Şahap Kavcioğlu Haberleri Ve Son Dakika Şahap Kavcioğlu Haberleri

Şahap Kavcioğlu Haberleri Ve Son Dakika Şahap Kavcioğlu Haberleri

23 Mayıs 1967 Bayburt doğumlu Şahap Kavcıoğlu, bankacı ekonomist ve siyasetçidir. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde gördü. Ardından İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsünden denetim uzmanı eğitimi aldı. Ek olarak İngiltere'deki Hastings Collage'da işletme üzerine eğitim aldı. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Kariyerine Esbank TAŞ'de müfettiş yardımcısı olarak başladı ve aynı bankada şube müdürü ve genel müdür yardımcısı pozisyonlarında görev aldı. Daha sonra Halkbank’ta İstanbul Bölge Koordinatörü, parakende bankacılık, kredi politikaları ve insan kaynakları ve organizasyonundan sorumlu genel müdür yardımcılığı yaptı. Kasım 2015 genel seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisinden Bayburt milletvekili seçildi. Ağustos 2018'de VakıfBank yönetim kurulu başkan vekilliği ve VakıfBank T.A.O. iştiraklerinden Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu. 20 Mart 2021'de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Naci Ağbal'ın yerine Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası başkanlığına atandı.

Şahap Kavcıoğlu Haberleri

Yeni dönem resmen başladı! Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan görevi devraldı, ilk açıklama geldi! Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum

Seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine'de büyük değişikliğe giderken Hazine ve Maliye Bakanı olarak Mehmet Şimşek'in atanması 'Ekonomide politika değişikliğine mi gidilecek?' sorusunu gündeme getirmişti. Bu sırada Merkez Bankası'nın başına da Hafize Gaye Erkan'ın getirileceği gündemdeydi. Erkan, bugün Resmi Gazete'de yayımlanan kararla göreve resmen atandı. Görevi bugün düzenlenen devir teslim töreniyle Şahap Kavcıoğlu'ndan devralan Erkan'ın ilk mesajları dikkat çekti.

Finans 09-06-23 16:21

Şahap Kavcıoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Eski Merkez Bankası Başkanı, BDDK Başkanlığına atandı! İşte Şahap Kavcıoğlu'nun biyografisi

Şahap Kavcıoğlu, 9 Haziran 2023 Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen atamalara ilişkin kararların Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından merak konusu oldu. Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan oldu. Eski Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu da BDDK Başkanlığına atandı. Peki, Şahap Kavcıoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte, Şahap Kavcıoğlu hakkında merak edilenler...

Finans 09-06-23 09:39

Son dakika: Merkez Bankası Başkanlığı'na Dr. Hafize Gaye Erkan, BDDK Başkanlığı'na Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu atandı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Merkez Bankası Başkanlığı'na Dr. Hafize Gaye Erkan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanlığı'na (BDDK) ise Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu atandı. Söz konusu karar ile Hafize Gaye Erkan, Merkez Bankası'nın ilk kadın başkanı oldu.

Haber 09-06-23 01:14

Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan enflasyon ve gıda fiyatları açıklaması! 'Bu aydan itibaren...'

Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, katıldığı canlı yayında ekonomi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Enflasyonla ilgili konuşan Kavcıoğlu, "Gerileme başladı. Bu gerileme sadece baz etkisinden değil, aldığımız tedbirler ile de enflasyondaki gerilemeyi göreceğiz." ifadelerini kullandı. Gıda fiyatları ile ilgili de konuşan Kavcıoğlu, düşüşün bu aydan itibaren görüleceğini söyledi.

Finans 06-12-22 21:17

Toplantıya damga vurdu! Kavcıoğlu'ndan 'kendinizi başarılı buluyor musunuz?' sorusuna dikkat çeken yanıt!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, bugün yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı. Soruları da yanıtlayan Kavcıoğlu, bir muhabirin 'Enflasyonla mücadelede kendinizi başarılı hissediyor musunuz?' sorusuna 'Çok başarılı sayamayız' yanıtını verdi.

Finans 27-10-22 14:25

Son dakika: Memur ve emekliler zam için bu haberi bekliyordu! Merkez Bankası Başkanı duyurdu! Yıl sonu enflasyonu...

Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu yılın dördüncü enflasyon raporu toplantısında tahminleri paylaştı. Buna göre Merkez Bankası enflasyon tahminini 2022 yılı için tahminini yüzde 60,4'den yüzde 65,2'ye çıkardı.TCMB’nin yıl sonu enflasyon beklentisi netleşirken zam formülleri bir bir ortaya çıkmaya başladı. Peki Ocak 2023 emekli ve memur maaşları ne olacak?

