Sondaj Haberleri

Bir gecede açılan kaçak su kuyuları obruk riskini artırıyor uyarısı

Kaçak su kuyularının obruk riskini artırdığına dikkati çeken konunun uzmanı akademisyenler, bir gecede açılan kuyular olduğunu, bu kuyuların kapatılması gerektiğini belirtiyor.

Yurthaber 02-05-2024 11:12

Erzurum'da 70 derece termal su için sondaj çalışması başlatıldı

Şifalı termal kaplıcalarıyla her yıl yerli ve yabancı turistleri ağırlayan Aziziye ilçesindeki Ilıca'da, seracılıktan ısınmaya kadar birçok alanda kullanılması için 70 derece ve üzerinde sıcak su elde etmek hedefiyle sondaj çalışmaları başlatıldı.

Yurthaber 19-09-2023 15:27

Bitlis'te köylüler güneş enerjisi santralleriyle suya kavuşuyor

Bitlis İl Özel İdaresince, su kaynakları kuruyan 41 köyde kurulan Güneş Enerji Santrali (GES) ve sondaj çalışmalarıyla vatandaşların içme suyu ihtiyacı karşılandı.

Yurthaber 17-03-2023 13:44

Depremler Amik Ovası'ndaki su kuyularını da vurdu

"Asrın felaketi" olarak nitelenen 6 Şubat'taki depremlerde büyük yıkımın yaşandığı Hatay'ın Antakya, Kırıkhan ve Hassa ilçelerinde üretime başlamak için tarlalarına giden çiftçiler, zarar gören su kuyularındaki sorunları çözmek için çalışma yapıyor.

Yurthaber 10-03-2023 11:03

Sondaj

Sondaj Hakkındaki Haberler Mynet'te. Sondaj Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Bakan Dönmez: 45-60 günlük süremiz var, müjdeyi paylaşacağız!

Son dakika haberi: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Akkuyu Nükleer Güç Santrali ve Türkiye'nin kendi gazını kullanmasıyla ilgili merak edilenleri yanıtladı. "Akkuyu Nükleer Santral'de bir aksamaya izin vermeyiz." diyen Bakan Dönmez, açıklamasının devamında kendi doğal gazımızı kullanacağımız tarihi de açıkladı. Öte yandan Dönmez "Akdeniz'de 45-60 günlük süremiz var. Bu sürede sondajımızı tamamlayacağız. Keşif bulursak milletimizle müjdeyi paylaşacağız." diye konuştu.

Finans 11-08-2022 10:17

Abdülhamid Han sondaj gemisinin görevleri neler? Abdülhamid Han bugün yola çıkıyor!

Türkiye'nin 4. sondaj gemisi Abdülhamid Han, düzenlenecek törenin ardından ilk görevi için yola çıktı. Yunanistan'ın endişesi olan Abdülhamid Han sondaj gemisi bugün göreve başlamaya hazırlandı. Peki Abdülhamid Han sondaj gemisinin özellikleri nelerdir?

Haber 09-08-2022 15:13

Bakan Dönmez ‘büyük gün’ diyerek duyurdu! 'Abdülhamid Han' göreve başlıyor

Türkiye'nin 4'üncü sondaj gemisi Abdülhamid Han göreve başlamaya hazırlanıyor. Gemi, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenecek törenle görev yerine uğurlanacak. Teknik donanımı ve fiziki özellikleriyle dikkati çeken 'Abdülhamid Han', hidrokarbon arayacak.

Finans 09-08-2022 08:28