Sinovac Haberleri

Samsun'da tüm kamu hastanelerinde randevusuz Kovid-19 aşısı uygulamasına geçildi

İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç: - "Özellikle aşısını hiç olmamış 180 bin kişiye sesleniyorum; lütfen aşınızı herhangi bir sağlık tesisinden randevunuz olmasa bile yaptırmak için acele edin"

Yurthaber 22-02-22 13:16

Trakya'da 2 doz Sinovac ile 2 doz BioNTech olanlar için hatırlatma dozu uygulanmasına başlandı

Trakya'da 2 doz Sinovac ile 2 doz BioNTech olanlar için hatırlatma dozu uygulanmasına başlandı

Yurthaber 01-01-22 11:46

SON DAKİKA: Beşinci doz koronavirüs aşısı için randevular açıldı

Son dakika haberine göre, 2 doz Sinovac, 2 doz Biontech aşısı olmuş ve son doz aşısının üzerinden 3 ay geçmiş bireyler için koronavirüs hatırlatma dozu randevuları açıldı. Omicron varyantının dünyada yayılmasıyla birlikte hatırlatma dozunun önemi bir kez daha anlaşılmış ve bekleme süresi 6 aydan 3 aya düşürülmüştü.

Haber 31-12-21 16:16

Hatırlatma dozu randevusu nasıl alınır? MHRS ve ALO 182 ile 3. doz aşı randevusu alma yöntemi!

Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu'nun toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, Omicron varyantına önlem olarak hatırlatma dozunun aşı takvimi üzerinden üç ay geçtikten sonra yaptırılabileceğini ifade etti. Corona virüs aşı randevuları Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan kolay randevu alma sistemi yani MHRS üzerinden alınabiliyor.

Haber 16-12-21 10:51

Sinovac olmak için gitti, BioNTech aşısı yapıldı! Müşahede altına alındı

Konya'da, sağlık merkezine 'Sinovac' aşısı olmaya gelen Semiha Işık'a (23), yanlışlıkla fazla dozda 'Biontech' aşısı uyguladığı iddia edilen hemşire hakkında İl Sağlık Müdürlüğü'nce inceleme başlatıldı.

Haber 26-11-21 19:52

İngiltere'den Sinovac hamlesi! Onaylı aşılar listesine ekleniyor

İngiltere, onayladığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı listesine Sinovac, Sinopharm ve Covaxin'i de ekleyecek.

Haber 09-11-21 07:19

Sinovac'tan Covid-19 varyantlarına karşı yeni aşı: Başvuru yapıldı

Çinli Sinovac firmasının Medikal Direktörü Yongjun Gao, Covid-19'un yeni varyantlarına karşı aşı geliştirme çalışmalarında sona geldiklerini söyledi. Gao, "Sinovac firması şu an Delta ve Gama varyantlarına karşı aşı geliştirmektedir. Şu an geliştirilen aşı ile ilgili Ar-Ge çalışmalarımız bitmiş durumdadır. Klinik araştırması için Çin'in ilgili makamlarına başvuru yapmış durumdayız" derken, ''Türkiye için de 3 ile 17 arasındaki yaş grubunun aşılanmasını tavsiye ederiz'' açıklamasında bulundu.

Haber 06-11-21 11:28

3'üncü dozda dikkat çeken BioNTech farkı: 20 kat artıyor

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferdi Tanır, yaptıkları çalışmayla 6’ncı ayın sonunda 3’üncü doz aşıyı BioNTech olan kişilerin antikor düzeyinin 20, Sinovac olanların ise 5 kat arttığını söyledi.

Haber 14-10-21 11:26

Son Dakika: Yerli aşı Turkovac'da yeni gelişme

Son dakika haberine göre Ankara Şehir Hastanesi Genel Hastane Başhekimi Doç. Dr. İhsan Ateş, "Turkovac aşımızın, Coronavac ile yaptığımız Faz-2 çalışmasında hem güvenli olduğu saptandı hem de etkinlik noktasında olumlu verilerimiz var" dedi.

