Prof. Dr. İsmail Demir Haberleri

SİHA'larımızın keskin gözü SSB Başkanı Demir'den heyecanlandıran paylaşım

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, silahlı insansız hava araçlarında (SİHA) kullanılan çok sayıda CATS kamerasını güvenlik güçlerine teslim ettiklerini duyurdu. Demir paylaşımında "SİHA'larımızın keskin gözü CATS kameralarımızın üretimlerine ve SİHA'larımıza entegrasyonlarına devam ediyoruz." ifadelerini de kullandı.

Haber

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir canlı yayında milli savaş uçağı için tarih verdi

Canlı yayında önemli açıklamalarda bulunan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, milli savaş uçağının hangardan çıkacağı tarihi verdi. Demir, 2023 yılında milli savaş uçağının hangardan çıkacağını ve HürJet'in uçacağını söyledi.

Haber

İsmail Demir duyurdu! Çok sayıda METE tabancası teslim edildi…

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Özgün Yerli Tabanca Geliştirme Projesi kapsamında üretimi süren METE tabancalarından güvenlik güçlerine çok sayıda teslim edildiğini duyurdu.

Haber

ASELSAN geliştirdi! GÖKDENİZ hedefleri başarıyla imha etti…

Türkiye savunma sanayinde yaptığı atılımlarla dikkat çekerken önemli bir gelişme daha yaşandı. ASELSAN tarafından geliştirilen GÖKDENİZ hava savunma sistemi yetenekleri ile hayran bırakırken hedefi tam 12’den vurmayı başardı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber

İsmail Demir duyurdu: TSK'ya teslim edildi! 'VURAL tam kapasite ile ordumuzun hizmetinde'

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, milli yazılım ve donanıma sahip, radar elektronik taarruz yetenekleri ile donatılan VURAL Radar Elektronik Harp Sistemi'nin son partisinin Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) teslim edildiğini bildirdi.

Haber

Milli hava savunma füze sisteminden yeni haber! İmha etmeyi başardı…

Son dakika haberine göre; Milli hava savunma füze sistemi HİSAR O+, TSK’nın envanterine girmek için gün sayıyor. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, HİSAR O+'nın yüksek irtifadaki yüksek hızlı hedefi imha etmeyi başardığını duyurdu.

Haber

Anadolu Amfibi Hücum Gemisi ne zaman görevde olacak? İsmail Demir açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, canlı yayında yerli savunma sanayindeki son gelişmelere dair önemli açıklamalar yapıyor. Demir, kamuoyunda uçak gemisi olarak da bilinen Anadolu Amfibi Hücum Gemisi'nin ne zaman denize ineceği ile ilgili soruya yanıt verdi. Demir, "İş gücü açısından salgının bazı etkileri oldu. Bu yıl sonuna yetişsin diyorduk, biraz daha sarkacak gibi görünüyor. Ama biz artık 2022'yi ıskalamak istemiyoruz" dedi.

Haber

Savunma Sanayii Başkanı Demir duyurdu! 2 deniz karakol uçağı daha Deniz Kuvvetleri'ne teslim edildi

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Meltem-3 Projesi kapsamında 2 adet P-72 Deniz Karakol Uçağının daha Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildiğini duyurdu. 2022 yılı içerisinde tamamlanması planlanan son 2 uçak teslimatının ardından Deniz Karakol uçaklarının toplam sayısı 12’ye ulaşacak.

Haber

ASELSAN satılacak iddiası! Cumhurbaşkanlığından açıklama geldi

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "AELSAN satılacak" iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Haber

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'den S-400 ve Patriot açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, S-400'de ikinci sistemin belirli alanlarda iş birliğini içerdiğini ve bu yönde somut gelişmeler olduğunu, Patriot konusunda ise herhangi bir gelişme olmadığını belirtti.

Haber

İsmail Demir duyurdu! İlk Aksungur teslim edildi

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TUSAŞ tarafından üretilen Aksungur SİHA'nın ilk teslimatının Deniz Kuvvetleri Komutanlığına yapıldığını bildirdi.

Haber

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir'den 'Teşkilat' dizisine ziyaret

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, TRT 1’in reyting rekorları kıran dizisi “Teşkilat”ın setine ziyaret gerçekleştirdi. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, TRT 1 yöneticileri ve set ekibiyle bir araya gelerek dizi hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Magazin

Yerli İHA ailesinin yeni üyesi BOYGA duyuruldu

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, mini İHA geliştirmelerinin son örneği olan BOYGA’yı duyurdu.

Haber

Türkiye'nin ilk milli ağır sınıf torpidosu AKYA devreye alınıyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: - "AKYA torpidomuzu devreye sokuyoruz, bunu yeni bir müjde olarak verebiliriz. Atmaca füzemizin deniz altından atılan versiyonunu çalışıyoruz. Atmaca füzemizin karadan karaya olarak yeni bir modelinin çıkmasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor"

Yurthaber

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir açıkladı! 15 bin kişiye iş müjdesi

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde kurulan Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde (HAB OSB) 150'si sanayi kuruluşu 300 işletmenin yer almasının planlandığını, yaklaşık 15 bin kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.

Finans

İlk kez vitrine çıkıyor! Özel operasyonlar için üretildi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ihtiyaçları için özgün olarak geliştirilen Pars IV 6x6 Özel Operasyonlar Aracı, 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF 2021) ilk kez sergilenecek.