Finans 27-10-22 10:35

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, ATO Başkanı Gürsel Baran'ı ziyaret etti

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, ATO Başkanı Gürsel Baran'ı ziyaret etti

Yurthaber 13-10-22 14:01

Merkez Bankası Başkanından 'resesyon' açıklaması: 'Konuşulmayan tek ülke Türkiye'

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu'ndan son dakika 'resesyon ve faiz' açıklaması geldi. Kavcıoğlu, Avrupa başta olmak üzere bir çok ülkenin resesyon riski ile karşı karşıya olduğunu belirterek, “Resesyon konuşulmayan tek ülke Türkiye” dedi. Öte yandan Kavcıoğlu, son beş yılın en düşük faiz oranları uygulandığını da kaydetti.

Finans 13-10-22 13:28

Eylül 2022 Merkez Bankası faiz kararı ne kadar oldu? Merkez Bankası faiz kararı!

Merkez Bankası faiz kararı son dakika açıklaması yapıldı. Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) faiz kararından sonrası Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bugünkü Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı sonrası faiz kararını açıkladı.. TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantı sonrası yapılan açıklama merak edildi. Peki, Eylül 2022 Merkez Bankası faiz kararı ne kadar oldu? Merkez Bankası faiz kararı...

Finans 23-09-22 11:36

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB Sektör Meclisleri İstişare Toplantısında konuştu:

"2022'nin geri kalanında, dünyayı daha kasvetli ve daha belirsiz bir ortam bekliyor. Karşımıza çıkan bu zorlu dönemde, firmalarımızın uygun koşullarla finansmana erişiminin sağlanması, ülkemiz ekonomisi için kritik önemdedir" - "Yatırımlar için gerekli olan uzun vadeli ve sabit faizli kredi bulmak giderek daha güç hale gelmektedir"

Yurthaber 02-08-22 15:24

Kavcıoğlu’nun ‘döviz’ iddialarına AK Partili o isimden şok çağrı: ‘90 milyar doları olduğu halde 15 milyar dolar kredi kullananlar kimlerdir?’

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun bazı sanayicilerin döviz stokladığını iddia etmesi sonrası AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk’ten şok bir çağrı geldi. Kavcıoğlu’nun açıklamalarının suç duyurusu niteliğinde olduğunu söyleyen Külünk, şirket bilgilerinin kamuoyuyla paylaşılması çağrısını yaptı. Öte yandan Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Fikret Kileci de Kavcıoğlu’nu doğrular nitelikte bir açıklamada bulundu.

Finans 01-08-22 14:28

İSO toplantısında gergin anlar! Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu o sözlerle yanıt verdi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahab Kavcıoğlu, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisinde, olağan toplantı sonrası Meclis Üyeleri'nin sorularını yanıtladı. Toplantıya salondaki gerginlik damga vurdu. Kavcıoğlu ile İSO Başkanı Erdal Bahçıvan arasında "stokçuluk" tartışması çıktı. İşte haberin detayları...

Finans 29-07-22 23:02

Canlı yayında soruldu! Merkez Bankası Başkanı'ndan dikkat çeken faiz açıklaması

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu yılın üçüncü enflasyon raporu toplantısında tahminleri paylaştı. Buna göre Merkez Bankası 2022 yılı için enflasyon tahminini yüzde 42,8'den yüzde 60,4'e çıkardı. Sunum sonrası gazetecilerin Merkez Başkanı Kavcıoğlu'na sorduğu faiz sorusu dikkatlerden kaçmadı.

Finans 28-07-22 15:43

Şahap Kavcıoğlu'na sert sözler! 'Meteoroloji Genel Müdürlüğüne git, staj yap'

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun enflasyonla ilgili olarak yaptığı konuşmaya sert tepki göstererek "Merkez Bankası Başkanı'na bir tavsiyede bulunalım; bence sen oradan kalk; Meteoroloji Genel Müdürlüğüne git, Meteoroloji Genel Müdürlüğünde staj yap" diye konuştu.

Haber 28-04-22 18:50

Son dakika: 500 TL'lik banknot geliyor mu? Merkez Bankası Başkanı açıkladı

Son dakika: Sosyal medyada yayılan iddialar sonrası 500 TL'lik banknot ve 5 TL'lik madeni para gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan iddialarla ilgili açıklama geldi. Kavcıoğlu,'Böyle bir şey konuşulduğunu sanmıyorum. Bir arkadaşın bir tweeti, ciddiye alınacak bir tarafı yok. Böyle bir hazırlığımız da yok.' açıklamasını yaptı.