Haber 14-10-21 10:06

Son Dakika: Dünya Sağlık Örgütünden 3. doz için 60 yaş üstüne Sinovac önerisi

Son dakika haberine göre Dünya Sağlık Örgütü, 60 yaş ve üstü için 3. doz olarak Sinopharm ve Sinovac aşısını önerdi.

Haber 11-10-21 16:59

Sinovac ve Biontech aşısının karşılaştırmalı araştırma sonuçları açıklandı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nden Prof. Dr. Sinem Akçalı, hastane personeli üzerinde yapılan Sinovac ile Biontech aşılarının karşılaştırmalı sonuçlarını açıkladı. Çalışmada 2 doz Sinovac olanlarda üçüncü aydan sonra antikor oranı yüzde 56’ya düşerken, 3'üncü doz aşıda uygulanan Biontech aşısının, 3 doz Sinovac aşısına göre belirgin üstünlük gösterdiği tespit edildi. Prof. Dr. Akçalı, bu sonuçlara göre 3'üncü doz aşılamanın yerinde bir karar olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Haber 29-09-21 09:45

Bakan Koca pazartesi gününü işaret etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Okullarımızda öğrencilerimize tarama amaçlı yapılacak testlerde velilerimizin izni olmadan hiçbir işlem tesis edilmeyecektir. Velilerimiz onam formunda öğrenciden test için numune alınmasına izin vermeleri halinde sadece boğazdan örnek alınarak tarama işlemi yapılacaktır” dedi. Bakan Koca ayrıca "Pazartesi gününden itibaren 2 doz aşılanma oranlarını gösteren haritayı paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

Haber 15-09-21 21:15

Şili’de Covid-19 aşı yaşı 6’ya düştü

Şili Halk Sağlığı Enstitüsü (ISS), Covid-19’a karşı Çin merkezli aşı firması Sinovac’ın geliştirdiği Covid-19 aşısının uygulanma yaşını 6 yaşa kadar indirdi.

Haber 06-09-21 22:41

Yoğun bakımlar alarm veriyor! Sinovac'la ilgili çarpıcı araştırma

Türk Yoğun Bakım Derneği, 11 Ağustos tarihinde Türkiye genelindeki 60 merkezde yatan 952 yoğun bakım hastasının verilerini açıkladı. Yapılan çalışma Sinovac aşısının yoğun bakım verilerini bu kadar geniş perspektifle ortaya koyan ilk araştırma olarak değerlendiriliyor. İşte sonuçlar...

Haber 06-09-21 20:57

Aşı yeri neden ağrır? Koronavirüs aşısı sonrası kol ağrısı nasıl geçer?

Koronavirüs aşısı olan vatandaşlar aşı sonrası kol ağrısı yaşadığını belirtiyor. Biontech ve Sinovac aşıları sonrası yaşanan ağrının nedeni ve nasıl geçeceği merak ediliyor. Peki koronavirüs aşısı sonrası aşı yeri neden ağrır? Aşı sonrası kol ağrısı nasıl geçer? İşte merak edilenler...

Haber 03-09-21 02:20

Aşı yaptırdıktan sonra duş alınır mı? Aşıdan sonra banyoya girilir mi?

Aşı uygulamasından sonra duş veya banyo yapılıp yapılamayacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Aşı süreci devam ederken, koronavirüs aşısı olan vatandaşlar aşının ardından duş almanın sakıncalı olup olmadığı konusunu araştırıyor. Peki aşı yaptırdıktan sonra duş alınır mı? Aşıdan sonra banyoya girilir mi? İşte merak edilenler...

Haber 03-09-21 01:02

2 doz BionTech mi yoksa 2 doz Sinovac ve 1 doz BionTech mi etkili?

Koronavirüse karşı aşılama tüm hızıyla devam ederken Delta varyantına karşı 2 doz BionTech mi yoksa 2 doz Sinovac ve 1 doz BionTech'in mi daha etkili olduğu merek konusu oldu. Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Bülent Ertuğrul ise konuyla ilgili son araştırma sonuçlarını canlı yayınında aktardı.