Haber

Savunma Sanayii Başkanı Demir: 103 yangını ilk anda tespit ettiler

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Orman Genel Müdürlüğü'nün kullandığı Bayraktar TB2 İHA'ların, 1 Haziran'dan 4 Ağustos'a kadar 1413 saat uçuş gerçekleştirerek 103 yangını ilk anda tespit ettiğini açıkladı.

Haber

Savunma Sanayii Başkanı Demir: Sancak, TSK'ya teslim edildi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yeni nesil muhabere elektronik taarruz sistemi 'Sancak'ın Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edildiğini açıkladı.

Haber

Yerli ve milli makineli tüfeğin ilk teslimatı jandarmaya

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yerli ve milli imkanlarla üretilen makineli tüfek PMT 7.62'nin ilk teslimatını, Jandarma Genel Komutanlığı’na gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Haber

Türkiye ile Haiti arasında savunma sanayisi alanında iş birliği niyet beyanı imzalandı

Türkiye ile Haiti arasında savunma sanayisi alanında iş birliği niyet beyanı imzalandı

Yurthaber

“Kendisi hafif etkisi ağır ALPAGU’dan tam isabet”

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, STM tarafından milli mühendislik kabiliyetleriyle geliştirilen, sabit kanatlı akıllı vurucu İHA sistemi ALPAGU, mühimmatlı test atışını başarıyla gerçekleştirdiğini açıkladı.

Haber

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den ilk atışını başarıyla yapan SİDA değerlendirmesi:

"İnsansız sistemleri kara, deniz üstü ve deniz altı araçlarına taşımayla ilgili bir müddettir çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmaların neticelerinden birisini burada gördük" - "Silahlı insansız deniz üstü aracımız, takılan Cirit ve UMTAS füzeleriyle seyre çıktı ve hareketliyken 5 kilometreden atış yaparak belirlenen hedefi başarıyla tahrip etti. Teknemizin hızı, manevra kabiliyeti ve vuruş mesafesiyle ilgili çok tatminkar sonuçlar aldık" - "Sırada başka örnekler de var. Hatta bu operasyonel kavramın çeşitlendirilerek hayata geçeceğini söyleyebilirim"

Yurthaber

İsmail Demir'den F-35 açıklaması: ABD'nin son mektubu bizi haklı çıkardı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "F-35 programından hiçbir ülke tek taraflı çıkartılamaz demiştik. ABD’nin son mektubu bizi haklı çıkardı." dedi. Demir ayrıca diyalog sürecinin başlayacağını da ekledi.

Haber

Tank motoru BATU ateşlendi! 1500 beygir güç üretiyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Tank, muhtelif zırhlı araç ve makinalar için BMC Power tarafından geliştirilen 1500 beygir gücündeki ilk motorumuz BATU'nun ateşlemesi başarılı şekilde gerçekleşti." ifadesini kullandı.

Finans

Türkiye'nin silah ihracatı son 5 yılda yüzde 30 arttı, ithalatı yüzde 59 geriledi

Türkiye bu alanda, 2015-2019 döneminde en çok ihracat yapan 14'üncü ülkeyken, 2016-2020 döneminde 13'üncülüğe yükseldi - Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: - "Bu sonuçlar hayal etmenin ve hayallerimiz için çalışmamızın bir karşılığıdır" - "Bugün dünyada yerli ve milli imkanlarla ürettiğimiz platformlarımız adından söz ettirmeye ve göz kamaştırmaya başladı"

Yurthaber

Türkiye'nin silah ihracatı son 5 yılda yüzde 30 arttı, ithalatı yüzde 59 geriledi

Türkiye bu alanda, 2015-2019 döneminde en çok ihracat yapan 14'üncü ülkeyken, 2016-2020 döneminde 13'üncülüğe yükseldi - Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir: - "Bu sonuçlar hayal etmenin ve hayallerimiz için çalışmamızın bir karşılığıdır" - "Bugün dünyada yerli ve milli imkanlarla ürettiğimiz platformlarımız adından söz ettirmeye ve göz kamaştırmaya başladı"

Yurthaber

İsmail Demir duyurdu! Türkiye'den F-35 hamlesi

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin F-35 programından çıkarılmasıyla ilgili hukuki sürece dikkat çekerek "Yol haritasının ilk adımı için girişim başlattık. Hem Türk hem Amerikan şirketlerinin kayıpları var. Türkiye, tüm tarafların hakkını arayacak." dedi.

Haber

HİSAR-O+ Savunma Sistemi zorlu testi başarıyla geçti

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, HİSAR-O+ Orta İrtifa Hava Savunma Sistemi’nin uzak menzil yüksek irtifa atışlı testte hava hedefini doğrudan vurup imha ettiğini duyurdu.

Haber

Savunma Sanayii Başkanı Demir duyurdu! SUNGUR, kara, hava, deniz platformlarına entegre edilebilecek

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, SUNGUR Hava Savunma Sistemi'nin portatif özelliğiyle kara, hava, deniz platformlarına entegre edilebileceğini duyurdu.

Haber

Türk SİHA'ları 300 bin saat uçuşu geride bıraktı! İsmail Demir: Bu gurur hepimizin

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Güvenlik güçlerimizin göklerdeki destekçisi Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Araçlarımız (SİHA) 300 bin saat uçuşu geride bıraktı. Bu gurur hepimizin" dedi.

Haber