Sözde Ermeni Soykırımı Haberleri

Hedef aldılar... O hesaplardan yapılan paylaşımlar tepki çekmişti! İletişim Bakanlığı'ndan yalanlama geldi

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada; Müslümanları hedef alan bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerin, "sözde Ermeni soykırımına ait arşiv görüntüleri" olduğu iddiasının doğru olmadığı belirtildi.

Haber

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan '24 Nisan' mesajı: 'Acıları büyütmek yerine geleceği inşa edelim'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan'a '24 Nisan' mesajı gönderdi. Erdoğan mesajında "Savaşta yitirdiğimiz Osmanlı Ermenilerini anıyorum, acıları büyütmek yerine geleceği inşa edelim" ifadesini kullandı.

Haber

Son Dakika: Meclis Başkanı Şentop, HDP'li Paylan'ın 1915 olaylarına dair yasa teklifini iade etti

Son dakika haberi: Meclis Başkanı Mustafa Şentop, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın 1915 olaylarına dair yasa teklifini iade etti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sözde Ermeni soykırımının tanınması için verdiği kanun teklifine tepki göstererek "Bu, ahlaksız bir tekliftir" ifadelerini kullanmıştı. Çelik açıklamasında "Hiç kimse milletimize soykırım iftirası atamaz. Yüce Meclisin çatısı altında birinin bunu yapması ise siyasi ahlaksızlıktır." demişti. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber

Tanju Özcan'dan canlı yayında Canan Kaftancıoğlu'na sert sözler: Söylemleri beni rahatsız ediyor

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Canan Kaftancıoğlu'nun söylemlerinin önemli bir kısmı beni rahatsız ediyor" diyerek sözde Ermeni meselesindeki tutumunu örnek gösterdi.

Haber

ABD Dışişleri Bakanlığı: Biden'ın 24 Nisan açıklaması Türkiye'nin 'egemen dokunulmazlığını' etkilemeyecek

ABD Dışişleri Bakanlığı, Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelediği açıklamanın, Türkiye'nin ABD mahkemeleri karşısındaki "egemen dokunulmazlığını" etkileme amacı taşımadığını açıkladı.

Haber

Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Joe Biden'ın açıklamalarına tepki göstererek, "Milletimize dönük bu iftirayı reddediyoruz" dedi. Çelik, Kılıçdaroğlu'nun Biden açıklamasıyla ilgili, "Siyasi akıl ile izah edilecek bir durum değil. İftiraya sahip çıkıp kendi hükümetine tepki gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Haber

TBMM'den Biden'a tepki: Açıklaması yok hükmündedir

TBMM, ABD Başkanı Joe Biden'in 1915 olaylarına ilişkin sözde 'soykırım' açıklamasını sert bir dille kınadı. Açıklamada, "Tarihi konularda hüküm vermeye hukuken ve ahlaken yetkisi bulunmayan ABD Başkanı’nın yaptığı bu açıklama, nezdimizde yok hükmündedir" denildi.

Haber

Pentagon, Biden'ın 1915 olayları açıklamasının Türkiye-ABD askeri ilişkilerini etkilemesini beklemiyor

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Başkan Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin açıklamasının, Türkiye ile ABD arasındaki askeri ilişkileri etkilemesini beklemediklerini söyledi.

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Biden'ın ifadelerine sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı’nın ardından, 24 Nisan’da 1915 olaylarını tarihi bir skandalla ‘soykırım’ olarak tanımlayan ABD Başkanı Joe Biden’a sert tepki gösterdi.

Haber

Berk Atan: Bu işin sağı, solu, partisi yoktur...

ABD Başkanı Joe Biden'ın açıklamaları sonrası 1915 olayları gündem oldu. Oyuncu Berk Atan yaptığı paylaşımla takipçilerinden beğeni topladı.

Magazin

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Biden’ın tarihi gerçekleri saptıran açıklamasını kınıyorum

ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin yayımladığı mesajındaki "sözde soykırım" ifadesine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tepki gösterdi.

Haber

Hazar Ergüçlü önce paylaştı sonra sildi! Tepki yağdı

ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarına “Ermeni soykırımı” demesi gündeme bomba gibi düştü. Oyuncu Hazar Ergüçlü sözde Ermeni soykırımıyla ilgili yaptığı paylaşımla tepki çekti.

Magazin

Kim Kardashian'dan Joe Biden'a teşekkür! Tepki yağıyor

Yaptıkları skandallarla gündemden düşmeyen Kim Kardashian, sözde 'soykırım' ile ilgili Joe Biden'a teşekkür mesajı attı. Kim Kardashian Türk takipçilerinden tepki mesajı yağıyor.

Magazin

Türk-Amerikan toplumundan Biden'ın soykırım açıklamasına tepki

Türk-Amerikan toplumu, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelemesine tepki gösterdi.

Haber

Dikkat çeken yorum: ABD, Türkiye'ye karşı elindeki son kozu da harcadı

Uzmanlar, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine ilişkin, bunun ABD'nin F-35, S-400 krizi ve Suriye'deki terör örgütlerine verdiği desteğin ardından beklenen bir gelişme olduğunu, bu açıklamanın zaten gergin olan Türk-ABD ilişkilerinde daha fazla gerilime yol açmayacağını düşünüyor. YTÜ Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zehir, "ABD, uluslararası ilişkilerde Türkiye'ye karşı kullanmak üzere elinde bulundurduğu son kozu da harcamıştır" dedi.

