Oğuz Atay Haberleri Ve Son Dakika Oğuz Atay Haberleri

Oğuz Atay Haberleri Ve Son Dakika Oğuz Atay Haberleri

12 Ekim 1934 tarihinde Kastamonu’da dünyaya gelen Oğuz Atay, ilk ve ortaokulu Ankara’da okudu. O zamanlar ismi Maarif Koleji olan TED Ankara Koleji’nden 1951 yılında mezun oldu. Ardından 1957 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni bitirdi. İki yıl askerlik yaptı. Kadıköy vapur iskelesinin yapımında kontrol personeli olarak görev yaptı. İstifa ettikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İnşaat Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam etti. Farklı gazete ve dergilerde söyleşi ve makaleleri yayınlandı. 1971 yılında Oğuz Atay’a asıl ününü getiren Tutunamayanlar romanı yayınlandı. TRT Roman Ödülü’nü kazanan roman aynı zamanda UNESCO tarafından Türk edebiyatının en seçkin eseri seçilmiştir. Yazdığı eserlerde rüya ve gerçeği karıştıran Atay, postmodernist eser veren ilk Türk yazardır. Eserlerinde mizah, eleştiri ve ironi bir arada bulunur.

Oğuz Atay Haberleri

Türk edebiyatının mihenk taşlarından bir olarak kabul edilen Oğuz Atay’ın yalnızlık üzerine söylediği 10 söz!

Romanlarıyla geçmişten günümüze kadar en çok okunan ve konuşulan yazar Oğuz Atay, Türk edebiyat tarihinin en özel isimlerinden biri olarak kabul ediliyor. Onun kitaplarında ve sözlerinde kaybolmamak mümkün değil. Sizler için birbirinden etkileyici 10 Oğuz Atay sözünü derledik.

Trend 12-01-21 15:45

Google'dan Oğuz Atay'ın 86. doğum gününe özel doodle

Türk edebiyatının önemli yazarlarından olan Oğuz Atay'ın 86. yaş günü için Google doodle tasarımı hazırladı.

Haber 12-10-20 03:41

Tutunamayanlar tatilde! Tutunamayanlar oyuncuları kimler? Konusu ne? Hangi isimler dizide rol alıyor?

TRT 1 ekranlarına gelen Tutunamayanlar dizisinin sezon finali yapmasından sonra sevilen oyuncular Doğu Demirkol, Yeliz Kuvancı ve Hande Hatipoplu soluğu Bodrum’da aldı. Dizinin başarılı oyuncularının Bodrum’da objektiflere yakalanmasından sonra dizi sosyal medya gündeminde konuşulmaya başlandı. Sezonun yorgunluğunu iskelede güneşlenerek atan ekip uzun süre sohbet etti.

Magazin 09-07-20 17:31

Üniversite öğrencileri dolmuş durağını Oğuz Atay ile süsledi

Üniversite öğrencileri dolmuş durağını "Oğuz Atay" ile süsledi

Haber 29-12-19 13:18

Oğuz Atay

Oğuz Atay Hakkındaki Haberler Mynet'te. Oğuz Atay Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Oğuz Atay'ın evine bilgilendirme tabelası yerleştirildi

"İstanbul'un Edebiyat Coğrafyası" projesi Oğuz Atay'ın "Tutunamayanlar" romanını yazdığı evine tabela yerleştirilmesiyle başladı

Magazin 13-12-19 18:42

GRAFİKLİ- Çağını aşan yazar: Oğuz Atay

GRAFİKLİ- Çağını aşan yazar: Oğuz Atay

Magazin 13-12-19 13:22

Yazar Oğuz Atay doğum yeri İnebolu'da anıldı

Yazar Oğuz Atay doğum yeri İnebolu'da anıldı

Haber 12-10-19 22:45

Görmediğimiz Oğuz Atay

'Tutunamayanlar', 'Tehlikeli Oyunlar', 'Bir Bilim Adamının Romanı' ve 'Korkuyu Beklerken' gibi unutulmaz kitapların yazarı Oğuz Atay'ın hiç bilinmeyen 14 fotoğrafı ortaya çıktı. Atay'ın arkadaşı Çetin Yalçın'da kalmış 14 fotoğrafı Sözcükler dergisi yayımlayacak.

Magazin 24-12-15 08:10