Finans 28-04-22 11:36

Kavcıoğlu’ndan dikkat çeken kur ve enflasyon mesajı

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Konyalı sanayicilerle bir araya geldi. Kavcıoğlu burada yaptığı konuşmada enflasyonla mücadele konusunda etkin çalışmalar yürüttüklerini, ancak döviz kurlarındaki oynaklığın giderilmesi ve enflasyonun düşmesi için Merkez Bankası’nın mücadelesine tüm kesimlerin destek vermesinin önemli olduğunu belirtti.

Finans 01-04-22 12:44

Yılın ilk yatırımcı toplantısı! Kavcıoğlu'ndan büyüme açıklaması

Son dakika haberi: Yılın ilk yatırımcı toplantısında konuşan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, piyasalara ve ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulundu. Toplantıda kritik mesajlar veren Kavcıoğlu, verilerin ilk çeyrekte de büyümenin güçlü olduğunu gösterdiğini ve baz etkisinin kalkmasıyla dezenflasyonist sürecin başlayacağını ifade etti. İşte son dakika haberinin detayları...

Finans 24-03-22 11:35

Son dakika! Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan kur korumalı mevduat açıklaması: Yenileme tercih ediliyor

Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu kur koruma mevduatla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, "Kur korumalı mevduata teveccüh büyük, yenileme tercih ediliyor. Yatırımcıların asla kaybetmeyeceği düzenlemeler yapıldı." dedi.

Finans 22-03-22 18:59

Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı? Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? 17 Mart 2022 Perşembe

Merkez Bankası Mart ayı faiz kararı, bugün gerçekleştirilen toplantının ardından belli oldu. Bu kapsamda çok sayıda vatandaş Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı? Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? soru ve konu başlıklarının yanıtını öğrenmek için internette araştırma yapmaya başladı. Konuya ilişkin detaylar haberimizde...

Finans 17-03-22 14:11

TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan 'kredi' açıklaması: 30 milyar dolar...

Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Türkiye’nin sanayicilerin büyük gayretiyle dünya konjonktüründe başarılı bir sınav verdiğini anlattı. Kavcıoğlu, ihracatı artıracak hamlelerin her zaman yanında olduklarını dile getirerek, Eximbank kredilerinin 30 milyar dolara çıkarıldığını söyledi.

Finans 03-03-22 14:52

Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı? Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Faiz indirimi yapıldı mı?

Merkez Bankası faiz kararı bugün yılın 2. Para Politikası Kurulu toplantısı sonrası yapılan açıklama ile belli oldu. Merakla beklenen açıklama Merkez Bankası tarafından yapıldı. Bu son dakika gelişmesi sonrası Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı? Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Faiz indirimi yapıldı mı? sorularının yanıtı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. TCMB tarafından her ay rutin olarak gerçekleştirilen toplantıya ilişkin detayları sizler için derledik...

Finans 17-02-22 14:08

Merkez Bankası duyurdu: Gözler 27 Ocak'ta

Merkez Bankası (TCMB) yılın ilk enflasyon raporu bilgilendirme toplantısını 27 Ocak'ta Ankara'da gerçekleştireceğini duyurdu.

Finans 21-01-22 11:11

Son dakika: Ekonomi kurmayları toplandı! Kritik toplantı başladı

Son dakika haberine göre, Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında toplandı. Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında, yeni ekonomi modelinin detayları konuşulacak. Son ekonomik gelişmeler değerlendirilecek.

Finans 18-01-22 12:57

Yılın ilk faiz kararı açıklanıyor: Gözler 20 Ocak'taki Merkez Bankası kararında

Merkez Bankası yılın ilk faiz kararını 20 Ocak Perşembe günü açıklayacak. Analistler Merkez'in faizlerin yüzde 14'te sabit tutulacağı yönünde görüş bildirdi.

Finans 13-01-22 14:46

Dövizdeki belirsizlik ihracatçıları harekete geçirdi! Kavcıoğlu ile kritik buluşma!

