Sokak Köpekleri Haberleri

Son dakika | Ötanazi detayı kesinleşti: Sahipsiz sokak köpekleri için yasa teklifi TBMM'de!

Son dakika haberi: Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili düzenlemeyi içeren yasa teklifi çalışmaları tamamlandı. Teklif önümüzdeki hafta TBMM'de komisyona sunulacak. AK Parti'den teklifin detaylarıyla ilgili açıklama geldi. Buna göre bazı sahipsiz sokak köpekleri için ötanazi uygulanabilecek.

Haber

Türkiye'nin konuştuğu küçük Tunahan'ın durumu endişe verici: O gece köpek gördüyse lambayı söndürmüyor, arkadaşlarından kaçıyor

Türkiye başıboş sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan 10 yaşındaki Tunahan'ı uzun süre konuşmuştu. Tunahan 15 ameliyatın ardından taburcu edildi; yürüyüp konuşabiliyor, yemek yiyebiliyor ancak yaşadığı ağır travmanın yarattığı sonuçlar endişeye neden oldu. Tunahan şimdi ziyaret gelen arkadaşlarından kaçıyor, ailesinin anlattığına göre herkesten korkuyor ve genel olarak agresif bir ruh halinde. Kaygılandıran durumu ailesi anlattı.

Haber

AK Parti’nin MYK toplantısına damga vurdu! Erdoğan'dan sokak köpekleri talimatı: Bu işi bir an önce neticelendirin

AK Parti’nin MYK toplantısında gündeme gelen başıboş sokak köpekleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat verdiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kritik toplantıda "Bu işi bir an önce neticelendirin. Çalışma metnini de bir an önce bitirip, bana sunun" dediği belirtildi. Öte yandan Erdoğan aynı zamanda “AK Parti’nin insan hakları konusunda attığı adımları tek tek anlatalım. Siyaset belgesini oluşturalım” talimatı verdi.

Haber

Saldırgan sokak köpekleri için 'ötanazi' geliyor! AK Partili isim merak edilenleri tek tek açıkladı: Kararı onlar verecek

Sokak köpeklerinin saldırılarının gündemde yer bulma sıklığının artmasıyla birlikte yeni düzenleme için düğmeye basılmıştı. Konuyla ilgili hararetli tartışmalar devam ederken AK Parti'den 'ötanazi' çıkışı geldi. Hayvanların 'uyutulup uyutulmayacağı' konusunda çok net konuşan AK Partili Abdullah Güler düzenlemenin yasada ötanazi olarak geçeceğini belirtti.

Haber

Sokak Köpekleri

Sokak Köpekleri Hakkındaki Haberler Mynet'te. Sokak Köpekleri Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Türkiye'nin gözü orada! Kuduz nedeniyle karantinaya alınan mahallede arbede: Gözaltılar var

Türkiye gözünü Şanlıurfa'ya çevirdi! Sokak hayvanları tarafından 4 vatandaş ısırıldı ve köpeklerde kuduza rastlandı. Valilik iki mahalleyi karantinaya aldı. Sokak köpeklerinin toplatılması üzerine hayvan savunucuları muhtarlık önünde eylem yaptı ve karantinadaki mahalleliyle hayvan savunucuları arasında arbede yaşandı. Ekiplerin müdahale ettiği olayda 3 kişi gözaltına alındı. Öte yandan kuduz köpekleri Şanlıurfa'dan Ankara'ya taşıyan ve dün gözaltına alınan Buket Özgünlü tutuklandı.

Haber

Sokak köpekleri sürekli aynı noktada havlayınca ortaya çıktı! Sakarya’da korkunç olay: Sadece kemikler ve elbiseleri bulundu…

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde, köpeklerin sürekli aynı yere giderek havlamasından ve gelen kokudan şüphelenen bir vatandaşın ihbarı üzerine bölgede yapılan araştırmada tişört, ayakkabı ve bir insana ait olduğu değerlendirilen kemikler bulundu.

Haber

'Uyutma' yöntemi tartışılırken formül geliştirildi! Sokak köpekleri için düğmeye basıldı: 'Yasaklı ırklar' detayı...

Başıboş sokak köpekleri uzun süredir Türkiye'nin en çok konuşulan konularından. "Sokak köpekleri uyutulacak mı" sorusuyla ilgili tartışmalar devam ederken Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçti; 'mobil kısırlaştırma' üniteleri formülüne yoğunlaşıldı. Taslak çalışmasında uyutulması öngörülen yasaklı ırklar bir bir sıralandı. Çocuk parklarıyla ilgili denetimler için de ayrıca parantez açıldı.

