Taner Yıldız Haberleri Ve Son Dakika Taner Yıldız Haberleri

Taner Yıldız Haberleri Ve Son Dakika Taner Yıldız Haberleri

Taner Yıldız, 3 Nisan 1962'de Yozgat Devecipınar' da dünyaya geldi.

Babasının adı Eşref, annesinin adı Emine'dir. Taner Yıldız, Elektrik Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünü bitirdi.

Taner Yıldız, Kayseri Elektrik Üretim Şirketinin Yönetim Kurulu Üyesi, Kayseri ve Civarı Elektrik TAŞ'nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Taner Yıldız, 22 ve 23. Dönemde Kayseri Milletvekili seçildi. 60. Hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yaptı. Taner Yıldız, 61. Hükümette yeniden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevine getirildi.

Taner Yıldız, 1 Aralık 2009 tarihinde hükümetin nükleer santral projesine karşı yaptığı eylemlerle kamuoyu gündemine sık sık gelen Greenpeace'in Akdeniz ofisini ziyaret etti. Kendisine Nükleer ile Yaşamaya Hazır mısınız? şeklinde bir tişört de hediye edilen Yıldız, böylece Greenpeace Türkiye Ofisi'ni ziyaret eden ilk bakan oldu.

İyi düzeyde İngilizce bilen Yıldız, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Taner Yıldız Haberleri

Artvinli Taner öğretmen Ağrı kırsalında ekilmeyen iki araziyi tarıma kazandırdı

Ağrı'nın Tutak ilçesine bağlı Esmer köyünde 8 yıldır ekim yapılmayan iki araziye sahiplerinden izin alarak mısır ve buğday eken öğretmen Taner Yıldız, yetiştirdiği ürünleri köy halkına dağıtacak - Taner Yıldız: - "Buradan alacağımız tohumu daha sonraki yıllarda geniş arazilere yayarak halkımızı sağlıklı buğday konusunda bilinçlendirerek ata tohumumuzu yaygınlaştırmak istiyoruz"

Yurthaber 20-06-22 11:46

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Usta, Kahramanmaraş'ta partililerle buluştu:

"Gücümüze güç katarak 2023 hedeflerimize durmadan, yorulmadan, aşkla, şevkle devam edeceğiz"

Yurthaber 19-12-21 20:08

AK Parti'li Taner Yıldız, Teşkilat Akademisi Eğitim Programı'na ilişkin konuştu:

"Türkiye'nin yalnızca ekonomisiyle, siyasetiyle, idaresiyle, sanayi ve ticaretiyle değil aynı zamanda beyniyle, zihniyle, kalbiyle, vicdanıyla, aklıyla, sağduyularıyla, sezgileriyle, hatta basireti ve ferasetiyle beraber büyümesi gerektiğini, bunu nasıl bir sürecin izlediğini hep beraber inşallah arkadaşlarımızla paylaşacağız"

Yurthaber 18-12-21 17:22

AK Parti Milletvekili Yıldız, Bursa'da Teşkilat Akademisi eğitimine katıldı:

"Bundan önceki haftalarda Erzurum, Van, Niğde, Nevşehir gibi illerde katılmıştık. Yurt içi ve yurt dışı programlarla beraber devam ediyoruz"

Yurthaber 20-11-21 15:30

Taner Yıldız

Taner Yıldız Hakkındaki Haberler Mynet'te. Taner Yıldız Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Manisa'da bedelli askerlik yapanlar terhis oldu

Manisa'daki 1. Komando Eğitim ve Tugay Komutanlığında eğitimlerini tamamlayan 4 bin 812 asker için yemin ve terhis töreni düzenlendi - Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da oğlunun yemin törenine katıldı

Haber 26-04-19 15:30

Manisa'da bedelli askerlik yapanlar terhis oldu

Manisa'daki 1. Komando Eğitim ve Tugay Komutanlığında eğitimlerini tamamlayan 4 bin 812 asker için yemin ve terhis töreni düzenlendi - Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da oğlunun yemin törenine katıldı