Haber 20-08-21 11:48

Yerli aşı mı daha etkili Çin aşısı mı? Sonuçlar 168 gün sonra belli olacak

Yerli Kovid-19 aşısı Turkovac için geçtiğimiz ay başlatılan Faz 3 çalışmasının ardından, bir yandan da Ankara ve İstanbul'da toplam 4 merkezde "üçüncü dozda Sinovac -Turkovac karşılaştırması" için Faz 2 araştırmalarına başlandı. Sonuçları 168 gün sonra alınacak çalışmayla birlikte hangi aşının daha etkili olduğu da öğrenilmiş olacak

Haber 19-08-21 10:51

Sağlık Bakanlığı'nın 4. doz aşı kararı sonrası dikkat çeken 35 dakika uyarısı

Koronavirüse karşı aşılama devam ederken, Sağlık Bakanlığı'nca 4. doz uygulaması başlatıldı. Yeni dönemle birlikte randevular da dün itibarıyla verilmeye başlanırken, 4. doz aşı yaptıracaklara bekleme süresiyle ilgili uyarı yapıldı.

Haber 17-08-21 08:21

4. doz aşı zorunlu mu? 4. doz aşı kimlere vurulacak? Bakanlıktan açıklama!

Sağlık Bakanlığı, aldığı yeni kararları duyurdu. Bunlar içerisinde en dikkat çekeni ise 4. doz aşı kararı. 2 doz Sinovac üzerine 1 doz BioNTech yaptıranlar, 4. doz koronavirüs aşısını vurdurabilir. 3. koronavirüs doz aşısını yaptıranlar, 4. doz aşı olabilecek.

Haber 16-08-21 12:35

Prof. Dr. Ünal'dan tedirgin eden açıklama: Aşının koruyamadığı varyantlardan çekiniyoruz

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Necmettin Ünal, aşı çağrısı yaparak, "Aşılarımızı tamamlamak zorundayız. Bu konuda yol katediliyor; ama daha hızlı katetmek istiyoruz çünkü delta varyantından sonra daha kötü varyantların, aşıyla korunamayacak varyantların çıkmasından çekiniyoruz" dedi.

Haber 12-08-21 11:43

Yerli aşı Turkovac Sinovac'tan daha çok mu etkili? Dikkat çeken açıklama

Son aşamaya gelinen yerli Turkovac aşısının raporlama çalışmasında yer alan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Yıldız, “Bizim aşımız inaktif bir aşı. Çin aşısıyla benzer bir aşı ancak, biz yaptığımız Faz-1 ve Faz-2 çalışmalarında aşımızın Sinovac'tan çok daha etkili olduğunu gördük. Çok daha yüksek antikor düzeyine sahip ve yan etkileri de Biontech ile benzer” dedi.

Haber 28-07-21 15:01

Sinovac: İki doz aşıdan altı ay sonra antikor seviyelerinin önemli ölçüde düştüğü gözlendi

Çin'de yapılan bir laboratuvar çalışması, Sinovac şirketinin geliştirdiği CoronaVac aşısının oluşturduğu antikorların, çoğu kişide ikinci dozdan altı ay sonra önemli ölçüde düştüğünü gösterdi.

Haber 27-07-21 12:51

3. doz aşı ne zaman olunur, kimlere yapılacak? 3. doz aşı zorunlu mu, gerekli mi?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında aşı uygulamaları devam ederken, hatırlatma dozu yani 3. doz da gündeme gelmekte. İki doz aşısını olmuş olan vatandaşlar "3. doz aşı ne zaman olunur?" sorusunu merak ediyor. Peki 3. doz aşı ne zaman olunur, kimlere yapılacak? 3. doz aşı zorunlu mu, gerekli mi? İşte merak edilenler...

Haber 26-07-21 10:22

Covid: Çin aşılarının Asya ülkelerindeki başarısı kısa ömürlü mü oldu?

Sinovac ve Sinopharm aşıları, diğer aşılara ilk aşamada ulaşmakta zorluk çeken bir çok Asya ülkesinde Covid'le mücadele stratejisinin temelini oluşturmuştu. Ama salgının yeniden yayılıyor olması Çin aşılarının etkisi hakkında tartışma yarattı.

