Ti̇ha Haberleri

Bayraktar AKINCI TİHA'dan bir başarı daha! 140 kilometre mesafedeki hedefi tam 12'den vurdu

Türkiye'nin yerli savunma sanayi geliştiricilerinden Baykar'ın ürettiği AKINCI TİHA, 140 kilometre mesafedeki hedefini tam 12'den vurarak bir ilke daha imza attı. 28 ülkeye ihracat yapan Baykar'ın 2022 cirosu 1,4 milyar dolara ulaşmıştı.

Haber 31-03-23 23:51

İlk kez test edildi! Akıncı TİHA'dan ateşlendi, hedefi yerle bir etti

Türkiye'nin ürettiği yerli ve milli insansız hava aracı Bayraktar Akıncı TİHA, TÜBİTAK SAGE'nin geliştirdiği Gökçe Güdüm Kiti ile buluştu. Akıncı TİHA'ya monte edilen ve test atışı yapılan Gökçe Güdüm Kiti, hedefi başarıyla vurdu. Öte yandan Gökçe Güdüm Kiti, bir insansız hava aracında ilk kez test edildi.

Haber 22-12-22 22:02

İlk kez yapıldı! Bayraktar Akıncı'dan LGK-82 ile başarılı atış

Milli TİHA Bayraktar AKINCI, yerli olarak geliştirilen ve ilk kez bir İHA'dan atılan LGK-82 (Lazer Güdüm Kiti) ile gerçekleştirdiği test atışında hedefi tam isabetle vurdu.

Haber 02-07-22 11:00

Selçuk Bayraktar'dan heyecanlandıran paylaşım! Testleri başarıyla geçti

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından Bayraktar AKINCI TİHA'ya ilişkin heyecanlandıran bir paylaşımda bulundu. Selçuk Bayraktar, AKINCI TİHA'nın yüksek irtifa ağır faydalı yük ve TEBER-82 Güdüm Kiti ile atış testlerini başarıyla tamamladığını paylaştı.

Haber 24-06-22 22:37

Bayraktar AKINCI’dan bir rekor daha! Tarihi anlar: 3. kez...

Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar AKINCI TİHA’dan bir rekor daha geldi. Bayraktar AKINCI TİHA, kendisine ait milli havacılık irtifa rekorunu 45 bin 118 feet’e (13 bin 716 metre) taşıyarak üçüncü kez kırdı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edilecek Bayraktar AKINCI B’lerin kabul faaliyetleri için Bayraktar AKINCI Uçuş, Eğitim ve Test Merkezi’nde bulunan Savunma Sanayii Başkanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı heyetleri de bu tarihi anlara tanıklık etti.

Haber 22-06-22 22:24

3 ülkeyi katetti! Akıncı TİHA'dan büyük başarı

Azerbaycan'da düzenlenecek Teknofest etkinliğinde uçuş yapacak Bayraktar Akıncı TİHA'lar, Bakü'ye ulaştı. Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bulunan havaalanından kalkış yapan Akıncı'lar Gürcistan'ı geçerek Azerbaycan'a 2000 kilometrelik bir uçuş gerçekleştirdi. Öte yandan 26 Mayıs Perşembe günü açılış töreni gerçekleştirilecek olan Teknofest Azerbaycan, 28 Mayıs Cumartesi de iki devletin Cumhurbaşkanını ağırlayacak.

Haber 21-05-22 20:39

Bayraktar AKINCI B gökyüzüyle buluştu

Bayraktar AKINCI TİHA’nın B modeli gökyüzüyle buluştu. İlk test uçuşunu başarıyla tamamlayan Bayraktar AKINCI B, 1 saat 16 dakika havada kaldı.

Haber 02-03-22 20:20

Bolu'daki araştırma merkezi otomotiv sektörüne çip üretmeye talip

NÜRDAM Müdürü Prof. Dr. Ercan Yılmaz: - "Son günlerde çip krizi nedeniyle otomotiv sektöründe üretimin yüzde 20'lere kadar inmesi üzerine NÜRDAM olarak, devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde tensip ve destekleri olması durumunda bu krizi sonlandırmaya ve dünya otomotiv sektörüne çip üretmeye talibiz"

Yurthaber 23-09-21 15:30

Selçuk Bayraktar: İnsansız savaş uçağımız, muharebe sahasında devrim olacak

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) ile ilgili, ''İnsansız savaş uçağımız, dünyadaki diğer örneklerinden farklı olarak kısa pistli uçak gemilere de inip, kalkabilecek. O şekilde tasarlanıyor. Bu da muharebe sahasında devrim olacak, diyebilirim. Bunun yanında dünyada yine kısa pistli uçak gemilerine inebilecek, 'TCG Anadolu'muza inip, kalkabilecek'' dedi.

Haber 09-09-21 14:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Akıncı TİHA paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Baykar tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen ve Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren Bayraktar AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracının (TİHA) özelliklerinin yer aldığı grafik paylaştı. Erdoğan, paylaşımında "Türkiye'nin mühendislik kabiliyetlerinin yeni sembolü, bağımsızlığımızın gökyüzündeki yeni temsilcisi" mesajına yer verdi.

Haber 30-08-21 16:54

Bayraktar AKINCI TİHA Türk havacılık tarihinin irtifa rekorunu kırdı

Baykar tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı), resmi heyetlerin önünde yaptığı uçuşta milli olarak geliştirilen bir hava aracıyla ulaşılan en yüksek irtifaya çıkarak Türk havacılık tarihinin irtifa rekorunu kırdı.

Haber 08-07-21 19:56