diyordur

Seçim sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ikinci turda oylarını daha da artıracağını söyledi. "Göç bakanlığı düşünüyor musunuz?" sorusuna yanıt veren Kurtulmuş, Sinan Oğan'a oy veren seçmen kitlesinin ikinci turda yapacağı tercihle ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. İYİ Parti lideri Akşener için de çok konuşulacak ifadeler kullanan Kurtulmuş "'Ben dememiş miydim?' diye bir ruh hali içinde olabilir" dedi.

Haber

Meclis Başkanı kim olacak? Kulislerde konuşulan isimler belli oldu! En güçlü aday olarak onun adı geçiyor…

Milletvekili seçim sonuçlarının belli olması birlikte parlamentoda çoğunluğu elde eden Cumhur İttifakı’nın yeni dönem için Meclis Başkanı’nı da belirlemesi bekleniyor. AK Parti kulislerinde Meclis başkanlığı için 3 kişinin ön plana çıktığı öğrenilse de son gelen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın adının en güçlü adaylar arsında geçtiği belirtildi. İşte TBMM’de yeni başkanın kim olacağı ile ilgili son dakika gelen kulis bilgileri…

Haber

'İstanbul mitingini gölgeledi' Numan Kurtulmuş seçime günler kala 'Müsaade etmeyelim' diyerek uyardı! '3-5 tane fazla oy alacağız diye...'

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, canlı yayında dikkat çeken değerlendirmelerde bulunurken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erzurum mitinginde yaşanan taşlı saldırı olayıyla ilgili de konuştu. "İstanbul mitingini gölgeledi" diyen Kurtulmuş "Provokasyon yapmak isteyenlere asla müsaade etmeyelim. 3-5 tane oy fazla alacağız diye belli şehirlerde öne geçeceğiz diye demokrasi dışı yollara sapmak isteyenlerin elini rahatlatacak bir takım eylemlerin içinde olmayalım" şeklinde konuştu.

Haber

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan Altılı Masa açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı. "HDP'nin oyları olmadan Altılı Masa, o zaman altıydı. Altılı Masa'nın, kimi aday çıkarırsa çıkarsın Cumhurbaşkanlığı seçimine ortak olması dahi mümkün değildir. Matematik söylüyor bunu. Siyasal matematik bunu söylüyor. Dolayısıyla er ya da geç bunlar alenen, HDP ittifakının açıklanmasını sağlayacaklar." ifadelerini kullandı.

Haber