Haber 19-07-21 14:01

Turkovac aşısına nasıl gönüllü olunur? Yerli aşıya gönüllü olmak için hangi şartlar gerekli?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yerli aşı Turkovac için sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Bakan Koca yaptığı açıklamada, Turkovac aşısının 3.doz çalışmalarının Ankara Şehir Hastanesi’nde başladığını duyurdu. Yerli aşı çalışmaları, gönüllü vatandaşların faz çalışmalarına katılımları ile gerçekleşiyor. Bu konuda vatandaşlara çağrıda bulunan Bakan Koca, paylaşımına bir de telefon numarası ekledi. Peki, Turkovac aşısına nasıl gönüllü olunur?

Haber 16-07-21 11:14

BioNTech ve Sinovac aşılarının antikor seviyeleri ortaya çıktı! 10 kat daha yüksek

Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyanın boğuştuğu bir salgın haline gelen koronavirüs uygulanan aşılarla kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Bununla birlikte The Lancet dergisi ülkemizde de uygulanan BioNTech ve Sinovac aşılarının antikor seviyelerini anlatan bir makale yayımladı. Söz konusu makalede BioNTech aşısı olan sağlık çalışanlarının antikor seviyesi Sinovac aşısı olanlara göre 10 kat daha yüksek çıktı.

Haber 16-07-21 10:32

Bakan Koca: İki doz Sinovac yüzde 83,5 etkili

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de Faz-3 çalışmaları tamamlanan Çin menşeli Sinovac aşısının (CoronaVac) iki doz etkinliğinin yüzde 83,5 olduğunu duyurdu.

Haber 15-07-21 19:54

Sinovac aşısının 2. dozu ne zaman yapılır? Aşı takvimi değişti mi?

Geçtiğimiz gün gerçekleşen Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sinovac aşısının 2. dozuna ilişkin önemli ifadelerde bulundu. Aşı takviminin değiştiğini kaydeden Bakan Koca, 1. doz aşı olan vatandaşların Sinovac aşısının 2. dozunun ne zaman yaptıracağını aktardı.

Haber 15-07-21 11:07

Son Dakika: BioNTech'te ikinci doz süresi değişti

Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "1. doz aşısı tamamlanan vatandaşlarımız için Sinovac aşısını olanlar 2. dozlarını 4 hafta sonra, BioNTech aşısı olanlar ise 2. dozlarını ilk dozdan 3 hafta sonra olabilir." ifadelerini kullandı.

Haber 14-07-21 20:47

Prof. Dr. Murat Akova'dan Delta varyantı uyarısı! Kaçınılmaz deyip tarih verdi

Türkiye'nin en büyük faz çalışması olan Sinovac Faz 3 çalışmasının koordinatörlüğünü de yürüten Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü'nden Prof. Dr. Murat Akova, Türkiye'de 36 ilde 750 kişide görülen Delta varyantına karşı uyardı.

Haber 14-07-21 10:08

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nden Sinovac aşısı açıklaması

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "450 adet CoronaVac aşısının primer ve sekonder ambalajları üzerinde yer alan tarihlerde 2 günlük fark olması dışında bir hataya rastlanmamış olup güvenlik açısından aşıların uygulanmalarında bir sakınca bulunmamaktadır." denildi.

Haber 12-07-21 18:43

Türkiye'nin CoronaVac aşısıyla ilgili Faz-3 çalışmaları The Lancet'te yayımlandı

Çin'de ilaç firması Sinovac tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen "CoronaVac" aşısının, Türkiye'de yürütülen Faz-3 çalışmalarının sonuçları tıp dergisi "The Lancet"te yayımlandı.

Haber 09-07-21 04:16

Koronavirüs geçirenler ikinci doz aşı olacak mı? Bakan Koca'dan yeni açıklama! Koronavirüs atlatan kişiler BioNTech aşısı ikinci dozu olacak mı?

Geçtiğimiz günlerde alınan kararla koronavirüs geçirenlerin ikinci doz BioNTech aşısı olmamasına ve tek dozun yeterli olduğuna karar verilmişti. Fakat dün yapılan açıklama ile bu kararda değişikliğe gidildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs atlatan kişiler ile ilgili aşı dozlarında yapılan değişikliği açıkladı. Peki koronavirüs geçirenler ikinci doz aşı olacak mı? Koronavirüs atlatmış olan kişiler BioNTech aşısı ikinci dozu vurulabiliyor mu? İşte Bakan Koca'nın açıklamaları...

