Oracle Haberleri

Oracle ve Google'ın Android davası sona erdi!

Google'ın ve Oracle'ın arasında geçen ve Android işletim sisteminde kopyalanan kod iddiası üzerine on yıldır süren dava, ABD Yüksek Mahkemesi'nde sonuçlandı. Mahkeme, Google'ı haklı buldu.

Haber

MWC 2021 de iptal edilebilir!

Teknolojinin dünyasının kalbinin attığı Mobil Dünya Kongresi (MWC), 2021 yılında da düzenlenmeyebilir. Nokia, Ericsson, Sony ve Oracle gibi firmalar, geçtiğimiz yıl koronavirüs salgınıyla ilgili endişeler nedeniyle iptal edilen teknoloji konferansının 2021 ayağından çekildiklerini açıkladılar.

Haber

Google ile Oracle arasındaki 'Android' davası, Yüksek Mahkemeye taşındı

ABD'li teknoloji şirketi Oracle'ın, Google aleyhine Android işletim sisteminde Java yazılım platformunun kullanılması nedeniyle açtığı fikri mülkiyet davası, Yüksek Mahkemede görülmeye başlandı.

Haber

TikTok düğümü Oracle ve Walmart tarafından çözüldü

TikTok Oracle ve Walmart tarafından satın alındı. İşte satın alma işleminin detayları.

Haber

Oracle

Oracle Hakkındaki Haberler Mynet'te. Oracle Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

TikTok düğümü çözüldü: Oracle, Walmart ve ByteDance işbirliğinde TikTok Global kuruluyor

ABD'de yasaklanma tehlikesiyle karşı karşıya olan TikTok'un Çinli sahibi ByteDance, dünyanın en büyük ikinci yazılım şirketi Oracle ve perakende devi Walmart ile bir anlaşmaya vardı.

Haber

İddia: TikTok ile Oracle anlaştı!

Trump’ın emriyle ABD’de yasaklanması gündemde olan TikTok, iddialara göre son anda ABD’li teknoloji devi Oracle ile anlaştı.

Haber

Yasağa bir gün kala flaş karar: TikTok'un ABD operasyonları Microsoft'a satılmayacak

Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasının ABD operasyonlarının Microsoft'a satılmayacağı bildirildi.

Haber

Oracle TikTok için ne kadar ödeyecek?

ABD’li teknoloji ve yazılım devi Oracle’ın ABD Başkanı’nın emriyle TikTok’u satın almak için görüşmelere başladığı vurgulanıyor. Peki Microsoft, Twitter ve Apple’dan sonra pazarlığa şimdi de Oracle mı oturdu?

Haber

Oracle TikTok için ne kadar ödeyecek?

ABD’li teknoloji ve yazılım devi Oracle’ın ABD Başkanı’nın emriyle TikTok’u satın almak için görüşmelere başladığı vurgulanıyor. Peki Microsoft, Twitter ve Apple’dan sonra pazarlığa şimdi de Oracle mı oturdu?

Haber

TikTok: Trump, Oracle'ın Çin merkezli uygulamanın ABD ayağını satın almasına sıcak bakıyor

ABD Başkanı Donald Trump, Çin merkezli sosyal medya uygulaması TikTok'un ABD'deki operasyonlarının, dünyanın en büyük ikinci yazılım şirketi Oracle tarafından satın alınmasına sıcak baktığını açıkladı.

Haber

Bu kez Apple değil: TikTok'un sürpriz bir talibi var!

TikTok'un yeni talibi ortaya çıktı. İddialara göre, Microsoft'tan sonra ABD'li Oracle firması TikTok'u satın almak için ByteDance ile görüşmeler yapıyor.

Haber

Dikkatli olmazsanız sonuçları ağır olabilir! Bilgisayarınızdaki virüsleri...

Birçok kişi gün içerisinde bilgisayarı aktif bir şekilde kullanıyor. Bu kullanıcılar gelen ya da spam kutusundaki e-postaları okuyor, bilgisayarına uygulama ya da dizi indiriyor, farklı sitelere tıklıyor. Ancak bilgisayar kullanırken dikkat etmeyenler için bu durumun sonucu bilgisayarına virüs bulaştırmak olabiliyor. Peki, bilgisayarı virüsten korumanın en etkili yolları neler?

Haber

Çalışma hayatının yeni aktörü yapay zeka olacak

Yapay zeka sistemlerinin, endüstri 4.0 ile 5G teknolojilerinin yaygınlaşmasıyla ekonomi de dahil olmak üzere çalışma hayatının pek çok alanında etkisini artıracağı öngörülüyor - IBM Türkiye Müşteri Teknik Lideri Kıvanç Uslu: - "Bu teknolojiler, üretim sırasında oluşan arızalar ve hatalı ürünlerin tespiti gibi senaryoları gerçekleştirerek, müşterilerin olası maliyet artışlarını engelliyor" - Oracle Türkiye Analitik İş geliştirme Direktörü Pelin Özbozkurt: - "Yapay zeka konuşulurken en çok 'Makineler insanların yerini alacak mı?' sorusu soruluyor. Halbuki makinelerin insanların yerini alması yerine insanlarla çalışarak iş süreçlerinin verimliliğinin artırıldığını gözlemliyoruz"

Finans

Google kullanıcıların verilerini depolayıp, herkesi fişlemiş! Oracle: Elimizde deliller var

Android kullanıcılarından izinsiz bir şekilde veri topladığı iddiası ile Google'a inceleme başlatıldı. Avustralya'da başlatılan incelemede Google'ın ana firması Alphabet'in arama geçmişleri ve kullanıcı konumları üzerinde detaylı veri topladığı belirtiliyor. İddiaları ortaya atan Oracle firması yeterli kanıta sahip olduğunu da belirtiyor.

Haber

Oracle, Google'a açtığı telif hakkı davasının temyizini kazandı

Google, Android işletim sisteminde Java programlama dilini kullandığı için Oracle'a tazminat ödemeye mahkum edildi

Haber

Oracle, 3 milyar dolar tazminat ödeyecek

HP ve Oracle arasında yaşanan dava sonuçlandı. Oracle eski iş otağına 3 milyar dolar tazminat verecek.

Haber

Oracle’den sürpriz hamle!

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Oracle’da işler pek de istenildiği gibi gitmiyor. Dünyanın en popüler yazılım şirketlerinden Oracle, küçülmeye gitmek zorunda kaldı.

Haber

Google ve Oracle davasında şok karar!

2010 yılından beri devam eden Google ile Oracle arasındaki telif hakkı davasında karar verildi.

Haber

Oracle Java 8’i duyurdu

Çığır Açan “Java SE 8” Sürümü Java Programlamada En Belirgin Yükseltme Özelliklerini İçeriyor; “Java SE 8” ile “Java ME 8” Kullanıcılara Uzun Vadeli Birleşim Alanında Önemli Bir Adım Sunuyor.

Haber

Türk mühendislerden akıllı kutu devrimi

Bir grup Türk mühendis tüm smart TV teknolojilerini ve yayın sistemlerini tek bir ortamda toplayan "İntevnet" adı verilen akıllı kutu geliştirdi.

Haber