Sultan Alparslan Haberleri

Sultan Alparslan dönemine ait altın sikke Ahlat Müzesi'nde sergileniyor

Sultan Alparslan dönemine ait altın sikke Ahlat Müzesi'nde sergileniyor

Yurthaber 08-09-22 16:02

GRAFİKLİ - Bizans ordusunu bozguna uğratan komutan: Sultan Alparslan

Malazgirt'te 951 yıl önce Bizanslıları mağlup ederek Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Büyük Selçuklu Devleti hükümdarı Sultan Alparslan, kararlılığı, cesareti, öngörüsü, zekası ve uyguladığı savaş taktiğiyle öne çıkıyor - Ortaçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Esra Çıplak: - "Halkına karşı oldukça adil, merhametli, hoşgörülü ve devlet adamı olarak ileri görüşlü. Askeri ve siyasi kararları iyi alan ve hükümdarlık süresine çok şey sığdıran önemli bir lider"

Yurthaber 25-08-22 11:22

Malazgirt Zaferi'nin 951. yıl dönümü etkinlikleri devam ediyor

Malazgirt Zaferi'nin 951. yıl dönümü etkinlikleri devam ediyor

Yurthaber 24-08-22 15:15

Tiyatro sanatçıları, Konya'dan getirilen özel kıyafetlerle Sultan Alparslan'ı temsil ediyor

Tiyatro oyuncusu Taner Köse: - "Tasarımcılarımız dönemsel ve tarihsel danışmalar eşliğinde o döneme sadık kalacak şekilde günümüzdeki malzemelerle bu kostümleri işledi. O dönemi sergileyebileceğimiz kıyafetlerin benzerlerini yaptık"

Yurthaber 24-08-22 11:09

Sultan Alparslan

Sultan Alparslan Hakkındaki Haberler Mynet'te. Sultan Alparslan Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Ani'nin fethinin 958'inci yıl dönümü kutlandı

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz: - "Fetih vardır bir şehri açar, fetih vardır bir toprağı vatan yapar ve öyle fetihler de vardır ki gönüllere girer, yepyeni ufuklar açar. İşte Ani'nin fethi de, sadece Kars'ın fethi değil, açılan yeni ufukla Anadolu'nun fethi vizyonunun da başlangıç noktasıdır"

Yurthaber 16-08-22 14:30