Haber 08-07-21 11:27

Kütahya Otogarı'ndaki ilginç görüntüler sonrası Koca'dan açıklama: Aşı ciddi bir iştir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kütahya Otogarı'nda kurulan Covid-19 aşı standında görevli bir sağlık personelinin vatandaşları "Sinovac Sinovac, Biontech Biontech" şeklinde bağırarak aşı olmaya davet etmesiyle ilgili konuştu. Bakan Koca açıklamasında, "Hizmetlerimiz her yerde ancak aşı ciddi bir konudur." ifadelerini kullandı.

Haber 05-07-21 22:35

Doktorun aşı daveti sosyal medyayı salladı! Biontech var, Sinovac var

Diyarbakır'da, Dr. Özkan Yükselmiş'in aşı standında elinde kalan 3 doz aşıya davet için 'Biontech var, Sinovac var' diye bağırdığı anlardan görüntü, sosyal medyada ilgi çekti.

Haber 05-07-21 14:29

Kütahya Otogarı’nda ilginç aşı daveti! Sinovac Sinovac, Biontech Biontech

Kütahya Otogarı’nda kurulan Covid-19 aşı standında görevli bir sağlık personelinin vatandaşları "Sinovac Sinovac, Biontech Biontech" şeklinde bağırarak aşı olmaya davet etmesi sosyal medyada tıklanma rekoru kırdı.

Haber 05-07-21 02:55

Koronavirüs geçirenler kaç doz aşı olacak? Koronavirüsü atlatanlar ne zaman aşı olabilir?

Aşılama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği şu dönemde vatandaşlar "Koronavirüsü atlatanlar ne zaman aşı olabilir?" , "Koronavirüs geçirenler kaç doz aşı olacak?" sorularının yanıtını araştırıyor. Söz konusu soruların yanıtı açıklandı. İşte ayrıntılar...

Haber 03-07-21 16:09

Koronavirüs aşısında 3. doz tartışması! Uzman isimden 'çapraz aşılama' önerisi

Kayseri Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ayşin Kılınç Toker, koronavirüs aşısında çapraz aşılama yönteminin faydalı olacağını söyleyerek, "Daha önce Sinovac aşısı olmuş kişilerin 3. dozda BioNTech aşısını, ilk iki doz BioNTech aşısı olanlar içinde 3. dozda Sinovac aşısını öneriyoruz" dedi.

Haber 02-07-21 13:08

2 doz Biontech aşısı olanlar 3. dozu yaptıracak mı? 3. doz aşı kimler olacak? 3. doz aşı sorunlu mu??

3. doz aşıyla ilgili son günlerde pek çok soru ortaya çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün gerçekleşen Bilim Kurulu Toplantısı sonrası aşı konusuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, 2 doz BioNTech aşısı olanların 3. dozu yaptırıp yaptırmayacağını hakkında da bilgi verdi. 3. doz ile önemli bilgilendirmelerde bulunan Bakan Koca, 3. doz aşıyı kimlerin olabileceğini de açıkladı.

Haber 30-06-21 22:38

İkinci doz aşı ne zaman yapılır? İki doz arasındaki süre azaldı! İşte BioNTech ve Sinovac'ta iki doz arasındaki süre...

Vatandaşlar Sinovac ve BioNTech aşılarında iki doz arasındaki sürenin ne kadar olduğunu merak ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 30 Haziran tarihinde düzenlenen Bilim Kurulu Toplantısı sonrası aşı konusuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ayrıca bir aşıda iki doz arasındaki sürenin azaldığını duyurdu. Peki ikinci doz koronavirüs aşısı ne zaman yapılır? İşte BioNTech ve Sinovac'ta iki doz arasındaki süre...

Haber 30-06-21 22:14

Sinovac aşısı olanlar 3. dozda BioNTech yaptırabilir mi? Bakan Koca açıkladı! 3. doz ilk iki dozdan farklı olur mu??