Merkez Bankası’nın döviz gelirlerinin yüzde 25’inin Merkez Bankası’na satılması yönünde aldığı karar ile harekete geçen ihracatçılar, piyasada yaşanan belirsizliği gidermek için Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile temasa geçti. TİM’in talebi üzerine bugün saat 14.00’te, TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TİM Başkanı İsmail Gülle, birlik ve konsey başkanlarının katılacağı bir webiner toplantı yapılacak.

Finans 05-01-22 10:35

Son dakika: Kavcıoğlu'dan döviz kuru ve swap görüşmeleri açıklaması

Son dakika haberine göre, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomist ve akademisyenlerle katıldığı toplantıda kur ve swap görüşmelerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, kurun çok hızlı aşağı inmesi durumunda TCMB'nin döviz alımlarına başlayabileceğini belirtti.

Finans 24-12-21 17:10

Son dakika: Ekonomi zirvesi 5 saat sürdü

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanan ekonomi zirvesi sona erdi. Toplantıya Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ve kamu bankalarının genel müdürleri katıldı. Kritik toplantı 5 saat sürdü.

Finans 13-12-21 20:35

Son Dakika: Erdoğan, Kavcıoğlu ve Nebati'den ekonomi zirvesi

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ve kamu bankalarının genel müdürleriyle bir araya geldi.

Finans 13-12-21 13:28

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'nun kız kardeşi hayatını kaybetti

Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu'nun kız kardeşi Serap Görcü hayatını kaybetti.

Haber 03-12-21 22:01

Son Dakika: Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan flaş enflasyon açıklaması

Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması geldi. Kavcıoğlu, "TCMB , fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda enflasyonda kalıcı düşüşe işaret eden güçlü göstergeler oluşana ve orta vadeli yüzde 5 hedefine ulaşıncaya kadar elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edecektir" dedi.

Finans 26-11-21 10:44

Son Dakika: Kavcıoğlu'ndan kritik toplantı sonrası açıklama

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya gelmişti. Kavcıoğlu toplantının ardından, "Bu toplantılar daha önce ayarlanan toplantılar, bir olağanüstü gelişme toplantısı değil. İyi bir görüşmeydi, faydalı bir bilgilendirme oldu. Sektör ve BDDK birbiriyle çok uyumlu. Bankacılık sektörümüz çok güçlü." açıklamasını yaptı.

Finans 25-11-21 20:04

Gözler Merkez Bankasında! Kritik toplantı bugün yapılıyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu bugün banka Türkiye Bankalar Birliği üyeleriyle bir araya geliyor. Toplantıda ekonomideki gelişmelerin değerlendirileceği bildirildi.

Finans 25-11-21 09:41

Son Dakika: Merkez Bankasından ekonomi zirvesi

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, akşam saatlerinde BDDK Başkanı ve banka müdürleriyle görüşecek.

Finans 24-11-21 22:27

Muharrem İnce: Merkez Bankası Başkanı ve PPK Üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunacağız

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Merkez Bankası Başkanı ve PPK Üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Haber 18-11-21 21:30

Enginyurt: Memleket batıyor bakan ortada yok

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sosyal medya hesabından ekonomiyle ilgili eleştirilerde bulunarak, "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Maliye Bakanı kim? Dünya kadar olay oluyor, faizler düşüyor ,döviz yükseliyor, memleket batıyor. Lütfi Elvan ortada yok." dedi.

Haber 28-10-21 17:59

TCMB Başkanı Kavcıoğlu faiz değerlendirmesini 28 Ekim'de yapacak

Merkez Bankası (TCMB) yılın son Enflasyon Raporu bilgilendirme toplantısını, 28 Ekim'de fiziksel ortamda gerçekleştirecek.

Finans 22-10-21 14:55

Merkez Bankasının faiz kararı ne olacak? İşte Reuters, Bloomberg, Foreks'ten son tahminler

Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu faiz kararını bugün öğleden sonra saat 14'te açıklayacak. Banka bir önceki toplantıda politika faizini yüzde 19'dan yüzde 18 seviyesine çekmişti. Türk Lirası'nda düşüş sürerken piyasaların gözü faiz kararına çevrilmiş durumda. İşte Reuters, Bloomberg, AA Finans ve Foreks'ten gelen son tahminler...

Finans 21-10-21 08:59

Yabancı stratejistler Merkez Bankasının faiz indirimi yapmasını bekliyor

Yabancı stratejistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) yarın açıklayacağı Para Politikası Kurulu toplantısında faiz indirimine gideceğini öngörüyor.