Yurthaber 26-04-19 15:30

Arapça etrafında bir kültür şenliği hedefiyle yola çıktık

4. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri'nin açılış programı, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi - Halidi Maarif İlim ve Kültür Derneği Başkanı Yakup Alarçin: - "Bin 400 yıllık ilmi mirasımızı yeniden keşfetmeyi, 'İslam dünyasıyla ortak lisanımız Arapça' etrafında bir kültür şenliğiyle buluşmayı hedefleyerek yola çıktık" - Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu: - "Doğru olduğunu zannettiğimiz bazı yanlışları da düzeltmek gerekiyor. Bunlardan bir tanesi 'Bu memlekette kitap basılmaz, okunmaz, satılmaz, bu memleketin insanı okumaz' düşüncesi. Son dönemdeki gelişmelerle bu tersine dönmeye başladı" - Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen: - "Özellikle genç kuşağın, gelecek neslin Arapça'ya bir yabancı dil olarak bakmaması adına bu kitap ve kültür günlerinin önemli olduğuna inanıyorum"

Haber 22-02-19 15:58

TBMM Genel Kurulu toplandı

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel: - "Süper Toto'nun İddia ihalesinde finale kalan firmalardan biri Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in. Büyük bir ihtimalle de ihaleyi bu firma kazanacaktır. Ne kadar dürüst davranılırsa davranılsın bu durum, büyük şaibeleri beraberinde getirecektir" - AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: -"(3600 ek gösterge) Konunun takvimi; Meclisin, yürütmenin, Grup Başkanlığımızın değerlendirilmeleri sonucunda getirilecektir" - MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay: - "2010 yılında polis memurluğundan komiser yardımcılığına geçiş sınavı usulsüzlüğüyle ilgili olarak 76 ilde 1112 kişi hakkında gözaltı kararı alındı, bunların 130'unun görevi başında olduğu kamuoyuna yansımıştır. Bu rakamlar FETÖ ile mücadelede kararlılığın ve devlet aklının önemini gözler önüne sermektedir. FETÖ ile mücadele milli güvenlik ve beka meselesidir"

Haber 13-02-19 16:22

24 Haziran seçimleri öncesi son anket sonuçları! AK Parti'nin oy oranı yüzde kaç?

24 Haziran seçimleri öncesi yapılan son anket sonuçları merak ediliyor. Partilerin yetkili isimlerinden de oy oranlarına ilişkin açıklamalar geliyor. Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, partisinin son anketlerde çıkan oy oranını paylaştı. Yıldız, AK Parti'nin 54-56 bandından bir oy oranına sahip olduğunu söyledi.

Haber 07-06-18 12:59

Aliço mu Vartolu mu? Göztepe mi Bursaspor mu?

Çukur dizisinin çok sevilen iki oyuncusu Rıza Kocaoğlu ve Erkan Kolçak Köstendil Instagram'da 'dostluk' kazansın dedi

Magazin 12-04-18 14:57

Çukur'un Vartolu'su Erkan Kolçak Köstendil villa bakıyor

'Çukur' dizisinin 'Vartolu Sadettin'i Erkan Kolçak Köstendil, evlilik hazırlıkları yapıyor. Cansu Tosun ile nişanlı olan genç oyuncu ev bakıyor

Magazin 01-04-18 10:37

Çukur'un Vartolusu Erkan Kolçak Köstendil, Bursaspor idmanında...

Çukur dizisindeki başarısıyla çok konuşulan ve Vartolu karakterine hayat veren Erkan Kolçak Köstendil, Bursaspor'la antrenmana çıktı

Magazin 16-02-18 14:20

Taner Yıldız yıllar sonra açıkladı: Tehdit edildim

Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, Gaziantep Üniversitesi'nde katıldığı konferansta, 2003 yılında randevu alıp, kendisini ziyaret eden Kemal Uzan tarafından tehdit edildiğini öne sürdü.

Haber 23-11-17 22:28

Almanya'dan bir yasak kararı daha! Eski Bakan Taner Yıldız'ın konferansı iptal edildi

Almanya'da Türk bakanların konuşacağı etkinliklerin iptal edilmesinin ardından şimdi de eski Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın konuşma yapacağı salonun sözleşmesi iptal edildi.

Haber 06-03-17 16:54

Taner Yıldız: Demirtaş’ı PKK’nın Elinden Biz Koruruz

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili adayı Taner Yıldız, ‘bırakın başkasını seni dahi PKK'nın elinden korumamız lazım' dedi.

Haber 19-10-15 14:10

Taner Yıldız: Patlamanın seçimler öncesi yaşanması manidar

Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, Ankara'da yaşanan ve 97 kişinin öldüğü bombalı saldırının 1 Kasım seçimlerinin öncesine denk gelmesinin manidar olduğunu söyledi.