Haber

Sokak köpekleriyle ilgili düzenlemede neler var? Madde madde ortaya çıktı: Sahiplendirme öncelik, ağır para cezası da geliyor!

Meclis'e ulaşan başıboş sokak köpekleriyle ilgili düzenlemenin taslağında yer alan maddeler ortaya çıktı. Bir süredir 'Uyutulmalı mı? Kısırlaştırılmalı mı?' tartışmalarıyla gündeme gelen sokak köpekleri için hazırlanan taslak metindeki maddeler dikkat çekti. Düzenlemeye göre; ilk etapta sahiplendirme teşvik edilecek ve ağır para cezaları gelecek.

Manşet

Sokak köpekleri hakkında yapılacak yeni düzenlemenin ayrıntıları belli oldu! '1 ay içinde sahiplendirilmezse...'

Son dönemde ülkede tartışma konusu haline gelen başıboş sokak köpekleri hakkında AK Parti yasa tasarısı hazırlığında. Tasarıda yer alan '30 gün sahiplenilmeyen köpeklerin uyutulması' yönündeki madde gündem oldu. AK Parti'nin üzerinde çalıştığı yasal düzenlemenin detayları ortaya çıktı. İşte yasa tasarısının tüm detayları...

Manşet

Sokak köpekleriyle tartışmaya Mansur Yavaş da katıldı! Sözleri sosyal medyada olay oldu: Kısırlaştırmayla yetmez!

Türkiye'nin gündemindeki 'Başıboş köpek sorunu' ile ilgili bir açıklama da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geldi. Avrupa'da hiçbir yerde sahipsiz sokak hayvanı olmadığını belirten Yavaş 'Kısırlaştırılmalı mı uyutulmalı mı?' tartışmalarıyla ilgili dikkat çeken sözler sarf etti. Yavaş "Sadece kısırlaştırma yöntemiyle artışı durdurma imkanı yok" diye konuştu.

Manşet

Türkiye'nin konuştuğu sokak hayvanları için o belediyeler kolları sıvadı! '24 saat canlı yayın' detayı: Projemiz bu

Son günlerin en çok konuşulan konularından biri de başta köpekler olmak üzere başıboş sokak hayvanlarının uyutulacağı iddiası. Sosyal medyada çok konuşulan mesele TBMM'nin de gündemine taşıdı. Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan "Bununla ilgili belediyelerimiz şimdiden kollarını sıvadılar" diyerek partisinin projesini duyurdu. Erbakan ayrıca söz konusu iddiaya partisinin yaklaşımını da açıkladı.

Haber

Sokak köpekleri tartışmasında yeni iddia! Kanun revize edilmek üzere Meclis'e geliyor

Özellikle küçük yaştaki çocukların ısırılması vakalarıyla zaman zaman gündeme gelen sokak köpekleri konusunda flaş bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci Mehmet Çek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla 5199 sayılı kanunun revize edilmek üzere Meclis'e geleceğini yazdı.

Haber

Sokak köpekleri için bol kanlı katliam paylaşımı sosyal medyayı yıktı! Erdoğan'ın tepkisi kulislerden sızdı: Ne bekliyorsunuz, iş çığırından çıktı

Özellikle küçük yaştaki çocukların ısırılması vakalarıyla zaman zaman gündeme gelen sokak köpekleri konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurmaylarıyla toplantı yaptığı, Erdoğan'ın toplantıda “Bu iş çığırından çıktı. Neyi bekliyoruz? Bir an önce halledin artık” diye tepki gösterdiği öne sürüldü. Gazeteci Nevşin Mengü'nün söz konusu haberle ilgili "Bol kanlı bir katliama hazırlanılıyor" ifadelerini kullandığı sosyal medya paylaşımı geniş yankı uyandırdı.

Haber

Sokak köpekleri için belediyelere yazı! Kocaeli Valiliği gönderdi, En az acı veren ve en hızlı şekilde ölüm ibaresi gündem oldu

Sokaklardaki başıboş köpeklerle ilgili Kocaeli Valiliği dikkat çeken bir yazı yayımladı. Söz konusu köpeklerin diğer canlılara verdiği zararların önlenmesi için alınacak tedbirlere değinilen yazıda Valilik; iyileşme veya çevreye zararını önleme umudu olmayan köpeklerin en az acı veren ve en hızlı şekilde ölümünü sağlayan yöntemlerle öldürülmesi ile ilgili çalışma başlatılmasını istedi. Söz konusu karar, sosyal medyada gündem yarattı.