Vatandaşlar ilk 2 dozu Sinovac olanların 3. dozu BioNTech olup olamayacağını merak ediyor. Bakan Koca, 30 Haziran tarihinde düzenlenen Bilim Kurulu Toplantısı sonrası aşı konusuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Koca iki doz aşı olanların 3. dozu farklı bir aşıdan olunup olunmayacağı ile ilgili olarak da konuştu. Peki 3. doz ilk iki dozdan farklı bir aşı olabilir mi ve 3. doz zorunlu mu?

Haber 30-06-21 21:52

Koronavirüs geçirenler ne zaman aşı olabilir? 3. doz aşı mecburi mi? 3. doz aşı ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün düzenlenen Bilim Kurulu Toplantısı sonrası aşı konusuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Koca, koronavirüs geçirenlerin aşı olabileceği tarih ile ilgili yapılan değişikliği açıkladı. Ayrıca 3. doz ile ilgili önemli bir bilgilendirme de yaptı. Peki koronavirüs geçirenler ne zaman aşı olabilir? 3. doz aşı mecburi mi? 3. doz aşı ne zaman yapılacak? İşte yanıtı...

Haber 30-06-21 20:44

Tehlike yayılıyor! BioNTech ve Sinovac aşısı Delta varyantına karşı koruyucu mu?

Delta varyantının daha önceki baskın varyant olan Alfa (Kent) varyantından yaklaşık yüzde 60 daha bulaşıcı olduğu tahmin edildiğini ifade eden Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Reşit Mıstık, Sinovac aşısı için yeni açıklanan veriye göre, 3'te 1 oranında delta varyantına karşı koruduğunu söyledi. Daha önceki açıklamalarda da BioNTech'in varyanta karşı koruma sağladığı belirtilmişti.

Haber 30-06-21 09:28

CoronaVac aşısının 3-17 yaş arasındakilerde güçlü antikor yanıtı oluşturduğu bildirildi

Çinli ilaç firması Sinovac tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı üretilen CoronaVac aşısının iki dozunun, 3-17 yaş arası çocuk ve ergenlerde güçlü antikor yanıtı oluşturduğu bildirildi. Araştırmacılar, çocuklar ve ergenler arasındaki bağışıklık tepkilerinin 18-59 yaşlarındaki yetişkinler ile 60 yaş ve üzerindeki yaşlılardan daha yüksek olduğunu belirtti.

Haber 29-06-21 19:36

Sinovac aşısı olanlar dikkat! Acil diyerek üçüncü doz çağrısında bulundu

Harvard Üniversitesi Profesörü Dr. Gökhan Hotamışlıgil, Sinovac aşısının yeni çıkan varyantlara karşı daha büyük zaafiyet gösterdiğini belirterek, "acil" olarak üçüncü doz aşı çağrısında bulundu.

Haber 29-06-21 09:27

Sinovac aşısı olan sağlıkçıların 3. ay antikor seviye sonuçları paylaşıldı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) "Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi", Türkiye’de uygulanan iki doz Sinovac SARS-CoV-2 inaktif aşısının etkinliği ve antikor düzeyi takip çalışması kapsamında, iki doz aşı sonrası 3. ay sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

Haber 25-06-21 19:29

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sinovac aşısı 3. ay izlem sonuçlarını açıkladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi "Sinovac aşısı 3. ay izlem" sonuçlarını açıkladı

Yurthaber 25-06-21 18:49

Sinovac aşısı ne kadar güvenilir? İşte Sinovac aşısının yan etkileri

Haziran ayı itibariyle aşılama hızında büyük bir artış kaydeden ülkemizde, aşı hakkı 25 yaşa kadar indi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamada, Cuma (25 Haziran) günü itibariyle 18 yaşından gün olmuş herkes aşı olabilir açıklaması yapıldı. Bununla beraber vatandaşlar Sinovac ve BionTech aşıları arasında tercih yapıyorlar. Aşı olmak isteyen vatandaşlar Sinovac aşısının yan etkilerini ve koruyuculuğu hakkında araştırma yapıyor. Peki Sinovac ne kadar güvenilir?

Haber 24-06-21 10:12