Haber 13-10-15 20:00

Taner Yıldız'dan 'bor' açıklaması

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Borun özelleşmesi diye bir şey söz konusu değil" dedi.

Haber 13-10-15 18:05

Taner Yıldız: Kayseri'de hala MHP ile çekişme var

Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi, bugün köşesinde Taner Yıldız'la söyleşisine yer verdi.

Haber 08-10-15 10:22

Taner Yıldız'dan iki bakanın istifasına eleştiri

Kayseri'de Valiliğin düzenlediği bayramlaşmaya katılan Taner Yıldız, Ali Haydar Konca ve Müslüm Doğan'ın istifalarını yorumladı.

Haber 23-09-15 12:52

Yıldız’dan, Demirtaş’a “Etekli” cevap

Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kendisine hitaben "Şehit olmak isteyen Dağlıca'da bir gece nöbet tutsun” sözlerine çok sert cevap verdi.

Haber 09-09-15 12:40

Taner Yıldız: 1 Kasım'da aynı sonuç çıkarsa...

Enerji Bakanı Taner Yıldız gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Haber 27-08-15 11:00

Taner Yıldız: Benim amacım Allah nasip ederse şehit olmaktır

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Diplomasi Muhabirleri Derneği üyeleri ile yaptığı toplantıda açıklamalarda bulundu. Bakan Yıldız, "Benim amacım Allah nasip ederse şehit olmaktır" dedi.

Haber 19-08-15 12:44

Taner Yıldız: Bizler bu ülke için şehit olmaya hazırız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, PKK terör örgütüne pabuç bırakmayacaklarını belirterek, "Bizler bu ülke için şehit olmaya hazırız" dedi.

Haber 14-08-15 18:39

Taner Yıldız: 'HDP seçmeni 3 gün elektriksiz kalsın...'

Enerji ve Tabii Kaynaklar BakanıTaner Yıldız, "HDP'nin 'silahlar sussun, terör olmasın' cümlelerini AK Parti ve hükümetimize söyleyeceğine eğer cesareti varsa PKK'ya söylemesi lazım" dedi.

Haber 03-08-15 13:54

Bakan Yıldız: Bu katillere ülkeyi bırakmayacağız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye-İran Doğalgaz Boru hattına düzenlenen sabotajın, aynı zamanda o yöredeki vatandaşları mağdur etme çabası olduğunu söyledi.

Haber 28-07-15 08:35

Cizre-Silopi enerji hattına ikinci sabotaj

Şırnak'ta bölgeye elektrik ileten Cizre-Silopi hattındaki 40 nolu elektrik direği yıkıldı. TEİAŞ ve jandarma ekiplerinin ilk incelemesinde olayın sabotaj olduğu anlaşıldı.

Haber 24-07-15 16:25

Bakan Yıldız, cami çıkışı kuyruğa girenlerle bayramlaştı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bayram namazını Kayseri Hunat Camisi’nde kıldı.

Haber 17-07-15 12:39

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız'dan zam açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Biz 1 Temmuz'dan geçerli olmak kaydıyla gerek elektriğin gerekse doğalgazın fiyatlarında herhangi bir değişikliğe gitmiyoruz" dedi.

Haber 30-06-15 20:51

Bakan Taner Yıldız, AKP-MHP koalisyonunu ima etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AKP-MHP koalisyonuna işaret etti.

Haber 20-06-15 17:18

Bakan Yıldız’dan ’koalisyon’ ve ’erken seçim’ açıklaması

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) üyelerini bakanlıkta kabul eden Bakan Yıldız, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Haber 10-06-15 10:58

Taner Yıldız: Ak Parti bu mesajı alacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ak Parti Genel Merkezi'ne gelişinde açıklamalarda bulundu.

Haber 08-06-15 13:34

Bakanı Yıldız elektrik iletim ve dağıtım durumunu takip ediyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yurt genelinde oy kullanma sırasında herhangi bir elektrik arızası yaşanmaması için kriz merkezi oluşturdu.

Haber 07-06-15 14:53

Bakan Taner Yıldız'dan elektrik güvenliği açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bugün itibarıyla toplamda 27 bin megavat civarında tüketim beklendiğini fakat emre amade kapasitenin 44 bin megavat olduğunu belirtti.