Haber

CHP Sözcüsü Öztrak'tan Biden'a tepki: Bu açıklama büyük bir yanlış olarak tarihe geçti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesinin büyük bir yanlış olarak tarihe geçtiğini belirterek, "Bu açıklama Türkiye-ABD ilişkilerine olduğu kadar, Ermenistan halkı ile Türkiye halkı arasında bir uzlaşıya ulaşılmasına da olumsuz etki yapacak ve onarılması güç yaralar açacaktır." ifadesini kullandı.

Haber

Bahçeli'den Joe Biden'a tepki: Siyasi akılsızlık ve ahlaksızlıktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olayları için "soykırım" ifadesi kullanmasına sert tepki gösterdi. Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi, sözde soykırım suçlamasını tümden reddetmekte, bu isnadı dillendiren ABD Başkanı’nı da kınamaktadır. Biden’in soykırım açıklaması hükümsüzdür, aynı zamanda siyasi akılsızlık ve ahlaksızlıktır. Müttefik bilinen bir ülkeyle yol ayrımına gelinmiştir" ifadelerini kullandı.

Haber

Son dakika! Türkiye'den Joe Biden'ın skandal ifadesine art arda tepkiler

Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları için "soykırım" ifadesi kullanmasına tepki geldi. Yapılan açıklamada, "Tarihi konularda hüküm vermeye ne hukuken ne ahlaken yetkisi bulunan ABD Başkanı'nın açıklamasının hiçbir değeri bulunmamaktadır" denildi. Açıklamada, "ABD'nin tarihi gerçekleri çarpıtan bu açıklaması, Türk halkının vicdanında da asla kabul görmeyecek, karşılıklı güven ve dostluğumuzu sarsan sarılması zor derin bir yara açacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Haber

Son dakika! ABD Başkanı Biden 1915 olaylarına soykırım dedi

ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olayları için "soykırım" ifadesini kullandı. Biden, açıklamasında, "Her yıl bugün Osmanlı dönemindeki Ermeni soykırımında ölenleri hatırlıyoruz ve böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması için taahhüdümüzü yeniliyoruz." dedi.

Haber

Meclis Başkanı Şentop'tan 1915 olaylarına ilişkin açıklama

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olayları için soykırım ifadesini kullanacağı iddialarına ilişkin, "Olduğu takdirde siyasi açıklama olarak kalacaktır. Herhangi bir hukuki temeli yoktur" dedi.

Haber

HDP'nin 1915 olaylarına ilişkin skandal açıklamasına peş peşe tepkiler

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, HDP'nin "Ermeni soykırımı utancıyla yüzleşin" başlıklı açıklamasına tepki göstererek, "PKK ve Asala terörü utancıyla yüzleşin." dedi. İletişim Başkanı Altun da tepkisinde "Bizim uzun ve şanlı tarihimiz gurur kaynağımızdır. Sizin tarihiniz, bölücü terör örgütünün tarihidir" ifadelerini kullandı. AK Partili Ömer Çelik, "Durduğunuz yer doğru değil." şeklinde tepki gösterirken, Bülent Turan ise "Her şey oldunuz ama sadece Türkiye'nin partisi olamadınız." dedi

Haber

Dışişleri Bakanlığı: Ermeni terörünün şehit ettiği arkadaşlarımız unutmadık

Dışişleri Bakanlığı, Ermeni terör örgütlerince şehit edilen Türk diplomatlarını anarak, "Yalanlar sadece tarihi çarpıtmıyor, masum canları da alıyor. Ermeni terörünün şehit ettiği mesai arkadaşlarımızı unutmadık, asla unutmayacağız!" mesajını paylaştı.

Haber

Meral Akşener'den '1915 olayları' açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "ABD'ye özgü iç politik mülahazalarla, bir sözde 'soykırım' tezi üzerinden yürünerek, 'günü geldi' anlayışıyla halklarımız arasında telafi edilemeyecek bir kırgınlığa sebep olacak adımların atılmasından uzak durulması, kalplerin kırılmaması ve beyinlerin zehirlenmemesi en samimi beklentimdir" dedi.

Haber

Patrik Maşalyan: Ecdadımızın kutsal anısının bazı ülkelerce politik amaçlara alet edilmesi bizi üzüyor

Türkiye Ermenileri 85. Patriği Sahak Maşalyan, 1915 olaylarına ilişkin, “Halkımızın acısının ve ecdadımızın kutsal anısının bazı ülkelerce gündelik politik amaçlara alet edildiğini görmek bizi üzmektedir.” dedi.

Haber

Ömer Çelik'ten ABD'ye 'sözde Ermeni soykırımı' tepkisi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD'li senatörlerin Biden'a 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanıma çağrısıyla ilgili, "Herhangi bir şekilde bir müttefikimizin geçmişte tarihe mal olmuş olaylar hakkında 'Ermeni soykırımı' gibi sözde bir ifadeyi kullanması müttefiklik ilişkilerine yakışmaz." dedi.

Haber

AK Partili vekilden şok iddia

AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, "Eğer bir soykırım varsa bunun adı Türk soykırımıdır. Benim dedem, 1915'te Ermeniler tarafından zehirlenerek öldürülmüştür" dedi.

Haber

ABD'li profesörden tarih dersi

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nin yeni öğretim yılı töreninde açılış dersi veren ABD Kentucky Loisville Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Justin McCarthy, Ermeniler'in sözde soykırım iddialarını cevaplandırdı.

Haber