Ruşen Çakır Haberleri Ve Son Dakika Ruşen Çakır Haberleri

Ruşen Çakır Haberleri Ve Son Dakika Ruşen Çakır Haberleri

Ruşen Çakır, 1962 yılında Artvin'in Hopa ilçesinde doğdu.

Galatasaray Lisesi'nde okudu ve 1985 yılında gazeteliciğe başladı. Cumhuriyet, Milliyet ve NTV'de çalıştı. Televizyon programlarında uzun yıllar siyaset danışmanlığı yaptı. Şerif Mardin ile gerçekleştirdiği bir röpartaj sırasındaki Şerif Mardin'in ortaya koyduğu"Mahalle baskısı" kavramı ile medyada bir süre tartışma konusu oldu. 2014'e kadar Vatan Gazetesi'nde görevine devam etti.

Bunun ardından Habertürk Gazetesi'ne geçti ve 2016 yılında burdaki işine son verildi. Meydascope isimli yayın platformunda gazetecilik faaliyetlerine devam etmektedir. 1990 yılında yayımladığı ilk kitabında Türkiye'deki siyasi dönüşümlerini kaleme almıştır.

Bu kitabının adı Ayet ve Slogan'dır. Ayrıca birçok konuyu ele alan kitapları bulunur. Çakır, Müge İplikçi ile evlidir ve 1 çocuk babasıdır.

Ruşen Çakır Haberleri

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu canlı yayında itiraf etti: En son tercihim seçime CHP listelerinden girmekti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'ndan dikkat çeken bir çıkış geldi. 14 Mayıs'taki seçimler öncesi, İYİ Parti, DEVA Partisi ve Saadet Partisi ile ittifak görüşmeleri yaptığını söyleyen Davutoğlu, "En son tercihim seçime CHP listelerinden girmekti. 'Bu sağ seçmen CHP'ye oy vermez beraber olalım' dedim." ifadelerini kullandı.

Haber 01-08-23 00:09

Akşener'den Erdoğan'ın sözüne gönderme: Sen nasıl devrimcisin kardeşim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıldığı Youtube programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'muhafazakar devrimci' sözlerine gönderme yapan Akşener, ilkokul öğrencilerine bedava yemek tekliflerinin reddedildiğini belirterek, "Siz nasıl devrimcisiniz kardeşim" dedi. Akşener ayrıca son günlerin en çok konuşulan konusu, 6 yaşındaki küçük kız çocuğuna istismarla ilgili de sert ifadeler kullandı.

Haber 09-12-22 20:23

'Kılıçdaroğlu' paylaşımı çok konuşulmuştu! Cüneyt Özdemir'den Ruşen Çakır'a sert sözler: 'Kimse iplemiyor'

Gazeteci Cüneyt Özdemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hakkındaki açıklamalarına değinerek gazeteci Ruşen Çakır’ın kendisini eleştirmesi ile ilgili çok sert ifadeler kullandı. "Ruşen Çakır gibi kimi adamlar da bizim bunu ortaya atmamızdan son derece rahatsızlar" diyen Özdemir, "Kendisinin o kadar engin bir siyasi görüşü vardır ki, her seçimde bu olacak der, olmaz. Bu seçilecek der, seçilmez" diye konuştu.

Haber 12-09-22 15:13

Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: - "Bu seçimlerde sandıkların tamamına sahip çıkacağız. İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti ve sivil toplum örgütleri ile sandıklara sahip çıkma konusunda güzel bir iş birliği yaptık ve güçlü bir bilgisayar altyapımız var" - "CHP insan odaklı, Türkiye'nin çıkarlarına endeksli bir siyaset yapıyor. Bahçeli, değerli bir siyaset insanıdır, bireysel olarak Sayın Bahçeli'yle bir sorunum yok, bireysel olarak onu rahatsız edecek, incitecek bir söz kullanmamaya da dikkat ederim. Aynı şeyi Erdoğan için de yaparım, bireysel olarak rahatsız edecek, incitecek bir şey söylememeye özen gösteririm" - "Mersin'de, İYİ Parti'ye kumpas kuruldu. Ahlaki olmayan bir kumpastı. Bir kişinin satın alınması. Nasıl satın alındı bilmiyorum. O kişinin gidip de saat 17.00'ye kadar belediye başkanının ismini vermemesi, başlı başına siyasette skandaldır"

Haber 28-03-19 13:36

Ruşen Çakır

Ruşen Çakır Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Ruşen Çakır Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Erbakan Vakfı'ndan Saadet Partisi'ne sert tepki!

Dün gece 'Erbakan Ödülleri' adı altında bir tören düzenleyen Saadet Partisi, törene Uğur Dündar ve Ruşen Çakır gibi isimleri de davet edip ödüllendirmişti. Salondan görüntülerin gelmesiyle birlikte sosyal medyadan tepki yağmıştı. Törenle ilgili bugün Erbakan Vakfı da bir açıklama yaptı.

Haber 25-04-18 20:06

Ruşen Çakır: Türkiye IŞİD'in cihat alanı olacak

Gazeteci Ruşen Çakır, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin IŞİD'in cihat alanı haline geleceğini söyleyen Ruşen Çakır, "Türkiye'nin önümüzdeki kısa dönemde selefi cihatçı akımların, özellikle IŞİD'in cihat alanı olacağını tahmin ediyorum" dedi.

Haber 13-11-17 15:11

Akşener: Hayır çıkınca Yıldırım ve Bahçeli gider

Periscope'da canlı yayına katılan Meral Akşener, gazeteci Ruşen Çakır'ın sorularını yanıtladı.

Haber 23-02-17 17:06

Erbakan ailesi, AK Parti'ye katılacak

Gazeteci-yazar Ruşen Çakır siyasi kulislerde dolaşıma giren çok çarpıcı bir duyumu canlı yayında paylaştı.

Haber 01-10-12 23:35

Biz utanıyoruz ya siz?

''Gazeteciyi vurun!'' başlığıyla köşesine taşıyan Çakır, tutuklama kararlarını da eleştirdi.

Haber 26-12-11 08:11

Bunu düşünmek aptallıktır

AKP'ye oy verenlerle ilgili Aziz Nesin göndermesi yapanlara Ruşen Çakır'ın tepkisi sert oldu...

Magazin 16-06-11 17:06