Haber 07-06-15 12:07

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: 'Trafo kaynaklı patlama değil'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Diyarbakır’daki patlamanın trafo ile alakalı olmadığını söyleyerek, “Trafo kapısı dışarıdan içeri bir şekilde zarar görmüş” dedi.

Haber 05-06-15 19:59

Yıldız’dan HDP’ye “tehdit” eleştirisi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bir dizi ziyaret ve toplantı için Zonguldak'a geldi.

Haber 26-05-15 12:05

Bakan Yıldız: Bazı vaatler ülke insanının zekasına saygısızlık

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Aydın ziyareti kapsamında Söke ilçesinde de temaslarda bulunurken, "Bazı vaatler ülke insanının zekasına saygısızlık" dedi.

Haber 22-05-15 15:35

Yıldız: Eğer vaatlerle iş yürüseydi Cem Uzan iktidar olurdu

Enerji Bakanı Taner Yıldız, "Eğer Türkiye’de seçim vaatleri ile iş yürüyor olsaydı dünyanın en büyük hırsızlarından bir tanesi vaatleri ile iktidar olurdu'' dedi.

Haber 15-05-15 14:25

Taner Yıldız: 'Bir de kapatsalardı bari'

Yıldız, Bucak İmam Hatip Okulu temel atma töreninde, Türkiye'nin normalleşmesindeki en önemli yollardan birisinin imam hatip okulları olduğunu söyledi.

Haber 09-05-15 22:04

Bakan Taner Yıldız: 'Diyarbakır’da meclis mi kuracaksınız'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ak Parti İlçe Seçim Bürosu önünde partililere hitaben bir konuşma yaptı.

Haber 09-05-15 00:35

Bakan Yıldız'dan Gürsel Tekin'e: Kaynaklarını açıklasın

Enerji Bakanı Taner Yıldız ve Bilim Sanayi Bakanı Firi Işık , TÜBİTAK Enerji Projeleri tanıtımına katıldı.

Haber 07-05-15 12:03

Bakan Taner Yıldız'dan CHP'ye 'mazot' tepkisi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bir vatandaşın "Kılıçdaroğlu çiftçiye mazotu 1.5 TL veriyor. Siz bize neden bu fiyattan vermiyorsunuz?" sorusuna yanıt yanıt verdi.

Haber 05-05-15 16:12

Bakan Yıldız, MHP'nin seçim vaatlerini değerlendirdi

Enerji ve Tabbi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı'na (TANAP) ortaklık için başvuran bir, iki firma ile görüşeceklerini bildirdi.

Haber 04-05-15 18:36

Taner Yıldız anket sonucunu açıkladı!

Enerji Bakanı Yıldız AK Parti'nin oy oranıyla ilgili, ''son 2 haftada 3-3.5 puanlık artış oldu. Üç ayrı anketten söyleyebilirim. AK Parti tek başına iktidarını sürdürecektir'' dedi.

Haber 03-05-15 12:48

Bakan Yıldız: Muhalefetin enerji sektörüne koyabilecek bir katkısı yok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, son haftaların popüler konusu seçim vaatlerine ilişkin, muhalefetin enerji sektörüne koyabilecek hiç bir katkısı olmadığını vurguladı.

Haber 27-04-15 11:25

Bakan Yıldız: Onların sahipleri kendilerine çeki düzen vermelidir

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Ağrı’da bugün PKK'lı teröristlerin askerlere açtığı ateşle 4 askerin yaralanmasıyla ilgili olarak, "Onların sahipleri kendilerine çeki düzen vermelidir" dedi.

Haber 11-04-15 16:51

Bakan Yıldız'ın Başbakan'la yaptığı telefon konuşması kameraya yansıdı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, kendisini telefonla arayan Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, 31 Mart günü tüm Türkiye'de meydana gelen elektrik kesintisi ile ilgili bilgi verdi.

Haber 09-04-15 17:14

Bakan Yıldız CHP’nin kedili filmini ‘esprili’ buldu

CHP'nin 7 Haziran seçimleri için hazırladığı reklam kampanyasının ilk kısa filmi, ortaya çıktı.

Haber 09-04-15 13:43

Eelektrik kesintisi istifa getirdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır'ın görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Haber 06-04-15 10:29

CHP, Enerji Bakanı'nın istifasını istedi

CHP, yurt genelindeki elektrik kesintileri nedeniyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın istifasını istedi.

Haber 31-03-15 17:34