Haber

'Ortada iki yol var' İstanbul Valisi Davut Gül'den 'sokak köpekleri' açıklaması 'Bu haliyle durma ihtimali yok! 6 ay içerisinde gündemden çıkabilir'

İstanbul Valisi Davut Gül, sokak köpeklerine dair açıklama yaparak "Ortada iki yol var. Ya komple hepsini uyutacaksınız ya komple hepsini kısırlaştıracaksınız" dedi. Gül "Bu haliyle durma ihtimali yok. 3-5 yıldır İstanbul'un yaşadığı durum sürdürülebilir değil. İnsanlar ölüyor. Bunun değişmesi lazım. Tamamının uyutulmasıyla ilgili yasal altyapı yok. Ama kısırlaştırma ve hayvan barınaklarıyla ilgili yasal altyapı var" deyip "6 ay içinde Türkiye'nin, İstanbul'un gündeminden çıkabilir" diye ekledi.

Haber

Başkentte sahipsiz köpeklerden kaçarken otomobil çarpan yabancı uyruklu öğrenci yaralandı

Ankara'nın Çankaya ilçesinde sahipsiz köpeklerin saldırısından kaçarken otomobil çarpan yabancı uyruklu öğrenci yaralandı.

Yurthaber

Ankara'da sokak köpeği götürülürken gerginlik! Mansur Yavaş'a isyan etti: Oy yok sana bizden

İki çocuğun üst üste iki gün başıboş sokak köpeklerince saldırıya uğramasının ardından Türkiye meseleyi bir kez daha hararetle tartışmaya başladı. Bu sırada Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri bir sokak köpeğini toplarken gerginlik yaşandı. Ekiplerin yanına gelip tepki gösteren vatandaşlardan biri en son Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a isyan etti.

Haber

Mustafa Destici'den sokak köpekleri için dikkat çeken öneri! Atatürk'ün onayladığı genelgeyi örnek gösterdi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara'da 10 yaşındaki Tunahan Yılmaz'ın uğradığı köpek saldırısını hatırlatıp, sokak köpekleri ile ilgili dikkat çeken bir öneride bulundu. Destici, "Bu konu etraflı bir şekilde görüşülmeli. Gerekirse Meclis'te bununla ilgili bir araştırma komisyonu kurulmalı. Çok açık ve net söylüyorum; gerekirse bunların önüne geçmek için Atatürk'ün 1932'deki tamiminin uygulamaya geçmesini de buradan önerdiğimizi ifade ediyorum" dedi. İşte detaylar...

Haber

Sokak köpeklerinin ağır yaraladığı çocuğun babasından kahreden sözler: Et kalmamış, yemişler çocuğumu

Ankara'da sokak köpeklerinin saldırısına uğrayarak ağır yaralanan 4. sınıf öğrencisi Tunahan Yılmaz'ın babası Halil Yılmaz feci olay sonrası açıklama yaptı. Baba Yılmaz oğlunun, köpeğin yavruları olduğu için mama aldığını belirterek, “Çocuğumun vücudunun çoğu yerinde et kalmamış yemişlerdi çocuğumu” ifadelerini kullandı.

Haber

Skandal ifadeleriyle sosyal medyanın konuştuğu kadın gözaltına alındı! Çocuklara ve ailelere tehditvari sözler: 'Yarın köşebaşında ölüsünü bulursun'

Sosyal medya, çocuklar ve sokaktaki sahipsiz köpekler hakkındaki sözleriyle büyük tepki çeken kadını konuşuyor. "Hakkını yedirmeyeceğim hayvanların, bu kadar basit. Ölün, geberin" diyen ve çocuklar hakkında skandal ifadeler kullanan, "Tyche kairos" kullanıcı adlı kadın gözaltına alındı.

Haber

Karabük'te sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan çocuk yaralandı

Karabük'te sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki çocuk yaralandı.

Yurthaber

SON DAKİKA | Sokak köpekleriyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu! Gerekli talimatları verdim dedi, iki belediyeyi örnek gösterdi, 81 ilde uygulanacak

Tehlike saçan sokak köpekleriyle ilgili yeni uygulama hayata geçiriliyor. G20 Bali Zirvesi sonrası önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sahipsiz hayvanların yeri sokaklar değil, barınaklardır." dedi. Bu konuda gerekli talimatları verdiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Atılacak adımlar neyse, ne tedbir gerekiyorsa yerine getirilecek." dedi. Orman Bölge Müdürlüğünün yapmış olduğu çalışmadan da bahseden Erdoğan, "Bütün illere uygulamayı düşünüyoruz" diye konuştu.

Haber

Samsun'da sahipsiz köpeklerin zehirlendiği iddiası

Samsun'da sahipsiz köpeklerin zehirlendiği iddiası

Yurthaber