Sincan Uygur Özerk Bölgesi Haberleri

İstanbul'da Çin istihbaratına bilgi aktardığı iddia edilen 6 zanlı yakalandı

Türkiye'de yaşayan Sincan Uygur Özerk Bölgesi kökenli kişiler ve dernekler hakkında bilgi toplayarak Çin istihbaratına aktardığı iddiasıyla 6 şüpheli İstanbul'da düzenlenen operasyonda gözaltına alındı.

Yurthaber 20-02-2024 12:01

İzmir ve çevre illerinde Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi politikalarına tepki

Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki politikaları, İzmir, Manisa, Denizli, Aydın ve Uşak'ta düzenlenen basın açıklamalarıyla protesto edildi.

Yurthaber 09-12-2022 15:54

Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi politikaları Van, Hakkari ve Muş'ta protesto edildi

Van, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta sivil toplum kuruluşları, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ne yönelik politikalarını protesto etti.

Yurthaber 09-12-2022 15:04

Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi politikaları İstanbul'da protesto edildi

Bazı STK'ler, dünya genelinde düzenlenecek "Soykırımı Hemen Durdur" kampanyası hakkında Fatih'te basın açıklaması yaptı

Haber 31-07-2022 12:41

Sincan Uygur Özerk Bölgesi

Şincan Uygur Özerk Bölgesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Şincan Uygur Özerk Bölgesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Çinli eski polisten Uygur Türkü itirafı! Yaşananları tek tek anlattı

Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde yaklaşık 10 yıl görev yaptıktan sonra ülkeyi terk eden Çinli eski polis memuru, tutukladıkları Uygur Türklerine "suçlarını" itiraf ettirene kadar işkence ettiklerini belirtti. Eski polis bazı durumlarda tutukluların cinsel organlarına elektrik vererek işkence ettiklerini de aktardı.

Haber 05-10-2021 22:35

AB: Çin ve AB anlaşmazlıklara rağmen birlikte çalışmalı

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Çin ile AB'nin anlaşmazlıklara sahip olduğunu ancak birlikte çalışmaya devam etmeleri gerektiğini bildirdi.

Haber 29-09-2021 03:04

Yapay zekayla duygu tanıma teknolojisi 'Uygurlar üzerinde denendi'

BBC Panorama programının araştırmasına göre, duygu tanımı için kullanılan yapay zeka ve yüz tanıma teknolojisi Sincan'daki Uygurlar üzerinde denendi. BBC'ye konuşan bir yazılım mühendisi, bölgedeki polis merkezlerine bu sistemleri yerleştirdiğini öne sürdü.

Haber 26-05-2021 06:52