Teori Haberleri

2 yıl süren hummalı çalışma sonuç verdi! Dünyaca kabul gören deprem sinyal teorisi Türk bilim insanları tarafından çürütüldü

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü'nde akademisyen Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, yaptığı araştırma sonucu hazırladığı makaleyle dünya çapında kabul görmüş deprem sinyali teorisini çürüttü. Kutoğlu, teoriyi çürüttüğünü 2 sene boyunca hakemlere ispatlamaya çalıştı.

Haber 26-08-23 14:14

Bu basit yöntem erkekleri baştan çıkarıyor! Hiç bu kadar çıkma teklifi almamıştım

Erkekleri tavlamanın kolay olduğu düşünülse de birçok kadın bu konuda problem yaşıyor. Beğenilen erkekleri kendine aşık etmenin zor olduğu düşünülüyor. Evet! Aşık etmek için biraz çaba gerekiyor. Ancak TikTok'ta trend olan tırnak hilesiyle erkekleri baştan çıkartmanız oldukça kolay.

Kadin 16-11-22 11:45

Albert Einstein kimdir? Albert Einstein'ın buluşları teorileri ve iq'su|En güzel Einstein ile ilgili mesajlar ve sözler

Albert Einstein'ın hayatı ve buluşları araştırılıyor. Dünyanın en zeki insanı olan Einstein'ın teorileri merak edilirken, Albert Einstein'ın iq'sünün kaç olduğu ise en çok araştırılan konular arasında. İşte, Albert Einstein'ın hayatı, teorileri ve sözleri...

Haber 18-04-21 01:30

Yeni evrimsel öğrenme sistemi ortaya atıldı

Fizikçiler tarafından ortaya atılan fikirleri altüst edecek Microsoft evren teorisi açıklandı. Peki bu evren teorisi tam olarak neye dayanıyor?

Haber 13-04-21 09:53

Teori

Teori Hakkındaki Haberler Mynet'te. Teori Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

11:11 sayısının sırrı ne?

Zaman telefonunuza ya da dijital saatlerinize baktığınızda tekrarlayan sayılarla karşılaşırsınız. 12.12, 14.14, 09.09 gibi.. Çoğu insana göre bu sayıların hepsinin birer anlamı var. Ancak 11.11 bunların hepsinden gizemli bir güce sahip.

Trend 27-11-19 09:35

Einstein 'Çözülemez' demişti o basitçe çözdü!

Bilim insanları, Einstein’ın 'çözülemez' denilen genel görelilik teorisini kırmak için Alman bilim insanı Schwarzschild’in 'basit' hesaplamalarını kullandı ve evrendeki kara deliklerin varlığı ve özellikleri hakkında bir atılım gerçekleştirdiler. Peki, Einstein’ın çözülemez denilen teorisi nasıl çözüldü? İşte o hikaye...

Trend 30-10-19 14:45

Evrendeki suyun ilk oluşumu hakkında ilginç teori

Evrenin ortaya çıkma sürecinde su moleküllerinin nasıl oluştuğu konusunda bilim insanları yeni bir teori ortaya attı.

Trend 08-10-19 14:36

İnanılmaz! Bu keşif teorilere meydan okudu

Gökbilimciler geçerli son gökbilim teorilerine göre "varolmaması gereken" dev bir gezegen keşfetti.

Trend 01-10-19 13:40

Geleceğin turizmcileri bu otelde yetişiyor

Erzurum'da, Atatürk Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri, yurt içi ve yurt dışından binlerce kişiye restoran ve konaklama hizmeti sunan uygulama otelinde pratik yaparak geleceğe hazırlanıyor - Atatürk Üniversitesi Uygulama Oteli Sorumlusu Doç. Dr. Işık: - "Otelimiz hasta refakatçilerinin yanı sıra herkese açıktır. Restoranlarımızın toplam kapasitesi 300 kişi civarında olup burada farklı konseptte ulusal mutfaktaki yiyeceklerin servis edildiği ATA restoran alakart ile dünya konsepti üzerine kurulu yiyecek hizmeti sunan uzay restoranımız da var. Otelimizi diğerlerinden ayıran temel özellik ise eğitim amaçlı, öğrenciler üzerine kurulu sistemle çalışmasıdır" - Otelde çalışan öğrenci Ütün: - "Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonunca hazırlanan uluslararası yarışmalara katılıp Antalya'da 3, Afyon'da da 2 kez Türkiye birincisi, İstanbul'da ise 2 kez Türkiye üçüncüsü oldum. Burası turizm öğrencilerine çok şey kattı. Geleceğin turizmcileri bu otelde yetişiyor"

Haber 23-04-18 11:16

ODTÜ'de geliştirildi, bilim dünyasında heyecan yarattı

Dünya telekomünikasyon sektörü, sadece insanların değil cihazların da birbiriyle haberleşmesine olanak sağlayacak 5G'ye geçmeye hazırlanırken, ODTÜ'lü bilim insanlarının bu teknoloji için geliştirdiği 2 yeni bilimsel teori, bilim dünyasında büyük yankı buldu. Haberleşmedeki en önemli sorunlardan enerji ihtiyacını minimize eden ve veri güncelleme zamanlarını akılcı şekilde belirleyen teoriler, bilim dünyasında 2 binin üzerinde atıf aldı.

Haber 11-02-18 17:32

Dünyanın Nasıl Sonlanacağına Dair 7 Meşhur Teori

Gezegenimizdeki hayatın nasıl sona ereceğini kesin olarak bilmiyoruz ama nasıl gerçekleşeceğine dair muhtemel teoriler bol. İşte dünyadaki bildiğimiz hayatı sonlandıracak birkaç ihtimal.

Trend 23-03-16 21:47

‘Dünya’daki yaşam Mars’ta başladı’

Bilim insanları Dünya’daki yaşamanın Mars’ta oluştuğunu savunan teoriyi yeniden tartışmaya açtı.

Trend 29-08-13 12:26

Dünya bu sondan kaçamayacak!

Bilim insanları, Dünya’nın sonuna ait teorilere bir yenisini ekledi.

Haber 04-05-12 14:29

400 dolarlık cezadan fizik raporuyla yırttı

ABD’li bir fizikçi, trafikte “Dur” levhasını geçtiği için 400 dolar ceza alınca, matematiksel teoremlere dayanan bir raporla mahkemeye başvurdu.

Haber 17-04-12 10:40

Maya takvimiyle ilgili en son iddia

Yeni yıla girilmesiyle, Maya takviminin kehanetleri hakkında sayısız teori de ortaya döküldü.

Haber 06-01-12 09:33

Öğretmene Darwin cezası!

Öğrencinin sorusu üzerine derste Darwin’i anlatan 14 yıllık öğretmene müfredat dışına çıkıp çocukların kafasını karıştırdı diye ceza verildi.

Haber 24-01-11 11:30

Bilim adamlarından inanılmaz iddia!

Büyük Patlama'nın etkilerini inceleyen bilim adamları, "paralel evren"lerin varlığını ispatlayabileceklerini iddia ediyorlar...

Haber 16-12-10 11:55