Finans 20-10-21 11:44

İYİ Parti'den Merkez Bankası Başkanı'na çağrı: Dolar 9.30 oldu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem doların 9.30 seviyesini aşmasının ardından Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'na seslenerek, "125 milyar dolar rezerv iddianız doğruysa piyasaya satış yapıp, doların ateşini söndürmeniz gerekmez mi?" çağrısından bulundu.

Haber 18-10-21 18:51

Son Dakika: Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan dolar açıklaması

Son dakika haberine göre Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, dolarda yaşanan yükselişle ilgili olarak "Döviz kuru dünyada da gelişmelerle güçleniyor. Hepsi önemli. Hepsi etkiliyor. Biz de bu anlamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah her şey daha güzel olacak." açıklamasını yaptı.

Finans 15-10-21 17:20

Son Dakika: TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan enflasyon ve rezerv açıklaması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda açıklamalar yaptı. Kavcıoğlu, "Enflasyondaki yükseliş geçici faktörlerden kaynaklanıyor. Cari işlemler dengesi iyileşmektedir. Bu hafta açıklanacak rezerv rakamımız 123,5 milyar dolar seviyesine yükselmiştir." dedi.

Finans 11-10-21 14:39

Reuters'ın Merkez Bankası Başkanı iddiasına ilk tepki! Fahrettin Altun: Endişe verici

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Reuters'ın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile ilgili haberini sosyal medyadan yaptığı açıklama ile yalanladı.

Finans 08-10-21 12:23

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan dikkat çeken enflasyon mesajı

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu yaptığı açıklamada, "Yılın geri kalanında cari işlemerdeki iyileşme devam edecek. Çekirdek enflasyon göstergelerinde yavaşlama görüyoruz" dedi.

Finans 07-10-21 10:23

Resmi Gazete'te yayımlandı! Yeni 20 TL ve 5 TL'lik banknotlar bugün tedavüle giriyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), E9 Emisyon Grubu V. tertip 20 TL ve 5 TL banknotlar bugünden itibaren tedavüle verecek. Yeni banknotlarda TCMB Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Tümen ve Başkan Yardımcısı Dr. Uğur Namık Küçük'e ait imzalar yer alacak.

Finans 29-09-21 08:04

TCMB Başkanı Kavcıoğlu: Dolarda yükselişin sürmesi için bir neden yok

Dolar/TL , Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz indirimi sonrasında geçen hafta yüzde 3’e yakın yükseliş kaydederken küresel piyasalarda en yüksek 8,89 seviyesini gördü. Öte yandan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, dolarda yükselişin sürmesi için bir neden olmadığını paylaştı.

Finans 28-09-21 08:45

Uzman isim faiz kararını değerlendirdi: Erken başlamış indirim

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun kararının erken başlamış indirim olduğunu değerlendiren Doç. Dr. Atilla Çifter, politika faizindeki bu kararın eski başkan Naci Ağbal'ın Kasım 2020’de yaptığı 475 baz puanlık artış sonrası ilk aşağı yönlü hareket olduğunu vurguladı. Çifter, “Merkez Bankası’nın faiz indiriminde hem çekirdek enflasyona bakması hem de bir gün önce FED’in politika faizini sabit tutması etkili oldu” dedi.

Finans 23-09-21 16:30

Merkez Bankası'nın faiz kararı ne olacak? İşte iki farklı anketin sonuçları

Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu'nun (PPK) bugün yapılacak toplantısında enflasyondaki yükselişi gözeterek politika faizini %19 seviyesinde sabit bırakması bekleniyor. Anketlerde ise aylar sonra ilk kez indirim beklentisi yer aldı. İşte AA Finans ve Reuters anketinin sonuçları...

Finans 23-09-21 08:30

Merkez Bankası politika faiz kararı ne olacak? Sabit kalması bekleniyor

23 Eylül'de Merkez Bankası'nın PPK toplantısı gerçekleştirilecek. Yapılan anketlerde politika faiz kararının sabit tutulması bekleniyor. Öte yandan uzun zamandır ilk kez faizlerin düşürülmesini bekleyen kurum ve ekonomistler var.

Finans 20-09-21 08:17

TCMB eylül ayı politika faiz kararı ne olacak? Çarpıcı ankette 'indirim' ilk kez göze çarptı

Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu'nun (PPK) önümüzdeki haftaki toplantısında enflasyondaki yükselişi gözeterek politika faizini %19 seviyesinde sabit bırakması bekleniyor. Ankette ise aylar sonra ilk kez tek kurum da olsa indirim beklentisi girdi.

Finans 14-09-21 15:40